Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 00:10   #121
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
A tko govori da treba odbaciti svoj križ i poći za ljudima ?.
Pa nisi li rekao da je na tome bazirna crkva koju paklena vrata neće nadvladati?

Što sad hoćeš?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 14:23   #122
rođen od Oca prije svih vjekova

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Pa nisi li rekao da je na tome bazirna crkva koju paklena vrata neće nadvladati?
Nisam.Pročitaj ponovo na čemu se temelji Crkva.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 12.10.2013. at 14:50. Reason: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?"
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 14:42   #123
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Nisam.Pročitaj ponovo na čemu se temelji Crkva.
NA čemu se temelji crkva?

Na zidovima od betona?

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 14:42   #124
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Nisam.Pročitaj ponovo na čemu se temelji Crkva.
NA čemu se temelji crkva?

Na zidovima od betona?A beton je Petar?

Jesi ti to rekao?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 14:56   #125
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
NA čemu se temelji crkva?

Na zidovima od betona?A beton je Petar?

Jesi ti to rekao?
Kad kopaš temelje onda moraš do kamena ići .
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 12.10.2013. at 14:57. Reason: inače pucaju zidovi od betona
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 18:25   #126
Rekoh ja još na početku teme da se prvo treba raščistiti oko pojma "crkva". Što je crkva?
Dok se oko toga ne dogovorimo, svaka je rasprava suvišna.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 22:20   #127
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Rekoh ja još na početku teme da se prvo treba raščistiti oko pojma "crkva". Što je crkva?
Dok se oko toga ne dogovorimo, svaka je rasprava suvišna.
Ne samo crkva da treba biti definirana što jest nego i još neki elementi kao npr što je Isus jer ni Isus nije definiran uopće što je.Nekima je jedno nekima drugo nekima treće...

Tako da sve u svemu to su priče koje nemaju kraja i vrti se u krug kao što i mi se vrtimo u krug s ovom našom planetom.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:17   #128
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Kiprijan Kartaginski (3 vek AD) je skovao izraz extra Ecclesiam nulla salus, što u prevodu znači "izvan crkve nema spasenja." U to vreme hrišćanska crkva nije bila podeljena na istok i zapad, kasnije i na protestantizam. Svi oni su svojatali ovu izjavu na ovaj ili onaj način, pa me zato još više interesuje stav svih hrišćana - ima li izvan crkve spasenja ili ne?
Gdje u Bibliji piše - ljudi neće biti spašeni -
AKO nisu u nekoj Crkvi! - ?
GDJE?

Koji stih?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 15:13   #129
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Kiprijan Kartaginski (3 vek AD) je skovao izraz extra Ecclesiam nulla salus, što u prevodu znači "izvan crkve nema spasenja." U to vreme hrišćanska crkva nije bila podeljena na istok i zapad, kasnije i na protestantizam. Svi oni su svojatali ovu izjavu na ovaj ili onaj način, pa me zato još više interesuje stav svih hrišćana - ima li izvan crkve spasenja ili ne?
"Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima."
Znaci dovoljno je dvoje-troje i to je vec zajednica.I bez crkve si spasen, cak bi mogao reci da u ovim velikim crkvama i nema spasa jer su se daleko odmakli od temelja Krscanske vjere.U nasoj (katolickoj)Bibliji vidim uvijek pise crkva,a u orginalnom tekstu pise zajednic.Za mene je Crkva jedna velika institucija koja proklamira samo samu sebe nazalost.
gorango is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:13   #130
Talking

Quote:
gorango kaže: Pogledaj post
"Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima."
Znaci dovoljno je dvoje-troje i to je vec zajednica.I bez crkve si spasen, cak bi mogao reci da u ovim velikim crkvama i nema spasa jer su se daleko odmakli od temelja Krscanske vjere.U nasoj (katolickoj)Bibliji vidim uvijek pise crkva,a u orginalnom tekstu pise zajednic.Za mene je Crkva jedna velika institucija koja proklamira samo samu sebe nazalost.
Bravo. Tak je. Sve crkve su krive religije koje namaju veze s kršćanstvom. Zapravo da bi se spasili treba se ispisati iz crkve.jer pisano je. . . " Iziđite iz nje narode moj da vas ne zadese.... itd."
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.