Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 15:52   #61
Quote:
anahi kaže: Pogledaj post
Da je strog
Nenene, on nije taj koji ocjenjuje. On samo priprema za ispit, na kojem trećina učenika padne. Što, dakle, mislimo o kvaliteti tih priprema?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 00:30   #62
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nenene, on nije taj koji ocjenjuje. On samo priprema za ispit, na kojem trećina učenika padne. Što, dakle, mislimo o kvaliteti tih priprema?
Najbolje pripreme za život, daje život. E pa pametnom je jednom dosta, ali neki vole ponovit gradivo. Možda nešto i naučimo, u teoriji većina briljira ali u praksi je očit nedostatak kondicije.

Eto kad svi krenu drumom ja ću šumom
anahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:49   #63
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Za početak odrasti
POTPIS!!!
nevjerojatno koliko blesavih ljudi ima. pretpostavljam da zena ima god ako je vec 6 god u braku.il se udala sa 18 za prvog lika kog je vidla pa donekle razumijem ovakvu piz****ju
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:51   #64
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Meni je rekao svećenik na zaručničkom tečaju - događat će ti se da se zaljubiš u nekog drugog i njemu da se zaljubi u drugu, pa i nama svećenicima se događa, i mi smo ljudi. Upoznaš puno divnih ljudi u životu, normalno je da ti se svide. Bitno je to prevazići, ne dopustiti da utječe na brak.......
pa fala Bogu..prije da je nenormalno da ti se ne svidi/da se ne zaljubis u nekog drugog za vrijeme braka,duge veze,zivota...zaljubljenost dodje i ode.ljudi smo
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:54   #65
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nenene, on nije taj koji ocjenjuje. On samo priprema za ispit, na kojem trećina učenika padne. Što, dakle, mislimo o kvaliteti tih priprema?
stvar je da svi ucenici nisu za neki predmet nadareni.to ko da ti ides npr upisat fax koj iti ne lezi.pa bus vidio kag da nebus ni zavrsio
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:56   #66
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
stvar je da svi ucenici nisu za neki predmet nadareni.to ko da ti ides npr upisat fax koj iti ne lezi.pa bus vidio kag da nebus ni zavrsio
Nisi ti baš pročitala kontekst "predmeta" o kojem govorim, jel'da?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 13:11   #67
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Samo je društvo (tradicija) tako sređeno da samo s jednom osobom koja nam se svidi (koju nam "sudbina nanese") odlučimo živjeti u nekoj vrsti zajednice.
E sad. Treba te filozofske opravdancije ljubavnih muljanja između ljudi prestat. Stvarno idemo prema kraju svijeta, ne u smislu da će blebnut kamen iz svemira na nas, nego još gore, da ćemo polako i bolno propast, pretvaorit se u izgubljena čudovišta lišena ama baš svakog pravila.

Šta ima loše u tome da se čovjek u svom životu posveti jednoj osobi? A? Šta ima loše u pravilima? Bi voljeli vi filozofi živjet bez pravila? Recimo pravilo policije, kad te dođe neka guba doma pljačkat, kako bi bilo da se ne može nazvat drotove? Sad će forumski filozof A od ovog izvrnut priču o HR policiji, ali nadam se da će neko sa gramom soli u glavi shvatit šta sam htio reć sa ovim primjerom.

A glede monogamije...ko te tera? Ko te tera da se ženiš? Jel te ko tera? Jel te ko tera da "slučajno" napumpaš curu? Jel teško onda preuzet odgovornost ako nećeš bit sa njom u tome do kraja? Oš plaćat alimentaciju? Oćeš ..... da ne kažem. Možeš se oženit ili ne moraš, niko te ne tera.

Koliko ima etičkih klošara ovih dana, ja ne vjerujem. Pa majku mu crnu, ta "sudbina" ti je u životu donesla sve, ne samo "susret sa jednom osobom sa kojom bi protuprirodno trebao provest cijeli život jer si jako pametan a i znanstevnici kažu da nismo monogamni".

Od onih 10000000000000000 punoglavaca u mošnji tvog ćaleta, baš je tebe zadesila sreća da od tebe nešto izraste konkretno. Vidiš ti kako je okrutna ta sudbina.

Ajde bit ću sad i ja hipsterski filozof 21. stoljeća i reć;

- čemu posao, sudbina me mimo volje dovela na svijet i ja se moram jeli zbog zajednice i okoline prilagodit u neka pravila i radit za neke novce
- gledao sam Zeitgeist, novac je u biti samo papir
- sve je zavjera
- vjere su smeće i prevara
- sve je prevara
- čak je i prevara prevara jer ne znamo šta je istina
- život nema smisla osim onog smisla kojeg JA...sam kažem da ima jer ja živim sam na ovom svijetu i nema nikog oko mene i kad nešto radim ne utječem na nikog osim sebe tako da ću radit točno ono šta mi se sprdne i kad mi se sprdne

I tako dalje i tako dalje...

Jugoton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 08:11   #68
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Meni je rekao svećenik na zaručničkom tečaju - događat će ti se da se zaljubiš u nekog drugog i njemu da se zaljubi u drugu, pa i nama svećenicima se događa, i mi smo ljudi. Upoznaš puno divnih ljudi u životu, normalno je da ti se svide. Bitno je to prevazići, ne dopustiti da utječe na brak.......
-Prvi put da čujem nešto pametno od jednog svećenika i potpuno se slažem s time!
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 09:41   #69
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
-Prvi put da čujem nešto pametno od jednog svećenika i potpuno se slažem s time!
Kvaliteta tog "savjeta" otprilike je jednaka situaciji u kojoj ti liječnik kaže "Vi ste bolesni" i otpravi te kući. Naime, nedostaje poprilično važan dio: kako se to "ne dopusti da to utječe na brak"?

Flagelacijom? Mantranjem? Isposništvom? Povećanim dozama Miše Kovača?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 10:36   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kvaliteta tog "savjeta" otprilike je jednaka situaciji u kojoj ti liječnik kaže "Vi ste bolesni" i otpravi te kući. Naime, nedostaje poprilično važan dio: kako se to "ne dopusti da to utječe na brak"?

Flagelacijom? Mantranjem? Isposništvom? Povećanim dozama Miše Kovača?
Povećanim dozama života - a i to nije neka garancija
žvl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:05   #71
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kvaliteta tog "savjeta" otprilike je jednaka situaciji u kojoj ti liječnik kaže "Vi ste bolesni" i otpravi te kući. Naime, nedostaje poprilično važan dio: kako se to "ne dopusti da to utječe na brak"?

Flagelacijom? Mantranjem? Isposništvom? Povećanim dozama Miše Kovača?

Nitko ti neće ponuditi sve na pladnju.

"It is the brain, the little gray cells on which one must rely.
One must seek the truth within--not without."
Hercule Poirot


Doktor govori o stvarnosti koja je u činjenici da je osoba bolesna -sad, pop je dao savjet kako da do "bolesnog stanja" uopće ne dođe, futur ne prezent- na njima ostaje da sa vlastitim životnim stilom pomire taj općeniti savjet (ili ne pomire), to što on nije dao smjernice je sasvim normalno za situaciju, on pričao o nečemu što se može dogoditi i dogodi se velikom broju ljuti, nema univerzalnog savjeta samo smjernica da se to može prevladati (ako se hoće), netko će se napaliti i zaljubiti u drugu osobu i riješiti to na svoj način- otić trčat bavit se sportom dok se krv iz organa ne vrati u mozak ili prekinuti kontakt s novim čovjekom i patiti ko ranjena mačka dok ne dođe k sebi, neki drugi pak pojedinac će doći na forum pitat za savjet i onda kad čuje što želi čut veselo odskakutat po frišku sim karticu i dogovorit dejt sa osobom nicka "vrela i obrijana" sa smokve...

Sto ljudi sto ćudi, sad bi još psihijatri i popovi trebali glumit životne gurue izgubljenim ovčicama....
To je TVOJ život, nosi se s njim kako znaš i umiješ.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:24   #72
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Meni je rekao svećenik na zaručničkom tečaju - događat će ti se da se zaljubiš u nekog drugog i njemu da se zaljubi u drugu, pa i nama svećenicima se događa, i mi smo ljudi. Upoznaš puno divnih ljudi u životu, normalno je da ti se svide. Bitno je to prevazići, ne dopustiti da utječe na brak.......
:
Sad vidim da ima i normalnih svećenika.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:37   #73
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Sto ljudi sto ćudi, sad bi još psihijatri i popovi trebali glumit životne gurue izgubljenim ovčicama....
Ne nužno tvojim riječima, ali nije slučajno tako često spominjanje "stada" i "pastira" u tim stvarima.

Ali, povlačim se iz off-topica s natruhama nervoze.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:49   #74
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne nužno tvojim riječima, ali nije slučajno tako često spominjanje "stada" i "pastira" u tim stvarima.

Ali, povlačim se iz off-topica s natruhama nervoze.
Zašto , pa nije ti nick Perzefona
Nemaj straha

Vidim da pišeš i po temi trokutašica, i to je ista stvar.....

Osoba A: Dobila sam mail od Njega, što da činim, da se javim i budem pristojna, da se javim i pošaljem ga u tri k...., da ne odgovorim, da si skuham kavu, da se umjesto dva puta mjesečno počnem viđat sa šrinkicom dva puta tjedno....

Osoba B:

Ne želim da me se krivo shvati ali ne kužim, radi ono što želiš, želiš ljubav koja ubija-UZMI JE, želiš novi kurac/pičku u svom životu-UZMI JE, želiš magistrirati-UČINI TO, želiš odjebat sve i otić pušiti nargilu na mont everest- UČINI TO

Problemi gdje ih ne treba biti, samo moraš biti iskren prema sebi.
I znat se nositi s posljedicama svoje iskrenosti.
Ali jbg uvijek netko drugi treba riješiti nečije probleme, šrink, pop ili mudraci s foruma......
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 17:23   #75
gle, drago mi je da ti se toliko svidjam...

nisam znao da je toliko ozbiljno
ali,ne isplati se uopće razmišljati o tome, jer od toga nece biti nista

evo,od sada više ne šetam našim kvartom
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 20:35   #76
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kvaliteta tog "savjeta" otprilike je jednaka situaciji u kojoj ti liječnik kaže "Vi ste bolesni" i otpravi te kući. Naime, nedostaje poprilično važan dio: kako se to "ne dopusti da to utječe na brak"?

Flagelacijom? Mantranjem? Isposništvom? Povećanim dozama Miše Kovača?
Ne slušam Mišu Kovača
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 08:03   #77
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kvaliteta tog "savjeta" otprilike je jednaka situaciji u kojoj ti liječnik kaže "Vi ste bolesni" i otpravi te kući. Naime, nedostaje poprilično važan dio: kako se to "ne dopusti da to utječe na brak"?

Flagelacijom? Mantranjem? Isposništvom? Povećanim dozama Miše Kovača?
pa postoji više načina ali ovisi od osobe do osobe; netko poćme izbjegavati dotičnu osobu,mjesta na kojima zna da bi mogla biti,netko si zada dodatnih poslova pa nema vremena razmišljati o toj osobi,netko se preseli u drugi grad ako može,neki se počmu opijati da zaborave,netko uz dobro društvo i zabavu,a netko se dobro isplače i sluša Mišu Kovača.
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 08:19   #78
ja imam ovu situaciju -

žena, 30 godina, tek godinu dana u braku, muž 25 godina, otvoreno me pozvala na kavu, ja nikad kave ne odbijam, al jbga imam 28 godina i slobodan sam, i vragometan, a ni ona (koliko sam primjetio) nije ravnodušna prema meni.

Hm. , ne volim biti treći, nikako
__________________
...bum te jeknul...
Nikica Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:31   #79
Zar ti zelis tako skup odgovor na svoje pitanje, a skupo ce te kostat sto ces si brak unistit a odgovor koji ces dobit ce mozda biti manje od najmanjeg sto si ocekivali, i oni leptirici ce biti nesto sto ce bit prekriveno griznjom savjesti i shvacanjem da ti je brak unisten i da si povrijedika osobu koju VOLIS i koja bi sve napravila za tebe a ovaj majmun ko zna sto hoce!!!
__________________
Ako mi nisi dao sve nisi mi dao nista.
ivan68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:02   #80
Nikice, možda žena zbilja misli na kavu,a voliš li slađu ili gorču? onnt Little miss : Stavi obe strane na vagu i pamet u glavu!Sretno!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.