Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2015., 16:14   #1
Suzuki Vitara (2015)

Poštovani doktor je isprobao novu Vitaru, vaši dojmovi o njoj cijenjeni forumaši,
http://www.autoportal.hr/clanak/vozi...s_4wd_elegance
B-118 is offline  
Old 13.03.2015., 23:12   #2
Cijena je jako pristojna od 110 tis kn za pocetni model tj pocetna oprema koji kod Suzukia naravno nije skrta.Benzinac ima 3 nivoa opreme dok dizel dvije nadam se cijeni dizela od 130 tis kn kako pise u novom AMS onda ce imati dobru prodaju.Jedva cekam da ga vidim uzivo na cesti prve dojmove.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Old 13.03.2015., 23:52   #3
ne izgleda loše ali su cijene slično kao i za suzuki sx 4.
e sad tko je za što i u čemu je razlika?
jel vitara više za teren a sx 4 ima više mjesta ili?

po cijeni je bazna vitara slična baznom dusteru(malo skuplja)

što je bolje kupit baznu vitaru ili baznog dustera?
wagen is offline  
Old 14.03.2015., 08:30   #4
Cijena me baš iznenadila, zanima me kako se snalazi izvan asfalta, ako je dobro kao i stara vitara onda je blizu da bude best buy 4x4...
PRKYS is offline  
Old 14.03.2015., 12:00   #5
Quote:
wagen kaže: Pogledaj post
ne izgleda loše ali su cijene slično kao i za suzuki sx 4.
e sad tko je za što i u čemu je razlika?
jel vitara više za teren a sx 4 ima više mjesta ili?

po cijeni je bazna vitara slična baznom dusteru(malo skuplja)

što je bolje kupit baznu vitaru ili baznog dustera?

imam ispravak na svoj komentar,
nisam mislio sx4 nego na usporedbu s crossa i vitare
slična je cijena,slična je veličina
wagen is offline  
Old 14.03.2015., 12:11   #6
Je, mora se priznat da je ovi novi model, bar na papiru, puno ozbiljniji od starog, jedino su ime modela pogrešno napisali.

Dakle, ovaj novi Ignis mi izgleda po specifikacijama kao bolji automobil od starog Ignisa.
eeeea is offline  
Old 14.03.2015., 12:59   #7
Vitara je po dimenzijama malo kraca i laksa od S-Crossa i ima puno veci klirens,vise je odmaknuta od tla i predstavlja se kao mali Suv(konkurencija Captur Juke 2008 Mokka) dok je S-Cross vise crossover koji je po dimenzijama u kategoriji(Qashqai Ix35 Yetia).Sve u svemu Vitara mi ostavlja bolji dojam jer je povisena i ima dosta detalja za personalizaciju.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Old 14.03.2015., 13:24   #8
jako postena cijena,i iznenadujuca tezina,od 1075kg za osnovni model
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Old 14.03.2015., 13:53   #9
Pa i nije toliko ekstremno lagano Po veličini je između gradske i kompaktne klase, a tu je i masom(treba uzeti u obzir da je to masa FWD verzije, pa ga s takvima i uspoređivati).

Sve u svemu, kome je potreban takav auto, nije loš izbor
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 14.03.2015., 14:37   #10
Dobro nije bas Vitara FWD ekstremno lagana, ali u svojoj klasi je ona dosta lagana cak se svojom tezinom smjestila u klasi gradski autica do 1100kg !
Samo cisto za usporedbu Audi A1 trovratni ima 1115kg s 1.2tsi motorom, tu je negdije i Polo.
Znaci Vitara FWD je uz bok talijanskim i francuskim gradskim auticima koji imaju tezinu do 1100kg.
E sad nije mi bas najjasnije jesu li na necemu sparali/zamjenili ili su izveli neka druga tehnicka rjesenja zbog cega su Vitaru sredili tu tezinu.

Meni se ugrubo svida cijeli auto u kombinaciji s dizelskim motorom s 4x4 kojem je cijena ispod 200 000kn s ok opremom. Zimi nebi imao problema s pricom iznenadio nas je snijeg, ipak zivim na brijegu plus malo bi navratio po sumi na izlet itd.
Jedino treba vidjeti kolika je stvarna potrosnja benzinske verzije s 4x4 pa da se vidi dal se isplati uzeti dizelas ili benzinac.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 14.03.2015., 17:33   #11
Dizel s 4wd pocinje od 148 tis kn a ima skoro full opremu osim npr panoramskog krova i nekih detalja dok s prednjim pogonom bi trebao kretati oko 130tis kn tako je pisalo u AMiS casopisu.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Old 14.03.2015., 17:59   #12
Ako cijene budu iste kao i u sloveniji onda ce biti cjenovno konkurentan juke, capture, 2008, c4 cactus i kompaniji. Samo se bojim da ce cijene biti vise nego u slo, kao sto je slucaj sa velikom vecinom automobila.

Mislim da se duster ne moze usporedjivati sa vitarom.

Mene samo zanima jel moguce da se u vitari ne dobije sredisnji naslon za ruku naprijed, ni u ovim jacim paketima opreme? Ako je to istina, to je propust samo takav.
krizigon is offline  
Old 14.03.2015., 18:29   #13
Kolilo sam vidio na prezentaciji u Portugalu(Youtube https://www.youtube.com/watch?v=CrsY_NcI0bE) neke su Vitare imale sredisnji naslon za ruku mislim da je to doplata ili da je u full opremi samo dostupan naslon za ruku.Nije ga ni Juke imao pa poslije su ga stavili a ni 2008 ga nema pa se dobro prodaje.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje doomi : 14.03.2015. at 18:49.
doomi is offline  
Old 14.03.2015., 19:11   #14
2008 ga nema zbog čudne izvedbe parkirne kočnice
homosapiens is offline  
Old 14.03.2015., 22:34   #15
Izgleda perfektno, ovo bi mi bilo u najužem izboru za kupnju... Kad to čudo dolazi kod nas?
amrko36 is offline  
Old 14.03.2015., 23:26   #16
Cijena pocetnog modela je 111257kn. Trebao bi doci kod nas do kraja 3. mjeseca. Za ostale cijene cekamo da Suzuki hrvatska objavi. Oprema 2. i 3. paketa opreme je stvarno bogata. Sad sve ovisi o cijenama, kao i u svemu uostalom.
krizigon is offline  
Old 14.03.2015., 23:38   #17
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Pa i nije toliko ekstremno lagano Po veličini je između gradske i kompaktne klase, a tu je i masom(treba uzeti u obzir da je to masa FWD verzije, pa ga s takvima i uspoređivati).

Sve u svemu, kome je potreban takav auto, nije loš izbor
nije rekordno lagana, ali je medu laksima.
Nova Miata je laksa samo 77kg a to je mali sportski roadster
ok,kuzim da zbog manjka krova su je morali ukrutiti,ali je opet preko 17cm kraca

pomalo glupa usporedba,ali Miata mi je ostala u pamcenju jer su svi hvalili kak je lagana, a kad ono SUV skoro iste tezine
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Old 15.03.2015., 10:00   #18
Mislim da su japanci općenito nešto lakši od ostalih, makar u kategorijama gdje je to lakše postići


Meni je prvi pao na pamet cactus. Doduše, on je rađen da bi bio lagan, ali kreće od 965 kg(fwd crossover, duljina 416)

Uostalom, ne znam iz kojih razloga, ali japanci često i jesu lakši od "zapadne" konkurencije. Mislim da je i stara Vitara bila laka, čak ispod tone, ali ono što većinu možda zbunjuje je grand vitara, koja je bila za klasu veća
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 15.03.2015., 10:03   #19
Quote:
doomi kaže: Pogledaj post
Dizel s 4wd pocinje od 148 tis kn a ima skoro full opremu osim npr panoramskog krova i nekih detalja dok s prednjim pogonom bi trebao kretati oko 130tis kn tako je pisalo u AMiS casopisu.
To tek treba vidjeti koja ce biti cijena kod nas, iz prostog razloga jer smo mi posebna drzava s velikim davanjima koje uplacujemo drzavi plus hoce i autosalon zaraditi, tako da se lako moze dogoditi da bu Vitara kostala dosta vise npr. umjesto 148 000kn da bu kostala bar 160-170 000kn.


Meni je panoramski krov nebitan i kao takve slicne stvari. Ocu osnovne stvari tipa xenon farove skup s ledicama, maglenke ako je moguce, zatim klimu, alu felge da auto na nesto lici, a ne ratkape iz 80-ih, pa tek ide ono ostalo.



Quote:
krizigon kaže: Pogledaj post
Ako cijene budu iste kao i u sloveniji onda ce biti cjenovno konkurentan juke, capture, 2008, c4 cactus i kompaniji. Samo se bojim da ce cijene biti vise nego u slo, kao sto je slucaj sa velikom vecinom automobila.

Mislim da se duster ne moze usporedjivati sa vitarom.

Mene samo zanima jel moguce da se u vitari ne dobije sredisnji naslon za ruku naprijed, ni u ovim jacim paketima opreme? Ako je to istina, to je propust samo takav.
Po meni je Dacia dva koplja nize od Suzukia, ono nemogu usporedivati Duster i Vitaru. Mada Duster nije uopce los auto vec se radi o marki koja se vise cijeni. Ipak se Dacia smjestila ispod Renaulta, a Suzukia svi cijene malo vise od Renaulta i od tuda je ona spika dva koplja nize.

Pitanje je sto ces prije uzeti Rumunjski ili Japanski auto ?
Tu bu 90% forumasa izjavilo da bi uzeli Japanski auto.


Jel ima ko kakve informacije kakav je to 4x4 pogon ?
Jel ima mogucnost prebacivanja iz 4x4 u samo prednji/zadnji pogon kad netreba 4x4 radi potrosnje goriva ?


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 15.03.2015., 10:17   #20
novi sx4 je čudo od auta.
čudo je da su ga uopće pustili u proizvodnju. toliko loše složena unutrašnjost, sa lošim materijalima i ružnim dizajnom, to se ne viđa već dugo vremena.
ako je nova vitara na tom tragu (a mogla bi biti, sudeći po cijeni) onda ne da nije dva koplja od dustera nego nije ni milimetra bolja.

stvarno velika dilema.
uzeti dustera sa tehnologijom 4 pogona preuzetom od nissana (jednom od najboljih), ili vitaru koja je naslijedila sve promašaje stare verzije.
hmmmm, baš se pitam.....
I wonder is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.