Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2013., 12:33   #21
Quote:
keisuke kaže: Pogledaj post
Zapravo sad si me podsjetio na nešto što sam ti htio reći u početku u vezi plaćanja.
Ima puno ljudi koji se iz nekog razloga boje davati brojeve kartica na internetu, tako da je ova ideja da se bodovi kupuju kao bonovi super, no moj prijedlog kojega sam zaboravio navesti je to, da omogućiš kupovanje mobitelom, preko slanja sms-a.
moram se malo raspitati vise oko toga.
koliko ja znam do sada.. kad se naplacuje putem sms-a onda fakticki 40 % uplate odlazi posrednickoj telekomunikacijskoj tvrtki preko koje ide naplata.
a nemam ekonomsku opravdanost takve uplate u kojoj ti dobijas 100 % uplate a ja primam samo 60%
i jos od toga da imam obvezu PDV od 25%

to si mogu dozvoliti poslovi koji imaju 80% ili vise marže... fakticki koji od troskova imaju samo obecanja , a realno daju figu :-)
al istrazit cu to malo za svaki slucaj, ako sam u krivu za provizije tj ako se one krecu u granicama normale jer i na trošak uplata karticama sve skup imam trošak 7%..
no za one koji se boje internet uplata.. uvijek postoji i opca uplatnica.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 21:07   #22
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
moram se malo raspitati vise oko toga.
koliko ja znam do sada.. kad se naplacuje putem sms-a onda fakticki 40 % uplate odlazi posrednickoj telekomunikacijskoj tvrtki preko koje ide naplata.
a nemam ekonomsku opravdanost takve uplate u kojoj ti dobijas 100 % uplate a ja primam samo 60%
i jos od toga da imam obvezu PDV od 25%

to si mogu dozvoliti poslovi koji imaju 80% ili vise marže... fakticki koji od troskova imaju samo obecanja , a realno daju figu :-)
al istrazit cu to malo za svaki slucaj, ako sam u krivu za provizije tj ako se one krecu u granicama normale jer i na trošak uplata karticama sve skup imam trošak 7%..
no za one koji se boje internet uplata.. uvijek postoji i opca uplatnica.
to je točno ali i na popularnim i razvijenim stranicama je naravno uplata mobitelom skuplja, ništa ti ne šteti ako dodaš tu opciju kao sekundarnu,
naravno napraviš posebnu ponudu za kupovinu preko mobitela sa većom cijenom i lijepo upozoriš korisnike da ne bi bilo kasnije nisam znao
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 21:31   #23
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
to je točno ali i na popularnim i razvijenim stranicama je naravno uplata mobitelom skuplja, ništa ti ne šteti ako dodaš tu opciju kao sekundarnu,
naravno napraviš posebnu ponudu za kupovinu preko mobitela sa većom cijenom i lijepo upozoriš korisnike da ne bi bilo kasnije nisam znao

razmisljam vise o onim cash bonovima.. koji se kupuju u Tisku.... i upisuju
kao prepaid bonovi . tu koliko uplatis toliko i dobijes na racun ..
idealno i momentalno za one koji izbjegavaju placanje karticama .
samo me zanima sustav naplate, i programsko pracenje toga . u svakom slucaju jos ima puno posla :-)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 22:46   #24
Da se nadovezem na razgovor o ovoj temi sa teme o pennymatrixu, u vezi dodatnih popusta i iskoristavanja bodova onih koji nisu pobijedili na aukciji.
Kiki je upitao gdje si ti tu ako uracunavas do 30% iskoristene bodove sa aukcije koju neko nije dobio. Ovo je moje razmisljanje u vezi toga: Ja ne vidim problem da se ne bi moglo zaraditi i na taj nacin, jer sva roba iz web shopa ima cilj da se proda. Kako bi dio te robe bio direktno njegov, a vecina od drugih dobavljaca, kojima je isto cilj da je prodaju. Niko nece prodavati tudju robu onako iz usluge, nego se dobiju dobre cijene (mozda ne veleprodajne, ali dobre) pa samom prodajom nekog artikla iz web shopa se dolazi do zarade. S tim da bih ja radi veceg povjerenja i privlacenja klijenata stavio rok iskoristivosti tih bodova za popust i do 15 dana, pa i do 30 dana, i omogucio bih da se moze kupiti bilo koji artikal iz web shopa, a ne samo onaj na koji su potroseni bodovu na aukciji.
I obavezno raditi na opciji kupovine bodova na nekim prodajnim mjestima (Tisak isl.), a kasnije uvesti i SMS placanje (ako je rentabilno).
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 01:00   #25
uh..vidim da se moram dodatno potruditi da smislim sto jednostavnije objasnjenje :-)
al jos uvijek mi niste postavili pitanje koje ja sebi sam nisam postavio prethodnih 6 mjeseci i razmisljao o njima :-)


brkate mi pojmove :-)
iz aukcije 100 % potrosenih bodova se moze upotrijebiti za kupnju artikla iz aukcije.

vrijednost bodova ako se ne potrosi na kupnju artikla iz aukcije
... moze se potrositi za kupnju bilo kojeg drugog artiklau web shopu
ali u maksimalnom popustu od 30% od maloprodajne cijene
dakle ja ne spustam vrijednost kupona kojeg dajem... samo savjetujem/uvjetujem da je za full iskoristenje kupona potrebno kupiti skuplji artikl gdje taj popust iznosi 30% mpc.

nisam ja ukrao te artikle pa da ih mogu dijeliti :-)
placam ih veletrgovcu i imam marzu nadam se oko 15-20% u prosjeku a dajem i do 30% popusta. znaci svjesno se odricem duplo veceg iznosa nego sto mi je marža trgovacka zato da bi :
1) covjek kupio nešto i izbacio trosak aukcije iz jednadzbe
2) kupnjom ja sebi smanjujem obvezu PDV-a koju imam nakon uplate paketa.

primjer:
kad ti ljudi uplate 100,000 kn paketa..... imam obvezu pdv 20,000 kn
ako ljudi sa tim paketima plate kupnju artikala uz popust u maksimumu znaci trose 70,000 ali udio pdv u tom je 14,000 kn pa ja umjesto 20,000 moram platiti samo 6000 kn pdv jer se ulazni i izlazni pdv preklapaju..
Zato mogu dati veci popust nego mi je marza jer bolje da dam ljudima koji ce biti zadovoljniji pa ostati i dolaziti i trositi ......nego drzavi

-------
trajanje popusta na 15 ili vise dana ne dolazi u obzir zbog vise razloga :-)
zapetljala bi se situacija do neba i financijski i knjigovodstveno i porezno .

1) to je programerski nightmare da za svaku aukciju , svakog korisnika,
u svakom danu slijedecih 15 dana vodi evidenciju mogucih popusta
+ kad koji popust prestaje vrijediti ,

a ne zaboravite da i kad se odlucite na kupnju, uvijek imate jos 2-3 dana na izdatu ponudu, vremena da to i uplatite a i to program mora voditi.
pa hebemu.... nemam software banke :-))
ovako se sve rijesava relativno brzo, back up podataka je manji i jednostavniji.

2) da bih mogao davati takve popuste i uvjete vama, ja moram postici bolju marzu a bolju marzu postizem ucestalijom kupnjim vecih kolicina od veleprodaje .. a time smanjujem i troskove transporta jer umjesto 40 pojedinacnih narudzbi koje kapaju tokom dana 15 dana ... mogu objediniti transport u 3-4 ture i po svakom artiklu ustediti .

3) meni je u cilju da dam mogucnost ljudima ali i da pozurim prodaju /obrtaj.
Ako netko hoce kupiti onda ce kupiti danas ili sutra... ili unutar slijedeca 2-3 dana dok traje valjanost izdate ponude / predracuna. Takva opcija pokriva 95 % slucajeva , a u svemu je bitno napraviti sustav koji ce pokriti što vise redovnih situacija.
nemoguce je prilagoditi se svakome.

4) ne smijem doci u situaciju da mi se prelomi pristigla obveza PDV sa kupcevim predomisljanjem kupiti ili ne.. jer onda financiram drzavu besplatno a sebi kratim obrtna sredstva . to ce se ionako dogoditi uvijek na dan placanja pdv- ali se ne mora dogadjati za prethodnih 15 dana skupno.


eto nadam se da mi ne zamjerate ovako detaljno objasnjavanje.
shvacam da iz vase perspektive nije vas problem
moj odnos sa veleprodajom marze kolicine.. Itd..
il moji troskovi transporta.
il moje obveze prema pdv..
ali su sve to faktori koji kada funkcioniraju omogucavaju meni da ponudim takve popuste i uvjete VAMA -potencijalnim korisnicima portala.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 10:29   #26
Dobro, priznajem da je previse 30 dana, ali 7 je sasvim ok. I ako ti budes radio sve po P.S.-u i gledao prvo da zadovoljis drzavu nece te biti nigdje, jednostavn radis kao i svi ostali sto rade i to je jedini nacin da opstanes
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 12:05   #27
Quote:
EDCC kaže: Pogledaj post
Dobro, priznajem da je previse 30 dana, ali 7 je sasvim ok. I ako ti budes radio sve po P.S.-u i gledao prvo da zadovoljis drzavu nece te biti nigdje, jednostavn radis kao i svi ostali sto rade i to je jedini nacin da opstanes
nezgodacija sa internet poslovanjem je sto nema casha, nema mogucnosti sive zone, pa je sve vidljivo.
svaka uplata sjeda na žiro račun i jedino gdje možes nešto napraviti je
1. drzat se propisa da ti ne bi nasli razlog za kaznu
2. maksimalno racionalizirati i koristiti sve sto se moze knjigovodstveno priznavati

evo korisnosti ovog foruma :-)
natjerali ste me da vidim kako u stvari treba prikazati :-)
u praksi korisnik ce imati oko 5 dana za odluku ako ne placa putem kartice ...
a ako placa karticom i onako i ovako ima rok koji sam zeli jer naplata karice stize naknadno

1. ima danas i sutra vremena da odluci iskoristiti kupon.
2. najkasnije sutra treba obaviti radnje da dobije predracun
3. predracun vrijedi dodatnih 2-3 dana

dakle kriticno je ovdje da u nasem vremenskom roku valjanosti kupona
covjek zatrazi predracun za konkretan artikl a onda si moze jos razmisljati 2-3 dana
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 00:28   #28
To već postoji

U biti ovo šta čitam je identično TripleClicksu, al doslovno identično, to nije neka nova ideja, to već postoji samo je firma u Nebraski
Ivona20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 11:17   #29
Quote:
Ivona20 kaže: Pogledaj post
U biti ovo šta čitam je identično TripleClicksu, al doslovno identično, to nije neka nova ideja, to već postoji samo je firma u Nebraski
:-)
naravno da sam "pay per bid" nije nista nepoznato u svijetu.
www.quibids.com
www.beezid.com
su stranice koja ja redovno posjecujem i ucim se na njima :-)

dapace , vele da je to najbrze rastuci internet posao globalno.
ono sto je novo u svemu tome je nacin sta ce kod mene korisnici imati kao mogucnost u odnosu na te redovne penny aukcije ali tripleclick, koliko vidim nije klasicna penny aukcija tog tipa o kojem govorim i stvarno su mi puno bliži po sustavu

svidja mi se tripleclick hvala sto si mi ukazala na njega.
Oni su fino ukomponirali web shop i aukcije


Q: So I used TCredits to bid with, but if I don't win, I get nothing?
A: Even when you don't win the auction, you still win! Because for every bid you place, you earn 5 Member Rewards Points (MRP).

evo nasao sam vrijednost tih membership reward bodova
MRP Price: 617 MRP
Retail Price: $54.00
dakle otprilike 11,5 bodova -> 1 $
to nije lose uopce ali sam premalo procitao da bih imao cijelu sliku ali hvala ti za link...
proucit cu ih malo



kod mene je to malo jednostavnije mogao bih reci.
ne treba preracunavati ..vrijednost je za vrijednost
za vrijednost koju potrosis u bodovima na u akciji dobijes istu protuvrijednost popusta . tako da dokle god si voljna kupiti nesto po redovnoj cijeni svaka aukcija za tebe je apsolutno besplatna. ( i to ne samo artikl iz aukcije nego i iz web shopa)


npr. quibids.com je najveca peni aukcijska kuca. imaju milion dolara prometa dnevno.
oni svojim korisnicima daju ovu istu mogucnost da potrosene bidove iskoriste kao popust ali samo za taj artikl iz aukcije ( opcija buy now) i ta ponuda vrijedi cini mi se 2 - 5 sati ...i nakon toga se ponuda skida. i to je to .
nema placanja robe sa bodovima osvojenim ili kupljenim.
nema web shopa
daju hrpu bidova za svasta....ali sa tim bidovima ne mres kupovati u web shopu kao sto ce kod mene biti... vec ih mozes samo trositi unutar aukcija.
nema te snage popusta


u tom smislu ovaj moj projekt je miljama ispred njih.... samo sto su oni po marketinskoj snazi miljama ispred mene hebi ga . :-)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 28.12.2013. at 11:47.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 12:59   #30
Da al recimo kako rade u TC, mislim ne želim promovirati jer radim za njih, dakle sistem je takav da imaju svoje affilate koji reklamiraju njihovu stranicu, aukcije, proizvode i tako naravno dolaze lakše do prodaje, isto tako miljunski iznosi, jako puno se priključilo u zadnjih godinu dana iz HR, Srbije, u principu EX-Yu područje. Ekipa stvarno lijepe cifre zarađuje.
Ivona20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 15:17   #31
Quote:
Ivona20 kaže: Pogledaj post
Da al recimo kako rade u TC, mislim ne želim promovirati jer radim za njih, dakle sistem je takav da imaju svoje affilate koji reklamiraju njihovu stranicu, aukcije, proizvode i tako naravno dolaze lakše do prodaje, isto tako miljunski iznosi, jako puno se priključilo u zadnjih godinu dana iz HR, Srbije, u principu EX-Yu područje. Ekipa stvarno lijepe cifre zarađuje.

ovaj posao, jednom kad se razradi stvara jako puno prostora za promotions
sto jedno drugo gura prema naprijed.
nisam znao za njih, jako mi se dopao onaj gumb, ispod place bid-gumba za sheranje.. ( odmah sam to usnimio i poslao programerima)
:-)))

to i jeste svrha ovog threada na forumu
da vas upoznam sa onim sto ce biti
i da se izrodi jos neka ideja kako se nesto moze popraviti, iako to tek za neki upgrade buduci da programeri vrlo rado dodaju na nove stvari i nove cifre :-)

slobodno ti objasni sistem.. kako zaradjujes od njih..kakav im je sustav
pa to i jest svrha cijelog ovog podrucja, da ako se moze pomogne ljudima da priskrbe kakvu pinku vise.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 17:25   #32
DODATNA POGODNOST U KORISTENJU KUPONA-POPUSTA

U razgovoru sa facebook prijateljima oko mog buduceg aukcijskog web shop portala dosli smo
na temu iskoristenja tih mnogobrojnih popusta. Jasno mi je gdje zivimo i da ljudi
jednostavno nemaju love, a i kad imaju ne mogu non stop kupovati nesto uz popuste,
makar koliko oni iznosili (a da bi si eliminirali troskove aukcije, tj potroseno sa aukcije prebacili u popust za kupnju.)

stoga cu dati jos jednu pogodnost:

Unutar vremenski valjanog trajanja popusta, svaki korisnik koji trenutno nema novca, volje, želje,
da si kupi nesto i iskoristi popust u roku valjanosti, moze ga prebaciti na svog prijatelja/cu
koji se treba registrirati na portalu i bit ce im prebacen taj kupon tako da se isti moze iskoristiti, da ne propadne.

Tu se postavlja pitanje ogranicenog vremena trajanja kupona i iskoristenja od druge strane.
Stoga ce vjerojatno biti ovako, da se rok iskoristenja produzava ali vrijednost kupona smanjuje za neki %

To će značiti
1 ako vi kupite artikl, dobit ce te full vrijednost popusta koji je inace veci od nase uobicajene trgovacke marže
2. ako prebacite kupon popust na prijatelja/cu oni ce dobiti popust u rangu naše prosječne trgovačke marže
i extra dan za iskorištenje popusta.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 15:27   #33

sve najbolje u novoj 2014-oj

i da sto vise vas bude član mog buduceg aukcijskog shopping portala :-))
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 12:38   #34
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post

sve najbolje u novoj 2014-oj

i da sto vise vas bude član mog buduceg aukcijskog shopping portala :-))
također
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 01:37   #35
eh ...

pa zaboravio sam na jednu od bitnih tema - zamjerki
kod peni aukcijskih sajtova koji postojali u HR...
tj onih koji postoje i dalje u svijetu......

naime ljudi su jako zamjerali peni aukcijama , i zbog toga ih vezivali uz kladionice i igre na srecu ... jer su pojedinci znali potrositi u vrijednostima svojih ponuda unutar jedne aukcije.. više nego je vrijednost samog artikla u aukciji
a to jos nije bila garancija i da ce taj artikl osvojiti.

kod mene toga nece biti ali ce biti
100% zastita od prekomjerne potrosnje
naime .. ako netko vrijendoscu svojih potrosenih ponuda
dostigne vrijednost artikla u aukciji + dostava ,
visak potrosenih bodova mu vracam na racun a artikl mu
dostavljam besplatno .
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 14:44   #36
zanima me jedna stvar... :-)

ovaj post je pregledan 540 puta.
od toga su 4 covjeka stavial neki komentar.

nemojte misliti da ja ovo ovdje pisem zato da bih vas pretvorio u svoje
korisnike. da se to tak moze onda bi svi sve ovdje pisali i forum.hr bi to
masno naplacivao a ne bi se googlu placale reklame.
sa ovog foruma je doslo na stranice 4 covjeka ... jos prije tjedan dana.
ja i dalje pisem jer je nebitno koliko je ljudi posjetilo site odavdje kad site i onako jos ne radi vec je samo maketa onog sto ce biti..

ovdje mogu predociti svoj program, sustav, kao sto sam napravio i zelim cuti reakcije, misljenja ... svi ste ovdje anonimni.. i pretpostavljam dovoljno punoljetni
al od 540 pregleda... znaci barem 100-injak ljudi samo je 4 iznijelo neki svoj stav ??
nikak mi to nije jasno.. zanima vas tema da ju procitate a nemate poriv da napisete svoje misljenje ??? :-)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 15:50   #37
ja volim promatrat
Olio FTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 16:52   #38
Quote:
Olio FTL kaže: Pogledaj post
ja volim promatrat
dobro za tebe
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 09:16   #39
...ha gle, to je nekaj novog na ovom području, i normalno je da su ljudi skeptični...
ja sam se osobno stavio na stranici na "Obavijesti me" i imam u planu probati sa kupovinom kad jednom krene...

ako budeš imao recimo pakete bodova i USB flash diskove i HDD, onda svakak budem....

EDIT: nisam vidio, jel imaš napravljenu Facebook stranicu, tj. imaš li to u planu? jer se tako može dosta ljudi privući... a i lakše je šeranje...
franjo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 14:22   #40
thx franjo.

imam facebook, za sada malo amaterski :-) ali je na istoj adresi kao sto je i domena samo iza facebook com/

jedna forumasica ovdje mi je sugerirala slicnost sa triple klikom.. pogledao sam njihove stranice.. jako mi se dopao onaj gumb za sheranje odmah ispod " bid now" i probat cu ga implementirati tako da ako to bude islo kak spada.. svaka aukcija ce biti tagirana preko tog share gumba za mail, facebook

paketi bodova ce biti najcesci artikl u aukcijama ( 50% svih aukcija) jer sa njima mozes sve a zamjenjuju bilo koji artikl posto se s njima moze placati i kupovati sve ostalo.

usb memorije , bezicni misevi tastature, microfon slusalice, itd
su u skupini artikala manje vrijednosti pa ce samim tim biti i zastupljeniji u aukcijama jer je vrlo riskantno staviti vrijednije artikle u aukcije pogotovo u pocetku koje je najkriticnije dok se ne sakupi dovoljlan broj korisnika da se aukcije mogu redovito odrzavati

prijenosni hard, navigacije garmin i sl.. ce biti na pocetku unutar klupskih aukcija

klupske aukcije :
su po meni najinteresatnije, i nema ih niti u svjetskim peni aukcijskim sajtovima jer su
ih po mom misljenju krivo postavljali pa zato i ukinuli.
njih od pocetka forsiram i uvijek ce tamo biti s bozirom na fazu razvoja najvrijedniji artikli.

sta se dogadjalo gdje je bila greska sa klupskim aukcijama do sada:
u klupskoj aukciji rezerviras svoje mjesto i kad se popuni broj ljudi aukcija krene.
to je bila osnovna greska. ljudi udju, i cekaju i cekaju i nemaju pojma kad ce poceti i dal ce poceti i onda izadju van jer u protivnom ne mreju ni na wc maltene da ne zakasne.. zato to nije prolazilo.

kod mene ce se znati uvijek okvirno vrijeme pocetka .. u parne sate u 20 h ili 22 h
dodjes vidis .. rezerviras mjesto i odes na posao, van, na rucak bilo gdje ..svratis prije pocetka i to je to.. ili je pocelo ili nije .. nisi nista potrosio nisi nista izgubio.
napravio sam jedan sustav rezervacija kojima mogu regulirati interes pa od ponudjenih 3-4 aukcije kreirati dovoljan broj zainteresiranih za 1-2 aukcije tako da ce to povecati vjerojatnost pocetka.

prednost klupske aukcije je ta sto kad se plati mjesto u aukciji ( koja je pocela) ... vise se ne trosi nista sa svog racuna za plasiranje ponuda pa prema tome ulazna kvota je ujedno i minimalna i maksimalna cifra koja se moze potrositi na aukciji..a takodjer odmah taj uplaceni iznos ide u kupon popust

u klupskim aukcijama svi krecu od istog broja bodova .... a svi vide sve ostale igrace koliko im je preostalo ponuda tako da su takticke mogucnosti povecane a time i zanimljivost iste.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 05.01.2014. at 14:49.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.