Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2006., 13:52   #41
Svako djete je i kad je duda u pitanju individualno.
Sjećam se da sam sa čerkom već bila pri slomu živaca zbog dude.
Sinovi su je sami bacili ali ona je već tri godine napunila bila i nije se od dude odvajala.
Jednom je stala pred balkonska vrata i pitala hoću li joj kupiti novu Baby Born ako baci dudu - ako smije baciti dudu niz balkon.
Ja dozvolim, ona baci, odem odmah po lutku i sasvim nenadano riješim problem sa dudom.
__________________
www.sanjarica.eu
SomniumVidere is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 00:51   #42
fora mi je ovo s vjevericom.moja mala ima 1.5 god i stalno ju cucla-ima 15 zubi i mogu reci da su joj ovi naprijed malo nagnuti prema van.no sada,jel to zbog dude...
__________________
jodie
jodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 14:14   #43
meni je svekrva popila mozak kako se maloj "usjekao oblik dude"u ustima jer ih
ne može spojit!-a duda samo kad ide spavat!
Što je onda sa onom djecom koja ju stalno žvaču!??????
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 14:18   #44
Quote:
SomniumVidere kaže:
Ja dozvolim, ona baci, odem odmah po lutku i sasvim nenadano riješim problem sa dudom.
to je i moja mama probala... pa kad sam pcela vristati za dudom donjela mi ju je natrag u sekundi
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 20:37   #45
Quote:
jodie kaže:
fora mi je ovo s vjevericom.
aha. samo što smo po noći plakali miško miško vrati nam naše dudice.
miško je mačak koji je vjevericama nosio dude..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 22:48   #46
Quote:
alexxx kaže:
aha. samo što smo po noći plakali miško miško vrati nam naše dudice.
miško je mačak koji je vjevericama nosio dude..
jos dijete zamrzi te lopovske zivotinje
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 23:10   #47
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 00:13   #48
Moj sin sa 2,5g nije se odvajao od svoje omiljene dude iako sam mu kupila nekoliko novih za zamjenu. Nekoliko puta mi se desilo da ju je navečer negdje zagubio i onda ja provela paničnu potragu za dudom jer ne može zaspati bez nje. I tako ja jednu večer tražim i tražim, a onda mi je pukao film i rekoh mu da mi je dosta traženja i da ide spavati bez dude. Naravno, proveli smo 3 besane noći dok se rješio te 'grozne ovisnosti'....
I naravno nakon toga što smo sve to pregrmili ja je nađem i bacim u smeće. Više nikad nije bilo spomena o dudi...
__________________
I'm on my way
Out on my own again
Alexina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 17:38   #49
Moj je tek poceo sa dudicom, ima 4,5 mjeseca A sve me strah kako ce se odviknut. Meni to nije bio problem. Kaze moja mama da kad su slucajno izgubili moju dudu vise nisam htjela ni jednu drugu..ali bila sam jos mala mala onda, a ne mali svojeglav covek
ex Divji Cvit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 21:40   #50
jako lako malcu kupili novu dudu jer je stara stvarno vec bila grozna i kad je vidio da to nije ista, uvrijedio se i nije ju htio koristiti ja bila jer nije mogao spavati bez nje, nosila sam ju par dana uz sebe ako pita, ali skroz ju je zaboravio
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:23   #51
Quote:
ANABELA kaže:
ma dala ja dudu smetlarima ko fol i kupila ribice al je drpila bracinu dudu ,braco je beba...
Ima 2 godine pa se bojim zbog zubi da ne bi otišli u krivo.

Moja starija je imala dudu do 3 godine,ali samo za uspavljivanje. Nikad nije hodala okolo s njom. Onda smo otišli do zubarice koja joj je rekla da bu imala ružne i krive zube ak ne baci dudu. I cura ju više nije tražila. Vec tak male brinu za izgled................

A imas i slikovnicu Medvjedić vile Dudilice koja je jako fora, pa možda upali......
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 07:38   #52
MOja za uspavljivanje koristi cicu od prvog dana. Duda je nikada bas nije zanimala,hvala bogu. To mi je bila koma kad bi vidla tak velke klince sa dudom ili sa svojom dekicom(krpicom) i sl, pa sam to izbjegavala. U svakom slucaju lakse ih je odviknut do godine dana nego kasnije kad su stvarno mali tvrdoglavi ljudi. S novom bebicom isto ne namjeravam uvodit dudu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 08:50   #53
Ja ih imam dvoje, kcer od 22 i sina od 6 mjeseci i niti jedan nikada nije imao dudu. Kad su bili nemirni zena ih je stavila na cicu, malo su si podudlali i smirili se. Uopce nije bilo potrebe za dudom.

Zanima me kako ste uopce poceli davati dude svojoj djeci i zbog cega? Zanima me cisto da vidim da li su moji kikaci ekstremno dobri ili smo mi primjenili drugacije metode.
goxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 10:54   #54
ja sam svoga odvikla (iako nije bas bio neki ovisnik o dudi) kad je imao cca 2 g. i rekla da me zvala Vila Dudica, i pitala ako imamo neke dudice za siromasne bebe. Onda smo nase dudice oprali, stavili kraj prozora i Vila Dudica je dosla, tu noc uzela dude (jos ih imam negdje skrivene u ormaru skupa s onim narukvicama iz rodilista) i vise nam nikad nisu trebale.
Neki dan (a sad ima 6,5 g.) nadje on u nekoj ladici jednu dudicu (valjda tu nismo "poslali s vilom") i pita : a hocemo i ovu dudu dati vili? Rekla sam da cemo si je ostaviti za uspomenu.
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 11:46   #55
negdje s godinu i pol se posljednja duda raspala, počeo je plakati i muž se već spremnao izvući drugu sa lagera , no u međuvremenu sam mu 'objasnila' da mama i tata nemaju novaca za drugu . Još je jednom pitao sutradan za nju i to je bilo to.
Dok kod moje sestre npr. nikakva uvjeravanja nisu urodila plodom, imala je dvije dude i to do 5,6 godina
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 22:45   #56
Quote:
goxic kaže:
Ja ih imam dvoje, kcer od 22 i sina od 6 mjeseci i niti jedan nikada nije imao dudu. Kad su bili nemirni zena ih je stavila na cicu, malo su si podudlali i smirili se. Uopce nije bilo potrebe za dudom.

Zanima me kako ste uopce poceli davati dude svojoj djeci i zbog cega? Zanima me cisto da vidim da li su moji kikaci ekstremno dobri ili smo mi primjenili drugacije metode.

imamo dvoje djece i mala je sisala 8mj.a za bebača mislim da će i duže...
postoje djeca koja neće dudicu od početka kjao ni boćicu...moja hoće
i puno mi to znači kad su mala al sad bi neke princeze mogle predat
štafetu ali...
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 07:06   #57
Mojoj su u bolnici prvi put probali uvaliti dudu ali im nisam dala. Bojala sam se da ce se navuc na to i da cu imat ovakvih problema. Lakse mi je da cica i da se veze za moju cicu nego za dude, razno razne plisane zivotinje i dekice, to mi je oduvijek bilo koma pa joj jednostavno nisam dala dude. KAd bi putovali u autu znala sam joj dat i malo bi je to smirilo ali nis posebno. Poslje smo naucili cicat i u auto sjedalici(ne pitajte, egzibicionista sam totalni hehe) Ni sad nema nekaj tak za kaj se bas vezala pa nemam problema sa navlacenjem tih stvari kud god idemo. Sretna je s bilo kojom igrackom i ne spava s nicim posebno. Nama je super. Sad kad cu imati drugo ne znam kak ce to biti jer ce mi ipak biti lakse uvalit bebici dudu jer ne cu imat bas toliko vremena koliko sa princezom.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 08:10   #58
Ne znam, nekako se ne mogu oteti dojmu da su dude sredstvo za liniju manjeg otpora. Vidio sam puno puta da se beba zaplace a roditelji Hopla -> dudu u usta. Mi bi u tom slucaju ili primili dijete ili bi mu zena dala cicu. Smiri se za sekundu.

Ja sam zeni reko da me uopce ne dira da li je obrisala prasinu, oprala prozore, sredila sudje, stavila prati veš, skuhala nama rucak. Bolje da to vrijeme dok je doma iskoristi da se čim više bavi s klincima. I tak smo se odlučili da nećemo davat dudu.

Ne, nije ovo napad na dudače nego iznošenje vlastitog mišljenja jer opet znam i za slučajeve kada klinci plaču non stop pa je to onda jedino rješenje.
goxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 13:03   #59
E pa jučer sam bila u babinjama ili kak se to već zove i curica(stara 4mjeseca)
je urlala non-stop i na kraju joj je moja mala dala bracinu dudu
i ušutila se da smo produžili boravak!!!!!!!!!!Bracina dudda je bila u kutijici sterilizirana,nova...tak da me nitko ne napada!
Kad sam rodila drugo dijete bila sam isprva u sobi sa jednom mamom kojoj je bebač urlao tak glasno da su sestre donjele dudu i rekle da je sad dosta i da
je dovoljno za danas vježbalo pluča!
Svima nam je laknulo.
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 13:06   #60
Postoje roditelji koji mogu sluzšat djecu da plaču,naše mišljenje je da male bebe,cirka do godinu dana,ne plače bezrazložno i zato ako nije gladno,žedno,ukakano...plače sa dudom-uzmemo ga u naručje i nema drugog !
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.