Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2010., 13:18   #61
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam bila na niti jednom prosvjedu, ali ni ne smatram prosvjednike ljencinama.

Sto bi se trebalo dogoditi da odem?

1) cilj prosvjeda bi trebao biti meni zanimljiv/koristan
2) trebala bi se uvjeriti da prosvjed kao oblik iskazivanja volje naroda u ovoj drzavici nije ono sto je:
- par sati okupljanja
- malo minuta u informativnim emisijama
- rezulatat svega toga naravno - 0
Znaci trebala bi vidjet konkretne efekte - tipa xy ljudi prosvjedovalo je protiv izgradnje šoping centra tu i tu. I izgradnja tog soping centra je nakon xy dana prosvjeda prebacena na drugu lokaciju.

Potpisujem!

Moja inercija i proizlazi iz činjenice da se u večini slučajeva ipak ništa ne promjeni. Nažalost!
__________________
Kad narastem bi'ću televizor, kad narastem bi'ću teve!!
envoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 13:52   #62
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam bila na niti jednom prosvjedu, ali ni ne smatram prosvjednike ljencinama.

Sto bi se trebalo dogoditi da odem?

1) cilj prosvjeda bi trebao biti meni zanimljiv/koristan
2) trebala bi se uvjeriti da prosvjed kao oblik iskazivanja volje naroda u ovoj drzavici nije ono sto je:
- par sati okupljanja
- malo minuta u informativnim emisijama
- rezulatat svega toga naravno - 0
Znaci trebala bi vidjet konkretne efekte - tipa xy ljudi prosvjedovalo je protiv izgradnje šoping centra tu i tu. I izgradnja tog soping centra je nakon xy dana prosvjeda prebacena na drugu lokaciju.
Pa nema efekta ako su ljudi preinertni da bi prosvjedovali Ili ti čekaš da neki prosvjed bude uspješan bez tebe pa ćeš doć na idući?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:39   #63
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Pa nema efekta ako su ljudi preinertni da bi prosvjedovali Ili ti čekaš da neki prosvjed bude uspješan bez tebe pa ćeš doć na idući?
Drugo

Iako ne gledam teve, pa zapravo i nisam u toku, ponesto procitam na netu, ponesto nacujem od ukucana koji gleda teve - do sad kolko se sjecam je bilo par nekavih gradanskih prosvjeda - za benzinsku tu negdje oko Jaruna, za nekvu ulicu i ocel bit dvosmjerna il ne, za neki kurac na Cvjetnom, za crkvu negdje u NZ-u i za ovu Varsavsku.
Sta je bilo iz toga?
Sve je ostalo isto ko da prosvjeda nije niti bilo.
Benzinska se izgradila, ta ulica je postala dvosmjerna, taj kurac na Cvjetnom se gradi... doduse ne znam jel ta crkva u NZ-u izgradena, al brijem da je.

Da, da vidim da ikakav prosvjed urodi plodom - jebo me pas otisla bi na neki za ciji cilj bi procjenila da je oukej i stajala na minus 10 sa transparentom u ruci ili ne znam, sam stajala bez transparenta

Al buduci da to meni sve zgleda - ljudi se trude a to sve skupa nema nikakav konkretni efekt osim da se za to cuje na zagrebackoj panoramni/vijestima - ne vidim svrhu u tome da ja dignem i svoju guzicu.
Cini mi se ko Sizifov poso.
Kurac od ofce
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.

Zadnje uređivanje dora : 13.02.2010. at 14:44.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:44   #64
Hm, Dora, aj razmisli koliko je prosvjeda u povijesti propalo prije no što se nešto počelo mijenjat Da, danas je u Hrvatskoj mafija jača od civilnog društva. Ali ne, to nije razlog da se ne borimo isto ojačati. Nije dovoljna motivacija? Opet, ako misliš da te se to izravno ne tiče - grdo se varaš. Ili imaš bekap, inozemstvo ili otok. Jer ako moraš živjeti u Hrvatskoj s ograničenim političkim i pravnim slobodama, a danas moraš - to ti valjda ne odgovara?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 15:03   #65
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Hm, Dora, aj razmisli koliko je prosvjeda u povijesti propalo prije no što se nešto počelo mijenjat Da, danas je u Hrvatskoj mafija jača od civilnog društva. Ali ne, to nije razlog da se ne borimo isto ojačati. Nije dovoljna motivacija? Opet, ako misliš da te se to izravno ne tiče - grdo se varaš. Ili imaš bekap, inozemstvo ili otok. Jer ako moraš živjeti u Hrvatskoj s ograničenim političkim i pravnim slobodama, a danas moraš - to ti valjda ne odgovara?
To ne odgovara nikom.
Ja, ti, masa nas (ako nije stvarno povelika masa) mafiju i lopove nece sjebat.


Promjenu bi jedino moglo donijet nesto veliko - tipa da onih 400 tisuca na burzi popizdi i k tome im se pridruzi ekipa koja rinta ko konj za 2 soma mizerije mjesecno na odredeno + penzici koji zivotare sa jos manje para i da odu svi kolektivno jebat majku polupismenim guzicarima koji se vucaraju u crnim bemvejima i od kojih se niko nije okoristio pozicijom ( ), od kojih niko nije zaposlio familiju do 10og koljena + kumove/prijatelje/prijateljeve prijatelje, a o vodenju drzave znaju ko moja pokojna baka - oukej, ja cu im se pridruzit.
Jer tada bi se nesto korjenito mijenjalo.
Ako nista - zbog mase koju se ne bi moglo ignorirat :revolucionar u dusi:


Do tada - prevagnut ce 'Tja tak i tak nist od toga' cak i kad vidim hvale vrijednu akciju/prosvjed negdje.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 15:16   #66
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Da, da vidim da ikakav prosvjed urodi plodom - jebo me pas otisla bi na neki za ciji cilj bi procjenila da je oukej i stajala na minus 10 sa transparentom u ruci ili ne znam, sam stajala bez transparenta
Prije godinu dana je u Splitu nakon prosvjeda građana zaustavljeno nasipavanje gradske plaže Bačvice tucanikom. Sada kad znaš za taj jedan koji je urodio plodom, budi principijelna i prijavi se za Živi zid za Varšavsku.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 15:17   #67
ja poludim na patnju zivotinja, kao ono kad su onim biglovima lomili nogice.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:18   #68
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Prije godinu dana je u Splitu nakon prosvjeda građana zaustavljeno nasipavanje gradske plaže Bačvice tucanikom. Sada kad znaš za taj jedan koji je urodio plodom, budi principijelna i prijavi se za Živi zid za Varšavsku.
Kao sto rekoh, osim cinjenice da se ekculi prosvjedima nesto postize kao metodom u ovoj drzavi jos vaznija stavka je da - cilj prosvjeda mora biti meni zanimljiv ili koristan.
Varsavska to nije.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:24   #69
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, osim cinjenice da se ekculi prosvjedima nesto postize kao metodom u ovoj drzavi jos vaznija stavka je da - cilj prosvjeda mora biti meni zanimljiv ili koristan.
Varsavska to nije.
objasni.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:49   #70
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
objasni.
Uzmimo (rasprave radi) da se prosvjedima u ovoj drzavi nesto postize.
Sama ta cinjenica ne znaci da bi ja isla na ulicu radi bilo cega.
Isla bi radi onog sto je meni bitno, zanima me, tice me se posredno ili neposredno.

Izgradnja soping centra u Dubravi (primjerice) kojim bi se isti piknuo nasred livade di lokalna ekipa hakla/djeca se igraju/nesto vec - nije predmet mojih interesa i ne bi za to isla prosvjedovat jer sam na cisto drugom dijelu grada i prakticki ne znam da ni kak Dubrava zgleda.

Da mi neko oce piknut soping centar na livadi u naselju di ja zivim - isla bi prosvjedovat jer se to mene tice, smeta me.

Slicna stvar je s Varsavskom.
Meni je to ulica kojom prolazi dvojka.
Ulica kojim ne prolazim skoro pa nikad.
Ne mogu se nac u prosvjedima protiv parkirne rampe u ulici s kojom nemam ama bas nikakve veze
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:11   #71
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Meni je to ulica kojom prolazi dvojka.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:22   #72
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
To ja na ljep nacin ocu rec - jebe mi se
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:25   #73
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
To ja na ljep nacin ocu rec - jebe mi se
Vodnikova ženo, Vodnikova.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:36   #74
Gdje su nestala ova vremena?



Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:40   #75
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
Vodnikova ženo, Vodnikova.

Jebote fakat

Ono pala mi na pamet skola stranih jezika i automatska asocijacija mi je - dvojka
Samo sto jel - skola stranih jezika - postoji u Vodnikovoj i u Varsavskoj

Eto to mi cak nije niti ulica kojom prolazi dvojka
Jer ja niti ne znam di je ta ulica zapravo
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:13   #76
Dora, probaj shvatiti da prosvjed za Varšavsku nije samo prosvjed za ulicu Varšavsku .
Naime, to je ujedno i prosvjed za čitavu Hrvatsku, dakle i tvoju grudicu zemlje, koja se sustavno unagrđuje i uništava,
a građanski glas i pravo na glas zatiru kao u doba najgore
diktature! A zbog koga ili čega? Profita nekolicine barbara, polo plejera eks birtijaša i sl. kumova čiji uspon nerijetko prati metaforu uspona Krležinih Glembajeva.
Kome god to dosad nije bilo jasno, nadam se da je postalo nedavnim ranojutarnjim akcijama uništavaja i hapšenja.
Pametna si, ako si položila sudsku medicinu, vjerujem da možeš shvatiti i što je pisac u ovoj priči o prosvjedu tijo reći. Dovoljno je da malo prolistaš Silajnine postove, pošto se ona oko toga ovih dana dosta specijalizirala, a pošto sam ja eto, nedovoljno obrazovana i pametna da bih mogla nešto suvislije i sažetije napisati od svega ovdje napisanog, to je jedino što ti mogu dobronamjerno preporučiti!

Zadnje uređivanje Frea : 13.02.2010. at 21:38.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 01:10   #77
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
prosvjed za Varšavsku nije samo prosvjed za ulicu Varšavsku .
Tocno sam znala da ce ovo neko napisat
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 01:25   #78
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Gdje su nestala ova vremena?
gdje i ti nekidan kad je trebalo biti na cvjetnom
no, pokajala si se pa ti je oprošteno

ovaj narod je rezigniran od napaćenosti, izvaranosti... ne vjeruje više u vlastite snage
a mlađe generacije, koje nije dotaknuo rat i posljeratno bezumlje i pljačka, su izgleda posve zakinute za spoznaju gdje žive

Quote:
KungFuMonkey kaže:
Vodnikova ženo, Vodnikova.
If You Tolerate This Vodnikova Will Be Next

Zadnje uređivanje baja : 14.02.2010. at 01:31.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 01:50   #79
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Tocno sam znala da ce ovo neko napisat
A što u tome točno ne valja?
De meni, prikraćenoj malo pojasni
Ak ti ne predstavlja preveliki gubitak vremena ofkorz, iako sam navikla da su na forum.hru mnogi izuzetno empatični i dobroćudni, pa vjerujem da ću sljedeći puta kada pročitam ovaj topic, isti napustiti za nijansu prosvjetljenija

O, bajo, pa znala sam da buš ti odradila turu za mene, tak da nije bilo straja,
al ne brini sljedeća je moja
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 02:35   #80
Quote:
baja kaže: Pogledaj post

ovaj narod je rezigniran od napaćenosti, izvaranosti... ne vjeruje više u vlastite snage
a mlađe generacije, koje nije dotaknuo rat i posljeratno bezumlje i pljačka, su izgleda posve zakinute za spoznaju gdje žive

Mislim da narod nije rezigniran od izvaranosti, već zastrašen od režima kojima je bio podvrgnut u povijesti. Ko što netko reče, strah koji tjera u gotovo ropski mentalitet. Ne može se ništa, bolje vrabac u ruci nego golub na grani, šuti da ne dobiješ otkaz itd. To su sve posljedice nekih davnih trauma koje se vuku gotovo s koljena na koljeno.
A što se tiče mladih, ne bih se složila.
Ako se ne varam unazad par godina jedinu uspješnu akciju upravo su i sproveli mladi kada su odgodili državnu maturu, a i sami studenti su pokušali unazad par mjeseci nešto postići, izboriti...
Također, na ovim prosvjedima u Varšavskoj, čini mi se da se skupio poveći broj mladih što li duhom, što li tijelom.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.