Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2004., 08:39   #81
Quote:
Cinnamon Girl kaže:
budi sto posto sigurna da ZAISTA imas masnu kozu. mnogi cesto misle da imaju masnu kozu samo zato sto im se koza sjaji i na povrsini proizvodi masne celije. ali to moze biti i simptom dehidrirane koze.
e to je i moj problem...masna na povrsini, a u stvari dehidrirana. Masne kreme mi naprave uzas na kozi, a za suhu mi bas ne odgovaraju na cijelom licu. I sta koristiti?
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 11:42   #82
tebi koza izgleda nije ni masna, ni suha, no dehidrirana - kao i moja. ja sam bila ubijedjena da je masna sve dok nisam otisla kod specijaliste.

ako je masna, trebalo bi da ostavlja prilicno dobar trag masnoce kad tanki papir prilijepis na celo desetak sekundi.

tebi treba krema za DEHIDRIRANU kozu, a ne za masnu, niti za suhu. suhu kozu uglavnom imaju starije zene, to su one hranjive kreme.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 18:36   #83
Quote:
Alissa_7 kaže:
Istina je, volim te kutijice i bocice, zapravo obozavam, ali sto se tice kreme nije mi bitno pakiranje vec sam proizvod.
Well, of course!!

Zato kazem, nakon svih tih isprobavanja, cesto se vratis na onu staru, neuglednu kutijicu, sa odlicnom jednostavnom kremom koja ti cuva vlagu i elasticnost tvoje koze.

Have fun!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 01:44   #84
A da kupim kremu sa skupom kutijicom, kremu bacim, pa stavim svoju kremu u nju?

Ozbiljno sad, Nivea mi je super al meni sve brzo dosadi pa onda moram promijeniti malo.
__________________
Think pink!
Alissa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 12:54   #85
Ja sam si bas jucer kupila kremicu od EUCERINA
Hydro-Protect Mat Fluid. To ti je za osjetljivu, normalnu i mjesovitu kozu. Kupila sam si ju zato kaj u sebi ima UVA i UVB zastitu od sunca a a ne masti ten nego ga ostavlja mat.
Treba mi za more.
..138kn
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 23:08   #86
I touch?

jel netko možda probao te nove kremice?

ja si sve nešto razmišljam i čine mi se ok, cijena oko 50 kn je prihvatljiva al mi je čudno to kaj imaju samo jednu kremu za lice, nema ono tipa.. za masnu, suhu, problematičnu kožu i slično

__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 23:45   #87
Probala sam tester (za mladu kozu, ona od cokolade), i iskreno receno smucilo mi se. Krema mi stvarno mirisi lijepo, al kad ju na nesem na kozu, miris cokolade nestaje za par minuta i ostaje neki grozni. A frendica je dobila pristice od nje. Tako da mi se ne cini bas najbolja.
Ali, na tvojoj kozi moze biti super, ovisi.
__________________
Think pink!
Alissa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 23:59   #88
Moj frend si je bio kupio onu kremu iz muške kolekcije..onu što miriše po čokoladi..drugi frend mu ju je pojeo..

..nije pojeo cijelu..pa možda i nije tako dobra..
žujaa! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 00:13   #89
Također sam probala tu za mladu kožu kaj miriše po čokoladi i krema je !Ok,miris mi je odbar al krema je neka asna i imam feeling da mi se lice znoji !Ma
__________________
"U svijetu bez iluzija covjek je stranac."
(A. Camus)
emy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 10:35   #90
par cura koje rade sa mnom su isprobale kreme za lice i kazu da su im super (imaju suhu kozu pa im valjda odgovara to sto je krema malo masnija)
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 13:29   #91
Quote:
Prolaznica kaže:
par cura koje rade sa mnom su isprobale kreme za lice i kazu da su im super (imaju suhu kozu pa im valjda odgovara to sto je krema malo masnija)
uf .. ja imam mješovitu do masnu kožu.. meni ne bi pasalo onda

dovraga
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 14:50   #92
Quote:
Prolaznica kaže:
par cura koje rade sa mnom su isprobale kreme za lice i kazu da su im super (imaju suhu kozu pa im valjda odgovara to sto je krema malo masnija)

Ja imam suhu kožu al krema mi je svejedno !
__________________
"U svijetu bez iluzija covjek je stranac."
(A. Camus)
emy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 14:10   #93
evo bas imam kremu za ruke pred sobom, fino mirise, ali masna je i nikako da se upije. mislim da cu ju uvaliti mami.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 11:10   #94
Inače koristim Vichy Nutrilogie 2.
Za promjenu (kao ljeto je, mogla bi probati nešto drugo, uz to mi to isto potvrdi i teta u apoteci) isprobam Thermal S2.
Ono, krema mi je ništa posebno, a stvara osjećaj da sam se preznojila. A to mi po ljetu baš dodatno ne treba.

Povratak na Nutrilogie, ili možda isprobavati dalje s Avene ili nešto sl.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 14:10   #95
Re: I touch?

Quote:
Naya kaže:
jel netko možda probao te nove kremice?

ja si sve nešto razmišljam i čine mi se ok, cijena oko 50 kn je prihvatljiva al mi je čudno to kaj imaju samo jednu kremu za lice, nema ono tipa.. za masnu, suhu, problematičnu kožu i slično

Ja probala tonik s rooiboisom ili tako nekako.
Fuj
Tekstura i smrad kao ono za pranje sudja.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 14:47   #96
A koju kremu koristiti za normalnu kožu? Izgleda da svi imaju masnu, suhu osjetljivu.... Pitam se zasto je uopće potrebno koristiti kreme za lice. Zbunjena sam jer s jedne strane razni ženski časopisi, kozmetičari, žene tvrde da je obavezna svakodnevna njega lica i to svaku večer i jutro čišćenje mlijekom, zatim tonik, pa noćna hranjiva krema. Za dan hidratna krema koja štiti kožu od raznih vanjskih štatetnih utjecaja, UV zraka itd...

S druge strane slusam kako konzervansi iz svih tih kremica koje traju i po 5 godina uništavaju "dobre bakterije", kako svakodnevno čićenje, trljanje vatom, toniziranja i stavljanje debelikh naslaga skupih čudotvornih krema radi od kože bolesnika kojem je stalno potrebna posebna njega.

E sad, šta da ja sad radim sa svojih 25 godina i normalnom kožom? Šta da stavim na nju ili da ne stavim ništa? Da upotrebljavam običnu plavu Niveu u limenoj kutijici? Bila sam ja počela eksperimentirati s nekim kremama, Vichy, Lush i sl. ali su mi neke izazvale alergije, od nekih mi je koža trenutno bila meka i vlažna ali zapravo su ju isušivale....

Sad je koža na odmoru. Samo tu i tamo napravim piling od kukurznog brašna (pročitala na forumu ), stavim kožu od krastavaca ili obloge od lipovog čaja. Ali šta kad dodje zima? Oću li u starosti zbog toga šta ne koristim nikakve kremice imati duplo više bora i duplo gore izgledati? Baš sam zbunjena....
Pozdrav svima
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 23:21   #97
a ima li netko owdje kome je vichy normaderm krema pomogla jer ju planiram kupiti
a protiw owih crnih mitesera ima tko kakaw sawjet?
hwala
staindhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 12:28   #98
Question Hidratantna krema

Dakle imam extremno suhu i osjetljivu kozu, pokusavam koliko mogu, promjenila sam kreme i kreme, sad koristim "Roc"( dnevna vit.A, i nocna) i stvarno sam zadovoljna......ali treba mi dobra hidratantna krema za preko dana...?
Osjecam da ovo sto koristim nije dovoljno....

Sta ste probali i sta koristite...?pogotovo u zimsko vrijeme...koristimo invertere za grijanje i poslije zimske sezone izgledam ko papirus...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 12:29   #99
Quote:
staindhr kaže:
a ima li netko owdje kome je vichy normaderm krema pomogla jer ju planiram kupiti
a protiw owih crnih mitesera ima tko kakaw sawjet?
hwala
Meni je cijela Normaderm kolekcija cuda napravila kad sam na pocetku trudnoce dobila hrpetinu pristica zbog hormonalnih tableta koje sam morala piti.
Otisla sam kod dermatologice i ona mi rekla da uzmem Normaderm kremu, tonik i gel za umivanje lica. Puno mi pomogli. Jos uvijek ih koristim.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 12:43   #100
Quote:
ivana.c kaže:
A koju kremu koristiti za normalnu kožu? Izgleda da svi imaju masnu, suhu osjetljivu.... Pitam se zasto je uopće potrebno koristiti kreme za lice. Zbunjena sam jer s jedne strane razni ženski časopisi, kozmetičari, žene tvrde da je obavezna svakodnevna njega lica i to svaku večer i jutro čišćenje mlijekom, zatim tonik, pa noćna hranjiva krema. Za dan hidratna krema koja štiti kožu od raznih vanjskih štatetnih utjecaja, UV zraka itd...

S druge strane slusam kako konzervansi iz svih tih kremica koje traju i po 5 godina uništavaju "dobre bakterije", kako svakodnevno čićenje, trljanje vatom, toniziranja i stavljanje debelikh naslaga skupih čudotvornih krema radi od kože bolesnika kojem je stalno potrebna posebna njega.

E sad, šta da ja sad radim sa svojih 25 godina i normalnom kožom? Šta da stavim na nju ili da ne stavim ništa? Da upotrebljavam običnu plavu Niveu u limenoj kutijici? Bila sam ja počela eksperimentirati s nekim kremama, Vichy, Lush i sl. ali su mi neke izazvale alergije, od nekih mi je koža trenutno bila meka i vlažna ali zapravo su ju isušivale....

Sad je koža na odmoru. Samo tu i tamo napravim piling od kukurznog brašna (pročitala na forumu ), stavim kožu od krastavaca ili obloge od lipovog čaja. Ali šta kad dodje zima? Oću li u starosti zbog toga šta ne koristim nikakve kremice imati duplo više bora i duplo gore izgledati? Baš sam zbunjena....
Pozdrav svima
budi sretna sto spadas medju rijetke ljude s kojima je sve u redu
moja najbolja prijateljica (i njena sestra i njihova mama) ima predivan, predivan ten: cista, blistava, zategnuta koza, bez vidljivih pora, bez bora....
ona koristi Niveu kad joj treba nesto masnije po licu i Niveu Soft kad zeli nesto samo vlazno. i koristi ih po potrebi a ne stalno.
sama osjetis sto je za tebe najbolje. ne nasjedaj reklamama i izmisljenim potrebama.
svakako se stiti od UV (bore!), po potrebi kozu vlazi/masti necim sto ti pase (bez obzira na razvikanost firme i cijenu). koristi nesto blago i za osjetljivu kozu da izbjegnes iritacije. uzivaj sto imas krasnu kozu
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.