Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 20:57   #81
Vjerojatno stvar navike. Meni je bijela i zelena totalno neutralna i neupadljiva. I crvena mi je malo zamorna.

Vozio sam prijateljev ix30 u komadu po noći 550km i nikako mi nije bilo ugodno za oči, ali vjerojatno bi se privikao sa vremenom.
iandic is offline  
Old 04.10.2015., 20:59   #82
Za oči je definitvno najugodnija bijela ili boja kakvu BMW prakticira već godinama (ista kao u Opel Kadettu), malo žutkasta. Da biram između crvene ili plave onda mi je plava ugodnija. A zeleno mi izgleda nezrelo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 04.10.2015., 21:01   #83
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ni kod vas ni u D, kod mene.
Cijena je oko 36t Eura sa popustom i zimskim gumama. Meni osobno odlična cijena za tu opremu.
Odlicna cijena za stvarno bogatu opremu... Steta da nemaju snaznijeg dizla u ponudi!
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 04.10.2015., 21:08   #84
Vidiš, meni je dovoljno. Zato je i cijena niža jer stvarno nemaš izbora motora kao recimo Škoda ili VW. Ali meni su 141KS i 7 brzina sa duplim kvačilom (DSG) sasvim dovoljna.
I sadašnji Passat ima 140KS i otprilike istu težinu. S time da i40 ima 20Nm više okretnog momenta.
Mene kao kupca je privukla bogata oprema za jako dobru cijenu, 5 god. garancije i plava boja.
Gledao sam i Mazdu 6, ali sa najboljom opremom samo sa jačim motorima i oko 9000 Eura skuplja. Jedina prednmost su full LED glavna svjetla. I unutrašnjost Mazde se jako popravila, sve lijepo pospremljeno, ali previše mi lići na VW, dok mi je i40 iznutra baš neobičan.
Još nisam vozio ni Mazdu ni i40, ali sam se već 99% odlučio za i40. Passata sam dans prodao, u HR bi dobio duplu cijenu ali šta ću, takvo je tržište.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 04.10.2015., 21:23   #85
Thumbs up

Super cijena i jako lijep auto. Vozio sam pre-facelift i stvarno ok auto. Meni je karavan lijepsi od limuzine. Moja preporuka je da ga uzmes, jer za opremu i cijenu jedino skoda i eventualno toyota mogu konkurirat.
noodle is offline  
Old 04.10.2015., 21:24   #86
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Vidiš, meni je dovoljno. Zato je i cijena niža jer stvarno nemaš izbora motora kao recimo Škoda ili VW. Ali meni su 141KS i 7 brzina sa duplim kvačilom (DSG) sasvim dovoljna.
Ma OK... vjerujem da ti je dosta... samo smatra da je steta da automobil te cijene i klasne ogranicen na 1.7 motor sa 141 ks... Ne pricam ovdje samo za VAG i milijun motora koje nude... nego sve ostale... I Ford, i Oplo, i Citroen, i Pug, i Mazda i bas svi ostali nude snaznije dizelase, reda velicine od 170-200 ks...Cak je i Renaut na Talismanu nabrijao 1.6 dizlo na 160 ks...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 04.10.2015., 21:43   #87
Da nude možda bi imali više kupaca. I sam znaš da puno ljudi kupuje nove aute sa jakim motorom a od opreme ništa. Kod mene je obrnuto, ispod haube nitko ne gleda, a auto se vidi kako je opremljen. Ne znam, da ima jači u ponudi vjerovatno bi uzeo ali i ovo mi je dovoljno.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 04.10.2015., 21:57   #88
Sjedio prošle godine u srednjem paketu opreme (zaboravio ime). Bila je crna limuzina i nije izgledala uopće loše izvana. Unutrašnjost je bila preplasticna, naročito vrata. Inace ponuda prostora vrhunska naprijed i nazad. Dosta zanimljiva unutrašnjost. Sjedenje na prednjim sjedalima izvrsna za visoke ljude, doljnja sjedeca povrsina bila je ogromna, ko fotelja. Najveci problem bio je anemičnost motora i nemogućnost odabira niceg jačeg. Kog ne zanima brzina, vjerojatno neloša opcija. Kia Optima puno skuplje djelovala iznutra na dodir, ali izgled nije za svakoga. I prtljažnik mislim lošijeg oblika iznutra zbog kotača. Mislim da je preskupa, unatoč dosta opreme koju dobiješ.
atoni is offline  
Old 04.10.2015., 22:14   #89
Quote:
Super cijena i jako lijep auto. Vozio sam pre-facelift i stvarno ok auto. Meni je karavan lijepsi od limuzine. Moja preporuka je da ga uzmes, jer za opremu i cijenu jedino skoda i eventualno toyota mogu konkurirat.
Samo karavan dolazi u obzir. Toyota ima prastaru unutrašnjost i skuplja je, Octavija ajde tu negdje. A Octavija RS mi izađe otprilike kao Mazda 6.

antoni, u proljeće je došao facelift. Vertex oprema po plastici ne zaostaje ništa za Passatom, čak ima manje plastike nego Passat B6 ili B7. Ok, trebalo bi usporediti sa novim Passatom B8 ali sumnjam da Hyundai ima više plastike. Na dodir je koža u redu i plastika se večinom nalazi na nevidljivim mjestima.
Ne, brzina me ne zanima. Naravno da neću auto puža ali sada vozim sa 140KS i dovoljno je.

Gdje sam uočio mane od i40 koje nisu toliko strašne, ali negdje se štedjeti moralo:

- uzme se bijela metalik boja - senzori za parkiranje su obične bijele boje
- otraga u unutrašnjosti LED svjetla a naprijed obična
- ono sa čime se prikriva prtljažnik tamo gdje se stavi ruka je stalno rupa, nema poklopca.
- komande na volanu malo škripe, ne sve
- G11 antifriz ali vjerovatno dovoljno za taj motor

Za tu cijenu ovo gore navedeno je zanemarivo i 5 god. garancija. Ne znam, pratim godinama konfiguratore i nisam našao ništa za tu cijenu i sa tom opremom, marka nebitna, srednja klasa da, motor nebitan, tj. srednje jačine ok. Passat, Mondeo, Avensis, Octavija, Insignia, Mada 6 sa cijenom i opremom ne mogu parirati i40. Jedino u izboru motora. Mazda 6 čak ni nema automat od 7 brzina i nema panoramni krov.

Još moram vidjeti kako se vozi. Čeka se 2tj. do 6 mjeseci, ovisi koja boja se naruči i koliko tih Vertex verzija sa DCT automatom imaju na lageru. Ako nemaju auto doalzi iz Koreje. jedino još ne znam koju bolju, vjerovatno White Crystal, odgovara crnim felgama, zatamnjenim staklima i kromu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 04.10.2015., 22:24   #90








__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 04.10.2015., 22:53   #91
Tko hoce stari dizajn, imaih povoljno , dodje manje nego novi Golf iste snage http://www.autoscout24.ch/de/autos/h...st=2&vehtyp=10
Svicar is offline  
Old 04.10.2015., 23:05   #92
WXW sve kaj si naveo je jedno vrijeme bila glavna Hy prednost. Dosta toga se dobije za malo/manje/najmanje novaca u odnosu na ostatak ponude.
Nije naj naj, nije ni dno.
To se kod nas u fuckistanu izgubilo vjerojatno u nekakvoj pohlepi.
Vozio se u proslom modelu i bio mi je super, tak da s obzirom na popis opreme i novac

Rijecanin, uzmi pretpostavku da je hrpa konja fora kod nas u septickoj jami jer se mozes voziti kako god zelis, a sva pravila i ogranicenja su sugestija. Kod njega bu itekako nastradao da ima 200ks dizelskih i protegne ih.
Sa 140ks bude sigurno zadovoljavajuće bilo kada išao.
xamaxy is offline  
Old 04.10.2015., 23:17   #93
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
Rijecanin, uzmi pretpostavku da je hrpa konja fora kod nas u septickoj jami jer se mozes voziti kako god zelis, a sva pravila i ogranicenja su sugestija. Kod njega bu itekako nastradao da ima 200ks dizelskih i protegne ih.
Sa 140ks bude sigurno zadovoljavajuće bilo kada išao.
Kao netko tko zivi na brdu, i redovito se vozi na otvorenoj cesti odgovorno tvrdim da ste svi redom (ne treba ti jaci automobil jer ces popiti kaznu ekipa) u krivu... Snazniji automobil je sigurniji automobil... I iskoristiti ces sve i jedan Nm momenta, i sve i jednu konjsku snagu (odnosno kW, da budem malo analan) bez da ijednom probijes ogranicenja...Svako brdo, svako medjuubrzanj, svako pretjecanje...

i naravno da se moze sa 140 ks... Samo napominjem da je steta da u jednom automobilu nemas niti opciju uzeti 2.0 litreni dizel sa 170 ili 190 ks, i kakvih 360-400 Nm momenta... I da ih imas u ponudi, vecina bi odabrala slabiji, prvenstveno zbog cijene... ali ja i dalje smatram da je steta da nemas jaci u ponudi...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 04.10.2015., 23:20   #94
Ograničenje 120km/h po AC i vožnja maks. 130km/h. Svaki motor dođe do te brzine, neki brže neki sporije. Bez problema taj auto vozi 200km/h recimo u D gdje je dozvoljeno. Potrošnja je najmanji problem, samo nepotrebno koštaju ostala izdavanja kao recimo osiguranje, porez na ceste, itd.
A možda imam prednost što sam se jake motore navozio dok sam radio u VW/Audi servisu pa me ne privlače. Isto tako sam se nagledao koliko košta održavanje. Ajde, 4 cilindra i 200KS ok, ali V6 na dalje, ne hvala.

Xamaxy, do sada nisam znao šta je Hyundai. Ali nakon malo gledanja po netu i usporedbe, pa dok sam ga prvi puta vidio zaljubio sam se opet nakon puno godina.
Jednostavno sam se iznenadio. Za tu cijenu ne tražim perfekciju, želim puno opreme i dužu garanciju, to je sve. Nije me niti briga kako će se kasnije prodati.
A VW-a mi je polako dosta i ne da mi se više kemijati po autu.

Riječanin, naravno da je šteta. Gube se potencijalni kupci. Nekome odgovara a nekome ne. Osim toga 340Nm i DSG od 7 brzina nije mala stvar bez obzira na 141KS. I meni je draži jedn kvalitetan motor nego njih 10 i polovica od njih ne valjaju.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 04.10.2015., 23:23   #95
Nikako mi ova unutrašnjost ne sjeda, od volana do središnje konzole. A ni 36 tisuća eura mi se ne čini toliko malo, to je 275.000 kuna? Po meni europska konkurencija ima boljih opcija za tu lovu... Mondeo, 508, Superb...

Npr:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=216211380
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=215283381

Mondeo nema stražnju kameru, ali zato ima full LED svjetla i neke druge stvari. Čak se i novi Superb karavan nudi:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=207469284

Novi superb je, budimo realni, svemirski brod za i40.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=215658336

I još jedan napucani Mondeo: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=213771192

EDIT: ne želim trolati, nego vidim da odluka još nije donesena pa možda WXW uopće nije svjestan nekih alternativa...
frANZi50 is offline  
Old 04.10.2015., 23:30   #96
WXW, logika kojom ideš i gledaš me dovela do moga auta. Daj mi najvise ks, najviše opreme i garanciju za najmanje kn. Ispao hy.

Rijecanin, sigurno da nisam taj "ne treba ti jaci automobil" jer i sam imam kompakt dizel sa više konja od tebe. I uvijek hoću hrpu konja. Nemoj ni ti biti ekstrem u drugu stranu
Bio bi šlag na kraju da se nudi za tu lovu ili par sto eura više jači dizel od tih 170-200ks, ali nije da si sad mora lasi čupati jer ima 140ks.

Neznam zakaj ti je za ograničenje primjer tako čudan? Neznam za tebe, ali ja sam u roku sada ili odmah u kazni baš zbog međuubrzavanja. Malo se zamislim op...
xamaxy is offline  
Old 04.10.2015., 23:37   #97
Jedno si zaboravio, Vertex je najjača oprema kod i40, najjača oprema kod Mondea je skuplja za 8000 Eura od i40. Linkove koje stavljaš su srednja oprema. Na mobu sam pa ne mogu točno pogledati ali Mondeo je bio opcija i puno je skuplji. 36 tisuća sam otprilike pretvotio, može biti da je i 34 ili 35, ne znam kakav je kurs. To je sa zimskim kotačima plus senzori.

SuperB sa željenom opremom i jačim motorom dođe oko 10t Eura više. Vidiš, to je moj problem. Imaju i Mondeo i Škoda slabiji paket koji je jeftiniji ali ja neću. Jer ako uzimam novi auto onda hoću sve što je moguće imati Mondeo i SuperB odlaze daleko u cijeni.
Nije ni meni sjedala ta unutrašnjost sve dok nisam probao. Tu je Škoda dosadna a trenutno VWAudi/Seat/Škoda imaju od mene pauzu i ja od njih. Za par godina sve je moguće.
Uglavnom od početka znam šta hoću i vrlo brzo je odabir pao na 2 auta pa na taj jedan. Jedino mi kod i40 fale LED glavna svjetla, nema veze, ima maglenke. Ako budem zadovoljan uzimam noviji model koji će ih sigurno imati.
Ima ih i Tucson, osim imena unutrašnost dok auta je preloša a skuplji je, tako da je taj odmah otpao.

Koji auto voziš xamaxy?

Franzi50, hvala svaki savjet je ok. Alternative su već pregledane . Napisao sam gore. I sam znaš da se kužim u aute i da znam šta želim.

Sutra ću staviti moje konfiguracije gore navedenih auta pa ćete se iznenaditi. Recimo Mazda za najbolju opremu nudi samo jače motore što je velik minus.
__________________
Potpis

Zadnje uređivanje WXW : 04.10.2015. at 23:47.
WXW is offline  
Old 04.10.2015., 23:51   #98
Pa srednja oprema ima sve što i taj i40 - led svjetla, stražnju kameru, ozvučenje neko brutalno, automatska duga i kratka svjetla, key-less entry sustav... mislim, apsolutno sve što si naveo i kod i40. Još dodatno na i40 ima i kožu (alcantara), panoramski krov, premium sound sustav i automatsko uparkiravanje i isparkiravanje.

I inače je Titanium top oprema kod Mondea.

Uostalom, pogledaj ovo: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=215145723 Ne vidim što ovaj nema u opremi u odnosu na tvog?

Jednostavno mi se 36.000 eura čini puno previše za jedan zastarjeli model, pri čemu ne mislim da je auto loš, naprotiv.
frANZi50 is offline  
Old 05.10.2015., 00:25   #99
Stavljaš linkove iz D, nisam tamo. Ovaj zadnji link što si dao je vjerojatno direktni uvoz, tu odmah otpada garancija od 5 god. koju daje uvoznik. Isto tako EuroService se nudi samo kod auta koji se kupuju preko uvoznika te i te zemlje.
Mondeo da, Titanium. Ali vidiš, ti gledaš D i gledaš aute koji su na lageru. Ja naručujem novo preko glavnog uvoznika. Ovdje kod mene je Titanium skuplji nego u D i skuplji od i40. Kod Mondea mi ne sjeda unutrašnjost.
SuperB sa najjačom opremom (L&K ne računam) dođe oko 10t Eura više. Naravno, ima malo više opreme nego i40 kao recimo grijanje za prednju šajbu i štandhajcung što meni ne treba jer ne idem sa njima na posao.
Osim tiga Hyndai nudi 5% popusta plus imam 4% preko firme. Auto je 3 god. na tržištu, tek je izašao facelift, tako da 2 god. neće novi izaći. Za zastarjeli model se ne bi složio jer facelift ima sve prednosti što predhodnik nije imao. Najbolji primjer je Passat B6 i B7, sve šta su na B6 loše napravili su na B7 usavršili. I auto se proizvodio 4 god.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 05.10.2015., 00:27   #100
Ok, neću onda ići u specifičnosti, ja sam mislio da si u DE.
frANZi50 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.