Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2007., 15:25   #121
pročitaj knjigu tajna sretne djece puno mi je pomogla nemamo više problema
loretta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 08:37   #122
tajne sretne djece su odlicna knjiga!
nije knjiga recepata, ali nije ni filozoficna.
evo link da vidite o cemu se otprilike radi - http://www.stevebiddulph.com/

a konkretno - traxie, neam pojma. mali je jos da skuzi mudri stolac, ili da tebe boli. a ne bi se ni meni svidjalo da me tuce.
a vjerojatno oce.
aj smisli nesto pa da i ja znam
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:57   #123
Tri i pol godine ima i kaže on meni neki dan da mu dodam neku igračku, a ja ništa, ne reagiram. On opet, a ja njemu: jel vidiš kako je to kad ja tebe neću poslušati? A on će meni: "Da, iskidala si mi cijeli živac"
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:13   #124
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
da tema ne zamre...
danas je provalila da ce dvaput rucati jer sam joj obecala malo grozdica poslije rucka, pojela prvu turu i kaze da joj dam opet rucak i naravno jos jednu turu grozdica ...

onda je zatvorila pesa da ne smije van iz sobe, da mora cuvati nas dvije kad spavamo ...

tetku na izlasku je ugrizla za nogu glumeci tigra na sve 4, maznula joj labelo i cijela se natrackala skrivajuci se ispod dekice,
naganjajuci pesa po kuci zavukla se ispod stola i docepala se pastele te usput ukrasila tepih itd.

ima tko ideju kako tragove od pastele skinut sa tepiha?
slična situacija,osim što je moja zvijer umjesto tetke ugrizla pesa za uho,a pastele imam i na tepihu i na zidu,a bogami i plastelina.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:22   #125
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
moj ima 4 i par mjeseci. Al dobar je
Nema problema za ići u vrtić, jede sve.
Al je tvrdoglav za poludit. njegova mora biti zadnja, ma glava me zaboli kad se sjetim kako to izgleda
I pun je energije, ne gasi se. Ja padam s nogu a on ko da su mu se baterije obnovile na 100 %
A kolko tek može pričat
I moj je 4 g. i 3.mj. U potpunosti potpisujem Kikicu. Energija bez granica, ne šuti ni minute, gleda me i radi po svom. Tvrdoglavost se ne da ničime mjeriti. Sluša ponekad, najviše ne sluša. Na poslu mi je pravi odmor, a jedva čekam da dođem doma. Ima svoju sobu, no ona služi jedino za spavanje (naravno sa mnom u krevetu širine 90 cm), i za igranje nogometa. Ništa drugo od igračaka nije u upotrebi. Uglavnom bez veze skače po dnevnom boravku, vozi motore po podu (u svojoj sobi ima tepih s cestama, no to uopće nije interesantno - bolji je goli parket), igra se s kartama, čovječe ne ljuti se,i u svemu naravno mora pobjeđivati inače suze teku u potocima.

Što nas dalje čeka, mogu si samo misliti čitajući ostale postove!!!:
ivyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:41   #126
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post
Tri i pol godine ima i kaže on meni neki dan da mu dodam neku igračku, a ja ništa, ne reagiram. On opet, a ja njemu: jel vidiš kako je to kad ja tebe neću poslušati? A on će meni: "Da, iskidala si mi cijeli živac"
he he, mali vec sipa okolo ironiju a ni nezna. sta ce bit tek kad naraste.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 18:25   #127
Blago vama večina vas ima po jednog napasnika.Ja imam jednog koji je prije nekoliko dana napunio 4 i jednog od 2 i 4 mjeseca. I oba dva su u istoj fazi.
drai27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:55   #128
Quote:
ivyyy kaže: Pogledaj post
I moj je 4 g. i 3.mj.....
isti su
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:35   #129
Quote:
ivyyy kaže: Pogledaj post
I moj je 4 g. i 3.mj. ...i u svemu naravno mora pobjeđivati inače suze teku u potocima.
I moja curka je 4 g. i 3 mj., potpisujem profil, moj m kaze da je stvar u "godini proizvodnje", presvlaci se bar pet puta dnevno, stalno se kiti, pjeva, plese pred ogledalom, "posprema" pa kad sve razbaca i ne zna kako ce dalje onda place i svi smo krivi jer je njoj jako tesko i nitko je ne voli.
A moja princeza jos ima i brata od 15 mjeseci koji radi sve sto i seka, makar i ne moze sve, al radi, a ona uz sve svoje faze poludi jer joj ne da mira, pa opet place ... pa muske ostavimo doma i odemo nas dvije na turneju; Turbo limac, DM, ... malo mira, a kad sve vratimo doma sve po starom.
Drugi tjedan krecu u vrtic i jaslice pa ce valjda biti malo drukcije.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 10:28   #130
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
molim pomoć od vas: mali je počeo tući mene i mm-a kad mu nešto ne paše. a puno toga mu ne paše. npr, jučer sam mu zabranila da se penje po komadu namještaja, jer je to opasno, može se razbiti. i krene on i ja viknem ne, jer lijepo ne može mali moj ne dolazi u obzir. niti me ne pogleda. onda kad sam viknula i kad je skužio da ne smije, došao je do mene i svom snagom me iz protesta lupio po faci. a nije to prvi put. ja fakat nemam pojma kak se postaviti, što napraviti u takvoj situaciji. ne sviđa mi se to niti malo. da li je to samo faza????????????????????
jesu to i vaši klinci radili?????? on će sad godinu i pol imati..
pokušaj što manje vikati i što manje bijesa pokazivati. što si ti mirnija i dijete je.
samo ga skini sa ormara ili ga makni sa opasnog mjesta uz ubrazloženje, ali smireno i što razumljivije njemu. i treba mu osigurat neka mjesta gdje se može penjati i istraživati oko sebe.
inače djeca udaraju, vrište, divljaju jer neznaju kako sav taj bijes izbaciti van, pa ga je dobro poticati da to što više izverbalizira (naravno prilagođeno dobi)
što je stariji bit će mu lakše izbacivati bijes na primjeren način.

i tako... uglavnom nije baš lako, treba imat živaca i ostat cool

ja skrivam smijeh kad moja malena od 4 i kusur kad je bijesna zaleti se do mene i rukama u grču napravi kao da će me izgrebat sa grimasom na licu i onda se zaustavi milimetar od kože
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 08:37   #131
podižem radi sebe
moj ima napade bijesa, urla, tuče me, baca sve što stigne. ajme, koliko to traje, kad to prestaje? još koliko godina?
ja fakat nemam pojma kak reagirati, nekad se zderem, znam da to nije rješenje, jer se mali ne smiri, znam da je najbolje ignorirati ga. neki san sam se zatvorila u kupaonu i slušala sam njegovo protestiranje. pobjegla sam od njega, nisam htjela da ide za mnom i da se priljepi za moju nogu, jer bi pukla.
onda je nakon nekog vremena prestao i urazumio se.
nemrem njega zatvoriti u kupaonu, još je mali za nekakav stolac, ne kuži još, pa sam sebe zatvorila
ali, to je jooooooooooooooooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjjjjjjjj.........
pa el poslije malo lakše, el im možete objasniti nešto???????????
kad počnu slušati i počnu li uopće????????

mislim da znam, da si donesem nekaj zanimljivo u kupaonu. jer ću očito tamo dugo boraviti
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 09:00   #132
Tvoj ima tek godinu i pol koliko vidim...
Da, premali je još. Ali - to nije razlog da se zatvaraš u kupaonu. Dovoljno je velik da mu možeš - zaustaviti ruku kad krene udariti, da možeš oduzeti igračku ili tako nešto kad ugrize ... Moraš se postaviti protiv toga, a ne bježati. Jer inače će naučiti iz tvog ponašanja - da agresijom MOŽE doći do cilja i raditi što hoće... mama se "skloni s puta" i on može nastaviti po svom. Drugo- šalješ mu poruku da je na taj način "jači" od tebe. Tonom glasa mu daješ do znanja više nego riječima da se to NE RADI. Odrješito, jasno i glasno.
Čuj, na neke stvari je dobro biti što više cool, ali na neke i - ne. Ako se ne postaviš prema agresiji - ona može i RASTI. Dobro je dok te klepi s godinu i pol. Zamisli da te klepi - s 18! (ma sad... onako čisto slikovito... )
Moj je imao fazu - griženja u toj dobi. Svaki put kad bi zinuo - zadržala bi mu glavu. Onda bi mu rekla da se to ne radi. Doduše - to je radio više iz ZABAVE nego iz ljutnje. Kasnije oko 3-4 godine dobio je fazu - udariti kad se ljuti. Probala sam na vlastitoj koži što znači "umirivati ga smirenim tonom dok on divlja" - jednom rječju NE PALI. Stao je onog trenutka kad sam mu se suprotstavila. Prosiktala sam kroz zube "Želiš se TUĆ??? OK! Ajmo!!! Mogu i JA TEBE udariti..." i onda - on mene mlati, a ja njega - gurnem (na krevet) jako i složim totalno bijesnu facu. E onda je stao. Pa me gleda, pa mu nije jasno ... (nije se udario jer sam pazila) zapanjila ga je reakcija. Odjednom se smirio i počeo ON okretati situaciju na "veselo" (u stilu - ova je podilkanila, bolje da je smirim!). Još jednom smo imali takvu scenu i nakon toga - shvatili smo da nije lijepo udarati, tući, gurati, čupati, vući...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 09:46   #133
Eh,moja rodica ima malu od 2.8 godine i naravno dok je radila morala ju je dati u vrtić.1 dan pobigla iz vrtića jer kaže da joj je tamo dosadno Sljedeće dane drećala dok rodica nije zamaknula.Sad sve al koje rijeći to dijete bira,ne možeš povirovat:
Razgovarala se rodica sa suprugom malo jačim tonom.I kad je završila mala joj kaže:Nemoj se derat na tatu,to ti nije lipo.On će ti kasnije biti tužan
Zatim da bi je odbila od boce(čitaj:meme kako mala kaže-jer se stalno nalivala sa sokom)namazala joj dudu ljutom makedonskom paprikom.Mala stala plakat jer je ljuto i baci je u smeće.I kaže:Nema veze,did će meni kupit drugu želenu memu
Neki dan je teta u vrtiću pucnila malo po guzi jerbo dok su šetali nije se držala za uže.Došla kući i kaže:A je glupa,pa nisam ja više mala da se moram držat za uže.Sasmo se ćuko(ili ti ga pas)veže
Neću više nabrajat jer ne bi do jutra
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 10:23   #134
Imam curicu od 3 godine i super su mi dosli vasi citati.....

Jedva smo cekali da progovori, a sada ne suti NITI KADA SPAVA......

Drustveni zivot joj je sirok......s prijateljicama se vec prica preko telefona....ja joj samo okrenem broj i ona sama trazi koga treba....
Suprug i ja onda prisluskujemo razgovor i to je za umrijet od smijeha...
Seta s telefonom, mase rukama.....onda pitanja "kako si i sta ima novo od kad se nismo vdijele"....prijateljica je bolesna i valjda joj se potuzila da je rigala (njihov izraz), a moja mala njoj na to...pamoras si staviti onda rukicu na celo da ti bude lakse i drzati si glavu, samo pazi da ne zamazes kosu...to ce onda smuditi
I naravno, nakon naseg smijeha...ona nam kaze da prestanemo jer da ona ne moze razgovarati, ode u sobu i prokomentira da u cijeloj kuci nema mira....da mora otici u sobu

Ja joj kazem da posremi igracke jer i u vrticu pospremaju igracke, tako treba i doma... nece, ja joj ponovo pokusam lijepo objasniti i nakon neuspjelog pokusaja NAREDIM JOJ! I ok...uz malo natezanje ona posprema igracke, ja perem sude i kada sam bila gotova dodem do nje da ju pitam jel joj ide...ona suti.....ja ju dozove i dodem do nje, a ona meni otresito na to smirenim glasom "NE RAZGOVARAM S TOBOM!"

I najboljaje kada je izjavila...umorna je i ide spavati, ali da ja ne dolazim spavati u sobu jer ce ona spavati veceras ss tatom u krevetu pa neka ja ostanem u boravku, u sobi za mene nema mjesta.

Raspisala sam se jer je moja princeza odlucila otici s bakom i dedom.....nema je.....
Samo mogu napomenuti da mi dijete moze biti duze POD vodom nego u kuci......kada joj netko kaze "Idemo?" ona odgovara sa DAAAAAAAAAAAA, a tek onda "A di idemo?"

Kada se jos toga sjetim...javim vam
__________________
Martach
martach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 15:38   #135
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Tvoj ima tek godinu i pol koliko vidim...
Da, premali je još. Ali - to nije razlog da se zatvaraš u kupaonu. Dovoljno je velik da mu možeš - zaustaviti ruku kad krene udariti, da možeš oduzeti igračku ili tako nešto kad ugrize ... Moraš se postaviti protiv toga, a ne bježati. Jer inače će naučiti iz tvog ponašanja - da agresijom MOŽE doći do cilja i raditi što hoće... mama se "skloni s puta" i on može nastaviti po svom. Drugo- šalješ mu poruku da je na taj način "jači" od tebe. Tonom glasa mu daješ do znanja više nego riječima da se to NE RADI. Odrješito, jasno i glasno.
Čuj, na neke stvari je dobro biti što više cool, ali na neke i - ne. Ako se ne postaviš prema agresiji - ona može i RASTI. Dobro je dok te klepi s godinu i pol. Zamisli da te klepi - s 18! (ma sad... onako čisto slikovito... )
Moj je imao fazu - griženja u toj dobi. Svaki put kad bi zinuo - zadržala bi mu glavu. Onda bi mu rekla da se to ne radi. Doduše - to je radio više iz ZABAVE nego iz ljutnje. Kasnije oko 3-4 godine dobio je fazu - udariti kad se ljuti. Probala sam na vlastitoj koži što znači "umirivati ga smirenim tonom dok on divlja" - jednom rječju NE PALI. Stao je onog trenutka kad sam mu se suprotstavila. Prosiktala sam kroz zube "Želiš se TUĆ??? OK! Ajmo!!! Mogu i JA TEBE udariti..." i onda - on mene mlati, a ja njega - gurnem (na krevet) jako i složim totalno bijesnu facu. E onda je stao. Pa me gleda, pa mu nije jasno ... (nije se udario jer sam pazila) zapanjila ga je reakcija. Odjednom se smirio i počeo ON okretati situaciju na "veselo" (u stilu - ova je podilkanila, bolje da je smirim!). Još jednom smo imali takvu scenu i nakon toga - shvatili smo da nije lijepo udarati, tući, gurati, čupati, vući...
ja se bojim da ne odgojim agresivca i imam osjećaj i bojim seda ću zakazati s odgojem. kad mu objašnjavam mirnim tonom, ne pali. kad ga ignoriram, porazbaca sve oko sebe..ma joj, fakat je to najteži posao. tebi se diviiiimm, nemaš pojma..
danas je predobar, zanimljiv, bila mi je frendica i nije se bunio, plakao ni izvodio ništa što inače izvodi kad vidi nekog drugog.

da, ima 20 mjeseci..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:02   #136
Jesu li se to djeca umirila? Ili su toliko nemirni da mame ne stignu pisat?

Mi smo sinoc imali razgovor: "sta cu biti kad narastem?" Prvo cu bit malo balerina,onda malo uciteljica,a onda vise necu bit nista,bicu mama...
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:11   #137
nisu

ratujemo oko hrane, oko toga kaj mu ne dam neograničene količine keksa, oko vode, oko soka, oko pi*********
al valjda nakon nekog vremena oguglaš
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 10:21   #138
zločesti trogodišnjak

Sin od 3 godine i 3 mjeseca je postao jako zločest u zadnje vrijeme. Vjerovatno je i razlog što smo dobili i curicu prije pol godine i selili smo se ali sad je već prošlo dosta vremena od tog sveg a on se ne smiruje nego je sve gori. Ne sluša baš ništa, ko da te nema kad mu nešto govoriš, stalno se inati i radi sve ono što mu se izričito kaže da ne smije, psuje, lupa stalno se glupira, dere, plače za sve i svašta, sve mora bit po njegovom jer inače poludi. Kad ga stavimo u krevet navčer digne se 5 - 6 puta i smije nam se i uvijek izmisli neki razlog zašto se digo (piški mu se - odvedemo ga na wc - ništa, kaki mu se - isto ništa, gladan je - daš mu jest - onda neće ili hoće nešto drugo, ma milijon razloga). Rekla nam je teta iz vrtića i da se počeo lagano tuć tamo.
Mi smo probali sve načine da ga smirimo, i ignoriranje svega što ne ugrožava njega ili druge, objašnjavanje da to tak nemre pa čak je i po guzi znao dobit par puta al baš nikakvih rezultata nema, samo je sve gori. Više smo ludi i žena i ja, ne znamo kak da se uopće postavimo.

Sorry na dužem postu, ak neko ima iskustva ili neku ideju...

pozdrav
domaagoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 10:40   #139
joj, to je moj brat radio kad sam se ja rodila. mislim da tih pol godine koliko god se to vama činilo dugo, njemu nije. moja mama je znala bratu davati neke zadatke oko mene da bi se i on osjećao važnim, ili bi ga tata ili mama odveli samog negdje da ima osjećaj da je on bitniji. osjeća da vas sad mora dijeliti s nekim pa radi sve da skrene pažnju na sebe, što se vi više ljutite to je on sve gori, probajte sa pohvalama više. kad radi nešto loše nemojte vikati na njega nego probajte skrenuti njegovu pažnju na nešto drugo, možda tako prestane. kad vidi da ignorirate njegovo npr. deranje možda prestane, ili se počnite i vi derati skupa s njim
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 10:42   #140
eh da, i nije zločesti trogodišnjak, već samo pokušava na neki način doći do onog što mu treba, a to ste vi.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.