Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 22:11   #2001
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Ti ga i dalje citas?
Ma kakvi... samo ono sto sam citirao sam procitao... to je dovoljno

Sutra ce opet da se uskomesaju strasti... klix vec danima filuje raju o Mladicu, do nekih bizarnih detalja... to ce trajati nekoliko dana... i onda sve po starom...
DzonziBG is offline  
Old 21.11.2017., 22:11   #2002
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Meni/nama su ti koji su osudili srpske oficire i vojnike govorili da treba da se borimo protiv jednog čoveka i njegove političke ideje, da bi nam opet tog istog čoveka nametnuli za predsednika. Isti ljudi.
Zašto su to uradili? Zato što je taj čovek našao način da se nagodi s njima.
Prema tome, imam li pravo da mislim da ti ljudi koji su pustili Nasera, nisu ga pustili zato što nije kriv, nego zato što je jednostavno njihov?
I on, znajući to, nije imao potrebu da se krije. Zašto da se kriješ ako znaš da ćeš biti oslobođen?
Hebi ga, 'vama' je uvihek neko drugi kriv.
Nije A. Merkel birala i zaokruživala. Ona ga jest prihvatila, ali su ga birači izabrali ibto više puta.
Angela onda i nije imala izbora nego da ga prihvati.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 21.11.2017., 22:12   #2003
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ma kakvi... samo ono sto sam citirao sam procitao... to je dovoljno

Sutra ce opet da se uskomesaju strasti... klix vec danima filuje raju o Mladicu, do nekih bizarnih detalja... to ce trajati nekoliko dana... i onda sve po starom...
Jasta cak su isli u Kalinovik da posjete rodnu kucu i popricaju sa prvim rodjakom.

Samo ne kontam kako izvukose zivu glavu...ni taj Kalinovik nije sto je nekad bio
M0ssad is offline  
Old 21.11.2017., 22:53   #2004
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Hebi ga, 'vama' je uvihek neko drugi kriv.
Nije A. Merkel birala i zaokruživala. Ona ga jest prihvatila, ali su ga birači izabrali ibto više puta.
Angela onda i nije imala izbora nego da ga prihvati.
Izabrali smo i Slobu, Karadžića, Dodika, Koštunicu... Pa ovi nisu bili nešto prihvaćeni kao Vučić.
Kažem opet, u svom suočavanju sa prošlošću, neke stvari smo opravdavali koje je činila MZ, kao što je Kosovo, Haradinaj, Gotovina, Oluja itd. A onda oni protiv kojih je MZ tražila da se borimo u tom suočavaju sa prošlošću (AV) postali su miljenici te MZ. E tada je stvarno prekardašilo.
Pa zašto bih onda verovao da ta MZ i njene institucije pošteno sude Mladiću, Oriću, bilo kome?
Imam pravo da verujem da je pravednost stvar nagodbne s njima - MZ.
Olujom je izbrisano 150 hiljada ljudi sa velikog područja, a to se opet ne naziva genocidom, mada se poklapa sa definicijom. Hrvatska je to izvela nakon što je dala reč da neće vojno napasti Krajinu, i na osnovu te reči vojska se povukla 1992. a Krajina je ostala bez odbrane. To je klasična agresija. A u nekoj sumanutoj konstelaciji pojmova i činjenica Hrvatska pokušava da se prikaže žrtvom agresije. Zašto je to tako? Pa zato što se Tuđman bolje nagodio od Slobe.
aleksije radicevic is offline  
Received Infraction
Old 21.11.2017., 22:54   #2005
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Da je to tacno onda bi u Federaciji BiH bilo vise od 5% Srba. Jebu te cinjenice.

Ili ste jako organizovani "individualno".
http://www.frontal.ba/blogovi/blog/6...kom-rata-u-bih

Evo podaci ...
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Received Infraction
Old 21.11.2017., 22:57   #2006
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Odlicno samo ja sam pitao koliko ih je ostalo na podrucju FbIH a ne koliko ih je poginulo. Probaj opet.
M0ssad is offline  
Received Infraction
Old 21.11.2017., 23:02   #2007
R
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Odlicno samo ja sam pitao koliko ih je ostalo na podrucju FbIH a ne koliko ih je poginulo. Probaj opet.
A ja ti kažem da ne znam niti me zanima jer niti su svi pobijeni niti su svi prltjerani niti su svi koji su napustili svoja.mjesta to uradili tokom rat.

I to jednostavno nema veze sa onim o čemu ja govorim.

Govori se o odnosu prema KONKRETNIM zločinima i KONKRETNIM zločincima elite i vlasti, a ne o nekim imagimarnim.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Received Infraction
Old 21.11.2017., 23:56   #2008
Moje konstantno brisanje postova ocito ne rada plodom.
Moje konstantne javne molbe, takoder.
U redu. Nastavite.
Postoje vece sankcije od kartona pa i bana.
3 dana hladenja nije plafon.
.
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 22.11.2017., 00:23   #2009
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
J


Znači postoji konsenzus da će se eresovci dogovoriti s eresovcima?
A đe kompromizzz, bola?
Ne vidim da tu postoje neki realni interesi bilo Federacije kao cjeline ili odvojeno Muslimana - Bošnjaka ili Hrvata ili Hrvatske.Realni u smislu da se pitanje RS u sastavu BiH ili samostalna RS dotiče te subjekte na način da ugrožava njihove ekonomske ili kakve druge bitne i legitimne interese.Postoji emocionalna angažovanost ali ta vrste interesa ne može imati legitimnost u nivou gdje su potrebni ustupci i kompromis.
Pućko is offline  
Old 22.11.2017., 07:01   #2010
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Rece pripadnik naroda koji je Nasera Orica docekao kao heroja i legendu.
Kako god, procentualna zastupljenost takih dočeka ide u "korist" srpske strane.

Na dvadeset takvih u Srbiji, dođe jedan Orić u BiH.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 22.11.2017., 07:07   #2011
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ma kakvi... samo ono sto sam citirao sam procitao... to je dovoljno

Sutra ce opet da se uskomesaju strasti... klix vec danima filuje raju o Mladicu, do nekih bizarnih detalja... to ce trajati nekoliko dana... i onda sve po starom...
Nije Klix ni blizu žurnalističke histerije, na temu Bakira Izetbegovića, koja vlada u Srbiji.
U rasponu od RTS -a do banalnog žutila tipa Informera.

Upitno je mentalno zdravlje jedne nacije čiji se mediji više zanimaju kakve jagode traži Mladić u haškom zatvoru od sadržaja optužnice protiv njega.

U historijskom kontekstu, ta presuda će danas mnogima učiniti nevažnom, no za deset, dvadeset godina njene će se posljedice tek uočiti.
Pogotovo u onome momentu kada Srbija postane punopravna članica EU.
Do tad držite fige ili da se EU raspadne, ili da je okupira Putinova Rusija.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 22.11.2017., 07:52   #2012
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Imam pravo da verujem da je pravednost stvar nagodbne s njima - MZ.
Olujom je izbrisano 150 hiljada ljudi sa velikog područja, a to se opet ne naziva genocidom, mada se poklapa sa definicijom. Hrvatska je to izvela nakon što je dala reč da neće vojno napasti Krajinu, i na osnovu te reči vojska se povukla 1992. a Krajina je ostala bez odbrane. To je klasična agresija.
Klasika, mainstream razmišljanje jednog Tome grobara.

I on reče jednom prilikom na zadnjem opelu Martićevoj RSK - a kako je "Oluja najveće etničko čišćenje na prostorima Ex Yu"!?

Naravno, etničko čišćenje na prostorima današnjeg entiteta RS, prilikom kojega je protjerano preko milion nesrba, po Nikolićevm rezonu, baš poput tvoga, nije se ni desilo!?
JNA, koja je u Jugoslaviji bila garant bezbjednosti, koje li slučajnosti, sva skladišta tadašnjeg TO-a u BiH, je izmjestila na područja sa dominantnom srpskom većinom. Zanimljivo, i onda su "paravojne muslimanske snage" započele agresiju na slabo naoružanu "srpsku nejač"!?

Srpski politički mitovi i legende.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Received Infraction
Old 22.11.2017., 09:14   #2013
o presudi ratku mladiću možete ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=1039233

postove o mladiću i presudi sam prebacila na temu iz gornjeg linka..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 22.11.2017., 09:53   #2014
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Nije Klix ni blizu žurnalističke histerije, na temu Bakira Izetbegovića, koja vlada u Srbiji.
U rasponu od RTS -a do banalnog žutila tipa Informera.

Upitno je mentalno zdravlje jedne nacije čiji se mediji više zanimaju kakve jagode traži Mladić u haškom zatvoru od sadržaja optužnice protiv njega.

U historijskom kontekstu, ta presuda će danas mnogima učiniti nevažnom, no za deset, dvadeset godina njene će se posljedice tek uočiti.
Pogotovo u onome momentu kada Srbija postane punopravna članica EU.
Do tad držite fige ili da se EU raspadne, ili da je okupira Putinova Rusija.
Neko ko prijete agresijom kao Bakir i zaslužuje da se o njemu piše.
Pućko is offline  
Old 22.11.2017., 09:56   #2015
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
o presudi ratku mladiću možete ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=1039233

postove o mladiću i presudi sam prebacila na temu iz gornjeg linka..
OK, podijelila si hrpu kartona, ali ovdje se nije raspravljalo o ratu, nego se raspravljalo o DANAŠNJEM ODNOSU političkih i intelektualnih elita, medija i običnog naroda prema zločincima i zločinima.

To je bitna razlika u odnosu na priču ko je koga koliko pobio i protjerao i sl.

Nije moguće uopće voditi bilo kakvu raspravu o današnjem političkom i društvenom trenutku u BiH bez rasprave o ovom pitanju (ODNOSA PREMA ZLOČINIMA) jer sami političari svakodnevno daju izjave u kojim veličaju zločince (poput izjave Dodika o Mladiću). Taj političar upravlja svim procesima u najmanjem entitetu, što je očigledno i naravno ima ogroman uticaj na ljude kojim se obraća.


Eh, eto sad mi možeš opalit i taj finalni karton pa da "odmorim".
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Received Infraction
Old 22.11.2017., 10:46   #2016
Padaju maske lijevih i desnih bošnjačkih nacionalista ovih dana, ujedinjeni u mržnji prema Hrvatima i manjinama.

Kad treba preglasati malobrojnije sve bošnjačke stranke se slažu.
Tako bi bošnjački nacionalisti iz kantona s bošnjačkom većinom glasovima Bošnjaka birali trećinu kluba Hrvata u Domu naroda.
U bošnjačkim kantonima koji su temeljito etnički očišćeni da ostalih konstitutivnih naroda niti nema dovoljno da popune kantonalnu skupštinu njih bi prestavljali multietnićari Hrvat Edin iz SDA i Srbin Rasim iz SDP-a.

Quote:
SDP i DF, lijevi bošnjački nacionalisti koji se u šali nazivaju socdemokratama, uputili su nedavno u Parlament Federacije BiH Prijedlog zakona o izbornim jedinicama i broju mandata Doma naroda Parlamenta Federacije BiH, a sadržaj njihovog prijedloga naišao je na odobravanje kod bismilah partije koja prijeti ratom – SDA.

Nacionalisti iz SDP-a i DF-a, predlažu da se iz svake županije i kantona bira po jedan izaslanik iz svakog konstitutivnog naroda i ostalih, ako takav postoji u županijskoj skupštini, a upravo tu odredbu Ustavni sud BiH proglasio je neustavnom i stavio izvan snage jer je omogućavala da jedan narod bira drugome političke predstavnike. Konkretnije ta odredba omogućavala je da se iz većinskih bošnjačkih županija izabere trećina izaslanika u Hrvatski klub Federalnog doma naroda, dovoljno da se iabere federalna izvršna vlast bez onih političkih stranaka koje su dobile većinsku potporu hrvatskih birača.

Ukoliko u županijskoj, odnosno kantonalnoj skupštini ne bi bilo izabranih zastupnika iz svakog od konstitutivnih naroda, onda bi se izaslanici birali s lista koje su dobile najveći broj glasova.

Kako je moguće da međunarodna zajednica to trpi nije jasno. Socijaldemokratska praksa Europe je također i federalizam i posebna briga o tome da u višenacionalnim državama ne dolazi preglasavanja većih kolektiva nad manjima. Cijela Europa počiva na socijaldemokratskom principu uvažavanja različitosti, konsocijaciji, suživotu. Samo je bosanski socijaldemokratizam mutirao u demokraturu, torturu lažne ljevice koja je konačno raskrinkana.

Narodu u FBIH je dosta podjela. SDP je već isuviše puta unio ogromne podjele među Hrvatima i Bošnjacima. Bilo bi dosta.
http://poskok.info/wp/maske-padaju-l...prema-manjima/
zrimo is offline  
Old 22.11.2017., 10:49   #2017
Kad sam bivši potpredsjednik SDP-a lijevih bošnjačkih nacionalista prizna da među Bošnjacima nema potrebe za podjelama na ljevicu i desnicu

http://www.dnevnik.ba/vijesti/bivsi-...-centar-unutar
zrimo is offline  
Old 22.11.2017., 14:56   #2018
Ima netko podatke o broju novorođenih danas u cijeloj BiH?
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 22.11.2017., 15:01   #2019
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Ima netko podatke o broju novorođenih danas u cijeloj BiH?
zanimljivo pitanje..

imamo kakve podatke (izvor obavezan)?

jel se i bih kao npr rh bori sa izrazito lošim demografskim podacima?

ne znam kako je ondje ali kod nas su brojke alarmantne..manje djece se rađa, sela propadaju, prazna su, iz zemlje odlaze mladi ljudi, sveukupno stanovništvo stari, itd itd..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 22.11.2017., 15:13   #2020
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
zanimljivo pitanje..

imamo kakve podatke (izvor obavezan)?

jel se i bih kao npr rh bori sa izrazito lošim demografskim podacima?

ne znam kako je ondje ali kod nas su brojke alarmantne..manje djece se rađa, sela propadaju, prazna su, iz zemlje odlaze mladi ljudi, sveukupno stanovništvo stari, itd itd..
Stanje je lose u citavom "regionu", a najgore je u Bugarskoj. Tamo ima masa bivsih sela - sve kuce prazne, sve zaraslo u korov, krovovi se polako urusavaju.
Neko to planski radi i niko me ne moze ubijediti da se to spontano desava.
tihobl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.