Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 18:49   #1
Prerano otvorena, skraćen cervix....

Trudna sam 28 tjedana, i zadnji pregled kaže: Cervix skraćen, prohodan za prst do unutrašnjeg ušća. Ovo mi je prva trudnoća.
Pored toga težina bebe je nešto manja (800g). Propisano mi je mirovanje. Ima netko sličnih iskustava? Ne znam što me više zabrinjava, a pogotovo kombinacija oba dva problema...
vragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 18:58   #2
Počela si se otvarati malo prerano, ali nije ti to nikakva frka, ako budeš mirovala bit će sve OK.
A težina bebe ti još niš ne znači, do kraja trudnoće možda bude i teža od prosjeka, stigne sve nadoknaditi
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 19:01   #3
znam curu koja je trudna oko 25 tjedana, prst otvorena i normalno funkcionira...nakon što joj je ustanovljeno da je otvorena, radila je još tjedan dana onda otišla na bolovanje..ali ne leži doma nego funkcionira kao i prije, s tim da spazi da se ne preforsira..ona se ravna prema sebi i prema tome kako se osjeća i kaže da kuži kad treba stat, a kad nema potrebe da miruje...

savjetuj se s doktorom - nemoj ovo moje nipošto shvatit kao preporuku da ne miruješ, samo sam htjela reć da nemaš ništa strašno...
a i beba ti stigne narast i povećat težinu još pet puta..a možda je jednostavno lakša beba...

tak da - ne brini
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 19:14   #4
A i uzv mjere nisu uvijek skroz tocne, mozda beba i nije tako lagana.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 19:44   #5
negdje sam već pisala o ovome,sestrična je trudna treći put. Sve tri trudnoće se otvarala negdje oko 30-og tjedna.Propisano joj je mirovanje,rodila je dvoje zdrave dječice sad joj je 2 mjeseca do trećeg poroda. Samo miruj i sve će biti .Kaže da u dva poroda nije osjetila trudove,da je rodila bez problema i bez boli,prirodnim putem.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 19:58   #6
ne trebaš se brinuti. ja bila još i ranije toliko otvorena, malo smanjila tempo i do kraja trudnoće nije se ništa promijenilo ipak, kažu da je dobro nakon što pojedeš ležati neko vrijeme na lijevom boku jer beba tako bolje prima hranu, pa će možda i bolje napredovati. sretno!
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 20:21   #7
Quote:
vragolina kaže: Pogledaj post
Trudna sam 28 tjedana, i zadnji pregled kaže: Cervix skraćen, prohodan za prst do unutrašnjeg ušća. Ovo mi je prva trudnoća.
Pored toga težina bebe je nešto manja (800g). Propisano mi je mirovanje. Ima netko sličnih iskustava? Ne znam što me više zabrinjava, a pogotovo kombinacija oba dva problema...
Jako puno trudnica je već otvoreno i u ranijim tjednima tako da nemaš razloga za veliku brigu..samo miruj i bit će sve u redu...

a 800g uopće nije mala beba , ne znam tko ti je to rekao....evo pogledaj šta piše na netu i tvoja beba u sasvim normalnim omjerima...


28. tjedan

Beba sada diše isto kao što će i nakon rođenja, samo što sada udiše i izdiše plodovu vodu. U određenim razmacima puni se mjehur i beba piški u plodovu vodu!

Obojenim Dopplerom dečkić "uhvaćen" dok piški

Veličina: 37 cm, T: 900g

Mama:
Blage vrtoglavice normalne su.
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:44   #8
Ja sam imala identicnu situaciju. Meni je dok rekla da se malo smirim, ali da ne moram mirovati. Poslije sam bila jos mjesec dana na moru, okrecila i ocistila stan i radila cuda da rodim ranije... Prenjela sam jedan dan... Cetvrta beba.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:53   #9
Quote:
vragolina kaže: Pogledaj post
Trudna sam 28 tjedana, i zadnji pregled kaže: Cervix skraćen, prohodan za prst do unutrašnjeg ušća. Ovo mi je prva trudnoća.
Pored toga težina bebe je nešto manja (800g). Propisano mi je mirovanje. Ima netko sličnih iskustava? Ne znam što me više zabrinjava, a pogotovo kombinacija oba dva problema...
Imam slicna iskustva, i znam po reakcijama doktora da je u ovom slucaju prva vazna cinjenica koja ti je to trudnoca... da si viserotka, skoro pa uopce ne bi dizali paniku oko toga, ali kako ti je to prva trudnoca, situacija je mrvicu ozbiljnija i svakako se pridrzavaj uputa doktora... Pogledaj na nalaz ili gdje vec... pise li mirovanje ili strogo mirovanje - lezati?
Ako pise mirovanje, znaci da ne smijes vjezbati, dizati skoro nista teze od kilograma, smijes u setnju ali ne u iscrpljujuce setnje, malo skuhat rucak ili sl, ali ako pise strogo mirovanje-lezati onda smijes do kupaone i frizidera...
Cure su ti super savjetovale da pokusas sto vise lezati na lijevom boku, barem preko dana dok si budna pa se mozes kontrolirati, tako se bebica uistinu bolje opskrbljuje...

Cilj svakog dr je tvoju trudnocu dovesti barem do punih 35 tj ili najbolje do 37 tj kad pocinje termin... Pij jedan sumeci magnezij na dan da ti opusti misice i da sprijeci lagane trudove koje mozda imas, a ako su ti propisali normabel, bilo bi dobro da i njega pijes po potrebi ili terapijski kako vec pise...

Samo se opusti, misli na svoju bebicu i ne forsiraj se... Ja sam otvorena malo jos od 11. tj, a od mislim 29. ili 30. skroz do plodovih ovoja i glavice... bebica je uvijek bila po onim mjerama na harni, ali otkad strogo mirujem, vecinom na lijevom boku, dobiva vise i sad je vec dosta veca od prosjeka...

Zelim ti sve najbolje i najvaznije da ostanes potpuno smirena i da mislis pozitivno
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 22:06   #10
ja sam isto bila otvorena 1 prst u 6. mj trudnoće;na kraju prenijela 10 dana i još uvijek bila otvorena samo taj jedan prst!!!
meni rekli na uzv da je beba prosječna a imao 4,5 kg-tako da se nemoj s tim zamarati.krivo procjene.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 23:08   #11
forum stvarno dobro dodje....jedino iskustvo koje sam ja imala s otvaranjem je sta se jedna moja frendica trudna 5 mjeseci otvorila pa je isla na sivanje, mirovala strogo dva tjedna i onda iznijela normalno do kraja uz ne pretjerano mirovanje...isla je na kavu, setnjice i to...tako da sam ja mislila da odmah salju na sivanje, a iz ovog sta ste vi napisale, vidim da je ovo skroz normalno i da nije neki bed, super!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 09:34   #12
Cool

Hvala na odgovorima, dosta sam mirnija...
Na predzadnjem pregledu (prije 3 tjedna) mi je dr prepisala mirovanje (zbog manje težine bebe), a ovaj put MIROVANJE (što god to značilo obzirom na velika slova). Sve u svemu, od danas ne radim i to će vjerojatno dosta pomoći...
vragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:22   #13
ja sam se isto tako otvarala..
al zato kaj se moja bebe malo žurila van..

nemoj to mirovanje olako shvatiti..
ja sam mirovala al sam si znala dati oduška.. da se nisam uozbiljila na vrijeme baš bi me koštalo..
ako ti je bebe visoko o ako je ctg ok.. nemaš se kaj brinuti.. odmaraj se što više na tom lijevom boku (kao kaj su ti cure rekle..)
e da nemoj puno sjediti da ne pritišćeš to ušće dodatno i nemoj dugo stajati.. kretanje ograničeno.. to je cilj mirovanja..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 17:36   #14
Što se tiče težine, ne moraš brinuti, UZV nije baš 100% precizan. Mojoj frendici su pred porod rekli da je beba oko 4, 2 kg! Rodila je koji dan kasnije bebača od 3.2 kg! Sumnjam da je 1 kg dobio u 5-6 dana!
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 17:46   #15
Bok, cure, da vam se malo pridružim. Meni je napravljena serklaža u 20tj. blizanačke trudnoće zbog naglog skraćivanja unutarnjeg ušća. Na strogom sam mirovanju. Sada sam 24tj. Kad su mi napravili serklažu, malo sam odahnula.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:04   #16
E sad... ja bi na maminu kuhinju za praznike, a to znaci 7 sati voznje autom (mm vozi). Kad sam pitala dr za mišljenje (u planu je bio put avionom bez mm), rekla je ok. Što kažu vaša iskustva, mišljenja,... ?
vragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:47   #17
utjece li dugo, visesatno sjedenje eventualno na to? (moze biti da je pitanje bedasto..hmm)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:53   #18
Quote:
vragolina kaže: Pogledaj post
E sad... ja bi na maminu kuhinju za praznike, a to znaci 7 sati voznje autom (mm vozi). Kad sam pitala dr za mišljenje (u planu je bio put avionom bez mm), rekla je ok. Što kažu vaša iskustva, mišljenja,... ?

ja bih rekla da možeš...osobito ako putujete samo vas dvoje pa možeš evetualno i poleć na zadnji sic
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:52   #19
Ako ideš na put, preleži vožnju. Sjedenjem vršiš pritisak na cerviks.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 16:39   #20
Quote:
yasmine kaže: Pogledaj post
Ako ideš na put, preleži vožnju. Sjedenjem vršiš pritisak na cerviks.
sto bi znacilo osam sati sjedenje u uredu isto nije dobro?
osam sati normalnog sjedenja ili sjedenja u autu (pod uslovom da je cesta ravna) mi nekako dodje na isto..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.