Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 20:56   #1
Patrijah Irinej i Nadbiskup Barišić za jedinstvo kršćana

Poglavar SPC je boravio u posjetu splitsko-dalmatinskoj županiji.Posjetio je i katedralu Svetog Dujma.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...krscana-824101
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 21:08   #2
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Poglavar SPC je boravio u posjetu splitsko-dalmatinskoj županiji.Posjetio je i katedralu Svetog Dujma.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...krscana-824101
Je li to od straha s istoka što prijeti ili je spontana potreba?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 21:34   #3
Strah od istoka
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 21:38   #4
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Strah od istoka
Nije dobro onda.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 01:57   #5
Kaže Barišić pravoslavci su naša brača.Kako je dobro kad se brača susretnu.Pravoslavci trebaju biti sve više katolici,a katolici pravoslavci.Da li ste za ujedinjenje krščana
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 02:13   #6
Kad se ikoja najsitnija kršćanska sektica ujedinila s drugom?
Ne znam za ikoju, a kamoli da bi se velike ujedinjavale. To se nikada neće dogoditi. Propagandne priče.
"Ujedinit će se" samo privremeno u borbi protiv zajedničkih ljutih konkurenata.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:20   #7
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Kaže Barišić pravoslavci su naša brača.Kako je dobro kad se brača susretnu.Pravoslavci trebaju biti sve više katolici,a katolici pravoslavci.Da li ste za ujedinjenje krščana
Apsolutno to je put k ujedinjenju južnih Slavena.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 04:41   #8
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kad se ikoja najsitnija kršćanska sektica ujedinila s drugom? Ne znam za ikoju, a kamoli da bi se velike ujedinjavale. To se nikada neće dogoditi. Propagandne priče. "Ujedinit će se" samo privremeno u borbi protiv zajedničkih ljutih konkurenata.
znači, ipak si čitao kur'an časni.

Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Apsolutno to je put k ujedinjenju južnih Slavena.
mislim da nije. po mojem mišljenju, bolji je put koji je izložen u kur'anu časnom
- da svi okrenemo Bogu, bez obzira na naciju, jer svi smo od Njega.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 10:15   #9
Da se svi okrenemo Bogu opet bi se poklali oko toga u kojem je smjeru bog, koju kapu da pri tome nosimo...

Uostalom nije taj vas Islam nista bolji primjer univezalnog slaganja od krscanstva. Cim se nesto rasiri na dovoljan broj ljudi nastanu podjele, grupice i unutarnji sukobi. Ljudska priroda koju nikakve fantazije o izmisljenim bogovima sa svojim laznim prorocima i besmislenim svetim tekstovima nece promjenit.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:01   #10
To je bilo nekad jedno telo disalo se kao jedno.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 02:42   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Da se svi okrenemo Bogu opet bi se poklali oko toga u kojem je smjeru bog, koju kapu da pri tome nosimo...
da, jer se neki okrenu licemjerno a ne iskreno. ali, kada bi se svi iskreno okrenuli Stvoritelju, Iskodištu života, Utočištui našem, siguran sam da toga ne bi bilo. znači do ljudi je, Beljki.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Uostalom nije taj vas Islam nista bolji primjer univezalnog slaganja od krscanstva. Cim se nesto rasiri na dovoljan broj ljudi nastanu podjele, grupice i unutarnji sukobi. Ljudska priroda koju nikakve fantazije o izmisljenim bogovima sa svojim laznim prorocima i besmislenim svetim tekstovima nece promjenit.
vidjet ćemo. evolucija još traje. izgleda da je najveći problem u tom što tehnološki razvoj nije praćen moralnim i duhovnim napretkom čovjeka. zato još uvijek imamo obrise raznoraznih religijskih koncepcija u svijetu, koje su u biti idolatrijske, iako je 21 stoljeće. no, kao što napisah, evolucija još traje. ja sam optimista. vjerujem u ljude.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 02:51   #12
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
vidjet ćemo. evolucija još traje. izgleda da je najveći problem u tom što tehnološki razvoj nije praćen moralnim i duhovnim napretkom čovjeka. zato još uvijek imamo obrise raznoraznih religijskih koncepcija u svijetu, koje su u biti idolatrijske, iako je 21 stoljeće. no, kao što napisah, evolucija još traje. ja sam optimista. vjerujem u ljude.
Iz ovoga se vidi da nemaš pojma o evoluciji niti što ona predstavlja.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 04:02   #13
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Iz ovoga se vidi da nemaš pojma o evoluciji niti što ona predstavlja.
nepoznati, ne evoluramo mi samo tjelesno.. evoluiramo i moralno, a posebno duhovno... na primjer, monoteizam je danas lakše shvaćen nego što je bio u vrijeme kad su se bogovima žrtvovala djeca na oltarima, ili mlade djevice. religijska svijest čovjeka također evoluira. Bog nas izgrađuje; to malo ko opaža.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:11   #14
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nepoznati, ne evoluramo mi samo tjelesno.. evoluiramo i moralno, a posebno duhovno... na primjer, monoteizam je danas lakše shvaćen nego što je bio u vrijeme kad su se bogovima žrtvovala djeca na oltarima, ili mlade djevice. religijska svijest čovjeka također evoluira. Bog nas izgrađuje; to malo ko opaža.
Nemaš blage veze o evoluciji, nego izmišljaš svoju "teističku evoluciju", silujući znanstveno definirani pojam.

Monoteizam nije nikakav napredak u religijama. Kamo sreće da su ostali politeistički hramovi stare Grčke i da ih nije zamijenilo kršćanstvo ili islam, rušeći i gazeći sve prethodne pokušaje duhovnosti. Kao društvo, razvijamo načine organiziranja i suživota, pa se i religije moraju prilagoditi tome usprkos onoga nasilnoga što piše u njihovim prašnjavim knjigama.

A što se tiče "žrtvovanja djece Bogu", imaš to danas na masovnoj skali: digli bi neki vjerski fanatici cijele vrtiće u zrak "na Allahovu putu".
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 14:06   #15
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nemaš blage veze o evoluciji, nego izmišljaš svoju "teističku evoluciju", silujući znanstveno definirani pojam.
Prije će biti da ti nemaš pojma o tome.
Evolucija je latinska riječ koja znači postupna promjena.

Pa ti nama daj razlog zašto se teizam ne bi postupno se mijenjao.
Ili samo biolozi smiju koristiti latinski jezik
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:36   #16
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
mislim da nije. po mojem mišljenju, bolji je put koji je izložen u kur'anu časnom
- da svi okrenemo Bogu, bez obzira na naciju, jer svi smo od Njega.
Zgodna igra reči iza koje se krije nacional šovinizam muslimana.

Ti ćeš Hrvatima i Srbima koji već imaju svoga boga i svoju knjigu nametati svoju veru i svoju knjigu i to na njihovoj zemlji?
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:44   #17
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prije će biti da ti nemaš pojma o tome.
Evolucija je latinska riječ koja znači postupna promjena.
Moje dvorište je danas evoluiralo iz suha u mokro stanje.

Quote:
Pa ti nama daj razlog zašto se teizam ne bi postupno se mijenjao.
Što ti je to? Svaka religija kaže za sebe da je od Boga, pa tako nepromjenjiva, jer Bog zna sve unaprojed i ne može se premišljati, griješiti niti ispravljati.

Tako da nema nikakvih reformi, korjenitih promjena u religijama. Ako bi priznale da ima, onda bi si upucale nogu. Stoga katolici i muslimani tvrde, da su oni danas takvi kao i u vrijeme svojih idola Isukrsta ili Muhameta.

No mi znamo da se sve mijenja, a religije lukavo dopunjavaju svoju apologetiku kako bi bile manje zastarjele kako vrijeme teče. Moraju se pripitomljavati vremenom, jer ih na o nagoni razvitak društva.

Quote:
Ili samo biolozi smiju koristiti latinski jezik
Da.
_____

Dakle nema šanse da bi se pravoslavci ujedinili s katolicima ikada. I jedni i drugi za sebe tvrde da su iskonski istiniti, a oni drugi u zabludi. Izjave megačasnih velikoudostojanstvenika su mazanje očiju.
Površan pogled bi rekao da je to napredno i "smiruje tenzije" između tih naroda, ali istina je da je to farsa, i da se konflikt nastavlja dok god se ljudi masovno izjašnjavaju kao jedni ili drugi.

Lijek je sekularizacija. Unutar crkava i džamija i templova nikada neće biti mira niti pomirdbe.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:46   #18
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Moje dvorište je danas postupno evoluiralo iz suha u mokro stanje.



Što ti je to? Svaka religija kaže za sebe da je od Boga, pa tako nepromjenjiva, jer Bog zna sve unaprojed i ne može se premišljati, griješiti niti ispravljati.

Tako da nema nikakvih reformi, korjenitih promjena u religijama. Ako bi priznale da ima, onda bi si upucale nogu. Stoga katolici i muslimani tvrde, da su oni danas takvi kao i u vrijeme svojih idola Isukrsta ili Muhameta.

No mi znamo da se sve mijenja, a religije lukavo dopunjavaju svoju apologetiku kako bi bile manje zastarjele kako vrijeme teče. Moraju se pripitomljavati vremenom, jer ih na o nagoni razvitak društva.



Da.
Prije 1.000 godina bi te religija spalila na lomači zbog ovog tvog izlaganja, a danas Crkva nema stav da te treba ubiti dakle evoluirala je
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:52   #19
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prije 1.000 godina bi te religija spalila na lomači zbog ovog tvog izlaganja, a danas Crkva nema stav da te treba ubiti dakle evoluirala je
Bezvezna i izlišna uporaba riječi "evolucija".

Promijenila je fasadu radi pritiska društva koje je u međuvremeno napredovalo po svojim etičkim normama i oduzeta joj je silna moć s kojom je raspolagala.

Teorija evolucije govori o velikim promjenama živih bića, gdje npr. imaš ribe, pa onda kopnene životinje i ptice. U religijama imaš dogmatske ideologije, koje ne trpe promjene, pa onda nastanu hereze i s njima nove religije.

Nije židovstvo "evoluiralo" u kršćanstvo, a kršćanstvo "evoluiralo" u islam.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:12   #20
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prije 1.000 godina bi te religija spalila na lomači zbog ovog tvog izlaganja, a danas Crkva nema stav da te treba ubiti dakle evoluirala je
Misliš, prilagodila se financijskim injekcijama od države?

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.