Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 21:55   #101
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Meni je za ideja da ljudi ne bi zaklali životinju isključivo jer su gadljivi, a ne jer im je nezamislivo da bi se uspjeli prisiliti na takav čin nasilja.

A način gledanja na prijateljstva po principu tko će mi bolje pomoć ako se ozlijedim na planinarenju mi je također za .
tak nebitno što nitko nije napisao ni jedno ni drugo, jelda?

ok, ni meni se ne da više.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 22:00   #102
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
A način gledanja na prijateljstva po principu tko će mi bolje pomoć ako se ozlijedim na planinarenju mi je također za .
Jesi se kad našla u situaciji da ti zbilja treba pomoć, a netko se dere na tebe jer si mu uznemirila centre za gadljivost i fuj, kako si mogla, šta ti pada na pamet?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 00:46   #103
U biti je dobro da se gadljivci i negadljivci razdvajaju. Gadljivac shvaća da je i on nekome gadljiv pa se zna suzdržati, negadljivac to ne kuži i onda nehotično zagađuje gadljivcu i time mu postaje gadljiv, gadljivac pazi pa ne postane gadljiv .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:31   #104
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jesi se kad našla u situaciji da ti zbilja treba pomoć, a netko se dere na tebe jer si mu uznemirila centre za gadljivost i fuj, kako si mogla, šta ti pada na pamet?
Ne, mogu potvrdno odgovoriti samo na prvi dio rečenice i razumijem da postoje ljudi kojima se krv toliko gadi da bi pokraj nekog ozlijeđenog pali u nesvijest i tako i sami postali netko kome treba pomoći, ali mi je unatoč tome takav kriterij za podjelu ljudi na prijatelje i one s kojima piješ gemišt bizaran.


Ako je gadljivost tako jako vezana za nečiju sposobnost da pomogne, kako to da su onda hrpa ljudi u udrugama za zaštitu životinja vrlo često vegani, kojima bi se pretpostavljam, želudac okrenuo da moraju priklati svinju, a upravo oni najviše kupe mačke koje su već počeli jesti crvi, pse kojima je cijela njuška kašasta krvava masa i slično?
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:08   #105
evo meni se krv ne gadi i nemam problem s time.

imam problem s ubijanjem, nepotrebnim (a ubijanje za krzno to je)

u stvarnom životu darujem krv, spašavam komade odrezanih ljudskih prstiju zajedno s vlasnikom , i ne prolazim kraj ozlijeđenih životinja, i ne nosim krzno tak da vam je to malo loše uspoređivanje
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:42   #106
Mene puno više muči mučenje od ubijanja. Čak ni na filmu ne mogu gledati scene mučenja, na smrt ni ne trepnem. Utoliko mislim da bih mogla ubiti za hranu, ali samo pod uvjetom da mi netko pokaže i uvježba me kako da ne maltretiram buduću hranu.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 12:04   #107
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Mene opcenito frapirale cijene po nasim supermarketima. Nisam dugo bila na dovoljno dugo vremena da skuzim KOLIKO je SVE poskupjelo. Uzas.
je, nekad mi stvarno nije jasno kako ljudi koji su na minimalcu placaju svoje stanove, rezije i jos uspiju pojest nesto...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 18:29   #108
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
A šta, oni koji bez beda zavrnu vratom piletu inače stanu da pokupe psa slomljene kražljenice koji leži u kanalu?


Kakva je to uopće usporedba ? Moja mama je sa sela i bez problema je klala piliće već sa 12 godina, za juhu - no nije kao neki davila mačiće u potoku niti mirno gledala kako njen pas šepa ,a da ga nije odvela veterinaru.

Uopće mi nije jasno ovakvo izjednačavanje : ubiti da bi jeo ili ubijanje iz gušta odnosno nebriga prema patnji živog bića pored ceste.

Ja sam svejed i neću se nikome zbog toga ispričavati. Imam jednu bundu koju nisam naslijedila - ne planiram više kupovati bundu u životu . Ali planiram ovu predati kćeri jednog dana. Ali koliko bunda čovjek treba i koliko generacija može nositi istu bundu ?
Svi pišu o krznu kao da svaka žena kupuje jednu na godišnjoj bazi

No , nisam kupila uggsice kad sam vidjela onaj snimak u kojem se živim psima dere koža u Kini ; pa ih bacaju žive na istu hrpu gdje još satima umiru , a od njihovog se krzna proizvode "one povoljnije " uggsice koje je većina kupovala.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 18:45   #109
Stvarno, u Europi je bilo za kupiti psočizama?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:30   #110
[QUOTE=lara79;61836603

No , nisam kupila uggsice kad sam vidjela onaj snimak u kojem se živim psima dere koža u Kini ; pa ih bacaju žive na istu hrpu gdje još satima umiru , a od njihovog se krzna proizvode "one povoljnije " uggsice koje je većina kupovala.[/QUOTE]

uf, ovo nisam znala.
Nemam uggsic, zbog nekih drugih stvari, koje mi isto ne štimaju.

Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Razlika između svinjske kože i krzna nutrije, za mene, nije u tome što je nutrija cakana a svinja nije, nego u načinu kako se ubijaju životinje za krzno za razliku od životinja za meso. Životinje koje se ubijaju zbog mesa, ubijaju se na "najhumaniji" mogući način (kolko je već moguće ubijanje smatrati humanim) tj. na način da pate minimalno. Životinje kojih je primarna svrha da daju krzno ubijaju se na načine od kojih mi se ledi krv u žilama - da se ne uništi krzno, da se ne unose otrovne supstance u krzno isl. - dakle uzima se u obzir sve osim najvažnijeg tj. da da se umanji patnja životinja.

Kožne cipele, torbe, pa i jakne rade se od kože životinje koja je ubijena primarno zbog mesa, dakle na način koji je po mome još nekako dopustiv, barem dok još smatram da je u redu ubijati životinje za potrebe ljudske vrste. Dosta se govori o tome da i u takvim slučajevima životinje pate, zasad još nisam uvjerena, ako budem, promijenit ću i to stajalište.

Zasad, jedina usporedba koja mi ima smisla je ona koju je netko gore iznio - između ubijanja životinja zbog krzna i kolinja. Ovi industrijski načini ubijanja svinja mi nisu usporedivi sa sadizmom koji se primijenjuje nad nutrijama (i nad svinjama kod tradicionalnih kolinja).

Isto tako, radim razliku između nošenja bunde od polarne lisice na - 20 u Sibiru i ogrtanja istom tom bundom za premijeru Bečkoj operi u travnju. Jedno je životno pitanje, drugo je izbor.
Slažem se, dobro napisano.

Sad postoje jako dobri materiali (kao krzno), da nemožeš skužiti, dal je pravo ili umjetno, na osnovi pamuka, volne, ili umjetnih materiala.
Tako da, za subotnu špicu, može se napravit bunda da svi padnu u nesvijest
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 20:22   #111
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Općenito po sebi ponosno vješati krzna oderanih životinja je dosta tužno i jadno a ne glamur.
Pa pomalo i primitivno. Više nitko ne ide u šumu lovit živine pa da njihove kože nosi kao trofej svoje muževnosti i/ili vještine, niti živimo u takvim hladnoćama da je to potrebno.

Kao što napisah na drugoj temi, ako ti je do diranja krzna, uzmi brate neku životinjicu pa je mazi. Il si istreniraj neku da ti glumi šal po zimi. Bolje će i grejat jer je živo. Hehe.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:12   #112
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
Pa pomalo i primitivno. Više nitko ne ide u šumu lovit živine pa da njihove kože nosi kao trofej svoje muževnosti i/ili vještine, niti živimo u takvim hladnoćama da je to potrebno.



Kao što napisah na drugoj temi, ako ti je do diranja krzna, uzmi brate neku životinjicu pa je mazi. Il si istreniraj neku da ti glumi šal po zimi. Bolje će i grejat jer je živo. Hehe.


Imam nekoliko zivotinja doma ,sve do jedne su udomljene iz šeltera.
I šta sad ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.