Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 18:00   #61
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Khm, ajmo malo pojasnjenja. Hrvatstka JE katolicka zemlja, jer nas je vecina katolika. No Hrvatska nije katolicka drzava, jer je po ustavu odvojena od vjerskih zajednica svojih drzavljana.
Hrvatska je katolicka zemlja - drzava. Sekularna samo zato sto odvaja i umanjuje znacaj religije u javnom zivotu, ali ostaje katolicka zemlja-drzava

Sekularizam znaci da se drzava ne mijesa u vjerska pitanja i da isto tako sprjecava da se vjerske dogme pretvore u politicke zakone
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 18:02   #62
ralisha, željko ri i ja smo riječani.. ako nama ne smeta džamija.. ja ne razumijem što to ostatku Rvacke smeta..
kao da će biti pred vašim prozorom i kao da ćete ju vi gledati svaki dan

ja vas stvarno ne razumijem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 20.09.2009., 18:03   #63
lijepota grada Rijeke je baš u tome što je raznolika i totalno vjerski neopterećena..

i to je meni super... nema grada u Hrvatskoj koji je kao Rijeka u tome i zato svaka čast Riječanima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 20.09.2009., 18:05   #64
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
I oni koji su protiv da se ljudi mole u svojim bogomoljama jesu isti oni koji se kao zaklinju u kršćanstvo, Crkvu i sveto pismo. Koja parodija. Stvarno je ljudska glupost beskrajna
a i ti generaliziraš sad ,... ko kaže da smo svi koji smo protiv đamije kršćani. Pa upravo je ateizam , što u samim islamskim zemljama , što u zapadnoj europi najveći neprijatelj islama ..O sekularnoj turskoj desnici da ne govorimo... koja im je trn u oku već dugo.
Pa u jednu ruku prije bi se naćinu života u siriji i iranu prilagodio jedan tradicionalni kršćanin nego ateist.
benisio is offline  
Old 20.09.2009., 18:05   #65
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
A nisi ni ti daleko od njih cim te ovo smeta. Kakve veze ima to sto se gradi dzamija? Nekome ne odgovara sto u Zagrebu prvo sto vidis je katedrala, pa opet se ne buni. To sto je jedna vjerska zajednica brojcano jaca, ne znaci da je drugima zabranjeno graditi svoje vjerske objekte. Barem ne u sekularnoj drzavi kakva je hrvatska.
ali u Saudijskoj Arabiji jest, a ona financira gradnju ove džamije

znači mogu graditi džamije u kršćanskim zemljama ali mi kršćani ne možemo graditi crkve u njihovim islamskim zemljama
Velšanin is offline  
Old 20.09.2009., 18:05   #66
Quote:
islamofobicar kaže: Pogledaj post
Pliva patka, pliva guska

i Hrvatska biće Turska
Kolji patku, ubi gusku j.... cemo vam mater tursku
Champion_1 is offline  
Old 20.09.2009., 18:06   #67
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ralisha, željko ri i ja smo riječani.. ako nama ne smeta džamija.. ja ne razumijem što to ostatku Rvacke smeta..
kao da će biti pred vašim prozorom i kao da ćete ju vi gledati svaki dan

ja vas stvarno ne razumijem
Vama islamizacija Hrvatske (a ne pogrdno, Hrvacke) ne smeta jer ste islamisti. Ostatku Hrvatske smeta jer ne žele islamizaciju svoje zemlje.

Prosto k'o pasulj, zar ne
islamofobicar is offline  
Old 20.09.2009., 18:07   #68
Quote:
benisio kaže: Pogledaj post
a i ti generaliziraš sad ,... ko kaže da smo svi koji smo protiv đamije kršćani. Pa upravo je ateizam , što u samim islamskim zemljama , što u zapadnoj europi najveći neprijatelj islama ..O sekularnoj turskoj desnici da ne govorimo... koja im je trn u oku već dugo.
Pa u jednu ruku prije bi se naćinu života u siriji i iranu prilagodio jedan tradicionalni kršćanin nego ateist.
Ateiste u islamskim zemljama se vjesa ako ne predu na islam.Oni su za islam vece zlo od krscanstva i to dobro zboris.
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 18:08   #69
Quote:
benisio kaže: Pogledaj post
a i ti generaliziraš sad ,... ko kaže da smo svi koji smo protiv đamije kršćani.
Imaš pravo, ispričavam se. Čast izuzecima.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 20.09.2009., 18:08   #70
Quote:
Simp kaže: Pogledaj post
Jos samo odgovor ovom polupismenom detetu; vrati se pa citaj 1000 puta dok ne shvatis sto ti je "dijete" drago htjelo reci.Ti ne znas neke osnovne pojmove i kao takav nikada nisi bio ravnopravan sudionik u ovoj raspravi.
Tebi mnogo toga dan danas nije jasno, ali ima vremena i nade za tebe.
Ono sto ti govoris, citano jednom ili tisucu puta, uvijek se zove isto: sovinizam, fasizam, ksenofobija...

Ravnopravan vama fundamentalistima sigurno nisam, i sramio bi se da jesam. Vi ste ipak posebna sorta, na dnu evolucijske ljestvice.
F10EXX is offline  
Old 20.09.2009., 18:09   #71
Quote:
raliSHA kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Ri i najrađe bi da nema ni jedne jedine bogomolje bilo koje vrte, ali kad već mora, neka bude i džamija
Baš tako, tu je negdje i moj stav.
Sinbad is offline  
Old 20.09.2009., 18:09   #72
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ralisha, željko ri i ja smo riječani.. ako nama ne smeta džamija.. ja ne razumijem što to ostatku Rvacke smeta..
kao da će biti pred vašim prozorom i kao da ćete ju vi gledati svaki dan

ja vas stvarno ne razumijem
I ja sam Riječan i meni smeta džamije.Jer svatko tko imalo mozga znati će da cca nakon pet godina (a i prije) ovisi dok se pokrene djelatnost u centru slijedi osnivanje islamske stranke.To je svagde tako.E sada psotoji problem jer se ona temeljei na šerijatu i na Kuran ne na svjetovnog
Zapravo trebalo bi pustiti da se to dogodi pa da se onda uvidi u čem jje problem.
Zparavo...tada bi opet bili krivi kršćani jer se ne žele prilagoditi
luka lik is offline  
Old 20.09.2009., 18:10   #73
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Kolji patku, ubi gusku j.... cemo vam mater tursku
Statistički promatrano, Turci su u prednosti. Ako ne vjeruješ, pogledaj "islamski problem" u zapadnim zemljama
islamofobicar is offline  
Old 20.09.2009., 18:10   #74
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ono sto ti govoris, citano jednom ili tisucu puta, uvijek se zove isto: sovinizam, fasizam, ksenofobija...

Ravnopravan vama fundamentalistima sigurno nisam, i sramio bi se da jesam. Vi ste ipak posebna sorta, na dnu evolucijske ljestvice.
Ovo si pak opisao sebe i one koji su te tako odgojili.Svaka cast!
Ksenofobijadanas sam se nasmijao dobrano
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 18:10   #75
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Glupost je to što se suprotstavljanje širenju gluposti i unazađivanju smatra "demokratičnim".
Kako bi regirao da se otovri caffe samo za kršćane?Sa križiem na ulazu?
Bi li ga opisao kao fašistčkog ili demokratičnog?
Meni je okupljalište namjenjeno jednoj vrsti ljudi fašističko.
Kao svi smo jednaki a musliamni imaju svoje kafiće
A što tebi smeta kafić? Vjerujem da će kafić biti otvoren za sve koji žele u njega ući a to znači i za tebe i mene.
Sumnjam da će ispred kafića biti dva nabildana muslimana koji će porazbacati sve one koji se usude ući a da nisu muslimani.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 20.09.2009., 18:13   #76
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
ali u Saudijskoj Arabiji jest, a ona financira gradnju ove džamije

znači mogu graditi džamije u kršćanskim zemljama ali mi kršćani ne možemo graditi crkve u njihovim islamskim zemljama
Znaci mi moramo bit kao i oni? Tome tezimo?
F10EXX is offline  
Old 20.09.2009., 18:13   #77
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
I oni koji su protiv da se ljudi mole u svojim bogomoljama jesu isti oni koji se kao zaklinju u kršćanstvo, Crkvu i sveto pismo. Koja parodija. Stvarno je ljudska glupost beskrajna
Kuran 9:29-30
Borite se protiv onih kojima je data Knjiga, a koji ne vjeruju ni u Allaha ni u onaj svijet, ne smatraju zabranjenim ono što Allah i Njegov Posalnik zabranjuju i ne ispovijedaju istinsku vjeru – sve dok ne daju glavarinu poslušno i smjerno.
Hebreji govore: “Uzejr je – Allahov sin”, a kršćani kažu: “Mesih je – Allahov sin.” To su riječi njihove, iz usta njihovih, oponašaju riječi nevjernika prijašnjih – ubio ih Allah! Kuda se odmeću?
Velšanin is offline  
Old 20.09.2009., 18:14   #78
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
lijepota grada Rijeke je baš u tome što je raznolika i totalno vjerski neopterećena..
Neopterećenost bi bila kad bi sve ljude u rijeci bilo briga i za crkvu i za vjeru...ali ovdi oćigledno samo jedne nije briga . I sarajevo i libanon si bili primjeri vjerske neopterećenosti ali samo dok ne zakopaš malo dublje...
benisio is offline  
Old 20.09.2009., 18:17   #79
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
I ja sam Riječan i meni smeta džamije.Jer svatko tko imalo mozga znati će da cca nakon pet godina (a i prije) ovisi dok se pokrene djelatnost u centru slijedi osnivanje islamske stranke.To je svagde tako.E sada psotoji problem jer se ona temeljei na šerijatu i na Kuran ne na svjetovnog
Zapravo trebalo bi pustiti da se to dogodi pa da se onda uvidi u čem jje problem.
Zparavo...tada bi opet bili krivi kršćani jer se ne žele prilagoditi
ma čekaj malo?

zar se osjećaš ugroženim od nekog roma muslimanske vjeroispovjesti sa Pehlina... ili iz Roki ulice? po čemu misliš da bi se to moglo dogoditi??

A i stranka nije problem u Hrvatskoj... ionako je katoličko stanovništvo većinsko u Hrvatskoj i Hrvatska je vjerski gotovo preko 90% katoličkog stanovništva..

zar misliš da 3-4 % posto muslimana moglo bi preokrenuti nešto? Pa ako se to i dogodi.. to je samo dokaz koliko su Hrvati razjedinjeni i nesložni kao nacija

Jel se dogodilo u zagrebu?? nije.. po čemu misliš da bi se moglo dogoditi u Rijeci.

Ako je židovima dozvoljena sinagoga (samo što ju je Pavelić srušio).. zašto ljudima islamske vjeroispovijedi ne bi bila dozvoljena džamija?
ako hare krišna ima svoj hram, ako jehovini svjedoci imaju svoju zgradu u svakom gradu.. ako šaman puši bunike.. zašto ne bi i musliman slavio bajram u svojoj bogomolji?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 20.09.2009., 18:20   #80
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Znaci mi moramo bit kao i oni? Tome tezimo?
samo budale stoje sa strane i ne čine ništa dok zlo napreduje
Velšanin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.