Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 18:42   #121
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
to bi trebalo biti to ali mi je jedna cura rekla kako taj pregled opako boli....
doktorica je rekla da im to daje informaciju o stanju jajovoda ali da ih i malo razčisti na neko vrijeme... ja samo znam da je mene toga strah... u splitkoj bolnici to nije najugodniji pregled, a u privatnika je 700 kn.

ne znam jel ti ovo sta pomaze - meni nije bolilo ni malo - malo je neugodno bilo ali nije bolilo - ali moji jajovodi nisu bili zacepljeni - mozda nisu ni kod tebe pa nece bolit

samo poslije stavi veliki ulozak - ta voda curi poslije


drzim fige
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 19:15   #122
Quote:
margarita kaže: Pogledaj post
ne znam jel ti ovo sta pomaze - meni nije bolilo ni malo - malo je neugodno bilo ali nije bolilo - ali moji jajovodi nisu bili zacepljeni - mozda nisu ni kod tebe pa nece bolit

samo poslije stavi veliki ulozak - ta voda curi poslije


drzim fige
ja se planiram nakljukat ketonalima... , a mislim da ću to otići napraviti privatno, jer kažu da je tada znatno ugodniji pregled.... bože dragi šta mi sve neće uvalit tamo dole????
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 19:17   #123
Mufi meni je dosadno!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 19:20   #124
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Mufi meni je dosadno!
ja sam na poslu i dosadno mi jeeeeee....
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 19:25   #125
Aj na wannabe, ne smimo chatat ovde!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 19:48   #126
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Sis, to ti je vodena (folikularna) cista, koja se stvori kad folikul ne pukne na vrijeme iz nekog razloga, pa mjehurić samo nastavi rasti. Očito nije došlo do ovulacije, jajna stanica nije izišla iz jajnika, i zato ni nemaš menge ovoliko. Ona bi trebala puknuti od Dabrostona, mada i ne mora.
Jesi napravila test prije nego si popila prvu tbl? I nazovi tetu i naruči čaj od vrkute, dobar je za to. Obavezno.


Sanja, držim fige.
napravila test jutros i potrosila jos jedan na minus...jbg...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 13:25   #127
Meni su pregledali jajovode na laparoskopiji i tada su puštali kontrast kroz njih da se vidi da li su prohodni.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 16:09   #128
Quote:
yasmine kaže: Pogledaj post
Meni su pregledali jajovode na laparoskopiji i tada su puštali kontrast kroz njih da se vidi da li su prohodni.
kako su meni objasnili to ide nakon propuhivanja jajovoda.... hmmmm, koliko toga nam još mogu napravit????
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:57   #129
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
kako su meni objasnili to ide nakon propuhivanja jajovoda.... hmmmm, koliko toga nam još mogu napravit????
Mene nisu slali na nikakvo propuhivanje. Predložili laparoskopiju, ja sva sretna pristala i tada pregledali prohodnost jajovoda a ja lijepo spavala.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:00   #130
Quote:
yasmine kaže: Pogledaj post
Mene nisu slali na nikakvo propuhivanje. Predložili laparoskopiju, ja sva sretna pristala i tada pregledali prohodnost jajovoda a ja lijepo spavala.
a zasto laproskopiju? zar nisu mogli to vaginalno - bez da te rezu?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 18:35   #131
Quote:
margarita kaže: Pogledaj post
a zasto laproskopiju? zar nisu mogli to vaginalno - bez da te rezu?
to ti je propuhivanje janika ali je laparoskopija točnija. ja sam se već jednom laparoskopski operirala i ne podnosim dobro narkozu pa bi to htjela preskoćit ako je ikako moguće...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 00:23   #132
Smile

Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
margarita, utješno mi je vidjeti da taj problem neznanja kod ginekologa nije samo moj. meni je dijagnosticiran PCOS bez hormonske slike, onako od oka .... i sve šta znam sama sam saznala, ali mi je kako žao šta cure na forumu Žensko zdravlje misle da se PCOS da izlječiti pa non stop pitaju zašto im doktori daju tablete kad im se nakon njih stanje vrati na isto....
Pozdrav svima!!!Moj savjet ti je da napravis hormonsku sliku, jer je i meni doktor kako ti kažeš od oka dijagnosticirao PCOS i tako sam živjela u uvjerenju 8 godina, uzimala sam sve moguće tablete od dobrastona do svih mogucih kontracepcijskih pilula.zadnje 2 god sam bila na najslabijima jasmin, uz prekide.Prstala sam ih uzimat jer sam htjela bebu.mislila sam da ce to biti mukotrpan proces,a ja sam ostala trudna iz prvog pokušaja.Otišla sam kod drugog doktora(privatnika) da bi mi on rekao kako moji jajanici nisu PCOS nego samo nalik na policistične i da zato nije bilo problema oko toga da zanesem,a ja se od 15-god mislim hocu li ikad imati djecu ili ne zbog krive dijagnoze.Želim vam svima da sta prije zatrudnite i da budete sretne kao ja !!!
trudnica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 09:29   #133
Quote:
trudnica24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!Moj savjet ti je da napravis hormonsku sliku, jer je i meni doktor kako ti kažeš od oka dijagnosticirao PCOS i tako sam živjela u uvjerenju 8 godina, uzimala sam sve moguće tablete od dobrastona do svih mogucih kontracepcijskih pilula.zadnje 2 god sam bila na najslabijima jasmin, uz prekide.Prstala sam ih uzimat jer sam htjela bebu.mislila sam da ce to biti mukotrpan proces,a ja sam ostala trudna iz prvog pokušaja.Otišla sam kod drugog doktora(privatnika) da bi mi on rekao kako moji jajanici nisu PCOS nego samo nalik na policistične i da zato nije bilo problema oko toga da zanesem,a ja se od 15-god mislim hocu li ikad imati djecu ili ne zbog krive dijagnoze.Želim vam svima da sta prije zatrudnite i da budete sretne kao ja !!!
tako ti je meni prvotno doktorica dijagnosticirala PCOS iz UVZ-a!!! i kad sam je pitala na sljedećem pregledu šta s tim, ona meni da ne zna o čemu ja pričam. ja lipo promjenila doktora i otišla u famoznog Poljaka u CITO-a i St-u i to mu rekla a on na to samo frknija jer očito nisam imala dovoljno simptoma. sada sam kod dr. Branice i ona mi je u 2 mj dala da vadim hormone koji su potvrdili dijagnosu ali isto tako mi anomalije nisu tako jake pa se to ne smatra teškim poremećajem.... ma oni su neodgovorni, i misle ako si mlađa da te mogu maslat.

drago mi je da si trudna i želim ti sretnu trudnoću!
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 21:20   #134
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
to ti je propuhivanje janika ali je laparoskopija točnija. ja sam se već jednom laparoskopski operirala i ne podnosim dobro narkozu pa bi to htjela preskoćit ako je ikako moguće...
ma meni se cini da su neki doktori malo vrzi na skalpelu

to propuhivanje iliti pregled da se vidi da li su jajpvodi prohodni se sasvim lijepo moze raditi vaginalno

naravno da je laproskopija tocnija ali rezati da bi se dijagnosticiralo mi se cini malo predrastricno kad postoji alternativa

ja sam prosla kroz laproskopiju - i slazem se s tobom - pokusati izbjeci u svakom slucaju

i kad su mi dijagnosticirali drugu vanmatericnu trudnocu prvo su pokusali rijesiti to putem injekcije kemoterapije (da se izbjegne operacija ta injekcija ako se da na vrijeme zaustavi rast embrija u jajovodu i onda ga tijelo absorbuje) - na zalost menu su tu injekciju dali dva dana opre-kasno pa sam i poslije injekcije zavrsila u hitnoj na operaciji
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 21:31   #135
Quote:
margarita kaže: Pogledaj post
ja sam prosla kroz laproskopiju - i slazem se s tobom - pokusati izbjeci u svakom slucaju
kada sma se savjetovala za laparoskopsku operaciju žuči moj doktor koji je mlađi je bio za to, dok je memin stariji (oba kirurzi) je bip protiv jer je to operacija koja se dijelom radi kroz pupak i tako povećava opasnost od kile pri porodu (no ja jer sam nositelj gena hemofilije ću ionako najvjerovatnije morati na carski rez). iako sam nakon te operacije u roku 6 dana bila na nogama svako rezanje mišićnog zida nije dobro, tako da mislim da mi je to stvarno opcije taman prije umjerne oplodnje...
kod nas se inaće puuunooo toga riješava tako nasilnim tretmanima jer se ljudima ne da zamarti dužim ali manje nasilnim metodama. tu vrijedi moć informacije, na ništa se ne pristaje dok se ne dobije drugo mišljenje i dok se dobro ne raspitaš jeli to baš nužno!!
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 10:04   #136
Tražila nešto o propolisu u trudnoći, pa sam naišla i na ovo..
Za one koje možda nisu već to pročitale, jer pretpostavljam da ste itekako informirane
Znanstvenici zaključuju da je "pčelinji propolis učinkovita mogućnost u liječenju neplodnosti kod žena s minimalnom ili blagom endometriozom." Izvrsni rezultati ove pilotske studije upućuju na opravdanost multicentričnog prospektivnog ispitivanja učinka pčelinjeg propolisa.
Evo i cijeli link http://www.poliklinika-harni.hr/teme.asp?id=162
Sretno drage koke
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 17:40   #137
Hvala mufloncic na lijepim željama!Ako slucajno opet ne budes zadovoljna s gin. odi kod dr. cecuka (put firula 21.),on je riješio sve moje zablude, on mi sada vodi trudnocu i jako sam zadovoljna jedino je problem sta je privatnik.
trudnica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 13:47   #138
bok svima,evo i ja imam policističene jajnike i nemogu zatrudnjet.več smo god i pol u obradi i imali već dvije bezuspješne inseminacije.isto sam pila klomifen ua ovulaciju i nakon svakog mj mi se cista počela povečavat i onda čekat da pukne ili operirat.luda sam več.ako ima koja od vas da želi podijelit iskustvo neka se javi.baš bi mi trebalo da s nekim razgovaram ko ima iste probleme a vidim da vas ima dosta.pliz.javite se
par-istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:52   #139
Par-Istra, koliko ti je godina?


Je li ti kakvo objašnjenje dao ginekolog?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 14:04   #140
justforfun na kakvo objašnjenje misliš?25 god
par-istra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.