Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 10:50   #4441
Nov incident v Piranskem zaljevu

http://www.24ur.com/novice/slovenija...a.html?focus=1
__________________
Too much agreement kills a chat
MalaIzLjubljane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:22   #4442
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Gledaj, mene baš briga neka nacionalna propaganda protiv susjeda i Hrvatskoj sve dobro želim. Ja samo objektivno konstatiram, da Hrvatska u dobrom dijelu zapadnih zemalja nema najbolji politički image. A glavni razlog je, da kod vas iz teško razumljivih razloga cvata identifikacija svih generacija, a posebno mladih sa neo-ustaštvom. Sa glorifikacijom jednog Juraja Francetića ili Rafaela Bobana stvarno nećete daleko dogurati u svijetu ...
Prvi bold je jako zanimljiv, trebala bi imati bolji image kad naši izdajnici rade sve da se uvuku u svačiji šupak i rade protiv vlastitog naroda u korist domaće elite, američko-europske svite. Osim slovenski, ipak na nekomu treba demonstrirati silu umjesto biti čovjek i dogovoriti se.

Drugi bold je u najmanju ruku smiješan. Mladi se identificiraju s poslom u Irskoj i Njemačkoj, kakvo jebeno ustaštvo. Pa ne živi se od zraka, a to se vidi u iseljavanju iz države u koju se toliki kunu pa izmišljaju novu povijest, jer to je tema broj 1 vlasti kad god zmija noge skrivati mora. Pa neki kip, ulica, a narod guta kao poslušna kujica. Glavno da se zna da su Hrvati velike ustaše, a ne da je to glasna manjina dotučenog i poraženog naroda, koji ne srlja u maglu, već je debelo u njoj, a sunca na vidiku nigdje.
__________________
"You are what you eat but I don 't remember eating a sexy beast in the morning."
TeenWindfucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:29   #4443
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Heh, neznam tko bi se tu trebao u realnom svijetu prije sabrati. Slovenija je puno bolje pozicionirana i politički i ekonomski od Hrvatske. Nije odlično, a nije ni država, koja tone po GDPu na samom dnu EU, između Bugarske i Rumunjske. U konkretnom slučaju razgraničenja, Slovenija ima u rukama dogovor Drnovšek-Račan, a sada i arbitražnu odluku, koju npr. Europska komisija drži za važeći dio međunarodnog prava. ( A Hrvatska nema ništa.) E, Bože, a ovaj piše i pravi paralele slovenske politike sa politikom velike Srbije.
Kao i ti i Srbi su živjeli u tom svom paralelnom univerzumu gdje su išli kontra svake logike i prava i na kraju su lupili glavom u zid i to jako. Isto tako lupate i vi glavom u zid jer je neosporiva činjenica da ste ispušili spor protiv HEP-a oko isporuke struje, spor oko NLB-a, terana, izbrisanih, a sada niste dobili ni teritorijalni spoj sa otvorenim morem. U svakom od tih slučajeva ste popušili ljepo i temeljito, a za svaki od tih slučajeva ste bili 100% uvjereni da ste u pravu. Sad, kakva ste vi država, ako od takve loše politički i ekonomske pozicionirane države kao što je Hrvatska pušite spor na sporom. Da se vratimo na moju prvotnu izjavu, država od kurca, mala i nebitna u nekom svom filmu. Naši brodovi će patrolirat po crti sredine, a vi ćete s vremenom morat naučit živit s tom činjenicom koja vam izaziva opći eror u glavi.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:28   #4444
Quote:
MalaIzLjubljane kaže: Pogledaj post
Molim te da objasniš svekolikom pučanstvu zašto je spomenuti događaj "incident"..
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:58   #4445
Quote:
Zbegecani kaže: Pogledaj post
Molim te da objasniš svekolikom pučanstvu zašto je spomenuti događaj "incident"..
Toliko za info, jucer su nasi pokusali siriti uzgajaliste skoljki i u tome ih je sprijecila SLO policija s jednim brodom. Danas SLO na vijestima kazu da je bilo u danasnjem incidentu sudjelovalo vise osoba koja su sirila uzgajalista i da je bilo napram jucer cak 5 HR policijskih brodova. Ali da su poslje incidenta dosli SLO inspektori za "okolis" i da su ih pratili SLO policajci u izvidjanju terena. Tamo su dosli i iz lucke kapetanije da se vidi jel more zbog uzgajalista jos uvijek plovno.

Mene samo zanima kakav to nadzor vrsimo nad svojim djelom kad mogu inspekcije stranih drzava dolaziti kako zele.
__________________
upgrade your LIFE
Aurum7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:15   #4446
Quote:
Aurum7 kaže: Pogledaj post
Toliko za info, jucer su nasi pokusali siriti uzgajaliste skoljki i u tome ih je sprijecila SLO policija s jednim brodom. Danas SLO na vijestima kazu da je bilo u danasnjem incidentu sudjelovalo vise osoba koja su sirila uzgajalista i da je bilo napram jucer cak 5 HR policijskih brodova. Ali da su poslje incidenta dosli SLO inspektori za "okolis" i da su ih pratili SLO policajci u izvidjanju terena. Tamo su dosli i iz lucke kapetanije da se vidi jel more zbog uzgajalista jos uvijek plovno.

Mene samo zanima kakav to nadzor vrsimo nad svojim djelom kad mogu inspekcije stranih drzava dolaziti kako zele.
Ma razumijem ja slovenski..pitanje je bilo zašto je postavljanje uzgajališta na našoj polovici-"incident" kojim slo mediji i politika rajcaju naivne
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:46   #4447
Quote:
Zbegecani kaže: Pogledaj post
Ma razumijem ja slovenski..pitanje je bilo zašto je postavljanje uzgajališta na našoj polovici-"incident" kojim slo mediji i politika rajcaju naivne
Slovencima je zdravo za gotovo 81% zaljeva njihovo, tako da se ta uzgajalista nalaze u njihovom moru. Na vjestima broje svaki ulazak nasih brodica u "njihovo" more kao incident i krsenje ...
__________________
upgrade your LIFE
Aurum7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:56   #4448
Quote:
Aurum7 kaže: Pogledaj post
Slovencima je zdravo za gotovo 81% zaljeva njihovo, tako da se ta uzgajalista nalaze u njihovom moru. Na vjestima broje svaki ulazak nasih brodica u "njihovo" more kao incident i krsenje ...
Neka broje.
Nabrojati će se.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:13   #4449
Quote:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...iciju/6666273/

Incidenti u Piranskom zaljevu ne jenjavaju. Tako su jučer i prekjučer umaški ribari – Tomislav i Vladimir Bašić te Petar Kraljević koji imaju u Piranskom zaljevu koncesiju za uzgoj školjaka imali blizak susret sa slovenskom policijom. Naime, kako pišu slovenski mediji, jučer je u 11.30 slovenska pomorska policija primijetila da dva umaška ribara na brodu s hrvatskim oznakama namjeravaju proširiti farme školjke koje su Hrvati podigli ovog proljeća, neposredno prije pravorijeka arbitražnog sporazuma vezano za granicu između Hrvatske i Slovenije krajem lipnja, i to u neposrednoj blizini središnje linije granice, samo nekoliko stotina metara od nje, nesumnjivo u slovensko more.

Pišu da je ravnateljstvo slovenske policije pojasnilo kako je njihova policija zaključila da je navedeni ribari nisu imali suglasnost nadležnih slovenskih vlasti te da su u njihovoj blizini bili hrvatski policajci na svom plovilu.

Slovenski policajac upozorio je osobe na brodu i hrvatske policajce da su u slovenskom moru. Istovremeno, policija je obavijestila nadležnu inspekciju zaštite okoliša o događaju i naložila da osobe pričekaju dolazak inspektora. Nakon nekoliko sati, postupak je dovršen oko 16 sati.


Kako nam pojašnjava Tomislav Bašić, kojega je policija jučer zaustavila, do svega je došlo jer je počeo postavljati betonske blokove za širenje uzgajališta školjaka kojega je dobio od hrvatske države u koncesiju na dvadeset godina. On i brat Vladimir dobili su po deset hektara, a Kraljević četiri hektara. To se uzgajalište nalazi 300 metara od hrvatske obale, na pola zaljeva.

- Čekao sam da dođe do dogovora oko granice, ali više nisam mogao jer moram početi raditi. Uvalili smo se u kredite i sada se ne možemo povući. Što da sada radim?, pita se Bašić koji je jučer imao neugodan susret sa slovenskom policijom.

- Ujutro smo ja i kolega krenuli iz Kanegre i ponijeli smo sa sobom betonski blok s balonom da označimo uzgajalište. Bila je magla i nitko nas nije zaustavio. Položili smo ga i onda smo se vratili po drugi blok. Tada se dignula magla i na nas je došla slovenska policija.

Zaustavili su nas i pitali što radimo te su nas pitali jesmo li normalni jer da smo u Republici Sloveniji. Zavezali su se za moju brodicu i više se nisam mogao maknuti. Pitali su me imam li dozvolu slovenskih voda da to radim.
Tražili su me dokumente, ali im ih nisam dao jer nisam htio dobiti kaznu da kasnije imam problema kada prodajem svoju robu u Sloveniji ili Italiji, priča nam Bašić kako je došlo do incidenta.

Na kraju je pozvao hrvatske policajce koji su odmah došli pa su svi odlučili pričekati ribarskog inspektora iz Slovenije da sastavi zapisnik. On je došao tek iza 16 sati, a kasnije je, veli Bašić, bilo prekasno postavljati nove blokove.

- Nisam dobio kaznu i samo se sastavio zapisnik
. Ali moj je brat danas išao i imao je istih problema, iako ga nisu zavezali za svoje plovilo. Pitanje je što će se dogoditi kada s nama više ne bude naša policija. Možda će nas privoditi. Sada više ne znam što da radimo jer smo dobili koncesiju, ali ne možemo ovako obavljati svoju djelatnost. Odlučio sam da ću pričekati do Nove godine, a onda ću vidjeti što ću dalje, zaključuje Bašić.
šta reči na to da naša policija čeka na inspektora iz SLO da se sastavi zapisnik? Toliko o nama i našem djelu mora
__________________
upgrade your LIFE
Aurum7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:22   #4450
Quote:
Aurum7 kaže: Pogledaj post
šta reči na to da naša policija čeka na inspektora iz SLO da se sastavi zapisnik? Toliko o nama i našem djelu mora
Pa što nije odmah zvao našu policiju nego čekao?
Pa neka onda oni raspravljaju među sobom.
A on neka radi svoj posao za koji mu je RH dala dozvolu.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:51   #4451
Mjesec studeni, a nekako nije izgledna implementacija presude, što bi Erjavec?

Tillerson odgovorio Erjavcu na pismo o arbitraži: SAD za bilateralno rješenje

http://www.seebiz.eu/tillerson-odgov...nje/ar-165204/
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:58   #4452
Nije mu se isplatilo kmečanje
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:07   #4453
Način a i objašnjenje suludog dijeljenja Savudrijske vale i crtanje razgraničenja teritorijalnih voda pod kutem na spojnicu nasuprotnih obala Savudrijske vale su presedani a presedane nitko ne voli kad je more u pitanju jer to otvara priličnu Pandorinu kutiju u svijetu.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 22:02   #4454
Ha,ha,idite komentare(na SLO portalima) malo pročitati...,bjesnoča i mržnja,nema drugih komentara...
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:33   #4455
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Ha,ha,idite komentare(na SLO portalima) malo pročitati...,bjesnoča i mržnja,nema drugih komentara...
Link or didn't happened...

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:53   #4456
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Link or didn't happened...

Rata-ta-tira
Lijenost...,upiši Tillerson,Erjavec....
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:30   #4457
Nađoh na njihovom forumu

http://obris.org/wp-content/uploads/2017/11/Slajd1.jpg
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:25   #4458
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Lijenost...,upiši Tillerson,Erjavec....
Nije to lijenost, nego pravilo i jedan od aspekta argumentirane rasprave.

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 09:56   #4459
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Nije to lijenost, nego pravilo i jedan od aspekta argumentirane rasprave.

Rata-ta-tira
http://www.times.si/slovenija/zda-bo...789d69ed4.html

Evo ga, ima tu svega od "izađimo iz NATO", do "kupimo oružja za jednu dvije milijarde"
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:36   #4460
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
http://www.times.si/slovenija/zda-bo...789d69ed4.html

Evo ga, ima tu svega od "izađimo iz NATO", do "kupimo oružja za jednu dvije milijarde"
Računaj da imaš kartončinu za trolanje moderatora jer sam išao pročitat par upisa..................nevjerovatno koliko je nekima ispran mozak.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.