Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2013., 07:25   #21
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Kvalitetnije? Zato sto je plastika meksa?

Mozemo se samo nadati da se Dacia nece pretvoriti u ono u sto je VW pretvorio Skodu (i prilagodio cijenu naravno), nego da ce uvijek ostati auto koji pazi na bitno, a stedi na mekoci plastike sto je najnepotrebnija stvar u automobilu ikad.
Tako je!
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 09:05   #22
Quote:
Francisco kaže: Pogledaj post
Nebi se štel prepucavati... Ali prva octavia slx mi je bila službeni auto 3 godine a ovog logana sam uzivo vidio i isprobao, pa kažem to na temelju nekog svog iskustva i viđenja.
Da octavia je imala onda climatronic, mogućnost prave kože i sl... ali nisi imao 6 zračnih, ESP, štedljive motore, jeftinu doplatu navigacije i sl...

Želim reći da netko tko je vozio auto tipa octavia 1, sjedanjem u logana MCV neće sjesti u bitno lošiji auto, već kada se sve zbroji i oduzme približno jednaki auto... a opet za malo novaca.
Niti je octavia 1 bila idealna za duža putovanja (osječaj voženje na dasci i premalo prostora na stražnjoj klupi), niti je logan mcv... oba su za odraditi posao, odnosno otići od A do B!

Evo i službenog cjenika na webu:
http://www.dacia.hr/modeli-dacia/nov...te-pdf-cjenik/
Nisi me dobro shvatio. Netko je napisao da je logan ono što je octavia l nekad bila. Moj odgovor je išao u tom smjeru da objasni da je 98 octavia bila u rangu konkurencije a koštala manje (bar kod nas ima puno autiju iz tih godina na cestama pa se može usporedit). Logan košta manje samo zato jer je sklepan od jeftinijih materijala i lošije opremljen od konkurencije iz 2013te god.

Sent from my TPC-7151 using Tapatalk
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 11:47   #23
Dacia Logan MCV uopće nije toliko jeftin koliko se čini....motor je preslab za takav auto, 1.2 sa 75 konja - presmiješno, potom plin koji se mora servisirati svakih 5000km, znaci netko je gore napisao samo na servis plina ako godišnje radis 20 000km moraš platiti 4 000kn, ono...wtf???

- koliko god me u početku oduševio Logan MCV , brzo je to oduševljenje splasnulo....


Ukoliko želiš uzeti dizela pošto se plin ne isplati i iole malo bolju opremu, i naravno 90konja, onda se cijena diže i iznad 100 000kn, a po meni je bolje onda uzeti Renault Captura za 130 000kn sa odličnom opremom i sa više konja

- a auto Capture možda nije mjerljiv sa ovim čudom od Dacije ali je ipak kvalitetniji, od ove dacije, a u tom rangu bolje uzeti onda i najslabiju Škodu Rapid ili Fluence....izbor i mogučnosti su velike

- ovako na pravu ta Dacia izgleda kao prilika, ali što više gledam, onda to više nije...
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 22:26   #24
Nastavite se držati teme. Nije mi jasno kako ste došli na Golfa 2
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 22:30   #25
Molio bih dojmove sa probnih vožnji.
Ovi mudraci što pljuju po Daciji neka se pokriju ušima!
Ne znam što može faliti suvremenom automobilu po fer i poštenoj cijeni
Boldek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 06:57   #26
Quote:
Boldek kaže: Pogledaj post
Molio bih dojmove sa probnih vožnji.
Ovi mudraci što pljuju po Daciji neka se pokriju ušima!
Ne znam što može faliti suvremenom automobilu po fer i poštenoj cijeni
pa recimo dvije zvjezdice u kraš testu ,a za istu lovu kupiš i30 ili focusa...govorimo o lovi od 92000kn ili 104 000kn ...koliko će neko dat za malo bolje opremljenu daciju...jer pretpostavljam da će malo ko uzeti osnovni model..(samo privatnik,za tramak)

i dajte ljudi shvatite več jednom dacija je POD renom, dacija NIJE reno...jer da dacija radi aute na istom tehnološkom nivou ko reno onda bi reno sam sebi radio konkurenciju...

i nemojte vuči paralele izneđu renoa i dacije i skode i w jer škoda je več 20g u tom koncernu i tu su se razlike uvelikoi smanjile...počevši od kraš testova pa do motorizacije ,a dacija je namjerno lošiji proizvod od renoa,ako ne po motorima onda bar konstrukcijski...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 09:18   #27
Daj mi molim te pokaži di je to novi logan dobio dvije zvjezdice na crash testu
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 12:24   #28
Quote:
FilipR5 kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te pokaži di je to novi logan dobio dvije zvjezdice na crash testu
nisu bitne zvjezdice, ali zbog svega navedenog, a pogotov cijene koja se dize na 97 000 ili čak preko 100 000kn bolje kupiti Fluenca, hYUNDAI I30, cHEVROLETA, cLIA, Škodu Rapid....itd

Kvalitet Dacije je upitan, materijali su jako loši, bez dodatne opreme je auto uzasan, malo konja, jednostavno se ne ispalti ju kupovati za takvu cijenu

slab motor, pa to je dacija, znaci ima obiljezja renaulta ali jako jako malo, ipak je to cijenovno manje od renaulta, pa kao ono neka polusestrinska firma ali očajni materijali - jedino motor valja

.ali drugo je, kome to prodati nakon 5-7 godina, komeeee....
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 12:34   #29
Quote:
FilipR5 kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te pokaži di je to novi logan dobio dvije zvjezdice na crash testu
ispričavam se ,trebalo je pisati dvije zvijezdice manje na kraš testu....

dačije opčenito imaju tri zvjezdice
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 13:14   #30
Gle već sam jednom napiso što mislim o ovome,pa je izbrisano(jebiga zašli smo u oftopic)...
Referiro sam se gore na tezu da ima dve zvjezdice,jebiga ja nigdje nisam pronašo da je MCV još bio na crash testu,a kamoli da je dobio dvije zvjezdice.Ako je suditi prema njegovom manjem bratu Sanderu dobiti će četiri zvjezdice,što je po meni ok rezultat.

Ne znam po čemu je kvaliteta upitna,možda ja griješim,ali zbilja ne vidim što je tu upitno...
Nova generacija Dacia se radi na M0 platformi koja je derivat B0 platforme,koriste svu mehaniku Renaulta i Nissana,znači motori i 4x4 pogon kod Dustera.Sve što se ugrađuje na te aute je takoreć već isprobano negdje.O materijalima neću
Jednostavno za mene loš materijal nije ako je tvrd ,ako nije mekan kad ga dodirneš.Meni se živo hebe od kakvog je materijala kokpit jer ne diram ga nikad osim kad ga brišem od prašine...
Što se tiče motora.Da li je neko probo te motore pa da može reći iz vlastitog iskustva.Ja jesam,doduše ne u loganu nego u kangoou. Znači to je radni auto u firmi i koristi se ko dostavni po gradu.Niti jednom u dosta slučajeva dok sam ga vozio nisam osjetio da mi fali nešto snage.Gradska vožnja,nije to auto za jurcanje tako da po meni je to čisto ok za auto te namjene.Naravno da je ljepše vozit auto od 100 turbo konja ili 130 atmosferskih lipicanera,ali za namjenu koja će biti tim autima mislim da je to bespotrebno...

Što se tiče ostalih autiju...
Fluence ti kreće od 111000 kuna dizel,Clio sa dizelom od 75 konja je 106000 kuna(doduše oni uvijek imaju neke akcije),Chevrolet ne znam koji opće model možeš usporedit sa loganom,Cruz je veći daleko skuplji,aveo je u drugu ruku manji,Hyundai I30CW najeftiniji po njihovo cjeniku kreće od 116000 kuna,Rapid isto od 117000 kuna...
Naravno gledo sam sve cijene dizela jer nema mi nekog smisla uspoređivat benzinjare sa dizelima i obratno...
Tako da ono što sam i prije reko da Logana će kupovati ljudi koji trebaju takav auto da možeš stavit više stvari u njega,da nije neka šteta ak ga zagrebeš,ak ti se zmaže nešto unutra od presvlaka siceva,prvenstveno ko radni auto,a takvom auto prodaja na kraju ne igra neku ulogu,bitno je da služi svrsi i ne stvara neplanirane rashode
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 18:45   #31
Quote:
FilipR5 kaže: Pogledaj post
Što se tiče motora. Da li je neko prob'o te motore pa da može reći iz vlastitog iskustva. Ja jesam, doduše ne u loganu nego u kangoou. Znači to je radni auto u firmi i koristi se ko dostavni po gradu...
Nisam probao, ali viđao sam Renaultiće koje pokreće 1.5 dci sa skoro 300000 km. Meni je to dovoljno
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 20:01   #32
Quote:
FilipR5 kaže: Pogledaj post
Gle već sam jednom napiso što mislim o ovome,pa je izbrisano(jebiga zašli smo u oftopic)...
Referiro sam se gore na tezu da ima dve zvjezdice,jebiga ja nigdje nisam pronašo da je MCV još bio na crash testu,a kamoli da je dobio dvije zvjezdice.Ako je suditi prema njegovom manjem bratu Sanderu dobiti će četiri zvjezdice,što je po meni ok rezultat.

Ne znam po čemu je kvaliteta upitna,možda ja griješim,ali zbilja ne vidim što je tu upitno...
Nova generacija Dacia se radi na M0 platformi koja je derivat B0 platforme,koriste svu mehaniku Renaulta i Nissana,znači motori i 4x4 pogon kod Dustera.Sve što se ugrađuje na te aute je takoreć već isprobano negdje.O materijalima neću
Jednostavno za mene loš materijal nije ako je tvrd ,ako nije mekan kad ga dodirneš.Meni se živo hebe od kakvog je materijala kokpit jer ne diram ga nikad osim kad ga brišem od prašine...
Što se tiče motora.Da li je neko probo te motore pa da može reći iz vlastitog iskustva.Ja jesam,doduše ne u loganu nego u kangoou. Znači to je radni auto u firmi i koristi se ko dostavni po gradu.Niti jednom u dosta slučajeva dok sam ga vozio nisam osjetio da mi fali nešto snage.Gradska vožnja,nije to auto za jurcanje tako da po meni je to čisto ok za auto te namjene.Naravno da je ljepše vozit auto od 100 turbo konja ili 130 atmosferskih lipicanera,ali za namjenu koja će biti tim autima mislim da je to bespotrebno...

Što se tiče ostalih autiju...
Fluence ti kreće od 111000 kuna dizel,Clio sa dizelom od 75 konja je 106000 kuna(doduše oni uvijek imaju neke akcije),Chevrolet ne znam koji opće model možeš usporedit sa loganom,Cruz je veći daleko skuplji,aveo je u drugu ruku manji,Hyundai I30CW najeftiniji po njihovo cjeniku kreće od 116000 kuna,Rapid isto od 117000 kuna...
Naravno gledo sam sve cijene dizela jer nema mi nekog smisla uspoređivat benzinjare sa dizelima i obratno...
Tako da ono što sam i prije reko da Logana će kupovati ljudi koji trebaju takav auto da možeš stavit više stvari u njega,da nije neka šteta ak ga zagrebeš,ak ti se zmaže nešto unutra od presvlaka siceva,prvenstveno ko radni auto,a takvom auto prodaja na kraju ne igra neku ulogu,bitno je da služi svrsi i ne stvara neplanirane rashode
Clio Grandtour 1.5 dci mislim da je Ambition il tak nekaj, uglavnom opreme više nego ona Dacia za 97.000kn. Imam doma pismenu ponudu na 103.000kn, kad se vratim s puta mogu je skenirat (13.450 eur da budem precizan, to tak neak ispada u kunama cirka). Dakle za 6000kn dobiješ mnogo kvalitetniji automobil, mnogo boljeg izgleda, sa isto ili čak više opreme, koji ćeš jednog dana lakše prodati, koji ima 5 zvjezdica na EuroNCAP u usporedbi sa poražavajućih 4 zvjezdice na Dacii (obzirom da više manje svi auti, čak nedavno neki kinez, imaju 5 zvjezdica pa se uveo i novi način ocjenjivanja).

Ja shvaćam argumente ovih što voze Daciu, to je tip ljudi kojima je nebitno koliko je tvrda plastika, koliko je udobno sjedalo, kakvo je bočno držanje, kakva je kvaliteta izrade, dal im tu i tam zaškripi ili ne, dal je lijep ili ne... Bitno im je da ih odvede od točke A do točke B i da košta čim manje. Jebga, kad nisam imao za bolje i ja sam bio takav, i ja sam vozio Accenta sa nula opreme i tvrdio da je to super auto jer je pouzdan i da je to sve što ti na autu treba, al danas gledam drugačije, i ak za 6000kn više mogu dobiti toliko bolji auto, uzet ću Clio Grandtour, a ne neku Daciu. Je, odvest će me do točke B, ali u Cliu bi mogao i uživati u takvoj vožnji, u Dacii je to samo ono vrijeme između točke A i točke B.

Otprilike ko razlika između stana u Sopnici Jelkovec i Jaruna. OK, i u jednom i u drugom ćeš moći živjeti, ali svi znamo da bi radije na Jarun nego u onaj geto na rubu grada. Jer jednostavno pruža više.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:36   #33
To je ok cijena,jedina razlika je eto što je u loganu jači dizel,dok je u cliju ovaj od 75 konja,mada nije to nešto prestrašno...
Ne vozim daciu nego samo komentiram,jebiga ja te aute prvenstveno vidim ko radne aute,znači nemilosrdna ekplotacija sa obveznim održavanjem i nekako mislim da su pretežito kupci dacia takvi ljudi,treba im robustan auto,puno prostora i to je otprilike glavni adut svih dacia
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 07:55   #34
A pretpostavljam da to uzimaju ekipa koja baš kupi radno vozilo i eventualno manju količinu.

Na veću količinu i leasing, razlika je između Clia Grandtour i Dacie možda par kuna u mjesečnoj rati i većina ipak uzme Clio. Ne viđam baš flote Dacia po cesti
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 08:50   #35
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Clio Grandtour 1.5 dci mislim da je Ambition il tak nekaj, uglavnom opreme više nego ona Dacia za 97.000kn. Imam doma pismenu ponudu na 103.000kn, kad se vratim s puta mogu je skenirat (13.450 eur da budem precizan, to tak neak ispada u kunama cirka). Dakle za 6000kn dobiješ mnogo kvalitetniji automobil, mnogo boljeg izgleda, sa isto ili čak više opreme, koji ćeš jednog dana lakše prodati, koji ima 5 zvjezdica na EuroNCAP u usporedbi sa poražavajućih 4 zvjezdice na Dacii (obzirom da više manje svi auti, čak nedavno neki kinez, imaju 5 zvjezdica pa se uveo i novi način ocjenjivanja).

Ja shvaćam argumente ovih što voze Daciu, to je tip ljudi kojima je nebitno koliko je tvrda plastika, koliko je udobno sjedalo, kakvo je bočno držanje, kakva je kvaliteta izrade, dal im tu i tam zaškripi ili ne, dal je lijep ili ne... Bitno im je da ih odvede od točke A do točke B i da košta čim manje. Jebga, kad nisam imao za bolje i ja sam bio takav, i ja sam vozio Accenta sa nula opreme i tvrdio da je to super auto jer je pouzdan i da je to sve što ti na autu treba, al danas gledam drugačije, i ak za 6000kn više mogu dobiti toliko bolji auto, uzet ću Clio Grandtour, a ne neku Daciu. Je, odvest će me do točke B, ali u Cliu bi mogao i uživati u takvoj vožnji, u Dacii je to samo ono vrijeme između točke A i točke B.

Otprilike ko razlika između stana u Sopnici Jelkovec i Jaruna. OK, i u jednom i u drugom ćeš moći živjeti, ali svi znamo da bi radije na Jarun nego u onaj geto na rubu grada. Jer jednostavno pruža više.
Mislim da ni sam ne razumijes sto si u boldanom napisao. Ako su zato sto su svi i njegov brat takodjer dobijali 5 zvjezdica po starim pravilima postrozili uvjete, onda to ide u prilog Dacii s 4 zvjezdice, jer tih 4 je prije 3-4 godine bilo i 5 zvjezdica.
Osim toga, EuroNCAP nije samo crash test, nego boduje i neke stvari aktivne sigurnosti koji su situational at best. Npr, Duster iz 2010 ima 3 zvjezdice jer ima katastrofalni rezultat zastite pjesaka. Hvala, ja sam u autu Rezultati zastite putnika su mu identicni kao rezultati automobila s 4 iz tih vremena. Samo kaj su oni pobrali bodove na pjesacima, elektronickim pomagalima, pa ispada da je Duster mrtvacki sanduk na kotacima, dok u realnosti nije ni priblizno toliko los.

Zasto mislis da daciu kupuju samo oni koji nemaju za bolje? Upravo je u zapadnoj europi hit, a oni sigurno imaju za bolje puno vise nego mi. Mi nismo kupili dustera zato kaj ne bi imali za Kaškaija ili Jetija, nego zato kaj je Duster jednostavno bolji auto za nas. Neovisno o cijeni, cijena je samo slag na tortu.

Sto se tice sopnice i jaruna, situacija nije ni priblizno usporediva, jer kod mjesta stanovanja lokacija igra prevladavajucu ulogu. Ali da recimo radim na zitnjaku, hvala bogu da bi radije zivio u sopnici nego na jarunu. I vise bi uzivao nego na jarunu. Nema nista uzivalacko u gubljenju 2 sata dnevno u automobilu ako iz sopnice mogu doci za 15 min.

Meni je jasno da neki ljudi uzivaju luksuznoj unutrasnjosti, mekanoj plastici, zaobljenom dizajnu i slicnim stvarima i da misle da im je to potrebno. Problem je u tome sto takvi obicno misle da bi svi trebali biti kao oni i da netko tko nema iste potrebe kao oni automatski radi neke kompromise, ustupke, zrtvuje se, pati 'iduci od tocke A do tocke B' i slicne gluposti. Ti ces mozda vise uzivati vozeci se s mekanom plastikom, svemu na struju, netko drugi ce vise uzivati znajuci da je za taj auto radio mjesec dana manje. Svakom njegovo.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 09:29   #36
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Mislim da ni sam ne razumijes sto si u boldanom napisao. Ako su zato sto su svi i njegov brat takodjer dobijali 5 zvjezdica po starim pravilima postrozili uvjete, onda to ide u prilog Dacii s 4 zvjezdice, jer tih 4 je prije 3-4 godine bilo i 5 zvjezdica.
Osim toga, EuroNCAP nije samo crash test, nego boduje i neke stvari aktivne sigurnosti koji su situational at best. Npr, Duster iz 2010 ima 3 zvjezdice jer ima katastrofalni rezultat zastite pjesaka. Hvala, ja sam u autu Rezultati zastite putnika su mu identicni kao rezultati automobila s 4 iz tih vremena. Samo kaj su oni pobrali bodove na pjesacima, elektronickim pomagalima, pa ispada da je Duster mrtvacki sanduk na kotacima, dok u realnosti nije ni priblizno toliko los.
Danas više manje svi auti, čak i neki kinez, dobe 5 zvjezdica po novom sistemu. I njih isto testiraju i na pješake i na sve ostale parametre, ne samo Daciu.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Zasto mislis da daciu kupuju samo oni koji nemaju za bolje? Upravo je u zapadnoj europi hit, a oni sigurno imaju za bolje puno vise nego mi. Mi nismo kupili dustera zato kaj ne bi imali za Kaškaija ili Jetija, nego zato kaj je Duster jednostavno bolji auto za nas. Neovisno o cijeni, cijena je samo slag na tortu.
Kaj ti misliš da na zapadu hodaju sa zlatnim ciglama u ruksaku? A reći da je Duster bolji od kaškaija jer je eto Duster bolji na terenu, mi je isto ko i reć da je Lada Niva bolja od kaškaija. Jer eto, bolja je na terenu. Po svemu ostalom osim eventualno terenske vožnje, kaškai je doktor nauke za Duster. Jedno vrijeme je stari čak razmišljao o tom autu (makar nema realne potrebe za džipa), i probali auto pa to je smijeh. Kvake imaš osjećaj daš polomit kad ih stisneš, volan je kao u BBURAGO autiću, a plastika u unutrašnjosti krova je najveći lom, stisneš ju, ona se uvuče ko ispuhana lopta, i nakon 20 sekundi napravi PUUUK i vrati se na mjesto. Odustali od tog auta odmah. Nekvaliteta je vidljiva čim mu priđeš na bliže od pola metra.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Sto se tice sopnice i jaruna, situacija nije ni priblizno usporediva, jer kod mjesta stanovanja lokacija igra prevladavajucu ulogu. Ali da recimo radim na zitnjaku, hvala bogu da bi radije zivio u sopnici nego na jarunu. I vise bi uzivao nego na jarunu. Nema nista uzivalacko u gubljenju 2 sata dnevno u automobilu ako iz sopnice mogu doci za 15 min.
A šta kad radiš npr. kod klijenata i mjenjaš lokacije rada, pa ti je potpuno svejedno gdje živiš? Aj ne seri da bi i onda radije Sopnicu. Makar, ja bi radije živio na Jarunu i da radim na Žitnjaku. Na žitnjaku sam za max pola sata (treba znat), a prek vikenda sam svaki dan na kavi na jarunu, bicikliram, uživam u ppogledu, mogu s ezaletit do grada, mogu za čas bit na autoputu i otić u prirodu, sve je nadohvat ruke. U sopnici mogu uživat u pogledu na puno betona, i ko da živim u getu. A ak nemam autu mogu doć do grada kroz sat dva.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Meni je jasno da neki ljudi uzivaju luksuznoj unutrasnjosti, mekanoj plastici, zaobljenom dizajnu i slicnim stvarima i da misle da im je to potrebno. Problem je u tome sto takvi obicno misle da bi svi trebali biti kao oni i da netko tko nema iste potrebe kao oni automatski radi neke kompromise, ustupke, zrtvuje se, pati 'iduci od tocke A do tocke B' i slicne gluposti. Ti ces mozda vise uzivati vozeci se s mekanom plastikom, svemu na struju, netko drugi ce vise uzivati znajuci da je za taj auto radio mjesec dana manje. Svakom njegovo.
Sve je to u redu, ali pričat da je taj auto jednako kvalitetan, ili još bolje kvalitetniji i super izbor od njegove ozbiljnije braće mi je smijeh. Ono, ispada da su kupci Clia Grandtour budale jer su mogli uzet Logan MCV za manje pare. Ali gle, neki žele i više od 4 kotača 5 sjedala i prijevoza od točke a do točke b
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 21:38   #37
Dacia automobili su izdržljivi i otporni na loše uvjete lokalnoga prometa kakvi su u nas. I u tome svjetlu su daleko bolji od konkurencije (jedan CLio grandtour recimo) i zato se masovno kupuju jer gore navedeno nude po izuzetno poštenoj cijeni...
Boldek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 14:02   #38
Boldek, daj me nemoj ... znaš već šta.

Izdržljiviji po čemu? Kaj se Clio raspadne nakon 100.00 km? Ili nako 200.000 moraš ić za njim i skupljat dijelove. Aj molim te. Imaš Clia sa 300.000 izgledaju ko prvi dan. U ovjesu Dacia koristi dijelove starije generacije Renaulta, sama logika kaže da je Clio po tom pitanju i udobniji i kvalitetniji. Osim ak ne razvijaju dijelove sve lošijima.

Mogu priznat da je Dacia pouzdanija, ali to ti je ista šema ko i kod mog prvog auta, Accenta s kraja prošlog tisućljeća. Naravno da je bio ekstremno pouzdan kad su mu dodatna oprema bili brisači i ratkape. Kad auto nema puno opreme, nema se puno šta ni pokvariti.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 11:42   #39
Spadam u one koje u autu ne zanima puno više od njegove pouzdanosti, potrošnje i cijene. Za plastiku me boli neka stvar, za izgled, još manje. Ukratko Dacia ima sve od Renaulta što je po mom sudu bitno i zato ću je uvijek uzeti radije nego Renault ili bilo koji drugi šminkerskiji auto. Jer koji će mi pimpek gomila opreme koja mi nije niti potrebna. Zarađujem sasvim dovoljno novaca da si priuštim skuplji automobil, ali vodim se logikom: zašt dati više za, u bitnim stvarima, potpuno istu stvar. Da sam čovjek koji pravi 30 000 tisuća km. godišnje onda bih razmislio o udobnijem i izdržljivijem autu. Kako prelazim 15 tak tisuća, od čega barem dvije trećine otpada na gradsku vožnju Dacia je sasvim dovoljna. Šteta samo što Lodgy koji želim kupiti ne dolazi s tempomatom i ekološkim modom vožnje. No valjda će se i toga sjetiti.

Zadnje uređivanje ostoja : 04.11.2013. at 11:52.
ostoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 11:52   #40
Mene vidiš boli čuna za tempomat i eko mod. Sto ljudi sto ćudi.
Koko u parizeru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.