Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 18:52   #1
Smrt tijekom upravnog postupka

Please help, trebam savjet.
Naime, moja majka je pokrenula postupak za povrat imovine oduzete tijekom komunističke vladavine. Prvostupanjski postupak je završen 2008. godine u našu korist, ali tadašnji Fond za privatizaciju (kao protustranka) je podnio žalbu ministarstvu pravosuđa. U međuvremenu je moja majka umrla i ja sam kao jedini nasljednik u ostavini spomenu tražbinu po tom pobijanom rješenju te je to i ušlo u rješenje o nasljeđivanju. Pred neki dan je stiglo rješenje ministarstva pravosuđa koji se odbija žalba fonda.
Sad mene zanima što se sada događa s obzirom da je moja majka umrla? Da li će naknada ići meni automatski ili se postupak treba ponoviti?
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 19:01   #2
Ne treba se ponoviti. I sami navodite da je ta tržbina ušla u sastav ostavine i navedena je u rješenju o nasljeđivanju iza vaše majke, pa nema nikakvih problema.
Sada je rješenje o naknadi postalo pravomoćno (ako sam shvatio, jer je žalba odbijena) i sad možete kao nasljednica temeljem rješenja upravnog tijela i samog rješenja o nasljeđivanju -tražiti da se isto izvrši.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 20:49   #3
Hvala lijepa na brzom odgovoru.
Budem tražio naknadu, ali kao nasljednik.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.