Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 21:09   #61
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Mozda cu sad izvaliti glupost ali s obzirom da nisam kemicar malo zdravoseljacki razmisljam.

Koliko znam, u katu se CO i HC pretvaraju u H20 i CO2. CO je nestabilniji od O2 i ta reakcija je moguca. Reakcija HC i O2, dakle izgaranje ugljikovodika mi se ne cini moguca u katalitatoru nego samo u motoru. Zato mi je logicno da bi u slucaju loseg katalizatora CO bio visok, a nije.

Opet, mozda grijesim, nemam osjecaj ni za velicine u kojima su prikazane koncentracije plinova na izlistu ekotosta.

Nije bas da me to sve brine s obzirom da auto bez ikakvih losih simptoma radi vec dvije godine, al eto, zanima me. Kat mi, cak i ako je dao svoje, ne pada na pamet mijenjati dok god prolazim tehnicki.
Ha-ha. Imaš grešku u računu. Dakle ja sam ti to htio već napisati no nisam - po mjerenjima koje si dao ispada da je izgaranje u cilindrima DOBRO, imaš niski CO, dobar CO2, dakle motor ko motor izgleda ispravan. Meni izgleda da je baš kat problematičan - jer u trenucima kad ECU daje više goriva u cilindrima sve što može izgori do kraja - zato ti je CO nizak a ostane HC. Katalizator ko katalizator bez problema pretvori HC u CO2 i H2O, nije mu to nikakav problem, recimo temperatura samopaljenja oktana je cca 200°C a CO 600°C, dakle katalizator će lakše probaviti neizgorjelo gorivo nego CO. DOBAR katalizator.

Izgleda da kod tebe CO ne postoji (bar ne u značajnim količinama). Što je znak dobrog izgaranja u cilindrima.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 06.01.2014., 21:31   #62
Pozdrav ljudi. Imamo jedno čisto informativno pitanje. Dali postoji neka stvarčica za poboljšanje performansi na atmosfercu? Jer na turbo motore stavite čip ili varilicu (ispravite me ako griješim) ili obadvoje i dobijete po 30 i više konja. Za atmosferca ne postoji takvo nešto?
markic444 is offline  
Old 06.01.2014., 21:46   #63
Pa teoretski da .... samo ti obično rastopi katalizator i otjera potrošnju u nebesa (atmo motori daju najviše snage kad je lambda oko iil čak malo ispod 0,9).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 06.01.2014., 21:48   #64
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa teoretski da .... samo ti obično rastopi katalizator i otjera potrošnju u nebesa (atmo motori daju najviše snage kad je lambda oko iil čak malo ispod 0,9).
Mi možeš još to malo pojasnit? Kužim kako turbo motor uredit da ide brže, ali atmosferac...
markic444 is offline  
Old 06.01.2014., 21:59   #65
Quote:
markic444 kaže: Pogledaj post
Mi možeš još to malo pojasnit? Kužim kako turbo motor uredit da ide brže, ali atmosferac...
Štos je u sljedećem:
Turbina osigurava više zraka a u više zraka stane više goriva, a više goriva daje više snage. Pošto atmosferski motor nema turbinu koja osigurava više zraka tu je mogućnost poboljšanja jako mala.
HOKI65 is offline  
Old 06.01.2014., 22:17   #66
Quote:
HOKI65 kaže: Pogledaj post
Štos je u sljedećem:
Turbina osigurava više zraka a u više zraka stane više goriva, a više goriva daje više snage. Pošto atmosferski motor nema turbinu koja osigurava više zraka tu je mogućnost poboljšanja jako mala.
Ali ta mogućnost postoji? Da se ide nešto radit po autu, šta i uz koju cijenu? Mislim na novčanu i koliko bi to loše za auto bilo?
markic444 is offline  
Old 06.01.2014., 22:27   #67
Quote:
markic444 kaže: Pogledaj post
Ali ta mogućnost postoji? Da se ide nešto radit po autu, šta i uz koju cijenu? Mislim na novčanu i koliko bi to loše za auto bilo?
Neznam za cijene, ali kod atmosferca se sve svodi na igranje sa bregastim osovinama, kompresijom i sitnim promjenama na kompjuteru. Kod starijih auta igranje sa karburatorima i ispuhom. Sve u svemu uloženi novac ne donosi očekivano povećanje snage.
HOKI65 is offline  
Old 06.01.2014., 23:04   #68
Quote:
HOKI65 kaže: Pogledaj post
Neznam za cijene, ali kod atmosferca se sve svodi na igranje sa bregastim osovinama, kompresijom i sitnim promjenama na kompjuteru. Kod starijih auta igranje sa karburatorima i ispuhom. Sve u svemu uloženi novac ne donosi očekivano povećanje snage.
Aha, a ovo igranje sa kompjuterom? Negdje sam čak pročitao da ako se čip prilagodi kako treba da se može dobit malo snage.
markic444 is offline  
Old 06.01.2014., 23:08   #69
Quote:
markic444 kaže: Pogledaj post
Aha, a ovo igranje sa kompjuterom? Negdje sam čak pročitao da ako se čip prilagodi kako treba da se može dobit malo snage.
Radio lik kojeg poznajem na nekom Roveru. Platio 500 kn, auto isto ide a trosi litru vise Tako da pazis kome to dajes u ruke.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 06.01.2014., 23:16   #70
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ha-ha. Imaš grešku u računu. Dakle ja sam ti to htio već napisati no nisam - po mjerenjima koje si dao ispada da je izgaranje u cilindrima DOBRO, imaš niski CO, dobar CO2, dakle motor ko motor izgleda ispravan. Meni izgleda da je baš kat problematičan - jer u trenucima kad ECU daje više goriva u cilindrima sve što može izgori do kraja - zato ti je CO nizak a ostane HC. Katalizator ko katalizator bez problema pretvori HC u CO2 i H2O, nije mu to nikakav problem, recimo temperatura samopaljenja oktana je cca 200°C a CO 600°C, dakle katalizator će lakše probaviti neizgorjelo gorivo nego CO. DOBAR katalizator.

Izgleda da kod tebe CO ne postoji (bar ne u značajnim količinama). Što je znak dobrog izgaranja u cilindrima.
Znaci mislio sam obratno. Super, hvala.
mrachni hajduk! is offline  
Old 06.01.2014., 23:23   #71
Quote:
markic444 kaže: Pogledaj post
Ali ta mogućnost postoji? Da se ide nešto radit po autu, šta i uz koju cijenu? Mislim na novčanu i koliko bi to loše za auto bilo?
Pa gledaj ovako - Ferrari je za model Speciale radio na skraćenju usisnih kanala, njihovoj poziciji, druga bregasta, remap, drugi auspuh, klipovi, kompresija 13,5:1 i izvukao 35 KS na postojećih 570. To je da i ne 7% na atmosfercu koji je ostao street legal. Ako govorimo o non street-legal onda se može dobiti više, koliko više? Puno. Samo što će ti ler-gas biti na 3000 o/min a ispod 5000 motor neće postojati. Ali ćeš izvući i 30% više snage.
Cijena? Sky is the limit.
Posljedice? Za motor ne Bog zna kakve. Ali sve ono IZA motora mora bit ojačano (kupolung, mjenjač, poluosovine, kočnice ....)

Što me vraća na prethodnu stavku - CIJENA!!!!
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 07.01.2014., 10:33   #72
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Radio lik kojeg poznajem na nekom Roveru. Platio 500 kn, auto isto ide a trosi litru vise Tako da pazis kome to dajes u ruke.
U redu, raspitat ću se malo. Hvala.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa gledaj ovako - Ferrari je za model Speciale radio na skraćenju usisnih kanala, njihovoj poziciji, druga bregasta, remap, drugi auspuh, klipovi, kompresija 13,5:1 i izvukao 35 KS na postojećih 570. To je da i ne 7% na atmosfercu koji je ostao street legal. Ako govorimo o non street-legal onda se može dobiti više, koliko više? Puno. Samo što će ti ler-gas biti na 3000 o/min a ispod 5000 motor neće postojati. Ali ćeš izvući i 30% više snage.
Cijena? Sky is the limit.
Posljedice? Za motor ne Bog zna kakve. Ali sve ono IZA motora mora bit ojačano (kupolung, mjenjač, poluosovine, kočnice ....)

Što me vraća na prethodnu stavku - CIJENA!!!!
Ma ne planiram ništa posebno, normalan auto samo da mi je mrvicu življi.
markic444 is offline  
Old 07.01.2014., 11:09   #73
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
sada kada smo rasčistili ubrzanja i grafove imam ja pitanje oko povećanja snage tj. smanjenja snage...

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-foc...-oglas-9561626

kako je moguće smanjiti max brzinu a povećati okretni moment? ako je to stvarno tako gdje se može to napraviti i koliko se otprilike kreću cijene toga?

da li je ova potrošnja zaista moguća??? ja mislim da NE...
ovo je jako šuplje.

sa ugrađenim plinom se može igrati pa se može i dobiti nešto više momenta (mape ubrizgavanja) ali to nikak ne ide sa manjom potrošnjom.
ili jedno ili drugo. oboje ne ide.
ne vidim ni zašto bi auto išao samo 165 kmh. možda je stvarno mjerio ali to što piše može dobiti manjim kotačima a ne podešavanjem elektronike.
I wonder is offline  
Old 07.01.2014., 12:33   #74
Koje bi posljedice mogle nastupiti ako je alternator manje amperaže nego što je propisano, odnosno koja je prednost veće amperaže? Utječe li to ikako na trajnost akumulatora?
frANZi50 is online now  
Old 07.01.2014., 12:45   #75
Ti današnji alternatori su i tak i tak dosta "nategnuti" - ako staviš manji postoji opasnost da uz svijetla, grijanje zadnje šajbe, muziku ... ne ostane ništa za akumulator. Pogotovo na tvom autu koji ima 6 komada 55W žarulja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 07.01.2014., 17:18   #76
Imam bluetooth OBD2 adapter koji se šteka u moju lokomotivu.
E sad, ja bih ga ostavio uštekanog, ali njemu lampica radi nonstop pa me zanima koliko on struje cucla? Da nebi bilo da nonstop nešto skenira li traži bluetooth pa da popije akumulator za par dana.
Ako netko zna.
SpaceJesus is offline  
Old 07.01.2014., 17:22   #77
Ovisi koji auto. Kod nekih auta ima struje samo kada se da kontakt ili motor radi, inače ne.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 07.01.2014., 18:15   #78
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ovisi koji auto. Kod nekih auta ima struje samo kada se da kontakt ili motor radi, inače ne.
leonka 2. Primjetio sam da odsiječe struju nakon 10 min, tj pogasi svjetla interijera ako su upaljena itd.

Jel bi to bilo to? Trebao bih sjediti u interijeru 10 minuta ni makac pa da vidim jel će se ugasiti i OBD2
SpaceJesus is offline  
Old 07.01.2014., 18:19   #79
Onda vjerovatno stalno vuče struju. Probaj tako. Ako stalno vuče spoji utičnicu na klemu 15, onda radi samo kad se da kontakt ili motor radi. Ili ugradi dodatno drugi akumulator.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 07.01.2014., 18:26   #80
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa dvije su mogućnosti - točno si izmjerio, struja je 0,6A, aku je šrot i to ga ubije (po meni vrlo malo vjerojatno)
Mogućnost druga - krivo si mjerio, struja je puno jača (kad imaš upaljen radio) i aku ma koliko god dobar ode vrit u roku pol sata.
akumulator reko pa-pa...bio na ispitivanju u dućanu(imao sam garanciju još) i dali mi novi

Bosch S3 star godinu i pol...nikad više
tomi0806 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.