Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2008., 22:03   #21
Quote:
Helder kaže: Pogledaj post
Nema raspoznavanja: anđeo i demon su potpuno ista stvar.
Ono što ih razlikuje jest sljedeće: jedno drugom su naličje.

Čitava naša priroda funcionira na osnovu istih suprotnosti pa tako ni stvari s tim entitetima ne stoje puno drugačije. To se posebno odnosi na "našeg anđela čuvara" koji često jednom rukom miluje, dok drugom, svojim skrivenim licem, potiče na instinktivnu borbu za opstanak koja isključuje tuđa prava. Promatraš li ponašanje ljudi, uvidjet ćeš da se taj obrazac neprestano ponavlja i da je kod svih vrlo sličan.

Ova priroda sama po sebi ne nudi nijedan ekstrem koji istodobno u sebi ne bi sadržavao onaj drugi. To je Zakon ove prirode. I stoga ne možemo reći da ovdje postoji apsolutno dobro, kao što ne postoji ni apsolutno zlo. Sve je to jedno te isto, samo privremeno u službi nižih ili viših vibracija. Reklo bi se: savršeno glumatanje astralnih sila koje nas drže pod čvrstim zahvatom pa isto tako primjenjuju lukavost, ne bi li nas varkom natjerale da s njima surađujemo.
Hm, ne znam baš, ne bih se složio s tobom. Ti govoriš o dihotomiji ovostrane prirode i ljudskom principu koji u sebi sjedinjuje dobro i zlo. Zašto si tako siguran da onostrano postoji na istoj osnovi? Na stranu moj potpis.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:20   #22
Quote:
Helder kaže: Pogledaj post
Nema raspoznavanja: anđeo i demon su potpuno ista stvar.
Ono što ih razlikuje jest sljedeće: jedno drugom su naličje.

Čitava naša priroda funcionira na osnovu istih suprotnosti pa tako ni stvari s tim entitetima ne stoje puno drugačije. To se posebno odnosi na "našeg anđela čuvara" koji često jednom rukom miluje, dok drugom, svojim skrivenim licem, potiče na instinktivnu borbu za opstanak koja isključuje tuđa prava. Promatraš li ponašanje ljudi, uvidjet ćeš da se taj obrazac neprestano ponavlja i da je kod svih vrlo sličan.

Ova priroda sama po sebi ne nudi nijedan ekstrem koji istodobno u sebi ne bi sadržavao onaj drugi. To je Zakon ove prirode. I stoga ne možemo reći da ovdje postoji apsolutno dobro, kao što ne postoji ni apsolutno zlo. Sve je to jedno te isto, samo privremeno u službi nižih ili viših vibracija. Reklo bi se: savršeno glumatanje astralnih sila koje nas drže pod čvrstim zahvatom pa isto tako primjenjuju lukavost, ne bi li nas varkom natjerale da s njima surađujemo.
to je definitivno dio priče.
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 00:43   #23
Anđeo Čuvar

O tzv. Anđelu čuvaru ima spomena u knjizi "Svete magije...", kao i u nekim Crowleyevim radovima. Zna li netko za još koju građu koja se tiče ovih entiteta.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 00:57   #24
A tko kaže da se tu radi o entitetima?
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:06   #25
Quote:
Choronzon333 kaže: Pogledaj post
A tko kaže da se tu radi o entitetima?
Ne kažem to. Jednostavno "to" ne znam klasificirat. Koja je tvoja vizija (ili definicija) Anđela čuvara? Tko je on? Osobni čuvar iz astrala? Dio božanske anđelske hijerarhije ili nešto različito od toga?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:20   #26
Tiho jastvo.. tako bih to nazvao, suština.. štajaznam.. ima mnogo riječi, no, mislim da to nemože opisati onaj tko to nije iskusio.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:35   #27
Quote:
Choronzon333 kaže: Pogledaj post
Tiho jastvo.. tako bih to nazvao, suština.. štajaznam.. ima mnogo riječi, no, mislim da to nemože opisati onaj tko to nije iskusio.
Si imao kakvih praktičnih iskustava? Ja se bavim teorijskim istraživanjem, zanima me razvoj europskog okultizma i magije, kao i komparativno proučavanje različitih istorodnih grimoara. Unatoč tome, rado poslušam one koji imaju praktična iskustva (žele li ih podijeliti) da vidim kako se to uklapa u moja teorijska promišljanja, jer bez toga ipak imam tek jednodimenzionalan uvid u proučavanu materiju.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 16:28   #28
Quote:
Choronzon333 kaže: Pogledaj post
A tko kaže da se tu radi o entitetima?
po meni je entitet,al sve ovisi od shvaćanja do shvaćanje...možda je to za tebe neka osoba koja je uvijek uz tebe i koja ti pomaže...ne mora nužno biti astralno biće...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 16:29   #29
Quote:
Choronzon333 kaže: Pogledaj post
Tiho jastvo.. tako bih to nazvao, suština.. štajaznam.. ima mnogo riječi, no, mislim da to nemože opisati onaj tko to nije iskusio.
po tvom pričanju si vjerojatno to iskusio...podjeli to s ostalim pukom...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 01:33   #30
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
po tvom pričanju si vjerojatno to iskusio...podjeli to s ostalim pukom...
Imam i ja takav dojam. Varam li se?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:25   #31
Sveta magija Abramelina maga

MODERATOR:
molim da se odlične teme ne upropaštavaju lošim uvodima.
hvala

Zadnje uređivanje mandragora : 08.01.2009. at 23:49.
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:27   #32
zanimljivo, sami crnomagijaši ovdje!

no, činjenica je luka - da je red da napraviš mali uvod.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:30   #33
super je tema.da ja na ovakav način otvorim temu odma bi ju obrisali.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:35   #34
mislim da uvod nije potreban. inace bi ga ja vjerovatno napisao.
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:42   #35
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
super je tema.da ja na ovakav način otvorim temu odma bi ju obrisali.
točno - no tema ima je ko stvorena za ovaj ogranak foruma - te se nadam da će luka ipak proizvesti neki suvisli uvod - inače ću upotrijebiti odgovarajuću tablicu :
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:43   #36
Quote:
luka313 kaže: Pogledaj post
mislim da uvod nije potreban. inace bi ga ja vjerovatno napisao.
mislim da je uvod itekako potreban!!Bilo da izneseš svoje iskustvo
link ili neko mišljenje o tome!!!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:00   #37
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
zanimljivo, sami crnomagijaši ovdje!

no, činjenica je luka - da je red da napraviš mali uvod.
nisam znao da je to crna magija? ja sam procital knjigu onak na brzinu, nije mi bila tolko crna, neznam mozda bi je morao ponovo procitat, al bio je neki starinski prijevod, ko ono iz biblije al na eng. thou shall not, i te sheme.
pa mi se nije dalo puno citat, al sad se sjecam... ima tu nekih demona, pa mozda i je malo crna, valjda.

u biti najzanimljivije mi je bila priča o abramelinu, u ostalo nisam imo volje ulazit dublje.


uglavnom
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:02   #38
da da mislim da sam primjetio neke tablice u knjizi.
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:03   #39
ne znam po čem je ova tema odlična ako se radi o crnoj magiji.izgleda da su moderatori luciferovi učenici
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:04   #40
inace me magija ne zanima ni naj manje, u principu to je jedna jedina za koju ja znam.
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.