Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 09:21   #81
ovako, pijem jedanu tabletu eutiroxa od 100 dnevno,( sta se tice drugih rezultata maya5, javim ti ih kasnije, kad se docepam nalaza)i mogu reci da sam sretnica jer mi je terapija odmah pogođena....
...sta se tice operacije i problema s hormonima,mogu na operaciju jer moji hormoni su sad normalni,lijekovi ih reguliraju pa nema problema,
meni ce stitnjaca najvjerojatnije sama prestati radit, tako da tu nema neke velike pomoci, onda ce mi samo povecat dozu lijekova, to nije zapreka za operaciju, zbog toga sta ja stinjacu jako dobro reguliram ljekovima,kako kaze doktorica disciplinirana sam( nisu mi bas jasni ti koji nisu disciplinirani, jer od kad se lijecim ja se osijecam jako jako bolje, tj, zivim normalno jer vise ne lezim 20 sati, vec si odspavam 8 sati i funkcioniram sasvim ok, pa nebi imalo smisla ne piti lijekove, koji nemaju ama bas nikakve nus pojave ako je doza pogodena)
za operaciju je zapreka ako se ne lijecis a imas prolema sa hormonima, zato dr beslin i salje kod endokrinologa na sve provjere da ti oni to reguliraju ili upute nekome tko ce to regulirati.
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 16:28   #82
uuuuu draga,piješ visoku dozu,ja pijem 25mikrograma na dan,ja sam izgleda poprilično rano otkrila hašimoto,jer kod mene to nije tako strašno...
al nema brige kad terapije pomažu,kod mene postoji mogučnost da se to čak i izregulira
nebi voljela krkat tablete do kraja života...
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:01   #83
orsa kako se osijecas nako zahvata?
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:47   #84
pozz svima,dali netko ima saznanja o tome dali netko još radi sleev osim bešlina?????????
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 10:26   #85
Ja isto imam problem sa štitnjačom koji mi je otkriven sasvim slučajno kod pretraga koje sam morala napraviti za postavljanje trakice.Otkrilo se da imam hašimotovu bolest štitnjače i moram piti Euthyrox, ali sam svejedno stavila trakicu jer izgubiti toliko kila samo zbog reguliranja hormona ne vjerujem da bi mi uspjelo.Pa sad jedno s drugim možda i uspije.
Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 16:29   #86
da ni ja ne vjerujem da bi hormonska terapija bila dovoljna za skidanje kila,jer taj problem sa hormonima ima više indirektne veze nego da samo debele od hormona...
i ja sam bila zainteresirana za trakicu,al bešlin ne vjeruje da bi polučila rezultate kod mene,pa sam sad za sleev i baš sam danas zvala kolaka i pitala dali radi sleev...rekao je da radi,tako da sam se kod njega naručučila za razgovor u ponedjeljak...pa se nadam da če me prihvatit za tu operaciju,jer moj bmi je 44,a to je za ljude preko 50bmi...
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 19:52   #87
Moj BMI je isto takav ali mi nije ni predlagao sleev a ja ga nisam ni pitala.Ne znam što će ti reći, baš me zanima.Obavezno javi.
Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:20   #88
a i mene zanima...i nadam se da če me htjet capnut...javit ču naravno...nadam se dobre vijesti
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 00:21   #89
Bok curke

hej Maya. I mene bas zanima sto ceti reci Kolak? Jer to onaj u Dubravi? Mozda ces tamo doci i prije na red. Beslin mi je rakao da im je HZZO ogranicio mjesecno operacije i trakica i sleeva i to 5+5. Zamislite gamad. Zato se toliko i ceka. Inace, pitaj Kolaka koliko je on napravio tekvih operacija. Ja sam cula da Vinogradska i Beslin ima ipak najvise iskustva pa ce uskoro postati i referentni centar za lijecenje debljine. Navodno im s Rebra vec salju pacijente.
Inace, curke bila sam neki dan s Orsom na kavici. Dobro se oporavlja. Nije gladna. Jedino kaj se jos nije izvagala pa ne zna stanje kila, no to je i bolje, razveselit ce se kasnije.
Ja sam evo u ponedjeljak pocela jesti kasice (spinat i pire ne preporucijem, bolio me zeludac) Danas sam si zmiksala piletinu i kuhanu mrkvu i napravila gustu juhu. Nije lose.
Cure nemozete vjerovati usprkos tome sto ne jedem gotovo nista, kile stoje vec tjedan dana. Dobro, moram priznati da sam neskromna. U bolnici sam skinula 5 kg, 6 u prvom tjednu nakon izslaska, a jednu u drugom tjednu. Od tada stanga. No, valjda bu krenulo uskoro! Pozdrav svim forumasicama
more26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 08:50   #90
Quote:
more26 kaže: Pogledaj post
Ja sam cula da Vinogradska i Beslin ima ipak najvise iskustva pa ce uskoro postati i referentni centar za lijecenje debljine. Navodno im s Rebra vec salju pacijente.
Dobro si čula. Prof. Bešlin je ugradio preko 100 trakica.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 09:18   #91
hej more je on radi u bolnici u dubravi...
pitanje je dali če mi htjet napravit sleev zbog mog bmi od 44??...
ako bude htio...što se ja usrdno nadam onda ču svakako poprilično brzo doč na red...
za trakice znam da je stavljao,nekim žemskama koje pišu na forumu...naravno da nije koliko i bešlinko...ali ima iskustva...
a što se tiče sleeva...e tu neznam koliko je njegovo iskustvo...a možda mi to bude prednost...njegova eventualna želja da napravi sleev...ako ranije nije...da mu budem "pokusni kunić"...
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 09:33   #92
čuj more...daj budi realna što se kila tiče...pa od kad si izašla imaš desetak kila manje...uzmi uteg u ruke od 10 kila pa češ vidjet koliko si lakša...sve je to za pohvalu...
normalno je da kile krenu pa stanu...vjerujem da to znaš i iz iskustva...sigurno si bila na djeti pa znaš da u početku ide brzo jer odlazi višak vode i otpadnih tvari...a kasnije se počinje topit prava masnoča...treba bit strpljiv...a i vjerujem da češ za par mjeseci biti neprepoznatljiva u dobrom smislu
ja bi voljela da su mi več napravili sleev i da imam toliko kila manje koliko i ti
pozz
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 11:12   #93
pozdrav djevojčice

vidim mayo da ti ipak nisi ponovno išla k Bešlinu da vidiš da li bi ti on radio sleev. Zašto (ako smijem pitati)?? Budući da sigurno ima najveće iskustvo u raznim operacijama debelih možda bi ipak bilo bolje da pokušaš s njim dogovoriti sleev unatoč tome što je skeptičan (samo moje mišljenje, da se razumijemo).
More, ne brini o tome s kilama, tako je svima nama. Ja isto već danima stojim na 105...ali tako je bilo i na 113, 107....danima stojiš na istoj kilaži a onda jedan dan samo skoči 2-3 kile dole...onda opet par dana stoje kile, onda opet dole...bilo bi dobro da se ne važem svaki dan, znam to, ali...ne mogu odoljeti i onda se često ražalostim jer ne jedem a kile nikako dole ....budem vidla sad...došao mi konačno orbitrek, ali mogu vam reči da je to nekak meni jako teško (odma me zabole noge) a dok muž skakuće na tome tak izgleda lagano
Pozdravljam orsu koja je sigurno došla doma i pije svoje juhe i jogurte

Cure, ne dajte se, samo mi znamo kako nam je i zato se moramo držati skupa ...zamislite kako će planeti biti lakše kad smršavimo
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 12:52   #94
Halo djevojčice
Najveći problem debelih osoba, osoba koje su na dijeti, pa u krajnjem slučaju i nas je taj kada smo na dijeti prestanemo jesti!!!! Najveća glupost što je možemo napraviti i što se dogodi? Usporimo metabolizam, zaustavimo ga. To je bila moja pogreska broj 1. Svi znamo da trebamo jesti više malih obroka, dobro prožvakati i kretati se. E, sada mi,da li zaomčene ili sleev-ane imamo krasnu podršku naših novih želućića. Dajmo ih to što trebaju dobiti, malo hrane, i idemo u šetnju. Zbog toga je i bila sva strka oko mene na lapu,jer cure nisu skopčale što sam im htjela reći s kitama cvijeća. Nitko od nas ne traži da trčimo. Neznam da li vi možete ali ja ne mogu. Zato šetam, sadim cvijeće, prekopala sam svaki dio okučnice, pa ako i nađem neku kitu cvijeća dobro dođe. Nemojmo raditi pogreške koje su nas dovele do te kilaže. Sada imamo novu priliku, iskoristimo je, nikada nisam imala podršku svog želuca, sada sam ga prisilila da mi je da.
drazenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 15:14   #95
drago mi je cuti da je orsa dobro, jedva cekam da nam se javi....
pusa vama drugima...
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 15:46   #96
je damica...nisam otišla opet kod bešlina...jer kod njega je fakat gužva...a s druge strane...prvo sam došla radi trakice i tak me otkanto e sad da dođem pa kažem hoču sleev,kaj bu čovjek mislio...da ni sama neznam kaj oču,ili bu mi rekao da dok ne skinem 10 kila ništa...ja sam skinula par kila al 10...pa ak to sama skinem onda mi ništa ni netreba...
drago mi je da imaš svoje mišljenje i znam da mi želiš dobro...al eto takva je situacija...
ništa još nije zicer...vidjet ču što če kolak reč i dali če htjet me cvaknut...ako bude htio...bez nekakvih prezahtjevnih uvjeta...onda je to to!!!
nije lako skinut 10 kila,par sam skinula...al napravila sam veliki korak u smislu prehrane...jedem lešo povrče,voče,meseko,ribice,mlj. proizvode...a prije dva tjedna pa u nazad moja prehrana je bila...pizza,čevapi,kruh,sendviči,slatko,grickalic e,kolači i ostala sranja od hrane...i kad sam bešlinu rekla da to sve jedem rekao je da trakica i nije za mene al s obzirom na moje godine i bmi ipak da iako sumlja u dobre rezultate...jer nisam disciplinirana...i da skinem 10 kila pa da se javim...jbga na takav način neču za sto godina dočl na red za trakicu...razumiješ me???
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 00:09   #97
Friška sleeverica

Halo ekipaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!

Evo konačno vratija se Šime doma i dočepao se kompjutera.
Kao što svi znate;moja divna cimerica Ariena vas je obavještavala o mojoj avanturi u Vinogradskoj.
Bogu hvala eto 11.04.2008. postadoh sleeverica i sada lagano srčem samo vode tekućice i stajačice.
Moj star prije operacije bio je 165kg , a na izlasku iz bolnice nakon vaganja imala sam 159kg.Koliko točno sada imam ne znam jer moja kućna vaga me još ne može izvagati jer važe do 150kg, pa mi kad stanem na nju lipo napiše Errorr
pa ja danas otišla na vaganje na tzv.stočnu vagu,kako ti se to kod nas kaže, i ona pokazala 153kg.Koliko je to točno ne neznam,jer ona digitalka u Vinogradskoj je opaka.

Hvala svima na podršci i pozdravima dok sam bila u bolnici.

Moje drage sleevašice Damica i More puno lipih pozdrava i hvala na svemu.
Sada ćemo zajednički: .......jedeš malo, skidaš salo.......
Ludilo za sada: nisam gladna , samo mi želudac zakruli kada prođe po 3.4 sata da ništa ne popijem....

Velika pusa i mojim trakicama Arieni,Nadalini i Petri_pan,,oš' vidit moje ožiljke......,

Za večeras toliko.....moram pročitati sve što sam propustila.....
orsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 09:40   #98
hej orsa,dobrodošla kako se osječaš? jel imaš feeling da ti je nekaj rezano?
jel osječaš glad manje? kakvi su rezovi na tibici?
koliko si dana bila u bolnici? pozz
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 10:27   #99
e hvalim te Bože što nam se i orsa konačno javila ....pozdrav dragička ...
nadam se da si dobro i veselo kao što te poznam
piši nam kako se osječaš, što si primjetila da ti škodi a što ti godi (osim muževog zagrljaja, to ne dijeli ni s kim )...more, ti nam se isto ne javljaš, kako je kod tebe??
mayo, vidim da još nisi bila kod kolaka, kada ideš? nemoj da nam ne bi napisala što i kako je bilo
drago mi je što si počela promjenu u prehrani i što (ipak) ima i pomalo rezultata
ja sam relativno dobro, samo mi kile stoje na 105 i nikako dole...a odlazim na plivanje svaki radni dan, šetam preko 3 km svaki dan, sad sam (siroče) počela i orbitrekirati...eh, moj orbitrek ...kad se muž popne na tu spravu i kad hoda to vam, drage moje, izgleda (oprostite na izrazu) kao pi...n dim, ali kad se ja uzverem...uh....puls mi skoči na 140 nakon 1 minute, zapušem se ko slon kad se tjera u galop...a noge...e, one mi otpadoše...da, umalo zaboravih, idem ja (opet siroče) i na aromaterapiju...to je ono kad vas namažu uljem, zamotaju u plastičnu foliju i vruču deku pa se onda znojiš jedan sat tako ležeči...bogme, ni to nije lako izdražati...i nakon svega kile stoje ...
ali, nadam se da je to samo faza, sigurno će i to proći..a ako ne...onda ću poduzeti drastičnije mjere...opet samo juha i jogurt pa ćemo vidjeti čija mati crnu vunu prede...da vidimo ko će pobijediti u ovoj borbi divova...moja mast ili ja

eto, curice, eto dječaci...i ostatak društva...da vas ne zamaram više svojim litanijama...svima veeeelika pusa i držite se (samo ne zubima za zrak )...
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 11:00   #100
nisam još idem sad u ponedjeljak,ma javit ču naravno kak je prošlo...u mojoj glavi vidim da kolak kaže da me bu cvaknul
a što se tiče orbitreka...imam ga i ja...isto kad sam tek krenula bilo mi je teško...noge su mi odpadale...nisam mogla pedalirat više od par minuta...al sam svaki dan povečavala za minutu...i nakon tjedan dana išlo je...al uvjek je prvih 10min. najteže dok se mišiči ne ugriju a kad se ugriju-udri...ide ko blesavo...znoj se cijedi...prava uživancija...
zato nemoj odustat od njega,svaki dan minutu više i krenut če...vjeruj mi
pozz
Maya5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.