Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2014., 15:19   #41
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Hebi ga, a meni je savršeno nejasno zašto ga ne ovjeravati, kada Hrvatska kao traži ovjeren Ugovor. To je svjesno provociranje problema
CITAT (boldano je razumljivo):
Sedaj pa k naslovni temi. Za registracijo v Sloveniji avtomobila iz Italije (isto velja za druge države EU, le da so tam imena dokumentov drugačna) potrebujete sledeče:
overjeno kupoprodajno pogodbo (v Italiji Dichiarazione di vendita): overi se jo lahko
na občini (comune), pri notarju (notaio) ali pri italijanskem AMZS (ACI – Automobile Club
d’Italia) pri nakupu od fizične osebe; v primeru nakupa od pravne osebe je dovolj original račun s podpisom in štampiljko... link mix-linkovi sa istom temom. Kakva je razlika sa uvjetima uvoza u HR?
Mislim da griješiš. Prvo što je default filozofija u EU, da svaki čovjek mora da se sam ogradi od problema. To znači da sam provjeri što je zakonski u okvirima teme, i shodno tome da djeluje. U svoju korist. A ovim rečenim to znači da carina ne treba da nikoga ništa da upozorava (tj. educira), kao ni policija. Ko nije spreman ne samo radi uštede, nego i eliminiranja nerviranja, da se unaprijed informira, bolje je da onda uvoz prepusti profesionalcima.

Pored toga treba razmisliti i o slijedeća dva primjera:
a)
kupiš vozilo za dijelove, platiš davanja i ne želiš ga nikada ragistrirati. Niko ti neće postavljati pitanje vlasništva. Platio si davanja i rastavljaj.
b)
freaky (nemoguća) varijanta. Pun si k'o brod. Uvezeš neku kantu koju hoćeš da zapališ i da gledaš kako gori u tvom dvorištu. Boli te qki, platiš davanja, i pali Miškooo. Niko te neće pitati za ovjeren Ugovor.
c)
skroz je treća tema (i hrvatski "narodni običaj", što naš čovjek kada unese auto za dijelove, ne želi ni davanja da plati, jer eto, nema ga namjeru niti voziti.)

Pravno, dok se davanja ne plate, vozilo je ROBA, kao svaka druga na koju se prvo plaćaju davanja.
Poslije plaćenih davanja je prijevozno sredstvo. A da bi prijevozno sredstvo bilo pušteno u promet, treba uz tehničke uvjete, zadovoljiti policijske kriterije u okviru Zakona koji nije izglasala bugarska skupština, nego hrvatski Sabor.
Po meni je apsurd nepripremljen krenuti bilo šta raditi, i ako sam nešto previdio (ili namjerno NEuradio) u cijelom procesu, (a znam da sam trebao) i onda "vrištati" na državu, carinu, policiju, itd.itd.

da budem malo kulturnij zna li itko gdje piše u hrvatskom zakonu da kupoprodajni ugovor za auto mora biti ovjeren? mislim da smo si to sami nametnuli i sad mmora biti ovjeren a nigdje ne piše da mra?
našice is offline  
Old 12.08.2014., 16:23   #42
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
otišo sam naslijepo bez da sam išta znao i radio u početku na crno. a hrvatska ima svog čobana dok on ne potvrdi ovce nemogu kupiti ili porodati ništa, ako naš potpiss nevrijedi ništa šta smo mi nego ovce?
otišao si na slijepo ali si kasnije ipak ispunil sve uvjete koje ti je nametnula država u koju si se uselio.

drugim riječima, njihovu državu i propise poštuješ a našu sereš jer nisi sposoban provjeriti svoje obaveze.
za ovce se isto suzdrži. ako su tvoji doma ovce, moja familija nije.

nitko ti nije rekao da tvoj potpis ne vrijedi ali je on nebitan jer ti nisi vlasnik auta. samo vlasnik može potpisati prodaju.
da može bilo tko, kak ti sebi zamišljaš, onda mogu i ja donijeti na policiju ugovor po kojem sam kupio tvoj auto za 10 kuna. i samo moj potpis na ugovoru.
za bilo kakvu promjenu vlasništva auta potreban je DOKAZ o vlasništvu
http://www.mup.hr/main.aspx?id=45#PROMJENA_VLASNIKA

štogod ti kao kupac napišeš je goli k......(nije kukuruz).
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
da budem malo kulturnij zna li itko gdje piše u hrvatskom zakonu da kupoprodajni ugovor za auto mora biti ovjeren? mislim da smo si to sami nametnuli i sad mmora biti ovjeren a nigdje ne piše da mra?
http://www.propisi.hr/print.php?id=5549

jesi sad sretan?
I wonder is offline  
Old 12.08.2014., 18:04   #43
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
otišao si na slijepo ali si kasnije ipak ispunil sve uvjete koje ti je nametnula država u koju si se uselio.

drugim riječima, njihovu državu i propise poštuješ a našu sereš jer nisi sposoban provjeriti svoje obaveze.
za ovce se isto suzdrži. ako su tvoji doma ovce, moja familija nije.

nitko ti nije rekao da tvoj potpis ne vrijedi ali je on nebitan jer ti nisi vlasnik auta. samo vlasnik može potpisati prodaju.
da može bilo tko, kak ti sebi zamišljaš, onda mogu i ja donijeti na policiju ugovor po kojem sam kupio tvoj auto za 10 kuna. i samo moj potpis na ugovoru.
za bilo kakvu promjenu vlasništva auta potreban je DOKAZ o vlasništvu
http://www.mup.hr/main.aspx?id=45#PROMJENA_VLASNIKA

štogod ti kao kupac napišeš je goli k......(nije kukuruz).

http://www.propisi.hr/print.php?id=5549

jesi sad sretan?
hala puno nna poslanoj adresi. I PITANJE ZNA LI ITKO GDJE U ZAKONU PIŠE ŠTA SE MORA OVJERAVATI??????? JA NIGDJE U ZAKONU NEMOGU PRONAĆI DA KUPOPRODAJNI UGOVOR ZA AUTO MORA BITI OVJEREN????????
našice is offline  
Received Warning
Old 12.08.2014., 18:23   #44
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
da budem malo kulturnij zna li itko gdje piše u hrvatskom zakonu da kupoprodajni ugovor za auto mora biti ovjeren? mislim da smo si to sami nametnuli i sad mmora biti ovjeren a nigdje ne piše da mra?
Ne znam na koga si mislio? Ono što si ti pisao meni nije djelovalo nekulturno, a vjerujem da se i moje pisanje ne doživljava nekulturno jer ja baš volim da i u ozbiljnim temama pišem na zajebantski način. Uglavnom, valjda si shvatio da si sam sebe doveo u raskorak. Samo da si sebi u Njemačkoj postavio jedno jedino pitanje, 100% da bi ovjerio Ugovor. A pitanje je: da li treba ovjeriti ugovor između dvije fizičke osobe kada se vozilo kupuje unutar Hrvatske? I odgovori i druga pitanja i odgovori bi dolazili sami od sebe. Rješavaj što si zabrljao, slijedeći puta upamet (haha) i sretno!
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 12.08.2014., 18:25   #45
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
hala puno nna poslanoj adresi. I PITANJE ZNA LI ITKO GDJE U ZAKONU PIŠE ŠTA SE MORA OVJERAVATI??????? JA NIGDJE U ZAKONU NEMOGU PRONAĆI DA KUPOPRODAJNI UGOVOR ZA AUTO MORA BITI OVJEREN????????

ZNA LI ITKO GDJE PIŠE DA DOKAZ O VLASNIŠTVU VOZILA MORA BIITI OVJEREN? NEMOJTE SRATI BEZVEZE NIGDJE U ZAKONU NE PIŠE DA DOKAZ ILI KUPOPRODAJNI UGOVOR MORA BITI OVJEREN.
našice is offline  
Received Infraction
Old 12.08.2014., 18:39   #46
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
ZNA LI ITKO GDJE PIŠE DA DOKAZ O VLASNIŠTVU VOZILA MORA BIITI OVJEREN? NEMOJTE SRATI BEZVEZE NIGDJE U ZAKONU NE PIŠE DA DOKAZ ILI KUPOPRODAJNI UGOVOR MORA BITI OVJEREN.
Auuu, znači u tom ležu grmi zec?.. "Čestitam".
Citat:
Prilikom prve registracije, vlasnik vozila mora stanici dati na uvid sljedeće dokumente:
dokaz o vlasništvu vozila (račun, ovjereni kupoprodajni ugovor, carinsku deklaraciju i sl. na osnovu kojega je jasno vidljivo tko je vlasnik vozila),
- dokaz o plaćenim propisanim obvezama
- dokaz o tehničkoj ispravnosti vozila (predaje se zapisnik o prethodno obavljenom tehničkom pregledu vozila) osobnu iskaznicu

Citat je iz ovoga linka, pa da ti mi ne bi "srali", nazovi njih neka ti točno kažu po kojem članku zakona traže ovjeren ugovor. p.s. javi kako si prošao..
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 12.08.2014., 19:11   #47
Bez CL molim, a i rječnik ne bi bilo loše popraviti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 12.08.2014., 20:33   #48
pozz, malo čitam ovu i prošlu temu, razmišljam o uvozu auta. Zanima me slijedeće - da li se mogu i gdje u Njemačkoj i Italiji provjeriti kilometri (kao ona potvrda kod nas)?
Pretpostavljam da može, ako ima opcija kod nas - onda bi trebala biti i tamo
Ali gdje ići i koliko to košta?
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Old 12.08.2014., 20:52   #49
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
JA NIGDJE U ZAKONU NEMOGU PRONAĆI DA KUPOPRODAJNI UGOVOR ZA AUTO MORA BITI OVJEREN????????
pokušaj broj 2.

jel mogu ja kao kupac donijeti u policiju kupoprodajni ugovor kojim ti meni prodaješ svoj auto i kuću, sve zajedno za 10 kn?

naravno, ugovor potpisan samo od mene, kupca. jel mogu? jesi ti kao prodavač potvrdio nečim da je to istina?
hoćeš ti priznat taj ugovor?

kaj se kurac praviš ubermenš?
do prije par godina si živio tu, a sad odjednom sve njemačke zakone znaš napamet i tražiš da se oni primjenjuju u cijelom svijetu, da se svi prilagođavaju baš tim zakonima a svoje vlastite da ponište.
I wonder is offline  
Old 12.08.2014., 21:11   #50
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
ZNA LI ITKO GDJE PIŠE DA DOKAZ O VLASNIŠTVU VOZILA MORA BIITI OVJEREN? NEMOJTE SRATI BEZVEZE NIGDJE U ZAKONU NE PIŠE DA DOKAZ ILI KUPOPRODAJNI UGOVOR MORA BITI OVJEREN.
http://www.zakon.hr/z/188/Zakon-o-ja...%BEni%C5%A1tvu
Navali!!!!!
streličarstvo is offline  
Old 12.08.2014., 21:29   #51
Našice ajd se lijepo smiri i nemoj galamiti (pisati velikim slovima) . sigurno ćeš teško doći do frajera koji ti je prodao auto ili će te odjebati i neće htjeti ići s tobom kod notara zato ti lijepo odi sam kod notara u D i zamoli čovjeka da ti napiše kako potvrđuje činjenicu prodaje navedenu na kupoprodajnom ugovoru s obzirom da je brif velika zelena knjiga kod tebe (koja je by the way jedini dokaz vlasništva u Njemačkoj i onaj tko ju ima vlasnik je vozila bez obzira na sve) ovo što navodim je prošlo par puta kod nas u policiji. JBG I Wonder kao što vidiš mora se vratiti D . Vjeruj mi ovo je najjeftiniji i najbezbolniji način
KimiMika is offline  
Old 12.08.2014., 21:47   #52
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
pozz, malo čitam ovu i prošlu temu, razmišljam o uvozu auta. Zanima me slijedeće - da li se mogu i gdje u Njemačkoj i Italiji provjeriti kilometri (kao ona potvrda kod nas)?
Pretpostavljam da može, ako ima opcija kod nas - onda bi trebala biti i tamo
Ali gdje ići i koliko to košta?
bok, neznam gdje možeš provjeriti ali servisna knjižica ako je nema bježi od auta i po mogućnosti prvi vlasnik
našice is offline  
Old 12.08.2014., 21:51   #53
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
bok, neznam gdje možeš provjeriti ali servisna knjižica ako je nema bježi od auta i po mogućnosti prvi vlasnik
Jes' čit'o??Ako sad kreneš do jutra nisi gotov!
streličarstvo is offline  
Old 12.08.2014., 22:05   #54
Quote:
KimiMika kaže: Pogledaj post
Našice ajd se lijepo smiri i nemoj galamiti (pisati velikim slovima) . sigurno ćeš teško doći do frajera koji ti je prodao auto ili će te odjebati i neće htjeti ići s tobom kod notara zato ti lijepo odi sam kod notara u D i zamoli čovjeka da ti napiše kako potvrđuje činjenicu prodaje navedenu na kupoprodajnom ugovoru s obzirom da je brif velika zelena knjiga kod tebe (koja je by the way jedini dokaz vlasništva u Njemačkoj i onaj tko ju ima vlasnik je vozila bez obzira na sve) ovo što navodim je prošlo par puta kod nas u policiji. JBG I Wonder kao što vidiš mora se vratiti D . Vjeruj mi ovo je najjeftiniji i najbezbolniji način
hvala na savjetu. vlasnik je momentalno na godišnjem a ja imam stari auto tako da nema nikakvih problema, samo nemogu prihvatiti nepravdu i nelogične činjenice, traži se nepotrebno i kompliciramo sami sebi umjesto da idemo dalje, naprijed. ovde se sve vrti u krug i na mrtvoj ttočki bez pomaka. imam knjižicu auta ovjerenu u policiji to je dokaz da auto nije ukradeno i koji će im kurac kupoprodajni ugovor neće ga dobiti namjerno ovjerenog zvti ću i novinare i sve institucijje.
našice is offline  
Old 12.08.2014., 22:17   #55
Kupoprodajni ugovor im treba, jer se tako prepisuju auti sukladno zakonu u ovoj zemlji. Što ti tu nije jasno?
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Old 13.08.2014., 09:53   #56
Quote:
KimiMika kaže: Pogledaj post
JBG I Wonder kao što vidiš mora se vratiti D .
ne bi se moral vraćat da je prije pital što treba napraviti.
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu. vlasnik je momentalno na godišnjem a ja imam stari auto tako da nema nikakvih problema, samo nemogu prihvatiti nepravdu i nelogične činjenice, traži se nepotrebno i kompliciramo sami sebi umjesto da idemo dalje, naprijed. ovde se sve vrti u krug i na mrtvoj ttočki bez pomaka. imam knjižicu auta ovjerenu u policiji to je dokaz da auto nije ukradeno i koji će im kurac kupoprodajni ugovor neće ga dobiti namjerno ovjerenog zvti ću i novinare i sve institucijje.
jedina glupa i nelogična stvar ovdje je tvoje inzistiranje da se svi drugi moraju prilagoditi njemačkim zakonima i pravilima.

i naravno, svi drugi ljudi koji su uvezli aute u HR sa traženom dokumentacijom, svi su glupi, jedino si ti pametan.
ti ćeš zvat novinare, zajebat državu i ispravit nepravdu
I wonder is offline  
Old 13.08.2014., 13:22   #57
Quote:
FCbarcelona kaže: Pogledaj post
Da li treba ici na carinu u mjestu prebivalista ili se moze bilo gdje obaviti?
Treba prema mjestu prebivališta. Znam za žitnjak, najbolje otići riješiti papire bez da se ulazi automobilom (iznad 1h unutra se naplaćuje 70 kn), doći oko 1 h ranije jer je potrebno popuniti dokumentaciju(kopirati negdje vani prije dolaska osobnu , račun 2x, knjižicu vozila, homologaciju...), sve ispuniti i onda ući automobilom, kopirati dodatno ulaznicu predati sve papire i otići na mjesto pregleda. Pregledi su u 10 , 12 i 14 h. Krajnji rok predaje papira 15 min prije
natkic is offline  
Old 13.08.2014., 15:18   #58
:mig:

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
i naravno, svi drugi ljudi koji su uvezli aute u HR sa traženom dokumentacijom, svi su glupi, jedino si ti pametan.
ti ćeš zvat novinare
, zajebat državu i ispravit nepravdu
pošto se kod njega da naslutiti i "miris" toga kako je HR zaostala, a D je über napredna, prilažem za kolegu našice jedan vic, pa neka ga "pod mus" ispriča novinarima:
Seljanin "tjera" kravu ispred sebe i krene preći cestu. Tras! U kravu se zabije the Dojče-Welle man, koji je, vozeći se po rodnom selu više gledao reakcije bivših sumještana, nego što je gledao na cestu. Dogovore oni odštetu za kravu, i D-welle man pri isplati "pun sebe" prokomentira: baš si zaostali seljak, ne znaš ni kravu voditi preko ceste! A seljanin njemu: dobro je da sam zaostao, Dojče-Welle "inteligencijo", jer da nisam mene bi ubio.

A također kada se vrati u Njemačku, neka se njemačkim novinarima požali kako je i Njemačka zaostala, jer slijedeće (nije vic) mi reče čovjek iz Canade: kod njih prometnu i tablice vadiš/dobiješ na automatu koji je sličan automatima za hladna pića u limenkama. Na automatu upišeš SVE podatke, ubaciš novac i automat ti "ispljune" prometnu i tablice....

I da se vratimo na zahebanciju, malo na domaći "teren". Pokrenuti maštu i pomisliti "inovativnu kreativnost" naših ljudi da su takvi "automatići" u HR. Mislim da bi se odličan humoristični serijal mogao snimiti o tome.
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 13.08.2014. at 15:26.
leonas is offline  
Old 13.08.2014., 15:35   #59
Forumaši,

Nakon pročitanih 30-ak stranica ove teme još uvijek imam neke nejasnoće:

Prilikom kupovine automobila u Njemačkoj, što je sve nužno dobiti uz automobil (kupovina od hendlera):
1. račun sa iskazanim PDV-om
2. ?
3. ?

Treba li nešto ovjeravati kod bilježnika, kao u slučaju kupnje od privatne osobe?

Dali je u cijeni privremenih tablica uključeno i osiguranje ili se plaća posebno?

Sve pohvale za konstruktivne postove tipa: "otišao tamo i tamo platio toliko i toliko...", kao i za temu opčenito.
bolekkkk is offline  
Old 13.08.2014., 18:47   #60
Jel ima kakvih ograničenja s godištem automobila pri uvozu ili mogu uvest i 20 godina starog krampa?
GabrijelSimba is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.