Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2013., 15:54   #61
... "ona je rodila Sina kojega je Bog učinio 'prvorođencem među mnogom braćom' (Rim 8,29).....Ona ne rađa Sina.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 17.03.2013. at 16:16. Reason: inkubator
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 16:19   #62
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Mt 13,56
56 καὶ αἱ ἀδελφαὶ αὐτοῦ οὐχὶ πᾶσαι πρὸς ἡμᾶς εἰσιν; πόθεν οὖν τούτῳ ταῦτα πάντα;

Mt 13,56
56 Nisu li mu i sve sestre ovdje među nama? Odakle mu onda sve to?

Mt 13,56
56 And His sisters, are they not all with us? Where then did this Man get all these things?”

Mt 13,56
56 Und sind nicht seine Schwestern alle bei uns? Woher hat dieser denn das alles?

Ovo je citat koji si ti iznio,za pros.Bukvalno bi bilo,nisu li mu sve sestre ovdje kod nas.To bi bilo da one žive kod svih nas,međutim duh hrvatskog jezika to prevodi sa među nama.Tako zvuči razumljivija grčka tvrdnja.Samo nemoj zaboraviti,da Matej nije originalno grčki.


Kad smo već bukvalci,pitanje za JS je da li je Isus imao sestara?
ti usporedio πρὸς sa HR a ja sa nemacki: Bei,MIT = kod,SA ....
http://www.bibelkommentare.de/index....ybible&book=43



sta se ORIGINALNOG tice nema NI grcki NI hebrejski original tj autograf, ima Prepisi prepisanih prepisa, kopirane kopije kopija....
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:09   #63
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
... "ona je rodila Sina kojega je Bog učinio 'prvorođencem među mnogom braćom' (Rim 8,29).....Ona ne rađa Sina.
Ajde molim te na bacaj citate van konteksta...KKC ispravno shvaća ovaj citat u kojemu smo pozvani na bratstvo sa Isusom Kristom po vjeri,a samim tim i prihvaćamo Mariju za duhovnu majku.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:25   #64
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ajde molim te na bacaj citate van konteksta...KKC ispravno shvaća ovaj citat u kojemu smo pozvani na bratstvo sa Isusom Kristom po vjeri,a samim tim i prihvaćamo Mariju za duhovnu majku.
A gdje je ona bila kad je Sin rođen od Oca prije svih vjekova ?
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:45   #65
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
A gdje je ona bila kad je Sin rođen od Oca prije svih vjekova ?
Tamo gdje smo bili ti i ja.U Božjem planu spasenja.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 19:39   #66
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Tko ili što je Riječ - Logos?
U što se Logos uklapa?

Biblija; Novi zavjet napisan je na koine-grčkom Aleksandra Makedonskom. Grci su za proslave Dioniza, Zeusa, posebni Dana ili svetkovina imali običaj i raditi drame ( vidi filozofskih simpozij gdje se raspravlja o ljubavi ), i od tih svećenika-filozofa isluženih vojnika ili ma što su bili neki bio odnio prvu nagradu itd.

Kod uvjeravanja imamo Pathos; emocije, iskustvo, patnju i sve simpatije i patologije... Zatim je tu ethos koji dolazi od autoriteta naroda, običaja, vladara, pod koji se trpa i učenje Orfeja, jer je glazba nešto eto iz običaja, odnosno iz pripadnih etniciteta.

Po pathosu, predstavama gdje se promatra patnja Dioniza, Ozirisa i ostalih palih i uskrslih Krist je jedno te isto, a briga je postala da taj koncept patnje-žrtve dobije i svoj Logos, odnosno postane razložno nekom logikom, riječju i uvjeravanje smislom...

Zbrka je nastala što se zaboravalja od padeža koruptiv (način rješavanja mnogih teoloških pitanja kod "otaca"; usput theos dolazi od grčkog trčati, a peripatetici su hodali i nešto shvaćali, ovim puzajućima najlošije ide), jer su prijašnja Trojstva izgleda imala majku, f ( x ) sina, i oca pa se u judeo-kršćanstvu sve izmiješalo. Kinezi su to riješili prijevodom u početku bijaše Tao.

DUH

Dok je duh - shin na specifičan nalik kršćanskom stilu i u judaizmu zamaskiran zakonom:

http://www.inner.org/hebleter/shin.htm

...nije u borilačkim vještinama Japana jer u BU-SHI-DO, shi znači otvorenu svijest (a time i kultivaciju duha)...

“Uvijek bi trebali imati na umu da ne znamo ništa i bez oklijevanja, u tišini uzgajati svoj duh.” Što to znači jest da bi se uvijek trebali podsjećati na činjenicu da imamo što za naučiti, uvijek se koncentrirati na to i ne dozvoliti da nam fokus bježi. “Shin” se odnosi na duh. “Shin” je naš duh i moramo ga stalno kultivirati."

"Znam da ništa ne znam" Sokrat

"Ne sudi..." neki iz kompilacije o mesijama

Logos je tijelu koliiko-toliko ipak imantentan, ali ovo patetičko ostavljanje svega je problem s interpretacijom odlaska iz sigurnosti pripadnosti raznim skupinama i pripadajućom imovinom. Eto sad i savjet novog pape da ne ostavljaju Krista "da ne bi ostali bez svega."

NOUS
Na kraju, od kršćanskog skraćivanja pojma čovjeka kao bića na duh,dušu i tijelo, kod Pavla još skraćenijeg na duh-tijelo, potrebno je ipak uočiti i da se kod istog tog Pavla više puta pojavljuje pojam nous, a on je osobama koji se ne bave sviješću, osjetima, energijom, putu prema terapeutskim vještinama samo apstrakcija, a nikad to dovoljno mira i nenavezanosti za početi s pravom praskom (problem hijerarhije bivanja ovcom, jer su pastiri stalno s još nadpastira zbrinuti dok vrhovni ovan ima materijalnih briga više nego malo koja država)....

Sritno
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:10   #67
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Tamo gdje smo bili ti i ja.U Božjem planu spasenja.
Da ali kad se plan donosio već je Sin bio rođen od Oca a ona je tek bila u planu.I uzme on onaj plan da ga još jednom pregleda da vidi tko je majka njegova a tko braća njegova pa kad vidi što je napisao uhvati se za glavu i brže bolje ispravi pa reče :"Evo majke moje, evo braće moje!"
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 22:59   #68
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Već sam objasnio miky-mausu.Piše da Riječ bijaše Bog.Bog je trancendentalno biće i njegova riječ nije zvuk koje proizvodi neka glasnica.Logos je Božja misao.Misao je ono što biće jest.Tako i Božji logos nije nešto drugo,već Bog sam.

Riječ nije "sastavni dio"Boga,već sam Bog.

Ti nisi glava,a ruke i noge sa tijelom dijelovi glave.Ti si sve to skupa,jedno tijelo.
Materija nije dio Boga ili Bog,materija je stvorena od Boga po Riječi iz ničega.A Riječ je samo ušla u stvorenu materiju.I to je to.
Isus nije nikada rekao - Ja sam Bog.
SD nije nikada rekao - Ja sam Bog.
Zagovornik si da je Riječ = Isus.

Objasni ove stihove:

OTKRIVENJE 20,4
I vidjeh prijestolja - onima što sjedoše na njih dano je suditi - i duše pogubljenih zbog svjedočanstva Isusova
i
zbog Riječi Božje i sve koji se ne pokloniše Zvijeri ni kipu njezinu te ne primiše žiga na čela svoja ni na ruke. Oni oživješe i zakraljevaše s Kristom tisuću godina.

OTKRIVENJE 1,9
Ja, Ivan, brat vaš i suzajedničar u nevolji, kraljevstvu i postojanosti, u Isusu: bijah na otoku zvanu Patmos radi
riječi Božje
i
svjedočanstva Isusova.

OTKRIVENJE 1,2
koji posvjedoči za
riječ Božju
i
za svjedočanstvo Isusa Krista - za sve što vidje.

----------------

Kako to?
Riječ - Logos se uvijek veže uz Boga Jahvu,
a nikada uz Isusa?

Kako je to moguće - kad ti tvrdiš da je Riječ = Isus?

Proanaliziraj molim te - da te svi razumijemo.
Fala unaprijed.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 09:56   #69
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post

Kako to?
Riječ - Logos se uvijek veže uz Boga Jahvu,
a nikada uz Isusa?

Kako je to moguće - kad ti tvrdiš da je Riječ = Isus?

Proanaliziraj molim te - da te svi razumijemo.
Fala unaprijed.
Riječ Božja je Logos,Bog koji se utjelovio u čovjeka kojeg znamo kao Isus.

Ne trebam ti govoriti da Isus Krist ima dvije naravi,božansku i ljudsku.

I što je to svjedočanstvo Isusa Krista?
To je svjedočanstvo svojim životom,da je Isus Krist Gospodin,utjelovljena Riječ Božja.
I Ivan cijelo vrijeme to piše vidjevši pred kraj svog života tisuće ubijenih u arenama zato što se nisu htjeli pokloniti carevima koji su sebe proglasili bogovima.Za Kršćane je jedino ime na ovoj zemlji bilo Ime Isusove pred kojim će se prignuti njihovo koljeno,jer jedino se Bogu treba klanjati.

Da li je sada jasnije?
__________________
Quis ut Deus

Zadnje uređivanje Meadow : 01.04.2013. at 11:36. Reason: skraćivanje citata
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 23:45   #70
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Riječ Božja je Logos,Bog koji se utjelovio u čovjeka kojeg znamo kao Isus.
Koji je to stih - Bog se utjelovio?
Molim te nemoj izmišljavati.

Quote:
Ne trebam ti govoriti da Isus Krist ima dvije naravi,božansku i ljudsku.
Trebaš!
Dokaži mi to stihovima!

Quote:
I što je to svjedočanstvo Isusa Krista?
To je svjedočanstvo svojim životom,da je Isus Krist Gospodin,utjelovljena Riječ Božja.
Nemaš stiha potpore za tu tvrdnju.

Quote:
I Ivan cijelo vrijeme to piše vidjevši pred kraj svog života tisuće ubijenih u arenama zato što se nisu htjeli pokloniti carevima koji su sebe proglasili bogovima.Za Kršćane je jedino ime na ovoj zemlji bilo Ime Isusove pred kojim će se prignuti njihovo koljeno,jer jedino se Bogu treba klanjati.
Tko je Isusov Bog?
Kako mu je Ime?
Kome su se Židovi klanjali?
Isusu ili Bogu Jahvi?
Kome se Isus klanjao?
Sam sebi - ili svome Bogu- Jahvi?
Zašto je Isus reko da se treba klanjati samo Bogu?
Tko je Isusov Bog?

Quote:
Da li je sada jasnije?
Dokaži svoje (neBiblijske) tvrdnje - Stihovima!
Ne ljudske riječi - Božje!
-------------------------------

Stihovi te i nadalje obaraju.
LOGOS se samo veže UZ Boga Jahvu.
A naj-očiglednije je - kada su zajedno i Bog Jahve i Božji Sin -nebog.

OTKRIVENJE 20,4
I vidjeh prijestolja - onima što sjedoše na njih dano je suditi - i duše pogubljenih zbog svjedočanstva Isusova
i
zbog Riječi Božje i sve koji se ne pokloniše Zvijeri ni kipu njezinu te ne primiše žiga na čela svoja ni na ruke. Oni oživješe i zakraljevaše s Kristom tisuću godina.

OTKRIVENJE 1,9
Ja, Ivan, brat vaš i suzajedničar u nevolji, kraljevstvu i postojanosti, u Isusu: bijah na otoku zvanu Patmos radi
riječi Božje
i
svjedočanstva Isusova.

OTKRIVENJE 1,2
koji posvjedoči za
riječ Božju
i
za svjedočanstvo Isusa Krista - za sve što vidje.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 17:50   #71
Stih:

Hebrejima 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;

u suprotnosti je sa tvrdnjama teoretičara TTT,
da je Isus = Logos!

TKO je Kome tijelo pripravio?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 18:50   #72
Nema stiha da je Isus rekao da je On - Logos.
Nema stiha - Isus je Logos.

ALI - ima stih koji jasno kaže da je Logos,
"sastavni dio" Boga Oca Jahve,
te da Isus nema veze sa Logosom,
osim - što je Isus stvoren Jahvinim Logosom.

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica,
što svjedoče u nebu:
"Otac, Riječ i Duh Sveti;
i ova su trojica jedno,

1Jn 5:7 οτιG3754 CONJ τρειςG5140 A-NPM εισινG1510 V-PAI-3P οιG3588 T-NPM μαρτυρουντεςG3140 V-PAP-NPM ενG1722 PREP τωG3588 T-DSM ουρανωG3772 N-DSM οG3588 T-NSM πατηρG3962 N-NSM οG3588 T-NSM λογοςG3056 N-NSM καιG2532 CONJ τοG3588 T-NSN αγιονG40 A-NSN πνευμαG4151 N-NSN καιG2532 CONJ ουτοιG3778 D-NPM οιG3588 T-NPM τρειςG5140 A-NPM ενG1520 A-NSN εισινG1510 V-PAI-3P

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
G3056
λόγος
logos
log'-os

From G3004; something said (including the thought); by implication a topic (subject of discourse), also reasoning (the mental faculty) or motive; by extension a computation; specifically (with the article in John) the Divine Expression (that is, Christ): - account, cause, communication, X concerning, doctrine, fame, X have to do, intent, matter, mouth, preaching, question, reason, + reckon, remove, say (-ing), shew, X speaker, speech, talk, thing, + none of these things move me, tidings, treatise, utterance, word, work.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.