Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 09:35   #41
Raj u kojem vječno bivaju vjernici gledajući svoje svece i bogove je muka paklena od dosade.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:50   #42
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Raj u kojem vječno bivaju vjernici gledajući svoje svece i bogove je muka paklena od dosade.
Ako zamišljaš da stoje u stavu mirno (i povremeno salutiraju Gospodu i svecima)... da, bilo bi malo dooosadno.

Samo, ne znam otkuda ti takva slika... ah, da, doslovno čitanje... evo ti primjera promjene (u jeziku i stilu izražavanja).
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:54   #43
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ako zamišljaš da stoje u stavu mirno (i povremeno salutiraju Gospodu i svecima)... da, bilo bi malo dooosadno.

Samo, ne znam otkuda ti ta slika... ah, da, doslovno čitanje... eh, to ti je ta promjena (npr. u jeziku)
Čitanje čega...fascinira me kako neki zamišljaju raj kao statično mjesto gdje vječno gledaju u boga dok im angeleki sviraju harfe.

Vjerovatno usput u pauzi salutiraju...

To mi izgleda kako glazbena slušaonica
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:13   #44
U zabludi ste šta se tiče antiraja - pakla.
On ne postoji, jer je bog isključiva dobrota, te ne može nikako stvoriti takvo mjesto.
Mogli bi ga stvoriti isključivo ljudi, ali oni na toj razini za to nemaju nikakve mogućnosti, pošto se radi o razini iznad našeg postojanja.
Na ovoj našoj razini ljudi su izmislili antiraj - pakao - kao sredstvo političke prisile i dio represivnih mjera od strane vladajuće klase.
Tako da će svim neugodnim podanicima biti propisana kazna pakla, iako je to iluzija, što na žalost podanici ne mogu znati.
Time antiraj ( neraj) postaje snažno sredstvo prisile i način kažnjavanja nepodobnih.
To vam je nešto kao da vjerujete u tzv. institucije pravne države koja će logičnim sljedom nakon što je kaznila kumicu sa 10 dana zatvora zbog utaje dvije kune poreza, kazniti todorića sa 10 miliona dana zatvora zbog utaje x miliona kuna poreza.
Nelogično i naivno.
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:14   #45
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Čitanje čega
Biblije... možda i Kurana, ali to neka ti objasne forumski muslimani.

Sad vidim da je Kudum već bio vrlo slikovit...


Quote:
...fascinira me kako neki zamišljaju raj kao statično mjesto gdje vječno gledaju u boga dok im angeleki sviraju harfe.

Vjerovatno usput u pauzi salutiraju...

To mi izgleda kako glazbena slušaonica
Svakom njegove slike i slušaonica...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:17   #46
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post

Svakom njegove slike i slušaonica...
Svakome njegove iluzije...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:38   #47
Ona i ja, spojeni u jedno u vječnoj ljubavnoj ekstazi.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:15   #48
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ona i ja, spojeni u jedno u vječnoj ljubavnoj ekstazi.
Samo jedna?
https://youtu.be/6Y1Emb7Jyks
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:20   #49
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Da ih je više, to bi bile orgije
Ovo je jedna određena i specifična za nekaj puno ljepše
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:54   #50
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Da, i da uz to - da činimo dobro svim ljudima, osim nasilnika i podrugljivaca. Vjera i djela... U Kur'anu časnom se čak 74. puta ponavlja "ONI KOJI VJERUJU I KOJI DOBRA DJELA ČINE". Nigdje se ne kaže jedno, ili drugo. To uvijek ide u paru. Za čovjeka je bolje da bude dobar nego da bude zao.
Vjera bez djela je prazna, djela bez vjere su slijepa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:53   #51
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Vjera bez djela je prazna, djela bez vjere su slijepa
I riječi bez smisla, utopija. Ovo dođe kao neka igraonica, npr izražena kroz slobodu čovjekovog uma da imaginizira šta bi moglo biti dolje, ovdje, gore.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:36   #52
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Sad vidim da je Kudum već bio vrlo slikovit...
a stvarno... Sharon i ja
kupamo se i dolazimo na obalu, umjesto kamčića je biserje i dragulji...
Pravi život nam donosi svježe ispeglane ubruse da se ogrnemo.
Nemruth Dagi nam pristavlja hladan sok od lavande.
Meadow nam još izdaleka radosno i umiljato maše paunovim perima,
kojima će nas rashlađivati mahajući iznad naših glava, dok Sharon i ja pijemo lavandu iz čaša zlatnih...
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:41   #53
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
a stvarno... Sharon i ja
kupamo se i dolazimo na obalu, umjesto kamčića je biserje i dragulji...
Pravi život nam donosi svježe ispeglane ubruse da se ogrnemo.
Nemruth Dagi nam pristavlja hladan sok od lavande.
Meadow nam još izdaleka radosno i umiljato maše paunovim perima,
kojima će nas rashlađivati mahajući iznad naših glava, dok Sharon i ja pijemo lavandu iz čaša zlatnih...

Hladan sok od ničega...
pa ti si duša ne jedeš i ne piješ i ne .eviš naokolo samo boga glediš.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:58   #54
Crvrci cvrce a mravi rade
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:01   #55
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Crvrci cvrce a mravi rade
...a moguće su i Gay parade.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:24   #56
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
I riječi bez smisla, utopija. Ovo dođe kao neka igraonica, npr izražena kroz slobodu čovjekovog uma da imaginizira šta bi moglo biti dolje, ovdje, gore.
Istina. Po njihovim tezama čovjek ni u grobu nema mira. Sudeći po suri 23:99,100,AYA,fusnota : duša umrle osobe odlazi u berzah ili pregradu, mjesto ili stanje u kojem će ljudi biti nakon smrti a prije suda ; duša se tamo nalazi u svjesnom stanju, proživljavajući ono što se zove 'ispitivanje u grobu' ako je osoba bila zla, ili pak uživa u sreći ako je osoba bila vjerna ; no i vjerni moraju iskusiti ponešto mučenja zbog ono malo grijeha koje su počinili dok su živjeli ; na dan suda, svatko se suočava sa svojim vječnim usudom, kojim završava to međustanje.


I kod raja i kod pakla filozofiraju, ne znaju dal je stanje ili je mjesto, zato za svaki slučaj navedu oba.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:31   #57
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Hladan sok od ničega...
pa ti si duša ne jedeš i ne piješ i ne .eviš naokolo samo boga glediš.
Pa dobit ćeš novo tijelo, u čemu je problem? I to bolje nego ovo zemaljsko.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:32   #58
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ako zamišljaš da stoje u stavu mirno (i povremeno salutiraju Gospodu i svecima)... da, bilo bi malo dooosadno.
Iskreno, ne znam ni otkud taj stereotpi. Valjda umemorirano tj. preslikano sa srednjevjekovnih i novovjekovnih slikarija što ih se može naći svuda po crkvama. Eh, pa gdje bi došli umjetnici da su morali crtati ono što je nama ionako neshvatljivo?
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:08   #59
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Pa dobit ćeš novo tijelo, u čemu je problem? I to bolje nego ovo zemaljsko.
Kaj će ti novo tijelo kad imaš eterično?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:06   #60
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kaj će ti novo tijelo kad imaš eterično?
Eterično tijelo je isto ovozemaljsko, samo je finije i suptilinije od gurbotvarnog.

U duhovnom svijetu dobijemo kompletan remake, sve iznova
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.