Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2015., 17:50   #2001
Mi smo krajem prosinca dogovorili za kraj veljače. Još se svećenik čudio kak smo tako rano došli. On je mislio valjda da ćemo mi to odmah za tjedan dva.

Dosta ti je to rano, ne brini.
Iako meni je recimo žao što nismo barem mjesec dana kasnije jer bi bilo puno toplije pa bi mogli imati ručak vani ali eto.
Znat ću za drugo


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 18:08   #2002
Mi smo našeg malog krstili kad je imao 3 mj, rođen je u siječnju, a na dogovor smo išli 2-3 tjedna ranije.
Mislim da je nebitno koliko je stara beba - mene su krstili s 1 mj, a neki sad krste sa godinu dana i tada se odmah i vjenčaju...nema više nikakvih pravila.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 18:47   #2003
nekad su se djeca krstila prvu subotu u mjesecu, tak nekak. bar kod nas. i onda tko je rođen recimo 9.1. krstio se prvu subotu u veljači. sva su se djeca jako rano krstila

i mi smo išli jako puno ranije za termin jer su u to doba svadbe, pričesti i krizme pa smo jedva našli restoran. i to smo mijenjali na kraju datum jer nije bilo baš ništa slobodno.

inače nam je svećenik rekao da je dosta tjedan dva ranije doći, tako da ne moraš tako rano.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 18:55   #2004
Kako je i moj donekle zimska beba (sredina 11mj), odlucili smo se s krstenjem nakon zime, tocnije u svibnju, na majcin dan . Nismo htjeli tokom zime jer bi moji morali putovati kroz GK a nikad ne znas kakvo ce vrijeme biti. Htjeli smo onda odmah nakon Uskrsa, ali mi je tata taj mj bio vani i onda smo se odlucili za svibanj.
I ja znam bebe koje su se krstile po tradiciji u onih 40 dana zivota (mene su krstili kada sam imala mj i pol), a znam bebe koje se se krstile i sa 9,10mj.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 18:58   #2005
Moram zbog kume, ona mora par mjeseci ranije najaviti godišnji, a dolazi izvana pa da ne može to isfurati kao jednodnevni izlet.
Ali rujan će biti ok što se nje tiče, kad dođe novi svećenik ili se dogodi čudo pa ovaj sazna da ostaje.
U međuvremenu sam samo htjela vidjeti kakva su iskustva i neka praksa.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 20:58   #2006
jedno brzinsko pitanje ako ima ko kakav dobar odgovor

kaj kupiti za krstitke djetetu koje ima baš sve (bliži rod je u pitanju)?

i par napomena za one koji ne znaju

- dijete možete krstiti kad god hoćete, bez obzira na dob, nema ograničenja osim ako imate zmotanog župnika

- kum/a more biti bilo ko ko je primil sakramente krštenja i potvrde, eventualno braka (ukolko je razveden/a ili nije crkveno vjenčan/a onda nemre bit), i u pravilu je rodbina još i najbolji izbor za kuma/u, osim ak imate zmotanog župnika
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 21:42   #2007
možda Biblija, sa nekakvom lipom posvetom?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 07:33   #2008
kod nas se već zadnjih par godina daju novci za krstitke. ili keš u kovertu ili poklon bon
mi smo najviše tako dobili. i par igrački smo dobili, i par buketa cvijeća, ali sve uz novce
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 08:06   #2009
Meni je lijep poklon bio veliki bijeli kozni fotoalbum s njezinim imenom i podacima na omotu (otisnuto zlatnim slovima). To joj ostaje za cijeli zivot. Moje je da joj album fino organiziram popunim slikama i recenicama pored...

Ja se volim posvetiti trazenju individualnog poklona za svako dijete... dajemo i novce al obavezno uz poklon. Zelim da djetetu ipak kupim nesto za dugotrajnu uspomenu... posebno ako se radi o kumcetu ili clanu uze porodice...
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 14:49   #2010
Ima li tko tko je krstio stariju bebu (17 mj i dalje). Kako je beba to podnijela? Zanimaju me iskustva. Jer malecka već kuži, i neće baš svakome. Pa me mrvu strah kak će sve to proći. A odgađamo, i odgađamo.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 17:32   #2011
Vidio sam krštenje i 30tak godina stare bebe, nije plakala
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 18:10   #2012
Baš zabavno.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 21:36   #2013
Pa bebu može držati mama ili tata, ne mora kum/kuma. Npr. mog malog je držao mm jer je u to doba samo tražio cicu ako je bio kod mene. Na par sekundi ga primi mama, pa kum/kuma, za onu neku molitvu, blagoslov majke i sl. Kada se polijeva po glavi, može ga držati tko god. Tako da ni ne mora ići svakomu.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 21:57   #2014
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Ima li tko tko je krstio stariju bebu (17 mj i dalje). Kako je beba to podnijela? Zanimaju me iskustva. Jer malecka već kuži, i neće baš svakome. Pa me mrvu strah kak će sve to proći. A odgađamo, i odgađamo.
kako misliš da neće baš svakome? pa, nećete svakoga ni izabrat za kuma. po meni bi dite od 17 miseci tribalo lakše podnit krštenje nego beba od npr. 7 miseci. uostalom, to je krštenje ... nema se tu šta "podnosit", vjerojatno će joj bit zanimljivo.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:03   #2015
Nase krstenje je bilo na misi i to je sve skupa trajalo nekih sat vremena. Vecem djetetu eventualno to moze dosaditi pa dane zeli biti to vrijeme na miru. Znam da moja sad ne bi bila u rukama cijelo vrijeme ko sta je onda bila.
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:21   #2016
Misija da bude sat vremena mirna i tiha je skoro nemoguca. Ne voli se cuvati. Nikako. Manje bebe lakse to podnesu. Kum nam je zakon. :-)
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:32   #2017
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Misija da bude sat vremena mirna i tiha je skoro nemoguca. Ne voli se cuvati. Nikako. Manje bebe lakse to podnesu. Kum nam je zakon. :-)
pa, šta i ako ne bude mirna i tiha? to je malo dite, niko joj neće zamjerit. ne radite dramu di je nema.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:32   #2018
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Misija da bude sat vremena mirna i tiha je skoro nemoguca. Ne voli se cuvati. Nikako. Manje bebe lakse to podnesu. Kum nam je zakon. :-)


Da, to sam i mislila. Njima bude predosadno stajati na jednom mjestu toliko vremena.
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:34   #2019
Nije stvar drame, meni bi bilo koma da moram trčat za njom po crkvi. Zbog toga jedino. Ovo ostalo da kako kažeš, to je malo dijete, nema tko šta zamjerit.
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:34   #2020
Ne mora biti pod misom, sam obred krstenja moze biti i nakon mise ili koji drugi dan. Ovisi o zupi, o sveceniku.. Kod nas u crkvi je iza bilo koje nedjeljne mise. I obred nam je trajao ravno 8:34min! Dakle od kad smo se na pocetku prekrizili pa do blagoslova na kraju. Imam snimku pa zato znam da je toliko trajalo. I ja sam cijelo vrijeme drzala sina. Nisam ga predavala kumovima za vrijeme poljevanja niti muzu za vrijeme blagoslova tate.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.