Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 16:02   #21
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Bravo shaganappi.

Kako Ivan može biti Ilija kad i sam Ivan jasno kaže da on nije Ilija.

To je samo jedan od brojnih prigovora teoriji o reinkarnaciji.
Ivan Krstitelj je bio Ilija i to je Isus jasno rekao. Ivan je na upite ljudi odgovarao negativno jer nije imao svjesnost o tome, nije lagao. Zavrsni stihovi Malahije govore o Iliji posljednjih vremena koji tek treba doci.
ivanhory is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:47   #22
Quote:
ivanhory kaže: Pogledaj post
Ivan Krstitelj je bio Ilija i to je Isus jasno rekao. Ivan je na upite ljudi odgovarao negativno jer nije imao svjesnost o tome, nije lagao. Izvrsni stihovi Malahije govore o Iliji posljednjih vremena koji tek treba doci.
Isus je inferioran Ivanu sam to Isus priznaje kad kaze da nije od zene veci od Ivana rodjen a Isus je rodjen od zene no poslije lukav dodatak kako je najmanji u nebeskom carstvu.

Ivan kao Mesija postoji u par textova vab evandjelja vraca vid sljepima gluhima sluh hromi hodaju itd
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:50   #23
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Napisao si da su ljudi putovali.
Pa putovali su nego sto.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:52   #24
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Isus je inferioran Ivanu sam to Isus priznaje kad kaze da nije od zene veci od Ivana rodjen a Isus je rodjen od zene no poslije lukav dodatak kako je najmanji u nebeskom carstvu.

Ivan kao Mesija postoji u par textova vab evandjelja vraca vid sljepima gluhima sluh hromi hodaju itd
Isusove rijeci ne govore da je Ivan najmanji u kraljevstvu nebeskom. Navala na kraljevstvo nebesko je velika i samo ga siloviti prisvajaju. Put je tezak i malo ih uspjeva, a oni koji uspiju su veci od najveceg na ovom svijetu
ivanhory is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:22   #25
Quote:
ivanhory kaže: Pogledaj post
Ivan Krstitelj je bio Ilija i to je Isus jasno rekao.
nije to Isus rekao, nego neko nepoznat iz crkve. nepoznati pisac se bio zbunio.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:23   #26
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ma ti znaš di je on bio
Jel imaš povijesne dokaze o njegovom kretanju.?
Biblija nije nikakav povijesni tekst, a još manje dokaz.



Meni još nije jasno.
Ilija je živio stoljećima prije Isusa.
Kako je čovjek mrtav 500 godina znak za nešto što se dešava u tom trenutku?

Tekst kaže da su učenici skontali da je Isus pričajući o Iliji pričao o Krstitelju, a ne o nikakvim znakovima Mesije
Teorija o tome da je isus bio u Indiji je poznata knjiška prijevara.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:25   #27
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa nije baš da sam ja izmislio pakao, postoji ta ideja i prije mene.



A tako znači, nema pojma o hinudizmu i drži meni lekcije o mojoj vjeri.

Ja kad nešto ne znam, šutim, to je puno mudrije
Kako to misliš o tvojoj vjeri? Zar ti nisi kršćanin? Šta si ti došao iz Indije?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:27   #28
Quote:
ivanhory kaže: Pogledaj post
Ivan Krstitelj je bio Ilija i to je Isus jasno rekao. Ivan je na upite ljudi odgovarao negativno jer nije imao svjesnost o tome, nije lagao. Zavrsni stihovi Malahije govore o Iliji posljednjih vremena koji tek treba doci.
Stani malo. U tekstu nigdje ne piše da Ivan nije imao svjesnost. To je izmišljotina ili pretpostavka o onome što neznamo.

Pusti ti Malahiju, stigli smo do Ivana koji negira vašu tezu iz ove teme.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:29   #29
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Kako to misliš o tvojoj vjeri? Zar ti nisi kršćanin? Šta si ti došao iz Indije?
svaki čovjek po zakonu ima pravo da bude u vjeri kojoj želi biti.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:33   #30
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Isus je inferioran Ivanu sam to Isus priznaje kad kaze da nije od zene veci od Ivana rodjen a Isus je rodjen od zene no poslije lukav dodatak kako je najmanji u nebeskom carstvu.

Ivan kao Mesija postoji u par textova vab evandjelja vraca vid sljepima gluhima sluh hromi hodaju itd
Ako je Isus nije inferioran Ivanu.

Nebitno je što piše tih par tekstova. Tekstovi moraju biti autentični. Kad su napisani i tko ih je napisao. Što o tim tekstovima misli međunarodna znanstvena zajednica.

Osim toga Isus je Krist i Sin Božji. Po katoličkoj teologiji.

Ako govorimo o Mesijama onda može i Ivan biti Mesija. Smeta što ti kad pričaš da je Ivan Mesija želiš reći da Isus nije Mesija nego Ivan. To ti je kriva teza. Nisi dosljedan. Mesija nije isto što i Krist. Krist je samo jedan, a Mesija ima više.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:37   #31
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Pa putovali su nego sto.
Ti si govorio o reinkarnaci kao da je mogla stići u Egipat ili u Izrael. Ljudi su putovali ali je malo vjerojatno zapravo nemoguće da je RENKARNACIJA ušla u ŽIDOVSKE STARE tekstove ili u EGIPATSKE tekstove.

Jer bi to značilo da su znali za reinkarnaciju.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:40   #32
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Teorija o tome da je isus bio u Indiji je poznata knjiška prijevara.
A što mu je knjiška prevara branila da on ode u indiju?

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Kako to misliš o tvojoj vjeri? Zar ti nisi kršćanin? Šta si ti došao iz Indije?
Što to postoje neke geografske kordinate gdje se nalazi koja vjera?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:40   #33
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
svaki čovjek po zakonu ima pravo da bude u vjeri kojoj želi biti.
Naravno.

Malo me je iznenadio.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:50   #34
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A što mu je knjiška prevara branila da on ode u indiju?



Što to postoje neke geografske kordinate gdje se nalazi koja vjera?
Nisam ja niti rekao ništa protiv toga koje si ti vjere, samo to nisam očekivao od nekoga na ovom forumu.

A vidim da braniš teoriju da je Isus bio u Indiji. Trebao bi to pitanje malo proučiti.

Ruski novinar Nikolaj Notović je 1894. god. napisao knjigu: Nepoznati život Isusa Krista. Do 1.894. god. još iste godine je dokazano da se radi o prijevari. Drugi novinari su pisali knjige i članke vadeči podatke iz te knjige. New Age pokret je ideje izvukao iz tog mita.

Možeš naći podatke i na internetu i na temi: Rana crkva ili nastanak kršćanstva.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:54   #35
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nije to Isus rekao, nego neko nepoznat iz crkve. nepoznati pisac se bio zbunio.
Sumnjam da se malo zbunio. Prije će biti ono što sam već rekao. pisci su morali dokazati da je Isus bio Mesija. Kad dođe Mesija doći če prije Mesije Ilija koji će Mesiju obznaniti cijelom Izraelu.

Da li znate da je i Juda Galilejac bio svećenik, a imao je i svog svećenika kao zamjenu za Iliju.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:54   #36
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ruski novinar Nikolaj Notović je 1894. god. napisao knjigu: Nepoznati život Isusa Krista. Do 1.894. god. još iste godine je dokazano da se radi o prijevari. Drugi novinari su pisali knjige i članke vadeči podatke iz te knjige. New Age pokret je ideje izvukao iz tog mita.
Pitam te opet: Da li je nemoguće ići u indiju ako novinari pišu netočne tekstove?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:55   #37
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ako je Isus nije inferioran Ivanu.

Nebitno je što piše tih par tekstova. Tekstovi moraju biti autentični. Kad su napisani i tko ih je napisao. Što o tim tekstovima misli međunarodna znanstvena zajednica.

Osim toga Isus je Krist i Sin Božji. Po katoličkoj teologiji.

Ako govorimo o Mesijama onda može i Ivan biti Mesija. Smeta što ti kad pričaš da je Ivan Mesija želiš reći da Isus nije Mesija nego Ivan. To ti je kriva teza. Nisi dosljedan. Mesija nije isto što i Krist. Krist je samo jedan, a Mesija ima više.
Isus sam kaze da je inferioran Ivanu no ti si kratkast treba ti crtati.

Tvoj potencijal za sintezirati gradju je na nivou ribe iz uzgajalista plus trolas prije si govorio da krist i mesija jedno te isto.Jesi ti legija ?
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:18   #38
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Naravno. Malo me je iznenadio.
Srebrni medvjed je dobar, produhovljen brat.
ne brinem za njega da će doći na istinu i već je na dobrom putu.

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Sumnjam da se malo zbunio. Prije će biti ono što sam već rekao. pisci su morali dokazati da je Isus bio Mesija. Kad dođe Mesija doći če prije Mesije Ilija koji će Mesiju obznaniti cijelom Izraelu.
ima i te perfidne želje za dokazivanjem nečeg što je, samo po sebi, vrijedno.
ta želja provejava kroz cijeli nz. no, što ako je,m zapravo, Isus Ilija a mesija - Muhammed a.s?

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Da li znate da je i Juda Galilejac bio svećenik, a imao je i svog svećenika kao zamjenu za Iliju.
novost za mene. Ima li ovdje tema o tome, da pročitam?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:19   #39
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ti si govorio o reinkarnaci kao da je mogla stići u Egipat ili u Izrael. Ljudi su putovali ali je malo vjerojatno zapravo nemoguće da je RENKARNACIJA ušla u ŽIDOVSKE STARE tekstove ili u EGIPATSKE tekstove.

Jer bi to značilo da su znali za reinkarnaciju.
Upravo tako stigla je na drvenom sedlu koju su vukli volovi iz Indije.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:21   #40
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Sumnjam da se malo zbunio. Prije će biti ono što sam već rekao. pisci su morali dokazati da je Isus bio Mesija. Kad dođe Mesija doći če prije Mesije Ilija koji će Mesiju obznaniti cijelom Izraelu.

Da li znate da je i Juda Galilejac bio svećenik, a imao je i svog svećenika kao zamjenu za Iliju.
Juda je bio Rabin a ne svecenik
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.