Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 21:42   #21
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Iskreno se nadam da ovako ne pričaš i sa ženom. Bez obzira na riječi, uvjerena sam da se tvoja frustracija osjeti. Razumijem da ti je teško, želiš dijete, planirali ste ga, a sad kad je trudna ona se predomišlja.

Sumnjam da ćeš nešto postići na grub način, pokušaj biti što smireniji i daj joj do znanja da ima tvoju podršku u roditeljstvu i da neće prolaziti sama kroz to. Spominješ njezino nesretno djetinjstvo koje je sigurno ostavilo tragove u njoj, nema smisla uspoređivati njezine roditelje s tvojima i nemoj to raditi.

I netko je rekao da se posavjetujete sa stručnom osobom, to bi također trebao učiniti.
Nisam takav......ljut sam i tako se ne razgovaram sa njom...JAKO SAM TUŽAN.
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:45   #22
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Ma sama mi je priznala da bi se drugačije osjećala da ju je mama podržala. Baka je bila presretna i rekla da će uvijek uskočit kada nešto treba. A njena stara kaže "ja ne mogu ja radim" Živimo u istoj kući sa mojima(mi imamo poseban stan i ulaz na potkrovlju-divota!!) a mama joj je prije svadbe govorila da će si uništiti život u toj "zajednici"......SAM SE DIVIM KAKO NAM JE LIJEPO!! I ona žena mi je priznala da joj je super i da se preporodila otkad se preselila....toliko o mami i njenim savjetima.
Ok, po ovome sto pricas, mama je toksicna i zena ti ima nerazrijesene probleme koji datiraju najvjerojatnije jos iz djetinjstva.
Tu bi joj strucna, psihoterapijska pomoc, odlicno dosla.
Jer....hm; problem je u tome da ti problemi nece nestati rodjenjem dijeteta, nego sto vise, mogli bi se jos i pogorsati.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:47   #23
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ne griješim. S obzirom na to da su u braku i da je on otac djeteta, oboje moraju biti suglasni da se pobačaj izvrši.
Ajde? Nek si ga sam rađa onda. Isuse, ja ne mogu ovo vjerovati. Ili nek unajmi maternicu.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:47   #24
Znam da si tužan, ali zato što ne razumiješ o čemu je riječ. Ona se uplašila i ja ju razumijem. Želiš to, misliš da hoćeš, a onda kad se desi . napad panike i nesigurnosti. To je ona bazična, osnovna nesigurnost da ona ne zna kako će to. Problem su i drugi.

Mislim da ju moraš umiriti i objasniti joj da vi to možete i da ćeš ti biti uvijek tu i da ćete skupa to dijete odgojiti bez problema. Nemoj to shvaćati osobno, kao da ne želi tvoje dijete, jer nije to na stvari. Nju je samo jako strah i jedino što možeš je uvjeriti ju da ćeš uvijek biti tu za nju i dijete. Probaj..
Altera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:50   #25
Freak, u kakvom ste vi sad odnosu?
Jeste li posvadjani, da li razgovarate?
Da li se ona definitivno odlucila za pobacaj ili se dvoumi?
I, zasto si ti zapravo tuzan?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:51   #26
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Njena glupa mama joj nije dala podršku kakvu je očekivala. Moji bi bili presretni da im kažem. Stara joj se bila udala jer je sa njom zatrudnila pa se rastala. I sad joj soli pamet da je premlada. Isto je bilo i sa brakom. A ona nije imala muža kao što sam ja niti uvjete kao mi šta imamo. Glupača!!! A i stara je malo depresivna......kaže šta će ti to sad u životu. Uživaj još malo...premladi ste. Jebo jij pas mater
mislim da se ona malo okreće kako vjetar puše tj. lako joj je napuniti glavu, kao vama je lijepo i želite djete pa je i ona ga željela a s druge strane mama joj je napunila glavu pa ga sad više ne želi......trebaš joj na neki način izbiti iz glave padanje pod utjecaj tuđih mišljenja, vas ste dvoje, u braku i vi zajedno trebate donositi odluke i razgovarati a ne da vam drugi kroji što ćete i kako ćete

ona bi trebala shvatiti da nije više njena mama centar njenog svijeta nego ti


joj znam da ovo ne bi trebala reći ali ne mogu prešutjeti, ako ti stvarno ne želiš da ona pobaci, nikako, ja bi rekla svojima (u stilu ako smo rekli tvojima zašto ne bi i mojima, jer to je vaše dijete a ne njeno tako da punim pravom ti imaš pravo reći svojim roditeljima i savjetovati se isto kao što se i ona) i onda će se stvarno naći između dvije vatre i možda, ali možda će shvatiti da trebate sami vas dvoje donijeti odluku bez slušanja drugih
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:51   #27
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Rekla je mami i baki da je trudna ili da ce pobaciti?

I, vjeruj mi, momentalno nije bitno kako bi tvoji reagirali. Momentalno. Nemoj joj stvarat extra pritisak
Rekla je da je trudna i nije od mame dobila reakciju kakvu je očekivala i to ju je pogodilo. Mislim da joj mama nije prava osoba za savjete budući da je sebi sama uništila život jer je landrala okolo i tako zatrudnila i udala se pa odmah rastala nakon nekoliko mjeseci i vratila se starcima. I tako mi je žena živjela sa mamom, bakom i pokojnim djedom u kući u kojoj joj nije baš sve bilo idealno......teško je sa starijima živjeti. Ma..........Uglavnom sada joj je prekrasno sa mnom. Jer je sama svoj gazda u kući i radi šta hoće. I znam da je njenoj mami krivo zbog toga....valjda jer je ostala sama u kući sa babom.
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:51   #28
Nemam pametnijeg posla nego pisati gluposti ovdje

Između ostalog, rekla sam da nisam sigurna u tu informaciju i neka ju provjeri.

Isuse
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:53   #29
vjerojatno se prepala od te velike promjenje, od konacnosti i nepovratnosti te "odluke" zbunjena je i peru je hormoni, plus reakcija njene majke
pa ko jos tako reagira na vijest da ce dobiti unuce

ali ne obaziri se na to i nemoj svojoj zeni to spominjati.
nego probaj joj pristupiti sa "njene strane", pokazati razumjevanje za njezin strah i nesigurnost i pokazati svoju potpunu podrsku
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:55   #30
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
joj znam da ovo ne bi trebala reći ali ne mogu prešutjeti, ako ti stvarno ne želiš da ona pobaci, nikako, ja bi rekla svojima (u stilu ako smo rekli tvojima zašto ne bi i mojima, jer to je vaše dijete a ne njeno tako da punim pravom ti imaš pravo reći svojim roditeljima i savjetovati se isto kao što se i ona) i onda će se stvarno naći između dvije vatre i možda, ali možda će shvatiti da trebate sami vas dvoje donijeti odluku bez slušanja drugih
Ma bravo, neka ženu još više deprimira i baci ju u još težu situaciju. Ako joj ne može i ne misli pomoći onda bolje da ne radi ništa.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:57   #31
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Razgovarajte. Bez napadanja. Smiren razgovor. Ona neka tebi da razloge za pobačaj, a ti njoj razloge protiv istog.
Važno je da se ona ne osjeća kao da ju forsiraš na nešto što ne želi, već da vidi da si tu za nju što god ona odlučila.

Možda da joj probaš (na isti, smiren način) predložiti da odete porazgovarati s nekom stručnom osobom?

Ispravite me ako griješim, ali ako ste u braku, mislim da je za pobačaj potreban tvoj potpis
Naravno da griješiš.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:57   #32
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Freak, u kakvom ste vi sad odnosu?
Jeste li posvadjani, da li razgovarate?
Da li se ona definitivno odlucila za pobacaj ili se dvoumi?
I, zasto si ti zapravo tuzan?
Trenutačno je u sobi i leži tamo......opet ću razgovarati sa njom kao i uvijek jer je to moja dužnost i ja to želim i zato što je VOLIM. Nije se definitivno odlučila. Sljedeći tjedan je tek dogovoren prvi pregled kod ginekologa. Tužan sam jer moram o tome razmišljat a kamoli pričat. Do prije mjesec dana je rekla da HOĆE dijete a sada ovako. Pa kako bi se ti osjećala na mom mjestu? Da je rekla da ne želi još 2 godine djecu ok. Ne bih je silio na ništa.
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:58   #33
Njena mama je ultra super moderna mama... Zapravo katastrofa... Zalosno je sto nema podrsku od nje, i to će se jako lose odraziti na tvoju zenu, to već i sam vidiš. No, budući da ti je žena u k... radi mame i jos niza stvari, potrudi se biti joj sto veća podrska i objasni joj neke stvari, i nadaj se da će onda biti sve ok, jer pobačaj nikako nije rješenje, jer nakon toga Bog zna kako bi ti gledao na svoju ženu i da li biste uopće ostali zajedno.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:59   #34
Nema šanse da kažem svojima.....

Ljudi molim vas pišite i dalje...čujemo se sutra..ja idem sada kod nje. Svakome ću odgovoriti na pitanja.......JA NE ŽELIM DA POBACI!!!! NE BIH SI MOGAO OPROSTITI!!!
freak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:01   #35
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ma bravo, neka ženu još više deprimira i baci ju u još težu situaciju. Ako joj ne može i ne misli pomoći onda bolje da ne radi ništa.
oprosti molim te ali on je žrtva u ovoj priči a ne ona, ako je sličnu stvar radila i za vjenčanje i pristala je i sada joj je lijepo, radi opet istu stvar i dramatizira oko djeteta (znam takve ljude koji se uplaše pa počnu dramatizirati)...ona je prvo željela dijete i "radili" su na njemu i sad kad se desilo ona hoće pobaciti, treba joj dati do znanja da oni sami trebaju donositi odluke a ne slušati druge jer će mu u protivnom biti jako teško živjeti sa njom i stalno će biti sličnih situacija (naravno ovo je moje mišljenje, ja vjerujem da ti imaš razloga zašto se sa mnom nisi složio/la)

ali nakon svega što je on napisao, mislim da pobačaj će jako narušiti njihov brak zato jer ona nema svoje ja i lako pada pod utjecaj drugih (u ovom slučaju svoje mame)

@freak reci joj i da li je ona svjesna da se može desiti da ne može više imati djece ili da će jako teško zatrudnjeti nakon abortusa, a ja znam jako puno parova (nekih 6-7) koji nisu htjeli djete do 30 i sada pokušavaju više od 2 godine i ništa, i jako su nesretni i depresivni zbog toga

Zadnje uređivanje Mrs. T : 19.03.2012. at 22:08.
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:01   #36
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Trenutačno je u sobi i leži tamo......opet ću razgovarati sa njom kao i uvijek jer je to moja dužnost i ja to želim i zato što je VOLIM.
Budi uz nju. Nježno, s puno ljubavi, strpljenja, razumijevanja.. onako i onoliko kako i koliko njoj to treba. Razgovaraj s njom o njezinim osjećajima, mislima i željama, reci joj što ti osjećaš, misliš i želiš, ali bez osuđivanja i bez uvjetovanja, bez prijetnji, ucjena i grubih riječi.

Čini mi se da si joj ti jedina osoba na koju bi mogla računati, pokaži joj to.


Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Njena mama je ultra super moderna mama...
Glupost nema veze s modernošću i nemodernošću.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:02   #37
Ispričavam se na dezinformaciji. Kolegica mi je prije par godina rekla da su ju to pitali.
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:03   #38
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
trebaš joj na neki način izbiti iz glave padanje pod utjecaj tuđih mišljenja, vas ste dvoje, u braku i vi zajedno trebate donositi odluke i razgovarati a ne da vam drugi kroji što ćete i kako ćete
Hajde mi molim te reci kako se to radi?
Zar ti zaista mislis da se ucjenom bilo sto moze postici?
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Rekla je da je trudna i nije od mame dobila reakciju kakvu je očekivala i to ju je pogodilo. Mislim da joj mama nije prava osoba za savjete budući da je sebi sama uništila život jer je landrala okolo i tako zatrudnila i udala se pa odmah rastala nakon nekoliko mjeseci i vratila se starcima. I tako mi je žena živjela sa mamom, bakom i pokojnim djedom u kući u kojoj joj nije baš sve bilo idealno......teško je sa starijima živjeti. Ma..........Uglavnom sada joj je prekrasno sa mnom. Jer je sama svoj gazda u kući i radi šta hoće. I znam da je njenoj mami krivo zbog toga....valjda jer je ostala sama u kući sa babom.
Gle, mozda ce zvucat glupo, ali momentalno je svejedno sto ti mislis tko je najbolja osoba za davati savijete.
Ako se ona povjerila mami, sigurna sam da ima svoje razloge.
Nadalje, imas izuzetno negativan stav prema njezinoj mami i to ce te, oprosti na izrazu, sjebati. Sjebat ce ti odnos sa zenom.
Taj odnos, tvoje zene i njezine mame se tebe zapravo ne tice.
A posebno ti nije pametno komentirati kako si je mama unistila zivot. Mislim, ne da nije pametno, nego je izuzetno glupo:
kad tako nesto kazes, tko tvojoj zeni onda garantira da si ona nece upropastiti zivot.

Ajde, malo vise razumjevanja za tu njezinu mamu. Mozda zena nije ideal, ali lupanje po njoj je kontraproduktivno.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:03   #39
jao jao jao

tvoja draga zenica je kako bi mi ovde rekli KAKO VITAR PUNE i nema svoje ja.
To ce te prije ili kasnije doc glave osim ako ne nabavi kicmu.

NJena draga majka ce ti stalno tako neke stvari njoj nabacivat u glavu i stalno ce te oko toga imat frku OSIM ako joj tvoja zena ne stane na kraj.

sad kad je to receno...

Lipo smireno sidni sa zenom i kako ti je vec ovde vise ljudi reklo popricaj s njom o tome na nacin da je pitas zasto promjena misljenja? cega se boji? zasto misli da ce bit gore a ne bolje nakon toga? i vidi sta ce ti rec. Daj joj obavezno doznanja da ces ti NJOJ bit MAX podrska i pomagat koliko god mozes i znas.
Usto uzmi u obzir da je peru hormoni, i da se vjerojatno osijeca da nece bit dobra majka tj sumnja u to i tipa ono kako cu ja to? (bar je meni tako bilo) ALI cim rodi to ti se promini, ka da ti neki sklop u glavi se okrene i ti sve znas i sve mozes ;

moras joj dati do znanja da imate idealne uvijete za to i ako ne sad a kad?
mladi za to? pa pobogu skoro vam je 30... niste mladi, taman ste

a koliko citam ti si odgovoran i znas sto hoces. dakle lipo porazgovarat s njom i dat joj max podrsku! vjerujem da ce to bit ok

P.S: ni strucna pomoc nije na odmet. razgovor s nekim strucnim pomaze u takvoj situaciji
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:05   #40
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Trenutačno je u sobi i leži tamo......opet ću razgovarati sa njom kao i uvijek jer je to moja dužnost i ja to želim i zato što je VOLIM. Nije se definitivno odlučila. Sljedeći tjedan je tek dogovoren prvi pregled kod ginekologa. Tužan sam jer moram o tome razmišljat a kamoli pričat. Do prije mjesec dana je rekla da HOĆE dijete a sada ovako. Pa kako bi se ti osjećala na mom mjestu? Da je rekla da ne želi još 2 godine djecu ok. Ne bih je silio na ništa.
E, pa super! Ici ce te naravno zajedno i tu se otvara prilika za razgovor. Najgore je sto mozes sada napraviti i njoj i sebi je da budes nezadovoljan, ljut, tuzan.
Pokazi malo optimizma, veselja!
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.