Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2008., 01:12   #41
iako je polusjedeći položaj te AS su nagnute pod određenim kutom tako da se bebina težina rasporedi ravnomjerno po cijelom tijelu...bitno je da nisu u polusjedećem položaju sa težištem na trtici, guzi i sl....neznam jesam dobro objasnila...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:22   #42
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
meni na toj sjedalici pise "nikako prije 6 mj."

kod nas dosta pretjeruju s tim da male bebe moraju iskljucivo lezati prvih 6 mj. vani nije tako... dapace, preporucuju AS.
E nije istina, kod mene pedijatri kazu da beba mora bit u kosari i tocka i to dok ne pocne samostalno sjediti, moja je bila u kosari do 8 mjeseci kad je pocela samostalno sjediti (s tim smo malo kasnili, zato sad trciiiii jadna joj majka- koja trciii za njom po gradu, ducanu .... jupiiiii i vice stani, stop, cekaj....), autositz nikako duze od dva sata prvih 6 mjeseci mislim.
Kazu da se beba moze iskriviti, ne mora ali moze, cak sam vidjela kak to izgleda, jel. Kao i kod preranog posjedanja, usvoji krivi pattern, jer je kraljeznica jako mekana, a misici slabi.
Znaci ne bez kosare, ne vise od dva sata u autositzu dnevno.
Nisam htjela da radi mog komoditeta ili sparanja ili ignorantnosti mala bude kriva pa da se kasnije lupam po glavi pa se moja eto lijepo kosari vozala uredno dok nije sama pocela samostalno sjediti (nije doduse, ja sam gurala kolica i nosila ju (jopet) u najanatomskijoj nosiljci koju smo nasli.
Cak kazu i da kosara mora bit ccca 80x40, znaci dovoljno duga i siroka, pa smo se i po tome vodili.
Nije kriva, sve pet, kaj da velim... opet bih sve napravila isto, a ne da se lupam kasnije po glavi.

Ja se vodim po tome ovak, to mi je kao ono znam 20 zena koje su pusile u trudnoci pa im je s djecom sve u redu pa cu i ja pusit, kaj me briga kaj onaj glupi doktor veli....
Ja sam ipak kaj je s tom djecom sve OK, prestala pusit cim sam saznala da sam trudna i odgulila apstinenciju (a kroner sam teski, bilo je dana, uh) sve dok nisam prestala dojit, zlu ne trebalo, da se ne lupam kasnije po glavi
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:33   #43
Mihael je počeo puzati unatrag sa 4,5 mj....sjedi od 5 i nešto sitno, ustaje od 6,5...baš me zanima kako bi njega vozili u košari do 8 mj.....a i neznam do kad bi stao u nju
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 19:09   #44
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Mihael je počeo puzati unatrag sa 4,5 mj....sjedi od 5 i nešto sitno, ustaje od 6,5...baš me zanima kako bi njega vozili u košari do 8 mj.....a i neznam do kad bi stao u nju
Slazem se sa tobom!Tak je kod mene bilo.Vec sa 3-4 mjeseca sam se dizao pomalo i plakao kad lezi skroz.Meni Josip sa 5 mjeseci jedva je stao u AS jer je bio povelik.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 21:37   #45
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, a zašto vi sve pišete kao da je solucija ili košara ili AS?
pa na kolicima koja imam se onaj 'sportski dio' tj. onaj kišobran dio (hoće li netko već jednom prosvijetliti kako se to točno zove? ) tj. onaj dio za sjedenje može spustiti skoro do ležećeg položaja

ja mislim u tome vozit bebu kad bude vruće, a kad bude imala više od 3 mjeseca
kaj tome fali?
Moj M. je bio ljetna beba i od pocetka je bio tako u kolicima ( mogla su se spustiti skroz ravno). I nista mu nije falilo...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 09:19   #46
I ja svoje dijete od rođenja vozim u kolicima bez košare i AS,proljetna beba.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:11   #47
dakle, da se vratim na stari prijepor...vidim ovih dana, naime, nešto što mi nikako nema smisla
ok kad ljudi iz praktičnih razloga nakače as na konstrukciju kolica jer tako ne moraju bebu premještat iz AS u kolica i jer ne moraju nosit košaru...to još nekako kužim, iako sam protov toga. ali razumijem da je praktičnije.

ali, viđam sad nešto potpuno besmisleno...ljudi bebe voze u autosjedalicama koje su samo uglavljene na sportski dio kolica spušten u nulti položaj. nisu pričvršćene nekim mehanizmom, nego samo stavljene i uglavljene.
pa, dobrom kakvog to ima smisla?!?! ako već imaš sa sobom sportski dio kolica i ako se spušta u nulti položaj, što ne staviš sirotu bebu u to da se ispruži, da nije spigana u AS?!?!!?
ne vidim praktičnost toga - ionak moraš rasklopit sportski dio kolica. štoviše, nepraktičnije je jer moraš AS vadiz iz auta i ponovno ju stavljat.

prosvijetlite me!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 15:00   #48
lali, ja znam da to neki koriste kad im beba zaspe u autu pa da ju ne premjestaju samo zakace as na kolica... valjda su to ti slucajevi o kojima pricas... ako nisu, onda ni ja ne kuzim, jer definitivno ako koriste oboje imaju teza kolica...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 15:06   #49
Ja sam tako radila kad bi mi zaspo u AS u autu i da ga nebudim uvalim AS na kolica.
Jer par puta sam vadila dijete iz AS i svaki put se probudi pa opet zaspe u kolicima pa za sat vremena aj opet u AS i opet se probudi.Eto!Ja sam to u te svrhe radila.I nije mi nikad palo na pamet da dijete stavim u AS pa na kolica ako idem po kvartu setat.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 15:17   #50
Ovo je zaista ista diskusija kao o pusenju, kad procitam da netko kaze " pa svi voze djecu u autosjedalici i nista im nije." Za mene absolutno absurdna logika.
Kao sto ime samo govori je autosjedalo za nuzdu, zato sto je sigurnije da dijete sjedi u tom nako iskrivljeno, nego da u slucaju sudara proleti kroz prednje staklo.
To iskrivljeno sjedanje za dijete nije nimalo prirodno niti zdravo i naravno preporucava se izbjec, dakle kad se dijete seta treba lezati u kosari, nista drugo ! Kao sto je vec netko napisao sve dok dijete nepocme samo sjedit.

A da se vani negdi preporucuje cak da dijete lezi u autosjedalu u to cisto sumljam, bas me zanima u kojim zemljama se to preporucuje i koje budale to preporucuju ???

Ja svoje dijete nebi mucila u as, ako nije u autu, jer sasvim jasno je da to nije zdravo, a sigurno ni ugodno.
Ako dijete zaspe u as, a ti oces uletit 10 min u ducan, okay, smatram da to nije toliko strasno, ali setnje s dijetetom po gradu u as, to ne!
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:36   #51
Hm... evo, prvi put sam naletila na ovu temu iako moja bubica ima već 9 mjeseci.

Prva tri mjeseca smo u šetnje išle tako da je ona bila u AS nataknutoj na kolica.
Nisam nikada ni pomislila da radim nešto krivo!

Naime, onaj kako ga ovdje nazivate 'sportski' dio kolica ima tri položaja, a najniži položaj nije skroz ravan već malo uzdignut.
Činilo mi se boljim izborom da malena bude u AS nego da se 'lomi' na na tom položaju!
Osim toga, u AS je definitivno bila bolje zaštićena od vjetra i hladnoće.
A, i to je jedini način da je vozim u kolicima, a da ona bude okrenuta prema meni!

I dalje sam uvjerena da je to ispravan način korištenja kolica 2u1.

Kada smo kupovali kolica, bila sam malo zabrinuta zato što kolica nemaju košaru ali me je kolegica (liječnica) umirila podsjetivši me da, naposlijetku, djeca ni u maternici nisu u ravnom već svinutom položaju, te da su se i njena djeca isto tako vozila.
Pedijatrica isto nije bila protiv takvog načina vožnje.

A, ni bubica se nije bunila!
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:39   #52
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
košaru ali me je kolegica (liječnica) umirila podsjetivši me da, naposlijetku, djeca ni u maternici nisu u ravnom već svinutom položaju

ovo mi je uvijek super argument
u maternici su i naglavačke pa jel netko čuo da se preporučuje bebe nosit s glavom prema dolje?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:51   #53
Baš sam se zapitala: bi li možda bubicu vozila na najnižem položaju kolica, a ne u AS, da je kojim slučajem bila ljetna, a ne zimska beba (da odbacimo faktor hladnoće i vjetra)?

I zaključila sam da bi je opet vozila u AS.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 17:10   #54
ludnica mi je kad vidim ultra skupa kolica,skoro pa sa grijanjem a bebu furaju u AS
imaš udobna i sigurna kolica,sve dijelove i dodatke i furaš dijete u AUTO sjedalici?stvarno ne kužim..
ortoped mi je rekao,autosjedalica od prvog dana ali ne dulje od 2 sata u komadu.nama šetnje traju satima,pa još ako sjednemo na kavu,u park..
svako ima pravo na svoje mišljenje i furati dijete kako hoće.moje cure se ionako stalno nose,kolica skupljaju prašinu u hodniku,a AS nam je u autu!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 17:18   #55
Ovako, da se razumijemo: da je bilo financijskih mogućnosti definitivno bi se kupila kolica 3u1 i dijete bi se prva tri mjeseca vozilo isključivo u košari. Kako tih mogućnosti nije bilo, kolica su se kupila polovna i dijete se vozilo u AS. Napominjem da se radi o zimskoj bebi i da šetnje nisu trajale satima.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:07   #56
samo za auto
košara uopće nije nešto neisplativo jer nešto šta koristiš svaki dan cca 6 mjeseci po meni je dobra investicija! a miran si jer ti je beba na ravnom kako treba biti i dobro zaštićena...bilo lito ili zima, svejedno...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:57   #57
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
samo za auto
košara uopće nije nešto neisplativo jer nešto šta koristiš svaki dan cca 6 mjeseci po meni je dobra investicija! a miran si jer ti je beba na ravnom kako treba biti i dobro zaštićena...bilo lito ili zima, svejedno...
Iako su mi mnogi tvrdili kako zašto uopće kupovati košaru kad ionako imaš AS kao da se dite može voziti i u njon, što je istina samo nitko ne spominje da nije preporučljivo u AS voziti djete duže od sat - sat i pol vremena tako da sam ja uz AS kupio i košaru i uopće mi nije žao. Pošto žena i ja ne planiramo stati na jednom bebaču sigurno će nam ta košara trebati i u budučnosti.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 10:30   #58
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Baš sam se zapitala: bi li možda bubicu vozila na najnižem položaju kolica, a ne u AS, da je kojim slučajem bila ljetna, a ne zimska beba (da odbacimo faktor hladnoće i vjetra)?

I zaključila sam da bi je opet vozila u AS.




Sto se tice tvrdnje tvoje ljecnice, polozaj u maternici neodgovara polozaju u as ! Polozaj dijeteta koje se nosi u marami, okrenut prema maijci, s zaokruzenim ledima je najblizi polozaj tome u maternici, zato se dijeca koja se nose u marami osjecaju ugodno, ali polulezeci polozaj u as sa ravnim ledima nije prirodan i nimalo slican polozaju u maternici !
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 17.10.2008. at 10:37.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:03   #59
Mi bili kod ortopeda, jos prije 2 mjeseca i donijeli popišanca u AS - i rekao nam nek ga slobodno u njoj nosimo, jer njihova je kićma još uvijek u obliku slova C i zato smiju biti u AS i nek se ne damo odgovarati od roditelja i sličnih da ne smije u AS, da su spigani...
Al isto tako ne predugo -2h. Doduše moj popišanko se obično skuha u AS.
Činjenica je da je on košaru prerastao s 2 i po mjeseca, a kad mi zaspe u autu ne želim ga buditi nego samo AS prebacim na kolica - a takva šetnja ne traje duže od sat vremena.
I da, moj mali ima ravnu kicmu u marami, ne zaobljenu, čak se izokrene pa još kičma ima oblik C u obrnutom smjeru kad on počne zvjerkati okolo.

Ah... jedva čekam da ga strpam normalno iu sportski dio
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:09   #60
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
samo za auto
košara uopće nije nešto neisplativo jer nešto šta koristiš svaki dan cca 6 mjeseci po meni je dobra investicija! a miran si jer ti je beba na ravnom kako treba biti i dobro zaštićena...bilo lito ili zima, svejedno...

Ja imam muru 3u1 i tu kosaru je mrzio vise od iceg. urlao je cim bi ga stavila u nju jer je samo strop iili nebo iz nje vidio pa smo s mjesec dana presli u AS, maxi cosi ima nekakav jastucic u as dok je beba skroz mala, pitala pedijatre,druge mame... uz to je puno laksa i prakticnija a on iz nje sve vidi a ima i zimsku navlaku...
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.