Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2011., 23:55   #861
Jel mogu u masku od gline nakapati par kapi etericnog ulja cajevca (onog iz dma) ?
Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:22   #862
Ja ne bih više od kap, dvije maksimum dosta je agresivan taj čajevac.
Kad ga potrošiš kupi si oshadhi ili pranarom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 21:11   #863
merlina kaj misliš o ovom www.nanoteh.info ?
crasula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 22:12   #864
Zanimljivo, ima recepata što je uvijek dobro, a ostalo ne bih komentirala to je uvijek nezahvalno pa se trudim
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:24   #865
Da li mi može netko napisati recept za njegu kože u kasnim dvdesetima?Područje oko očiju za sitne borice i za cijelo lice(mješovita koža,sklona miteserima)? Ja bi si smučkla neku uljnu mješavinu,koje bazno a koje eterično ulje ili komb.?
Puno hvala
adurey.hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 20:34   #866
Meni je za njegu oko očiju super shea masalc, plod divlje ruže i eterično sjeme mrkve ( a ako imaš osjetljive oči možeš i bez eteričnog)
Za lice možeš kombinirati sjemenke grožđa, lješnjak, plod divlje ruže, imaš i co2 ekstrakata koji su ok za tvoju kožu...
Od eteričnih ulja možeš palmarosu, sjeme mrkve, širokolisna lavanda, ružmarin verbenon...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 11:37   #867
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Meni je za njegu oko očiju super shea masalc, plod divlje ruže i eterično sjeme mrkve ( a ako imaš osjetljive oči možeš i bez eteričnog)
Za lice možeš kombinirati sjemenke grožđa, lješnjak, plod divlje ruže, imaš i co2 ekstrakata koji su ok za tvoju kožu...
Od eteričnih ulja možeš palmarosu, sjeme mrkve, širokolisna lavanda, ružmarin verbenon...
Da li bi bila dovoljna ova kombinacija za njegu i prevenciju bora?

za noć:hidrolat bušina,zatim ova uljna mješavina:
10 ml.bu lješnjak
10 ml bu makadamija
5 ml bu jojoba
5 ml bu sjemenke grožđa
6 kapi eu ružmarin kt.verbenon
6 kapi eu mirta kt.cinol
6 kapi eu palmarosa

za dan:hidrolat bušina pa na cijelo lice malo shea maslaca

Zadnje uređivanje adurey.hepburn : 03.11.2011. at 12:05.
adurey.hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 18:57   #868
Kako se riješit prištića?

Što staviti na prištić da nestane preko noći (ak je crven, upaljen, potkožni ili bjeli)?

Kako točno koristiti ulje lješnjaka što se tiče prištića?


HVALA!!!!!



P.S.
moram pod hitno prestat s ovim kremama koje mi ubijaju moju nježnu i osjetljivu kožicu!!! sve mi je crveno
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:22   #869
da li je bito da je npr ljesnjak iz bio uzgoja ,vidim da se nude dvije vrste kao bio ,i normalan ?
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 10:31   #870
Prištića se nećeš riješiti lješnjakom, ali ulje lješnjaka može pomoći da se regulira masnoća kože, naravno u kombinaciji sa ostalim uljima u mješavini.

Na takav prištić najbolje je staviti kap kvalitetnog čajevca ili lavande.

Neka cura je tu pisala da je imala dobro iskustvo sa povremenim stavljanjem, u tu svrhu, jabučnog octa, pa probaj....
Bolji je bio lješnjak, ali i običan je ok, ako ne nerafiniran i hladno prešan.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 18:30   #871
NE KUŽIM

Kaj nije da se čajevac ne smije direkt na kožu?
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 19:02   #872
Čajevac i lavanda su jedina ulja koja mogu direktno na kožu.
No, pod tim se ne misli svaki dan, nego povremeno na neki prištić i kap kao što sam napisala.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 18:27   #873
Nekoliko cura mi je reklo da njima kod prištića pomaže zelena glina.
Naprave masku za lice sa zelenom glinom, cinkom i eteričnim uljem čajevca...
Može se staviti na prištić i ostaviti preko noći
ja nisam probala, ali nekoliko cura mi je to potvrdilo da prištić nestane ili se barem jako smanji...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 14:24   #874
imam par pitanja ,ako mi netko zna reci
da li se smije poslije ulja za nekih pol sata ,sat staviti krema ,ili odmah pomiješati kremu i ulje pa stavit ..(mislim na ova nekomedogena ulja)
zanima me dal postoji nesto od biljnih ulja ili etericnih za masniju kozu ,tipa kako su sad popularne stvari sa vit. c . od kojih kao koza "zabljesne" ,mozda neroli ?
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 15:45   #875
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Čajevac i lavanda su jedina ulja koja mogu direktno na kožu.
No, pod tim se ne misli svaki dan, nego povremeno na neki prištić i kap kao što sam napisala.

dal moze direktno na pristic umjesto Cajevca ici Cajeput - ja to radim al mislim da je pametnije da pitam experta
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 20:00   #876
Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
imam par pitanja ,ako mi netko zna reci
da li se smije poslije ulja za nekih pol sata ,sat staviti krema ,ili odmah pomiješati kremu i ulje pa stavit ..(mislim na ova nekomedogena ulja)
zanima me dal postoji nesto od biljnih ulja ili etericnih za masniju kozu ,tipa kako su sad popularne stvari sa vit. c . od kojih kao koza "zabljesne" ,mozda neroli ?
Naravno da možeš staviti kremu (ako misliš na prirodnu kremu) poslije ulja, ali zašto?
Da li ti je ulje presuhi ili?

Ako koristiš komercijalnu kremu onda ju nemoj mješati sa uljem, ali možeš ju staviti pola sata nakon ulja...

Ima biljnih i eteričnih ulja za masniju kožu, a u prirodnoj kozmetici također možeš (napraviti) serum sa vit C
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 20:55   #877
hvala na odgovoru ,trenutno se jos mazem samo sa arganovim i dobro mi je ne radi nikakav nered na licu ,mislim da mi krastice prije zacijele isto ...inace ne stavljam kremu na to al eto danas jesam ,testiram od delaroma fluid...a mislila sam kao da ce mozda 2 stvari djelovati bolje
dal to mislis na onaj serum sa glicerinom i vitam. c ili ?
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:11   #878
koje eterično ulje je najbolje staviti u masku od gline? i jel ima gline u bio terri u vlaškoj? nadam se da se glina može kupit u malim količinama a ne na kile.
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:09   #879
Nema najboljeg eteričnog ulja...
za što tebi treba? Kakva ti je koža?

Glinu imaš kupiti po 1/2 kg ( možda ima i manje, nisam već duže kupovala)...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:58   #880
Pa problematična Jednom sam kupila od jedne cure koja radi prirodne kreme masku od gline s et.uljem nerolija al nemam njezin br više Cilj smanjenje mitesera i upala,ali ne i isušena koža, zato mi ne treba puno gline jer ju mislim stavit 1 tjedno.
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.