Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 22:45   #1081
Nama svećenik rekao da je u našoj Župi običaj krstiti dijete za vrijeme mise. Meni bi bilo draže da smo sami, ali kaj sad da radim? Bilo mi malo bed inzistirati na tome. Frkica me kak bu mala zdurala misu cijelu. :grize nokte:
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 22:48   #1082
Nas su pitali želimo li ili neda to bude tokom mise.. i mis mo naravno rekli da zelimo prije ili poslije mise.. neznam kak bi mi malac izduro sat vremena..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:04   #1083
Quote:
zlatna ivkica kaže: Pogledaj post
Nas su pitali želimo li ili neda to bude tokom mise.. i mis mo naravno rekli da zelimo prije ili poslije mise.. neznam kak bi mi malac izduro sat vremena..
Nas je isto pitao želimo li za vrijeme mise ili nakon mise kratki obred, pa smo mi izabrali kratki obred, mislim da bi bila živa frka s njom cijelu misu izdržati.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 00:24   #1084
Kaj da sad radim? Da zovem popa i inzistiram samo na obredu? Isto me strah mise.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 01:16   #1085
mi smo iza mise odradili jedva je mali izdržao tih cca 30 min
josy00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:23   #1086
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Nama svećenik rekao da je u našoj Župi običaj krstiti dijete za vrijeme mise. Meni bi bilo draže da smo sami, ali kaj sad da radim? Bilo mi malo bed inzistirati na tome. Frkica me kak bu mala zdurala misu cijelu. :grize nokte:
Ajme i kod nas...sve me strah što će bit...ali baš me briga, nek vrišti, barem će propovjed brže bit gotova...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:26   #1087
Mi smo imali na nedjeljnoj misi koja kod nas traje sat vremena. Trajalo je toliko skupa sa krštenjem i super je bilo. V se krstio s 4 mjeseca i njemu je bilo ful zanimljivo svo to šarenilo.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:25   #1088
mi smo M krstili u srijedu, nakon mise. bila je V. Gospa. sjećam se da su nam tad rekli da može svaki dan, samo ne zanimalo da li postoji dan kad je običaj ili ovisi od župe do župe...
nazvat ću popodne naš župni ured...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:28   #1089
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Kaj da sad radim? Da zovem popa i inzistiram samo na obredu? Isto me strah mise.
pa mislim da bi ti trebali izaći u susret kod nas su krštenje i misa odvojeni. eventualno na izričiti zahtjev da želiš da ti krste dijete pod misom, al to se možda desilo jednom u zadnjih 15 godina

ja bi u svakom slučaju otišla tamo osobno i molila da obred bude izvan mise.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:33   #1090
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
pa mislim da bi ti trebali izaći u susret kod nas su krštenje i misa odvojeni. eventualno na izričiti zahtjev da želiš da ti krste dijete pod misom, al to se možda desilo jednom u zadnjih 15 godina

ja bi u svakom slučaju otišla tamo osobno i molila da obred bude izvan mise.
I mi smo bili molit župnika da stavi poslije mise, ali dobili smo objašnjenje "crkva prima novog člana, potrebno je da župna zajednica bude svjedok tome i da se raduje na tome"

Meni je isto bezveze da dijete bude cijelu misu, pogotovo sad kad je u crkvi i hladnije i djete nenaviklo na toliko ljudi i toliku buku, ali šta ću...kako drugi, tako i ja, ako bude plakala, nek plače...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:36   #1091
Da, I ja sam nakon cijele noci odlucila otici danas natrag sveceniku I objasniti mu da bismo zeljeli ako je ikako moguce imati samo krstenje. Nije cak toliko frka kaj bu mozda bila nemirna, koliko ne zelim nepoznate ljude na nama vaznom danu. Nadam se da ce nam izaci u susret, da necu trebati ici u drugu zupu.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:38   #1092
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
I mi smo bili molit župnika da stavi poslije mise, ali dobili smo objašnjenje "crkva prima novog člana, potrebno je da župna zajednica bude svjedok tome i da se raduje na tome"
znam da je teško izdurati s bebom cijelu misu (mi ćemo imati krštenje subotom,ali pod misom- koja će biti kraća)- ali ovo što ti je svećenik rekao je točno i je svrha krštenja.
primanje novog člana u zajednicu

edit- o kojoj se župi radi?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:40   #1093
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
I mi smo bili molit župnika da stavi poslije mise, ali dobili smo objašnjenje "crkva prima novog člana, potrebno je da župna zajednica bude svjedok tome i da se raduje na tome"

Meni je isto bezveze da dijete bude cijelu misu, pogotovo sad kad je u crkvi i hladnije i djete nenaviklo na toliko ljudi i toliku buku, ali šta ću...kako drugi, tako i ja, ako bude plakala, nek plače...

Slazem se. Ali neka onda mi odaberemo tko ce se radovati tome. To, kao da mi na crkveno vjencanje cijela zupa dodje.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:42   #1094
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
I mi smo bili molit župnika da stavi poslije mise, ali dobili smo objašnjenje "crkva prima novog člana, potrebno je da župna zajednica bude svjedok tome i da se raduje na tome"

Meni je isto bezveze da dijete bude cijelu misu, pogotovo sad kad je u crkvi i hladnije i djete nenaviklo na toliko ljudi i toliku buku, ali šta ću...kako drugi, tako i ja, ako bude plakala, nek plače...
o majko mila...
da... nepoznati ljudi skaču od sreće na pomisao o tome!

Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Da, I ja sam nakon cijele noci odlucila otici danas natrag sveceniku I objasniti mu da bismo zeljeli ako je ikako moguce imati samo krstenje. Nije cak toliko frka kaj bu mozda bila nemirna, koliko ne zelim nepoznate ljude na nama vaznom danu. Nadam se da ce nam izaci u susret, da necu trebati ici u drugu zupu.
to kužim. nama su čak izašli u susret tako da smo imali sami krštenje jer inače je, ono, 4-5-6 djece odjednom. al mi smo bili solo!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:42   #1095
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
znam da je teško izdurati s bebom cijelu misu (mi ćemo imati krštenje subotom,ali pod misom- koja će biti kraća)- ali ovo što ti je svećenik rekao je točno i je svrha krštenja.
primanje novog člana u zajednicu

edit- o kojoj se župi radi?
Grad Grobnik....sve je to meni jasno, čak štoviše objašnjenje mi je logično, ali mogao se obred krštenja stavit pred kraj mise (prije završnog dijela), tako da beba ne mora cijelu misu bit tamo...i ako tko od "zajednice" ne misli ostat, onda da može otić...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:42   #1096
Nasa jos k tome tek prohodala. Kad pocne klupe pomicati po crkvi... Odmah ce odustati od tog obicaja.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:45   #1097
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
Grad Grobnik....sve je to meni jasno, čak štoviše objašnjenje mi je logično, ali mogao se obred krštenja stavit pred kraj mise (prije završnog dijela), tako da beba ne mora cijelu misu bit tamo...i ako tko od "zajednice" ne misli ostat, onda da može otić...
kod nas u župi u gradu, isto je običaj imati krštenje pod nedjeljnom misom- ali sam x puta vidjela da je mama s bebom (ako je beba nemirna) vani u dvorištu ili u sakristiji- šeta se s njom vani ili ju nahrani- a vrati se unutra kad je vrijeme za sam obred.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:45   #1098
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
znam da je teško izdurati s bebom cijelu misu (mi ćemo imati krštenje subotom,ali pod misom- koja će biti kraća)- ali ovo što ti je svećenik rekao je točno i je svrha krštenja.
primanje novog člana u zajednicu

edit- o kojoj se župi radi?
stoji da je krštenje primanje novog člana u zajednicu. al to ne mijenja moje mišljenje da ja ne želim da nepoznati ljudi sudjeluju u krštenju mog djeteta. isto kao što ja ne želim sudjelovati u krštenju nepoznatog djeteta.


i već znamo kako to ide....


roditelji donesu bebu na misu, beba kmeči, dosađuje se, župljani komentiraju "kako je dijete zločesto", okreće se očima, hvala! ne trebam to!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:48   #1099
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
stoji da je krštenje primanje novog člana u zajednicu. al to ne mijenja moje mišljenje da ja ne želim da nepoznati ljudi sudjeluju u krštenju mog djeteta. isto kao što ja ne želim sudjelovati u krštenju nepoznatog djeteta.
gle, ja kažem što je svrha krštenja. ako je svrha krštenja primanje novog člana u zajednicu (krštenje je jedan od sakramenata inicijacije)- onda je sasvim jasno da će tamo biti prisutna zajednica u koju dijete "ulazi".
još nisam vidjela da je nekome problem otrpiti petominutno trajanje obreda krštenja pod misom. čak naprotiv, ljudi se tome baš vesele. uvijek se svi naginju da vide bebu
također nisam nikad zamijetila ni komentare da je dijete zločesto...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:51   #1100
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Nasa jos k tome tek prohodala. Kad pocne klupe pomicati po crkvi... Odmah ce odustati od tog obicaja.


Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kod nas u župi u gradu, isto je običaj imati krštenje pod nedjeljnom misom- ali sam x puta vidjela da je mama s bebom (ako je beba nemirna) vani u dvorištu ili u sakristiji- šeta se s njom vani ili ju nahrani- a vrati se unutra kad je vrijeme za sam obred.
to mi je u rangu onoga da djeca trebaju ići na misu od najranije dobi, al ako rade "nered" (ruku na srce, koje malo dijete može izdržati sat vremena mise da bude mirno?), odi s njima van
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.