Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2016., 17:27   #1401
Quote:
bokafalsa kaže: Pogledaj post
Molim pomoc!
Rodila sam prije nepunih mjesec dana. Sad sam u procesu sredivanja papira. Da li sam dobro shvatila da imam pravo na novcanu pomoc za opremu novorodenog djeteta ( to je od grada) i pravo na jednokratnu pomoc za dijete (a to dobivam od HZZO-a)?
Ovo za grad Zagreb znam, ali ovo za pomoc od HZZO-a prvi put sad vidim na papiru koji nam je dala teta u maticnom uredu.

Unaprijed hvala na odgovoru!
Da. Tocno. Kada odes u hzzo predat papire za zdravstveno odmah ispunis i papir za jednokratnu pomoc (nesto vise od 2000kn mislim) i to ti sjedne sa sljedecom uplatom porodiljnog.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 18:28   #1402
E super! Puno hvala na informacijama.
Zaduziti cu muza da to sljedeci tjedan obavi, bit ce tocno prije punih mjesec dana od rodenja bebice
bokafalsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 19:34   #1403
Quote:
bokafalsa kaže: Pogledaj post
E super! Puno hvala na informacijama.
Zaduziti cu muza da to sljedeci tjedan obavi, bit ce tocno prije punih mjesec dana od rodenja bebice
Pa ionako moras predati za zdravstvenu prije prvog pregleda tako da to automatski ide ako nije poslodavac prijavljivao.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:59   #1404
Hm, tražim i gledam i nikako skužit...

Najme, draga i ja očekujemo prvo dijete polovicom rujna. E sad, oboje imamo prebivalište u Splitu, al smo trenutno na privremenom radu u Zagrebu gdje imamo prijavljeno boravište zadnjih godinu dana.

E sad, Splićani nam kažu da nemamo pravo na splitsku naknadu jer će dite bit rođeno u Zagrebu, a Zagrepčani nam kažu da nemamo pravo na zagrebačku naknadu jer nam je prebivalište splitsko.

Ergo, nemamo pravo ni na što?
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:09   #1405
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
Hm, tražim i gledam i nikako skužit...

Najme, draga i ja očekujemo prvo dijete polovicom rujna. E sad, oboje imamo prebivalište u Splitu, al smo trenutno na privremenom radu u Zagrebu gdje imamo prijavljeno boravište zadnjih godinu dana.

E sad, Splićani nam kažu da nemamo pravo na splitsku naknadu jer će dite bit rođeno u Zagrebu, a Zagrepčani nam kažu da nemamo pravo na zagrebačku naknadu jer nam je prebivalište splitsko.

Ergo, nemamo pravo ni na što?
U Zagrebu sigurno nemate pravo jer morate imati prijavljeno prebivalište u Zagrebu najmanje pet godina prije rođenja djeteta. Ja ću u rujnu imati pet godina, a rodila sam sad u svibnju i nisam mogla dobiti tu naknadu pa je muž tražio na svoje ime.
__________________
3.9.2011.
espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:42   #1406
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
Hm, tražim i gledam i nikako skužit...

Najme, draga i ja očekujemo prvo dijete polovicom rujna. E sad, oboje imamo prebivalište u Splitu, al smo trenutno na privremenom radu u Zagrebu gdje imamo prijavljeno boravište zadnjih godinu dana.

E sad, Splićani nam kažu da nemamo pravo na splitsku naknadu jer će dite bit rođeno u Zagrebu, a Zagrepčani nam kažu da nemamo pravo na zagrebačku naknadu jer nam je prebivalište splitsko.

Ergo, nemamo pravo ni na što?
Nažalost, točno to se dogodilo jednim mojim poznanicima s mora. Sjebano je to.

Logično bi bilo da Splićani popuste i daju vam pare. Uostalom, što kad su u pitanju komplikacije pa se ide iz cijele Hrvatske rađat u Zagreb? Ta djeca isto nemaju prava na naknadu svojih gradova? A kad se mali turist iz Zagorja slučajno rodi tijekom godišnjeg u Splitu, onda on zaslužuje ST naknadu? Ništa to nema smisla.

Predlažem da potražiš na netu koji su dokumenti potrebni za Split i vidiš jel se igdje spominje mjesto rođenja kao faktor. Možda samo seru kao što šalteruše to vole radit. Dijete prijaviš s prebivalištem u Splitu kad se rodi i inzistiraš na naknadi od Splita.

Zagrebačku sigurno nećete dobiti.
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 16:09   #1407
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
Hm, tražim i gledam i nikako skužit...

Najme, draga i ja očekujemo prvo dijete polovicom rujna. E sad, oboje imamo prebivalište u Splitu, al smo trenutno na privremenom radu u Zagrebu gdje imamo prijavljeno boravište zadnjih godinu dana.

E sad, Splićani nam kažu da nemamo pravo na splitsku naknadu jer će dite bit rođeno u Zagrebu, a Zagrepčani nam kažu da nemamo pravo na zagrebačku naknadu jer nam je prebivalište splitsko.

Ergo, nemamo pravo ni na što?
Pretpostavljam da dijete mozete prijaviti samo u Splitu,tako da je to poveznica i onda ne znam zasto ne bi mogli traziti pomoc tamo.. Ako cete duze ostati u zagrebu i sljedecu jesen trebati jaslice svakako na vrijeme imajte u vidu da vam i za gradske jaslice treba prebivaliste.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:53   #1408
Za privatne jaslice ne treba prebivaliste ali se placa puna ekonomska cijena....ona iznosi do 2500kn (ovisi koliku cijenu si je privatnik stavio

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 07:29   #1409
Kada ce sijest na racun onih 1800kn? u dve rate
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 12:07   #1410
Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post
Kada ce sijest na racun onih 1800kn? u dve rate
To ti ide jako sporo. Prva rata cca 1-2 mj nakon predaje prijave, druga nakon vise od 1 godine. Mi recimo za drugo dijete jos nismo dobili 2.ratu,a predali u Ozujku 2015.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 07:29   #1411
hvala puno;-) znaci zaboravit na to...
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 13:51   #1412
Pozdrav svima, jedno pitanje u vezi isplate novčane pomoći od strane Grada Zagreba. Piše sljedeće, a tiče se prava na ostvarivanje te pomoći:

...koji je državljanin Republike Hrvatske, s neprekidno prijavljenim prebivalištem u Gradu Zagrebu od najmanje pet godina neposredno prije rođenja toga djeteta i dalje neprekidno sve do isplate novčane pomoći u cijelosti;

E sad, ja sam imala prijavljeno BORAVIŠTE od 2006, pa sve tamo do 2014. otkad imam prijavljeno prebivalište. Broji li se to kao tih pet godina života u Zagrebu (dakle, i boravak i prebivalište) ili će mi brojati samo ovo od 2014.?
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 09:54   #1413
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, jedno pitanje u vezi isplate novčane pomoći od strane Grada Zagreba. Piše sljedeće, a tiče se prava na ostvarivanje te pomoći:

...koji je državljanin Republike Hrvatske, s neprekidno prijavljenim prebivalištem u Gradu Zagrebu od najmanje pet godina neposredno prije rođenja toga djeteta i dalje neprekidno sve do isplate novčane pomoći u cijelosti;

E sad, ja sam imala prijavljeno BORAVIŠTE od 2006, pa sve tamo do 2014. otkad imam prijavljeno prebivalište. Broji li se to kao tih pet godina života u Zagrebu (dakle, i boravak i prebivalište) ili će mi brojati samo ovo od 2014.?
Boraviste se ne broji.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 21:38   #1414
Boraviste se ne broji.....
A muz???? Ako on zadovoljava uvijete - onda nema problema

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:44   #1415
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Boraviste se ne broji.....
A muz???? Ako on zadovoljava uvijete - onda nema problema

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Dovoljno je da 1 roditelj ima min.5 godina boravista. Taj roditelj trazi "pomoc". Ali u trenutku predavanja oba roditelja moraju imati prebivaliste.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:46   #1416
Ako nekome nije jasno zasto se boraviste ne broji-kada imas prijavljeno boraviste ne placas poreze i prireze tom gradu vec onome u kojem imas prebivaliste,bez obzira gdje zivis. Nece ti neki grad davati novce ako nema koristi od tebe.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:51   #1417
Moze muz ako ima prebivaliste.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:24   #1418
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ako nekome nije jasno zasto se boraviste ne broji-kada imas prijavljeno boraviste ne placas poreze i prireze tom gradu vec onome u kojem imas prebivaliste,bez obzira gdje zivis. Nece ti neki grad davati novce ako nema koristi od tebe.


ovo nije istina. ne placas ako zivis negdje u blizini npr. Velika Gotica, Petrinja i slicno (dakle mjesto/grad odakle realno mozes putovati u Zagreb na posao). svi ostali, Dalmacija i slicno, sve sto je daleko, placaju prirez Zagrebu, a u konacnici nemaju pravo na pomoc. (ovo je objasnjeno pod pretpostavkom da se radi o Zagrebu).
godinama sam imala prijavu u Dalmaciji, i uredno placala prirez od 18% gradu Zagrebu.
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:44   #1419
Quote:
Freda kaže: Pogledaj post
ovo nije istina. ne placas ako zivis negdje u blizini npr. Velika Gotica, Petrinja i slicno (dakle mjesto/grad odakle realno mozes putovati u Zagreb na posao). svi ostali, Dalmacija i slicno, sve sto je daleko, placaju prirez Zagrebu, a u konacnici nemaju pravo na pomoc. (ovo je objasnjeno pod pretpostavkom da se radi o Zagrebu).
godinama sam imala prijavu u Dalmaciji, i uredno placala prirez od 18% gradu Zagrebu.
Tek sad vidim odgovore, hvala svima. Slažem se s Fredom - i ja sam bila prijavljena u drugom gradu, a prirez plaćala Zagrebu i to puno više od pet godina. Tako da baš nije fer. Muž ima prijavljeno prebivalište, ali još kraće nego ja tako da očito ništa od naknade.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:56   #1420
Quote:
Freda kaže: Pogledaj post
ovo nije istina. ne placas ako zivis negdje u blizini npr. Velika Gotica, Petrinja i slicno (dakle mjesto/grad odakle realno mozes putovati u Zagreb na posao). svi ostali, Dalmacija i slicno, sve sto je daleko, placaju prirez Zagrebu, a u konacnici nemaju pravo na pomoc. (ovo je objasnjeno pod pretpostavkom da se radi o Zagrebu).
godinama sam imala prijavu u Dalmaciji, i uredno placala prirez od 18% gradu Zagrebu.
Šta nisi tražila povrat poreza i dobivala natrag na osnovi mjesta prebivališta? Znam na desetke takvih slučajeva. Na kraju su dobili veliki povrat poreza jer nisu imali prebivalište u Zagrebu. Dakle, plačaš cijelu godinu, ali na kraju ti se vrati.

Nego, jel netko u zadnje vrijeme dobio drugu ratu jednokratne pomoći za drugo dijete. Užasno to sporo ide. Mi smo prijavili u ožujku 2015 (drugo dijete) - dobili prvu ratu, a od druge, treće i četvrte još ništa, iako na papirima piše da se do druge godine djetetova života treba sve isplatiti. Nekako sumnjam.... Ostalo je manje od pola godine za tri rate.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.