Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2010., 15:31   #1
Mislim da mi je stari nalio krivo ulje u moj Yaris

ovako, prvo...prvi put otvaram temu na ovom Podforumu, pa ako nije otvorena po nekim pravilima, pardoniram se...

imam Yarisa 2006. 1.0 68 KS, po papirima auta, u njega ide 5W30 ulje, nalio je nešto tog ulja, a nešto malo 5w40 ( objasnio mi je da je i ovo ulje ok al da je razlika u nekakvim temperaturama, neam pojma). Ono kaj mene zanima je razlika između tog 5w30 i 5w40 ulja i dal može doći do problema?

unaprijed zahvalna
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:37   #2
Ne može. Iako nije najsretnije kaj dela "gemišt" u motoru - neće se dogoditi ništa spektakularnog. Ova ulja su vjerojatno sintetika i osim razlike u gustoći drugih bitnih nebi trebalo biti.

Nije Yarisova mašina neko čudo tehnike koje traži neko specijalno ulje.

I reci starom da gemišt dela u čaši.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:41   #3
stari ti je malo fulao viskozitet ulja, tj. gradaciju ali isti vrag
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:18   #4
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ne može. Iako nije najsretnije kaj dela "gemišt" u motoru - neće se dogoditi ništa spektakularnog. Ova ulja su vjerojatno sintetika i osim razlike u gustoći drugih bitnih nebi trebalo biti.

Nije Yarisova mašina neko čudo tehnike koje traži neko specijalno ulje.

I reci starom da gemišt dela u čaši.
ma to je ulil manji dio ove 40-ke, a kroz kratko vrijeme ići ćemo mijenjat ulje ( prije mora)

hvala na odgovoru...

ah da...dela on gemišt i u čaši
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:23   #5
Onda nek prvo lljeva ulje pa ONDA dela gemišt u čaši ... u slučaju obratnog postupka imaš to što imaš
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:24   #6
nebitno, ako je razlika u viskoznosti tocnije ''ljepljivosti'' ulja pri odredjenim temperaturama, zbog mix-a viskozitet ce se naci negdje na ''pol puta'' hehe
al nista specijalno se nece dogoditi
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:25   #7
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Onda nek prvo lljeva ulje pa ONDA dela gemišt u čaši ... u slučaju obratnog postupka imaš to što imaš
Zbunjenu i ljutu kćer?

drugi put sama točim ulje...
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:26   #8
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
nebitno, ako je razlika u viskoznosti tocnije ''ljepljivosti'' ulja pri odredjenim temperaturama, zbog mix-a viskozitet ce se naci negdje na ''pol puta'' hehe
al nista specijalno se nece dogoditi
ma super onda... hvala na " pojašnjenju", baba shvatila
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:29   #9
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
nebitno, ako je razlika u viskoznosti tocnije ''ljepljivosti'' ulja pri odredjenim temperaturama, zbog mix-a viskozitet ce se naci negdje na ''pol puta'' hehe
al nista specijalno se nece dogoditi
ako vec idemo pametovati onda cemo i reci da od dva pomijesana ulja pobjedjuje uvijek ono losije
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:36   #10
gle ja brijem da to sto je njen stari napravio je cak i dobra stvar, jer ovo drugo ulje koje je nalio, to ulje ima ak se ne varam bolju viskoznost na visim temperaturama u odnosu na ovo standardno, a sudeci po tome sto je ljeto, vise vrucine i to, i motor se vise grije, dakle starom svaka cast

da je to napravio isto po zimi, zajebo bi se jer po zimi je potreban bolji viskozitet na nesto nizim temperaturama. a ovo ulje koje je standardno za tvoj auto je ''zlatna sredina'' za viskoznost, dakle solidno za zimu solidno za ljeto, ali ne i idealno
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:36   #11
[QUOTE=Joško;28040271]ako vec idemo pametovati onda cemo i reci da od dva pomijesana ulja pobjedjuje uvijek ono losije[/QUOTE

ma dok ono pokušava pobijediti bit će skroz promijenjeno

ostanimo kod onog da je sve ok tak
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:42   #12
Joško, nema tu ''pobjede'' nego dobijes drugacija svojstva ulja ako ih mjesas. e sad, zavisno o okruzenju i uvjetima svojstvo takvog ''mixa'' moze biti dobro ili lose.. ovaj Yaris nema neka posebna zahtjevanja glede podmazivanja kao primjerice neka visokoturazna Honda iVETEC, kuzis, tak da za te uvijete u Yarisu, ovaj mix je cak i pogodan
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:47   #13
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
Joško, nema tu ''pobjede'' nego dobijes drugacija svojstva ulja ako ih mjesas. e sad, zavisno o okruzenju i uvjetima svojstvo takvog ''mixa'' moze biti dobro ili lose.. ovaj Yaris nema neka posebna zahtjevanja glede podmazivanja kao primjerice neka visokoturazna Honda iVETEC, kuzis, tak da za te uvijete u Yarisu, ovaj mix je cak i pogodan
gle maleni ako vec po forumu pametujes jednostavno tek toliko da napises nesto onda radije malo bolje proguglaj ako ulijes dva ulja jedno gradacije 5w30 drugo gradacije 5w50 sigurno se nece magicno pomijesati i gradacija 30 skociti na 50 ili se pomijesati pa biti 40
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:56   #14
gle rekao sam da ce biti tu negdje na pol puta, kuzis? nisam mislio da ce biti tocno, ono kuzis kad netko nesto napise ''pod navodnim znacima'' sta to znaci

a ovo ''mali'' necu komentirat
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.