Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 15:25   #61
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Fizička glad je uvijek fizička glad, a ostatak je prožrdljivost. To vrijedi za sve ljude, i debele i mršave. Smatraš da su neki razlozi za prejedanje bolji od drugih?
zar si ti stvarno znala svaki razlog svog prejedanja svaki puta????
psihološka glad itekako postoji i ona je potreba u nama koja traži osjećaj ugode kad nam nešto smeta kad smo isfrustrirani i napeti i ne možemo se nositi sa svojim problemima... e onda mi, kao alkoholičari, narkomani, bježimo u naš svijet ugode a to je hrana...

Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Ja dok god nisam sama sebi priznala ''Da, debelo sam prase koje sve mora potrpati u sebe. Gadim se sama sebi a vjerojatno se gadim i drugima'' se nisam pomaknula s mrtve točke. Prestavši tražiti ''dublje uzroke'' svojeg debljanja, stala sam na loptu i odlučila ''ovo je početak ostatka mog života''. Nikad nikakve koristi od frojdovske introspekcije jer su debeli ljudi najbolji u zavaravanju samih sebe.
definitivno mislim da kod svih nas postoje dublji razlozi žderanja i mislim da moraš biti super discipliniran da samo napraviš klik u glavi i okreneš život za 360 stupnjeva... svaka čast tebi ako si to uspjela, jer nakon godina i godina žderanja koja stvara osjećaj ugode sigurno se toga jako teško odreći...
nemoj se uvrijediti, ali ja osobno mislim da ti to nisi uspjela, obzirom na to kako je trakica kod tebe završila jer da si stvarno uspjela napraviti klik sumnjam da bi imala potrebu trpati i dalje hranu u sebe i povračati i na kraju dovesti se do toga do čega si se dovela...

mislim da se definitivno treba tražiti dublji problem koji nas je do ovih težina i doveo jer ako to ne riješimo uvijek ćemo biti debele...
mislim da sam ja osobno sama sebi jedno milijardu puta rekla da sam debela prasica koja ne želi više biti takva i na kraju nakon tjedan dana opet žderala i samu sebe zavaravala da možda i nisam tako debela prasica...

mislim da je prvi korak priznati da imaš problem i rješavati ga i naći razlog zbog kojeg ždereš toliko...

ja se iskreno nadam da si ti na kraju puta i ako jesi zavidim ti na tome...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:07   #62
Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
zar si ti stvarno znala svaki razlog svog prejedanja svaki puta????
Da, to je bila fizička glad. Kruljenje u želudcu. Zato sam i bila dobar kandidat za trakicu, jer bih prestala jesti čim sam bila sita.

Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
definitivno mislim da kod svih nas postoje dublji razlozi žderanja i mislim da moraš biti super discipliniran da samo napraviš klik u glavi i okreneš život za 360 stupnjeva... svaka čast tebi ako si to uspjela, jer nakon godina i godina žderanja koja stvara osjećaj ugode sigurno se toga jako teško odreći...
Nije da mi je žderanje stvaralo neki psihički osjećaj ugode poput droge. Više je jelo bilo kao lijek; nisam bila gladna kad bih jela, pa bi se mogla baviti drugim stvarima. Glad mi je bitno utjecala na koncentraciju.

Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
nemoj se uvrijediti, ali ja osobno mislim da ti to nisi uspjela, obzirom na to kako je trakica kod tebe završila jer da si stvarno uspjela napraviti klik sumnjam da bi imala potrebu trpati i dalje hranu u sebe i povračati i na kraju dovesti se do toga do čega si se dovela...
Nemam se kaj uvrijedit, koka.
Kod mene nije bila stvar u trpanju ogromnih količina hrane u sebe kada sam imala trakicu. Jer da jest, nebih smršavila. Jednostavno nisam bila u stanju se dovoljno koncentrirati na žvajkanje i hrana je zapinjala. I onda je morala van. Trakica je spala jer je bila ispražnjena i ništa ju više nije držalo na mjestu. I prof.Bešlin to smatra neuspjehom. Ali vidjet ćemo, ako uspijem održati godinu dana istu težinu, na konju sam.

Za sada sam dvije kile mršavija od težine kada sam prošli tjedan izašla iz bolnice. Jedem dijetno - dakle salate, kuhano i sve to skupa, voće, klasika. Gladna doista nisam, izgleda da mi se želudac ipak nije razvukao. Jedva čekam da se odvalim od vježbanja u teretani.

Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
ja se iskreno nadam da si ti na kraju puta i ako jesi zavidim ti na tome...
To će vrijeme pokazati. Ja i moj spori metabolizam kao u guštera još treba testirati.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:36   #63
plus ti je taj sta si sad mrsava, pa je lakse steci kondiciju a samim time i odrzavati tezinu.
nego, kad si ugradila vrpcu bila si na faxu, je li manjak hrane utjecao na koncentraciju,a s time i na ucenje....
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:15   #64
Da, je. Zato sam i jela ko mećava, tako da bi se mogla koncentrirati i učiti. Kad sam bila gladna, nisam mogla ni učiti, ni spavati ni normalno funkcionirati. A bila sam gladna jako često.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:56   #65
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Da, to je bila fizička glad. Kruljenje u želudcu. Zato sam i bila dobar kandidat za trakicu, jer bih prestala jesti čim sam bila sita.
i nikada nisi jela kada nisi bila gladna? ne znam kako si se onda uspjela udebljati?

Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Nije da mi je žderanje stvaralo neki psihički osjećaj ugode poput droge. Više je jelo bilo kao lijek; nisam bila gladna kad bih jela, pa bi se mogla baviti drugim stvarima. Glad mi je bitno utjecala na koncentraciju.
kažeš da ti nije bilo kao droga nego kao lijek - čim bi zadovoljila potrebu za hranom mogla si se koncentrirati na druge stvari? nije li to onda isto? da bi se mogla koncentrirati morala si jesti, a očito da si jela više nego što je normalno jer se inače ne bi udebljala da si samo zadovoljavala osječaj gladi...

Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Nemam se kaj uvrijedit, koka.
Kod mene nije bila stvar u trpanju ogromnih količina hrane u sebe kada sam imala trakicu. Jer da jest, nebih smršavila. Jednostavno nisam bila u stanju se dovoljno koncentrirati na žvajkanje i hrana je zapinjala. I onda je morala van. Trakica je spala jer je bila ispražnjena i ništa ju više nije držalo na mjestu. I prof.Bešlin to smatra neuspjehom. Ali vidjet ćemo, ako uspijem održati godinu dana istu težinu, na konju sam.
ne znam kako će tvoja dekoncentracija oko žvaknja sad dalje utjcati na to da ostaneš fit - jer sada te ništa neće više sprečvati da širiš želudac sa previše hrane zar ne?

Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Za sada sam dvije kile mršavija od težine kada sam prošli tjedan izašla iz bolnice. Jedem dijetno - dakle salate, kuhano i sve to skupa, voće, klasika. Gladna doista nisam, izgleda da mi se želudac ipak nije razvukao. Jedva čekam da se odvalim od vježbanja u teretani.
To će vrijeme pokazati. Ja i moj spori metabolizam kao u guštera još treba testirati.
svaka čast, nastavi tako dalje, ja ti želim sreću...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:52   #66
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Da, je. Zato sam i jela ko mećava, tako da bi se mogla koncentrirati i učiti. Kad sam bila gladna, nisam mogla ni učiti, ni spavati ni normalno funkcionirati. A bila sam gladna jako često.
jesi onda koristila kakve dodatke prehrani, ili su ti bili dovoljni samo vitamini koje su ti preporucili u bolnici....???
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:01   #67
Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
i nikada nisi jela kada nisi bila gladna? ne znam kako si se onda uspjela udebljati?
Udebljala sam se s 12 godina od hormonalnog poremećaja kojeg je izazvalo to što sam našla mrtvu baku. Nisam jela kad nisam bila gladna, a gladna sam bila jako jako često. Veliki želudac. Znala sam se najesti za ručak i opet biti fizički gladna za jako kratko vremena. Baš kruljenje u želudcu.

Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
kažeš da ti nije bilo kao droga nego kao lijek - čim bi zadovoljila potrebu za hranom mogla si se koncentrirati na druge stvari? nije li to onda isto? da bi se mogla koncentrirati morala si jesti, a očito da si jela više nego što je normalno jer se inače ne bi udebljala da si samo zadovoljavala osječaj gladi...
Ljudi koji se drogiraju ne mogu normalno funkcionirati.
Jela sam više nego što je normalno jer sam morala napuniti ogroman želudac da nebi bila gladna. Nikad nisam jela zbog nekog emocionalnog problema, uvijek je to bila kombinacija gladi i toga što volim hranu. Ergo prožrdljivosti.


Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
ne znam kako će tvoja dekoncentracija oko žvaknja sad dalje utjcati na to da ostaneš fit - jer sada te ništa neće više sprečvati da širiš želudac sa previše hrane zar ne?
Meni je sad želudac relativno malen, jer je donji dio želudca atrofirao uslijed skoro dvije godine smanjenog unosa hrane. Jasno, mogu nastaviti trpati u sebe kao prije trakice, mogu si raširiti želudac, ništa me u tome ne spriječava.
A žvakanju treba vježbe i vježbe, sad redovito jedem sama i držim podalje od sebe i skripte i knjige. Zato sad stajem s jelom na pola od onoga što sam si stavila u tanjur, ostatak iskrenem u vreću za smeće. Paničan strah da neću dobiti gram ili dva nazad.
Vidjet ćete kad se približite svojoj idealnoj težini, hrana totalno pada po svim kriterijima u drugi plan. Nisam vjerovala dok mi se nije dogodilo. Sad moram samo paziti da ne ostanem trudna.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:33   #68
meni sad nije jasno ali ovako kao medicinskom laiku mi dode da postavim pitanje, kad ti je traka skliznula zasto ti je nisu opet ugradili?
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:30   #69
heh, znam da sam te izrešetala ali još samo jedno pitanje:

Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Nikad nisam jela zbog nekog emocionalnog problema,
kako si tako sigurna? često mi ni sami ne znamo zbog čega jedemo...
znam iz svog primjera, ja sam u razgovoru sa stručnom osobom shvatila da žderem zbog stvari koje nisam ni primječivala a negdje unutra su me činile nezadovoljnom pa sam jela...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:32   #70
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Veliki želudac.
ma ali čekaj malo - pa ne rodiš se ti s velikim želudcem!
veliki želudac imaš od žderanja prevelike količine hrane, a to nema veze sa hormonalnim poremećajem, koliko ja znam...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:33   #71
moje isprike curama koje su otvorile ovaj topic, znam da ne pišemo o sleevu ali me zanimaju neke stvari sada kad smo počele pričati, pa se nadam da mi nećete zamjeriti...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:42   #72
Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
kako si tako sigurna? često mi ni sami ne znamo zbog čega jedemo...
znam iz svog primjera, ja sam u razgovoru sa stručnom osobom shvatila da žderem zbog stvari koje nisam ni primječivala a negdje unutra su me činile nezadovoljnom pa sam jela...
Meni je stručna osoba rekla da se nemrem koncentrirati od baš fizičke gladi. Konketno psiholog u našoj bolnici. Pošto je razgovor bio ujutro poslije vađenja krvi, nisam ništa jela, bila sam gladna ko pas i nisam bila u stanju ponoviti 4 broja unatrag.

Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
ma ali čekaj malo - pa ne rodiš se ti s velikim želudcem!
veliki želudac imaš od žderanja prevelike količine hrane, a to nema veze sa hormonalnim poremećajem, koliko ja znam...
Ne,ne, meni se dogodilo da mi je tijelo počelo tražiti ogromne količine hrane jer je štitnjača otišla kvragu od šoka. Bila sam stalno gladna i tako si rastegla želudac u roku cca 5 mjeseci i nabila 30 kila.

Quote:
zri kaže: Pogledaj post
meni sad nije jasno ali ovako kao medicinskom laiku mi dode da postavim pitanje, kad ti je traka skliznula zasto ti je nisu opet ugradili?
Zato jer ''liječenje trakicom kod mene nije dalo rezultate''. Mogli su mi ju samo popraviti, ali nema smisla, jer ako bi mi ju namjestili opet nazad, morali bi ju napuniti s barem 2ml da ne sklizne opet dolje. A to bi jako osjetila kao restrikciju i još bi smršavila. A neznam kud, nosim broj 38.
Doktor mi je prošle godine u 10om mjesecu ispraznio trakicu i mislio je da ću se ja udebljati. Ja sam smršavila do kraja. Reko mi je da sam mu najgori pacijent.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:50   #73
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Meni je stručna osoba rekla da se nemrem koncentrirati od baš fizičke gladi. Konketno psiholog u našoj bolnici. Pošto je razgovor bio ujutro poslije vađenja krvi, nisam ništa jela, bila sam gladna ko pas i nisam bila u stanju ponoviti 4 broja unatrag.
njega ne smatram stručnom a ni kompetentnom osobom....


hvala ti za odgovore i strpljenje, sad mi je sve jasno....
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 16:03   #74
da se ja malo nadovežem na vaš razgovor...
što se tiče hormona...itekako se čovjek direktno ili indirektno deblja,kod mene je slučaj taj indirektan,naime,saznala sam da bolujem od hašimotove bolesti-točnije štitnjača mi slabije radi a i sve hormone što izluči moje tijelo stvara antitjela na njih-uništi ih to je autoimuna bolest...e sad simptomi i posljedica toga su umor,bezvoljnost,depresija...e sad tu dolazi do indirektne veze,od tih simptoma je u nazad više od dvije god proizašlo moje žderanje i pretrpavanje hrane,nije bilo drugog načina da se oraspoložim osim žderanjem...i to je rezultiralo za 2,5 godine sa 78 na 125,5 koliko danas imam...prije tjedan i pol sam imala129,znači 3,5 kile manje...
nisam ni sanjala da se hormoni igraju s menom,da je moj bezvoljnost i umor nepravilan rad štitnjače,ja misla to je od monotonije i dosade života...al eto sad znam šta je,pijem hormone,smanjila sam unos hrane a i promjenila papicu,tek sam napravila prvi korak a pred damnom je maraton...bitno je da sam krenula i ponosna sam na sebe...promjenila papicu,pod režim detoksacije se stavila,uvela si meditiranje prije spavanja s kristalom...i več uvelike osječam blagodati toga svega...pozz svima
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 17:53   #75
imamo istu bolest, i ja sam tako sretna sto je netko prvo meni rekao da imam hašimotovu bolest ,pa mi poslje dao eutiroxe, tako da sad vise ne spavam 20 sati dnevno......
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:59   #76
koliko dugo boluješ od nje?
jel ti je bolje od kad piješ hormone?
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 21:16   #77
2 godine,ma od kad pijem hormone nemam nikakvih problema, da su mi je bar prije otkrili...
ja sam ti se uvijek zalila da mi se spava, i uvijek su mi ukazivali na anemiju(jer i to imam).....ali ubiti meni se spavalo zbog hipotireoze....
iznenadila sam se kad me endokrineolog pitala " jeste li imali suicidialne pomisli?, patite li od depresije?".....

na svu srecu depresija me nije pucala....sucid mi stvarno nikad nije pao na pamet, cak sam smatrala i doktoricu malo ludom, sta me to pita......tek kad sam se malo informirala po inernetu shvatila sam da su njena pitanja sasvim opravdana.
moj jedini problem je bio taj sta mi je san bio najbolji prijatelj....
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 00:06   #78
Bok curke

Maya i Zri, ako je doista rijec o hormonalnom problemu, onda nema razloga da itete na bilo kakve zahvate. Hormoni ce onda to sami rijesiti. Sta kaze Mirosevicka?
While ja sam isto bila stalno gladna. Doktori su utvrdili da mi secer brzo pada i brzo se dize, ali cim bi bila na dijeti to se normaliziralo. Kad sam presla stotku, ja se vise nisam mogla kontrolirati, a niti izdrzati na nekoj dijeti duze od dva tri tjedna bez varanja. Probala sam sve kaj se nudilo na trzistu i nista mi nije pomoglo da smrsavim trajnije. Samo sam se nastavila debljati sve brze i brze.
Ja ti se najiskrenije divim sto si uspjela doci na svoju idealnu tezinu Nadam se da cemo i mi za godinu i nesto.
Da se ukljucim malo ponovno u raspravu o psihickoj gladiJa doista mislim da nije stvar samo u prezderavanju i punjenu ogromnog zeluca. Mislim da nervoza, stres, strah, zelja za brzim opustanjem, za zastitom izaziva i fizicku glad ili nervozu zeluca koja onda mozgu salje krivu poruku. Isto kao sto se alkoholicar tjesi svojim picem, mi smo se tjesili hranom. Ja to priznajem i znam da sam slaba i da mi treba i psiholoska pomoc da otkrijem sto je uzrok svemu.
While ja ti se divim ako si sama uspjela doci do svojih odgovora. Ja sam tek na pocetku puta.
more26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 01:18   #79
ZICER DANA
fclegia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 08:37   #80
meni su tek otkrili,tek sam na početku terapije,al osječam se pomalo bolje,kod mene su bili izraženi umor,bezvoljnost,ljenost-ono ništa mi se neda...a depresija-imala sam napadaje depresije,al sam se brzo izvačila iz toga...i stvarno nisam ni slutila šta mi je...iako sam sama sebi bila strana...jer ja sam uvjek bila u muvingu,za zeku,druženje,smjeha je kod mene bilo na tone,veselila sam se raznim stvarima,a danas nema ni 5% toga...pa se pitam oču li se u potpunosti vratiti u normalu?????
kako je kod tebe stanje???
kolika ti je terapija???koliko mokrograma?
kolika su ti bila antitjela???
more draga moja nisi možda shvatila...hormoni kod mene imaju indirektnu vezu sa debljanjem...nisam ja debela od hormona...nije da malo jedem a da sam debela...nego umor bezvoljnost,loša volja,depra su me nagnule da se zadovoljavam hranom...
a sad je teško 50 kila viška samo tako rješit...al vidjet ču kako če se situacija odvijat...
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.