Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 12:48   #1
Baby hopsalica

Bok mame!

Zanima me dali netko ima iskustva sa baby hopsalicom. To je kao neki baby bungee, ako sam dobro shavtila, koji se ušerafi, npr. u štok od vrata (mi imamo drvene grede po stanu, pa bi je ja umontirala u nijh), staviš klinca u to, pa mogu skakati. Naime, moj sinek ima 8 mjeseci, još pošteno ni ne sjedi, a kad ga dignem na nogice obožava skakati, pa mi je palo na pamet da bi mu se to svidjelo. Dakle, trebam vaše mišljenje o eventualnoj štetnosti, savjetima, što, kako, zašto i sl.
Našla sam neku sličku, ali ne znam kako je staviti, pa.......
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 12:51   #2
Evo, jedan link na kojem se može pogledati kako to izgleda:

http://www.media-commerce.com.hr/pro...id1=75&id2=603
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:19   #3
meni je to slično kao i hodalica....ja je ne bi kupila svom djetetu, radije kupim guralicu kojom se dijete može igrat a pomaže mu da se diže i ustaje i radi prve korake ispravno i samo svojom snagom..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:24   #4
Pojma nemam, ali ja iskreno nebi. To mi je na foru hodalice a njen sam protivnik, s tim da mi je tu čak hodalica i bolja jer se barem može kretati.
I neznam kakav je tvoj mališa ali znam da bi moja unutra htjela biti ravno minutu pa bi to bio bačen novac. Radije dobro operi pod, stavi neku prostirku, ukloni opasne predmete, zaštiti utičnice i pusti dijete da istražuje. Vjerojatno još ne puza pa mu stavi neki kotrljajući predmet da ga pokuša dohvatit, to će ga poticat na kretanje.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:32   #5
dobro su ti cure rekle,hopsalica nije dobra za kukove.Lijepo na pod i dijete će uživat
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:41   #6
ja ne bih ni slučajno. kad smo došli fizijatru i kad je skužio da mi beba ima kriva stopala (staje na prste i vanjsku stranu stopala) prvo je pitao je li bila u hodalici ili nekoj hopaslici jer su to posljedice tih sprava
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:19   #7
Quote:
nestrpljiva kaže: Pogledaj post
Bok mame!

Zanima me dali netko ima iskustva sa baby hopsalicom. To je kao neki baby bungee, ako sam dobro shavtila, koji se ušerafi, npr. u štok od vrata (mi imamo drvene grede po stanu, pa bi je ja umontirala u nijh), staviš klinca u to, pa mogu skakati. Naime, moj sinek ima 8 mjeseci, još pošteno ni ne sjedi, a kad ga dignem na nogice obožava skakati, pa mi je palo na pamet da bi mu se to svidjelo. Dakle, trebam vaše mišljenje o eventualnoj štetnosti, savjetima, što, kako, zašto i sl.
Našla sam neku sličku, ali ne znam kako je staviti, pa.......
eto, sve su ti cure rekle!
ja bi samo spomenula da ako se još sam ne posjeda, a pretpostavljam da se onda ni na noge sam ne diže, da ga ne stavljaš da hopsa i skače, odnosno da mu ne puštaš težinu na njegove nogice. kad će biti spreman, naći će način da sam ustane a onda može hopsati do mile volje
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:27   #8
Hvala na odgovorima!

Nakon što sam ih proičitala, odustala sam od te hopsalice, jer ni ja nisam za hodalicu, pa ako je efekt isti onda bolje ne! Mislila sam da bi mu to bilo fora zato kaj je jako nemiran, stalno luapara rukama i nogama, i već 1.5 mjesec gmiže (ne puže klasičnim stilom na koljenima), a mi ga ogradili cca. 2 m2 u dnevnom boravku, jer imamo psa, pa mi je bad zbog dlaka da gmiže okolo. Vidim da mu je već dosta biti ograđen, pa sam mislila možda tak nekaj za razonodu. U svakom slučaju, hvala puno svima!
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:46   #9
Moji su bili u hopsalici, ali kratko vrijeme, brzo bi im dosadila. Ja ih nisam stavljala da se mogu oslanjati na noge, vec su se samo mogli malo odgurivati od poda. L je bila svega 3-4 puta.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:31   #10
mm je zapeo da kupimo malisi tu hopsalicu... evo link ako netko ne zna sta je to http://www.media-commerce.com.hr/pro...d1=75&id2=603# . sto vi mislite?? ja nekako...ne znam.... mislim princip je ko hodalica samo sta se ne krece,ne moze ispast van ili prevrnut se... ali cemu onda sluzi?? da hopsa na mjestu??
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:40   #11
ja ne bi. mislim da su cure gore već sve rekle.

ja sam si razmišljala kupiti maličkoj ljuljačku na tu foru kad bude malo veća, sad tek sjedi kak treba. tak nekaj sam ja imala.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:55   #12
ma procitala sam.... samo treba mm-a uvjerit. ali nije mi uopce jasno cemu to sluzi?? da dijete skakuce na mjestu???
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:59   #13
na znam čemu to
kao hodalica ali da ti ne može pobjeći? objesiš dijete u kuhinju pa kuhaš ručak?
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 01:03   #14


pa da,ni meni nije jasno...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 08:40   #15
mi smo je dobili bez da sam znala sto je...
samo kod nas su vrata malo veca, pa cura ne hopsa nego visi...
mm objesio jednom i skinuo odmah... sad negdje kupi prasinu...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 08:59   #16
Meni je pala na pamet ta hopsalica kad bi uzela nećaka u ruke pa ga podigla na nogice-to je obožavao i baš bi se odgurivao i skakao
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 13:47   #17
to je kao i hodalica-smeće i totalno beskorisno.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 13:57   #18
Mi cemo hopsalicu ali ne koja ide na stok nego ovako:


Ja mislim da bi ona svisnula od srece u tome
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 14:06   #19
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
Mi cemo hopsalicu ali ne koja ide na stok nego ovako:


Ja mislim da bi ona svisnula od srece u tome
imi, taman sam tražila po netu fotku ovog čuda jer se i meni jako sviđa

imamo i njihov gym iz te kolekcije i svaka kuna se isplatila.

ali, po svemu sudeći neće ga dobiti jer nam je ortoped rekao da je bolje da to zaobiđemo u širokom luku. nego, jel ima tako nešto za odrasla? ja bi sebi to kupila...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 21:36   #20
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post

ali, po svemu sudeći neće ga dobiti jer nam je ortoped rekao da je bolje da to zaobiđemo u širokom luku. nego, jel ima tako nešto za odrasla? ja bi sebi to kupila...
lol. e. ja bi isto to.

pustila bi dijete da gleda u mene i plače dok ja skačem gore dolje opla cupla cijeli dan
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.