Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2013., 23:22   #381
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Hahahahahaha... nisam baš siguran da bi se pokojni Anić beskompromisno zalagao za imeničku deklinaciju posvojnih pridjeva, iako, to je istina, u hrvatskoj književnoj tradiciji.
Ah, svašta je on pisao u Rječniku. On nije mjerilo za jezik.
Imenička je sklonidba standard.
No, nevažno, samo sam htjela komentirati ovo ispravljanje.

On-topic
Kad ćemo moći vidjeti rezultate glasovanja?
trivial is offline  
Old 24.11.2013., 23:31   #382
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Ah, svašta je on pisao u Rječniku. On nije mjerilo za jezik.
Imenička je sklonidba standard.
No, nevažno, samo sam htjela komentirati ovo ispravljanje.

On-topic
Kad ćemo moći vidjeti rezultate glasovanja?
Nemoj samo da te čuje Kapović. Hahahahahaha...

Pa što ne vidiš rezultate ankete? Trenutno je stanje 70% za i 30% protiv. Rekla bi Padme Amidala: Tako dakle umire demokracija. Uz pljesak. Da...
Kurtzius Kuro is offline  
Old 25.11.2013., 00:37   #383
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
kad jednom bilo kome, ma koliko odvratan bio, oduzmeš pravo na slobodno izražavanje, otvorio si pandorinu kutiju.

kao što je voltaire rekao: "gadi mi se što pričaš, ali ću se uvijek boriti za pravo da to slobodno govoriš."

kad jednom taj princip pogaziš, NE ZNAŠ do kud to može ići. nije stalo samo na fašizmu, sad ide na komunizam...a tu neće stati.
Konačno netko tko kuži! Ove igre partizana, četnika i ustaša jednostavno su toliko infantilne da je to nevjerojatno.
Kurtzius Kuro is offline  
Old 25.11.2013., 01:25   #384
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Nemoj samo da te čuje Kapović. Hahahahahaha...
To je onaj prema kojem svi govore pravilno i standard nije potreban?
Onaj koji piše socijalističke pamflete na Indeksu o zlom kapitalizmu?
Neka se on bavi poredbenom lingvistikom, radije.


Quote:
Pa što ne vidiš rezultate ankete? Trenutno je stanje 70% za i 30% protiv. Rekla bi Padme Amidala: Tako dakle umire demokracija. Uz pljesak. Da...
Mislila sam na EP. Hoće li ovo proći ondje?
trivial is offline  
Old 25.11.2013., 01:52   #385
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Nemoj samo da te čuje Kapović. Hahahahahaha...

Pa što ne vidiš rezultate ankete? Trenutno je stanje 70% za i 30% protiv. Rekla bi Padme Amidala: Tako dakle umire demokracija. Uz pljesak. Da...
asti
Rain is offline  
Old 25.11.2013., 09:02   #386
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Konačno netko tko kuži! Ove igre partizana, četnika i ustaša jednostavno su toliko infantilne da je to nevjerojatno.
Nisu vam bile kad su komunisti u razdoblju od 1945.-1990. gušili svaki pokušaj Hrvatskog identiteta. Čak nismo mogli imati ni Hrvatski jezik,nego je postojao hrvatsko-srpski jezik. Ni jedna institucija se nije zvala hrvatska,nego su bili genitivi.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 25.11.2013., 09:03   #387
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Mislila sam na EP. Hoće li ovo proći ondje?
Hoće jer večinu čine demokratske stranke(desnog centra i demokršćanske orjentacije)
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 25.11.2013., 09:51   #388
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Samo mi nemoj istočni blok poistovjećivati s komunizmom, molim te. To je jednostavno netočno.

Ljudi umiru i u kapitalističkim zemljama, samo ne na zapadu. Na zapadu preživljavaju na državnim programima iliti točkicama, koje se režu u skladu s liberalnom ideologijom 'rada ili crkavanja'.

http://cnsnews.com/blog/joe-schoffst...-1-out-every-5
http://www.usatoday.com/story/news/n...banks/3356667/
Zemlje u kojima ljudi umiru od gladi nisu (liberalno) kapitalističke jer ne zadovoljavaju osnovnu premisu kapitalizma, a to je zaštita privatne imovine svih građana. Suprotno onome što zagovornici komunizma vole spominjati - liberalni kapitalizam uopće nije džungla, već uređen sustav u kojem je privatno vlasništvo svih građana zaštićeno. Ako toga nema (ako npr. vojna hunta vlada i otima imovinu nepodobnih) - ne možemo govoriti ni o liberalnom kapitalizmu.

Ne znam po čemu istočni blok doduše nije bio komunizam, pa temeljno načelo komunizma (društveno vlasništvo nad sredstivma za proizvodnju) je bilo zadovoljeno.
krcmije is offline  
Old 25.11.2013., 10:26   #389
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Zemlje u kojima ljudi umiru od gladi nisu (liberalno) kapitalističke jer ne zadovoljavaju osnovnu premisu kapitalizma, a to je zaštita privatne imovine svih građana. Suprotno onome što zagovornici komunizma vole spominjati - liberalni kapitalizam uopće nije džungla, već uređen sustav u kojem je privatno vlasništvo svih građana zaštićeno. Ako toga nema (ako npr. vojna hunta vlada i otima imovinu nepodobnih) - ne možemo govoriti ni o liberalnom kapitalizmu.

Ne znam po čemu istočni blok doduše nije bio komunizam, pa temeljno načelo komunizma (društveno vlasništvo nad sredstivma za proizvodnju) je bilo zadovoljeno.
Baš to, mnoge Afričke države su imale socijalizam nakon dekolonizacije, ali liberlani kapitalizam i demorkaciju, bome malo koja
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.11.2013., 11:02   #390
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post

Mislila sam na EP. Hoće li ovo proći ondje?
Čini se da hoće. Ako ne baš ova, onda neka slična. Prije ili poslije. No u svakom slučaju vrlo brzo. A najurnebesnije mi je što će za to očito glasati i "konzervativci". Za "socijaldemokrate" i liberale je jasno... ali kako će "konzervativce" fino naguziti ovim zakonom, to nije za vjerovati.

Očito je da postoji neki konsenzus političkih elita u kojem smjeru treba ići. A to nije smjer demokracije.

Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Hoće jer večinu čine demokratske stranke(desnog centra i demokršćanske orjentacije)
Većega, potpuno slijepoga naivca od tebe na forumu bome nisam sreo.

Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ne znam po čemu istočni blok doduše nije bio komunizam, pa temeljno načelo komunizma (društveno vlasništvo nad sredstivma za proizvodnju) je bilo zadovoljeno.
Hajde ne lupetaj. Ipak smo na politici.
Kurtzius Kuro is offline  
Old 25.11.2013., 12:16   #391
Quote:
trivial kaže:
Anićevu. :P
Mea culpa

Quote:
zeusxl kaže:
Nisu vam bile kad su komunisti u razdoblju od 1945.-1990. gušili svaki pokušaj Hrvatskog identiteta. Čak nismo mogli imati ni Hrvatski jezik,nego je postojao hrvatsko-srpski jezik. Ni jedna institucija se nije zvala hrvatska,nego su bili genitivi.
Postojali su različiti standardi u Hrvatskoj i Srbiji. Ako ti se 'zatiranje hrvatskog identiteta' svodi na to da na tablama nije pisalo "Hrvatski planinarski savez", već "Planinarski savez Hrvatske", mislim da imamo problema s poimanjem kulturnog imperijalizma

Quote:
krcmije kaže:
Zemlje u kojima ljudi umiru od gladi nisu (liberalno) kapitalističke jer ne zadovoljavaju osnovnu premisu kapitalizma, a to je zaštita privatne imovine svih građana.
Kako ne? Štite privatnu imovinu svih [dobrostojećih] građana. Realno, u državama zahvaćenim građanskim ratom se ne poštuju ničija prava, bila ta država nominalno liberalna ili nekakva fašistička diktatura, ali tu govorimo o gladi kao masovnoj pojavi. Hrana se ne raspoređuje po Africi jer bi se za njeno prodavanje tamo morala sniziti cijena, što bi uzrokovalo gubitke (odnosno ne toliku zaradu) na računima kapitalista.

Quote:
Suprotno onome što zagovornici komunizma vole spominjati - liberalni kapitalizam uopće nije džungla, već uređen sustav u kojem je privatno vlasništvo svih građana zaštićeno. Ako toga nema (ako npr. vojna hunta vlada i otima imovinu nepodobnih) - ne možemo govoriti ni o liberalnom kapitalizmu.
Kako planiraš spriječiti bogate u oduzimanju (nasilnom) imovine siromašnima? Državom? Čak i tako, što sprječava bogate u potplaćivanju državnog aparata i pretvaranja istog u alat prisile? I najvažnije, koja je alternativa nadničkom radu u liberalnom kapitalizmu, osobito u "boljim" verzijama u kojima se na radničko organiziranje gleda mrko?

Quote:
Ne znam po čemu istočni blok doduše nije bio komunizam, pa temeljno načelo komunizma (društveno vlasništvo nad sredstivma za proizvodnju) je bilo zadovoljeno.
Stvarno? Ovakve argumente sam do sada jedino dobivao od staljinista. Izgleda da oni ipak nisu jedini kojima je partijska birokracija iskaz narodne vlasti...

Quote:
Michael Collins kaže:
Baš to, mnoge Afričke države su imale socijalizam nakon dekolonizacije, ali liberlani kapitalizam i demorkaciju, bome malo koja
lol ne
Kapitalizam i demokracija ne moraju ići zajedno. Osim toga, ne možemo svi živjeti zapadnim standardom, nekoga se mora i iskorištavati kako bi mi mogli živjeti bolje. Ali ima i lijepih primjera liberalne demokracije u Africi: Bocvana je od samostalnosti parlamentarna republika, a jedna je od država s najvećom nejednakošću na svijetu. Živjeli!
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Old 25.11.2013., 12:52   #392
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Kako ne? Štite privatnu imovinu svih [dobrostojećih] građana. Realno, u državama zahvaćenim građanskim ratom se ne poštuju ničija prava, bila ta država nominalno liberalna ili nekakva fašistička diktatura, ali tu govorimo o gladi kao masovnoj pojavi. Hrana se ne raspoređuje po Africi jer bi se za njeno prodavanje tamo morala sniziti cijena, što bi uzrokovalo gubitke (odnosno ne toliku zaradu) na računima kapitalista.
Da li štite imovinu svih građana ili svih dobrostojećih? To je velika razlika. U liberalnom kapitalizmu jednako je zaštićena vila bogatog kapitaliste i ruševna kuća siromašnog seljaka. Ako ovaj kriterij nije ispunjen onda to i nije liberalni kapitalizam već eventualno državni kapitalizam ili nešto slično.
krcmije is offline  
Old 25.11.2013., 13:29   #393
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
U liberalnom kapitalizmu jednako je zaštićena vila bogatog kapitaliste i ruševna kuća siromašnog seljaka.

Jel ti to ozbiljno , pogotovo ako ruševna kuće kakvog seljaka stoji na putu širenja kakvog bogataša koji planira npr. dograditi još koju kupaonu , bazen ili običan mali pejzažni vrt svojoj teškim radom stečenoj kući ?


Zadnje uređivanje krnk : 25.11.2013. at 13:50.
krnk is offline  
Old 25.11.2013., 14:32   #394
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
Jel ti to ozbiljno , pogotovo ako ruševna kuće kakvog seljaka stoji na putu širenja kakvog bogataša koji planira npr. dograditi još koju kupaonu , bazen ili običan mali pejzažni vrt svojoj teškim radom stečenoj kući ?

Da, ja to ozbiljno - evo kod nas jedan Amer želi kupiti ogromno zemljište da bi nešto gradio - par ljudi mu ne želi prodati i nikom ništa. Eksproprijaciju jedino može napraviti država (osobno se i tome protivim) uz naknadu dakako.

A tu se radi o jednoj Hrvatskoj koja ima i relativno slabu zaštitu privatne imovine. Da ne pričamo o nordijskim zemljama koje imaju visoku pravnu sigurnost s naglaskom na zaštitu privatne imovine.
krcmije is offline  
Old 25.11.2013., 16:45   #395
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ja sam pisao o Zagrebu,a ne o Sisku u kojem je bilo puno Srba. Normalno da se je ulagalo tamo gdje ima dosta Srba. Zašto se nije ulagalo u Split,Šibenik,Zadar.
U Sisku su većina oduvijek Hrvati, a i podosta Bosanaca se doselilo poslije rata, Srbi nisu bili pretjerano značajna manjina. Petrinja i Glina su ipak drugi gradovi...


Quote:
Zato su Srbi ukrali novac iz samodoprinosa za autocestu i s tim novcima izgradili prugu Beograd-Bar.
Erm. Nisam ziher da li si svjestan činjenice da je planirana autocesta koštala puno više nego pruga. Uostalom, postoji razlog zašto se nikad nije krenulo u izgradnju, a taj razlog vidimo i danas - sad, kada su automobili 10 puta češći nego tada, godišnji promet ne opravdava cijenu autoceste.


Quote:
Da vidim te statističke podatke,ali ne iz SRH ili jugoslavije.
Da, zato što su za to vrijeme Marsovci vodili paralelnu nepristranu službenu statistiku iseljavanja iz SRH...


Quote:
To nije Hrvatski riječnik. Mi imamo sad potpunio novi riječnik,a srpska riječ tendenciozno se više uopće ne spominje.
- rječnika nema na netu
- novi rječnik još nije izašao i ne postoje naznake da te riječi tamo nema
- "tendenciozno" je germanizam; Srbi maksimalno izbjegavaju njemački i uglavnom koriste anglizme i turcizme


Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Nisu vam bile kad su komunisti u razdoblju od 1945.-1990. gušili svaki pokušaj Hrvatskog identiteta. Čak nismo mogli imati ni Hrvatski jezik,nego je postojao hrvatsko-srpski jezik. Ni jedna institucija se nije zvala hrvatska,nego su bili genitivi.
Hrvatsko-srpski u osnovi jest bio književni hrvatski. Srbi su imali svoju varijantu srpsko-hrvatskog, koji je također nametnut naziv i ziher im nije bilo drago što im jezik ima pridjev "hrvatski" u sebi.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 25.11.2013., 22:48   #396
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
Jel ti to ozbiljno , pogotovo ako ruševna kuće kakvog seljaka stoji na putu širenja kakvog bogataša koji planira npr. dograditi još koju kupaonu , bazen ili običan mali pejzažni vrt svojoj teškim radom stečenoj kući ?

Evo ti zoran primjer.

Da ne spominjemo bolnicu u Splitu i pristupne ceste.....
Rain is offline  
Old 29.11.2013., 22:15   #397
Meni Merkelica je pocela ici na zivce jer ona,njemica, sada zeli preokrenuti stvari u njemacku korist. Hrvatska je bila sa strane pravde a njemacka nepravde. Njemacka je radila svinjarije i pocela je osvajati sve susjedne zemlje zbog nekakvog vlastitog hira sto ni jedan razumni covjek moze shvatiti.

To isto je radila i Italija koja je pocela osvajati africke zemlje,onda se bacila na Albaniju,onda na Grcku i Hrvatsku,odnosno tadasnju Jugoslaviju, i tu im bas i nije islo tako glatko kako su zamisljali.

Mene ne zanima,ali Merkelica ne moze sada stavljati na istu razinu Tita i njezinog Hitlera ili talijanskog Mussolinija. Tito nije nikome nista u Europi ucinio. Znaci,ja mislim da samo bivse zemlje Jugoslavije imaju pravo pljuvati po Titu, merkelica i ostali njemci ne. I smatram da je zaista opasno ovo sto ova gospoda radi,jer zeli jednostavno raditi neku njezinu osobnu reviziju povjesti.

Hrvatska je izasla kao zemlja sto je pobjedila ,Njemacka kao paklena zemlja sto je na kraju napokon izgubila . I to Merkelica mora prihvatiti. Ona po Titu ne moze pljuvati jer je nesto sto se nju ne tice.
Princess Daisy is offline  
Old 02.12.2013., 06:57   #398
Budući da je ova tema zorno demonstrirala da se o inicijativi radne skupine Europskog parlamenta o zabrani veličanja komunizma nemože raspravljati jer dotična ne postoji, zamolio bih jal' moderaturu, jal' otvarača da ju preimenuje tako da naslov odražava njen sadržaj. Npr: "Šatrofašisti i nazovikomunisti se prepucavaju oko stvari koje zapravo ne razumiju - tipična hrvatska priča."
Sova77 is offline  
Old 02.12.2013., 12:06   #399
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Budući da je ova tema zorno demonstrirala da se o inicijativi radne skupine Europskog parlamenta o zabrani veličanja komunizma nemože raspravljati jer dotična ne postoji, zamolio bih jal' moderaturu, jal' otvarača da ju preimenuje tako da naslov odražava njen sadržaj. Npr: "Šatrofašisti i nazovikomunisti se prepucavaju oko stvari koje zapravo ne razumiju - tipična hrvatska priča."
“Tolerancija znači poštovanje i prihvaćanje izražavanja drugih, očuvanje i razvoj različitih identiteta”, stoji u prijedlogu zakona koji je u parlament uputila nevladina organizacija Europsko vijeće za toleranciju i pomirbu (ECTR) osnovana 2008. godine. Njezini najistaknutiji članovi su bivši poljski predsjednik Aleksander Kwaśniewski, bivši španjolski premijer José María Aznar, predsjednik Europskog židovskog kongresa Vjačeslav Moše Kantor, bivši slovenski predsjednik Milan Kučan, Erhard Busek (Austrija), George Vassilliou (Cipar), Rita Süssmut (Njemačka) i drugi. Šanse da njihov prijedlog prođe u Europskom parlamentu su velike jer ondje najviše mjesta ima grupacija konzervativnih stranaka okupljenih oko Europske pučke stranke (EPP) kojoj pripada i HDZ. Od ukupno 766 mjesta oni drže 274. Socijaldemokrati, čiji je član SDP, imaju 195 mjesta.

Inicijativa upućena u parlament, zakonodavno tijelo EU, sadrži više točaka u kojima se ističe nužnost poticanja tolerancije, a kažnjavanje svega što bi moglo dovesti do iskazivanja mržnje. U jednoj od točaka stoji: “Poduzeti konkretne poteze za suzbijanje rasizma, etničke diskriminacije, vjerske netolerancije, totalitarnih ideologija, ksenofobije, antisemitizma, antifeminizma i homofobije."

Imaš li kakvu informaciju da se odustalo od incijative ili da je odbačena?
Kurtzius Kuro is offline  
Old 02.12.2013., 15:23   #400
Već sam prije na temi linkao tekst i prijevod rezolucije i u njemu se nigdje ne spominje zabrana veličanja komunizma. Ideja da se u inicijativi radi o tome se može okarakterizirati kao totalno nerealna tlapnja fašistonostalgičnih masturbanata.
Sova77 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.