Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2013., 15:20   #181
borkod84 je dobio kaznu i spominjao 1,6m i odnosilo se na njega...
Što se tvog pitanja tiče, kazne uglavnom pišu prometni redari koji uglavnom random šeću gradom, a manje na pozive dođu i pišu. Pauk uglavnom dolazi na poziv, a manje random vozi i traži prekršitelje. I ne, oni ne procjenjuju odokativno već imaju metar, veliki, drveni i slikaju razmak između zida i vozila prije dizanja.
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 16:26   #182
Quote:
Simon Phoenix kaže: Pogledaj post
borkod84 je dobio kaznu i spominjao 1,6m i odnosilo se na njega...
moje isprike, mislio sam da se na moj upis odnosi

Quote:
Simon Phoenix kaže: Pogledaj post
Što se tvog pitanja tiče, kazne uglavnom pišu prometni redari koji uglavnom random šeću gradom, a manje na pozive dođu i pišu. Pauk uglavnom dolazi na poziv, a manje random vozi i traži prekršitelje. I ne, oni ne procjenjuju odokativno već imaju metar, veliki, drveni i slikaju razmak između zida i vozila prije dizanja.
Tnx.. Da, znam da nije odokativno, vidio sam da ga polažu i onda slikaju. Mislio sam na odokativno procijenit kojeg ćeš uopće ići mjeriti. U svakom slučaju, nisam vidio redare, baš ću malo gledati ovih dana da li će se to nastaviti i da li je neka nova praksa u pitanju..
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 14:33   #183
Dali mi se isplati žaliti za prekršajnu kaznu parkiranja 500kn + 100kn troškova pošto sam več kažnjavan? Napisao bih da se kajem i pošto ne radim da ako mogu umanje cifru ili zamijene za društveni rad... a bojim se da mi samo još više ne nabiju troškove?
hondaCBR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 18:07   #184
Nemoguće je znati isplati li se.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 22:11   #185
stigla i meni kazna od 300kn za parkiranje, platiti ću jer mi se neda natezati po sudu pa me zanima da li da samo platim to s uplatnicom kaj su mi poslali ili trebam i slati natrag onaj papir sa podacima vozača?
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 22:14   #186
Možeš platiti po ovoj uplatnici. Smatrat će se da si time priznao prekršaj i pisat će se na tebe.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 22:32   #187
ok, hvala na brzom odgovoru
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 22:33   #188
Nema na čemu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 14:00   #189
13. veljače ove godine sam dobila kaznu za nepravilno parkiranje. Odmah sljedeći dan sam otišla u prometno redarstvo i dala svoje podatke. Sad su mi, nakon 6 mjeseci, poslali zahtjev da dam svoje podatke ili ću biti kažnjena sa 2000 kuna globe. Ali ja sam podatke dala već prije 6 mjeseci. Kako je ovo moguće i da li je to možda standardna procedura, samo što ja ne kužim jer sam laik?
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 14:17   #190
Možda su zagubili pa ponovo traže daj i čekaj uplatnicu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 15:10   #191
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možda su zagubili pa ponovo traže daj i čekaj uplatnicu
Okej, napravit ću tako. Odnijet ću osobno da budem sigurna (iako sam i prvi put predala osobno). Sad sam pažljivije pročitala i vidim da traže da pošaljem podatke na drugu adresu. Izgleda da njihovi uredi među sobom ne komuniciraju.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:35   #192
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
... Izgleda da njihovi uredi među sobom ne komuniciraju.
Na žalost, vjerojatno se radi o ovom.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:44   #193
Pozdrav
Dobio sam kaznu od 500kn za parkiranje na mjestu gdje je znakom zabranjeno. da bude veselije prvi put u životu sam prolazio tom ulicom autom, parkirao sam se oko 250m nakon prvog znaka zabrane i 50m prije idućeg znaka. s tim da sam se parkirao na jedno jedino moguće mjesto jer je cjela strana ulice bila zauzeta parkiranim vozilima. dalje vozilom nisam mogao zbog prometne gužve i čepa koji je nastao. (inače radi se o Obali Franje Tuđmana u Šibeniku, riva uz katedralu). dakle u tom trenutku nisam imao izbora nego se parkirati, pogotovo jer sam vozio kombi duljine 5,0m koji je poprilično glomazan za provlačenje kroz gužvu.

e sad me zanima ima li smisla pisati Prigovor da mi umanje kaznu? ili moliti da mi daju nekakvu Pismenu opomenu?

nažalost, nije mi prva kazna ove godine
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 09:12   #194
Možeš pisati i uz priznanje, kajanje i olakotne okolnosti, kazna će ti sigurno biti smanjena.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 04:16   #195
Pozdrav! Imam pitanje vezano uz naplatu parkinga na Ludbreškoj Svetoj nedjelji, neznam koliko ste upoznati, ali za vrijeme te manifestacije ove godine više nema klasične prodaje parking karata već "redari" samo ostavljaju uplatnice od 20kn na staklima automobila i gore kemijskom napišu vašu registracijsku oznaku pod platitelja. Dok s druge strane uplatnice piše da ste obavezni platiti u roku 8 dana ili u protivnom plaćate dnevnu kartu od 80 kn.
Sad mene zanima dal je stvarno moguće da oni na neki način naplate tih 80kn ako se ne plati, budući da naplatu provodi valjda 20-30 studenata(a gradić je jako mali) tako da uplatnice ostavljaju po cijelom gradu, po svim livadama, ulicama, pa čak se znalo događati da ostavljaju i na privatnim posjedima i vrlo je teško dokazati da netko nije bezveze dobio tu uplatnicu. I treba napomenuti da je u to vrijeme tisuće automobila u gradu, pa je vjerojatno teško pratiti tko je platio parking.

Ne bih se bunio kad bi se naplačivalo na uređenim mjestima, ali oni naplaćuju po svakakvim livadama, grabama, uz poljske puteve.. A i cijena prijašnjih godina je bila 15kn.

Zadnje uređivanje dmikul : 01.09.2013. at 04:22.
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 23:40   #196
nadam se da sam na pravom mjestu.

ima jedna ulica u zg di se ne naplačuje parking.ulica je full uska,nema iscrtanih mjesta osim za invalide i nigdje nema zabrane parkinga,ali stvar je u tome da svi parkiraju na trotoaru po kojem bi inaće pješaci trebali odat,ali jednostavno ulica je takva da se to valjda tamo tolerira.mući me to što pametnjakovići postavljaju ispred svojih živica/ograda štapove i sl sranja da se nebi parkiralo uz njihove ograde.dali oni imaju pravo na to i dali mi može zvat pauka za to? u google maps upisat: Novakova ulica, Zagreb, Croatia 33
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 09:02   #197
Ak ovozilo krši neki od propisa o parkiranju, bilo tko ti smije zvati pauka.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 09:32   #198
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
i nigdje nema zabrane parkinga,
Malo prošao Zagrebom i u toj ulici postoji znak zabrane zaustavljanja i parkiranja sa dopunskom tablom da će pauk odvući vozilo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 01:10   #199
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Malo prošao Zagrebom i u toj ulici postoji znak zabrane zaustavljanja i parkiranja sa dopunskom tablom da će pauk odvući vozilo.
istina,jesam konj kako ih nisam vidio,2na početku ulice i na sredini jedan.al mislim da ovaj s desna vrijedi samo 200m ili ja krivo tumačim znakove.i da šta invalidi smiju imat parking na nogostupu,a ostali ne?

Zadnje uređivanje quadrifoglio : 14.09.2013. at 02:22.
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 08:48   #200
Vrijede do prestanka zabrane ili do prvog raskrižja.Znak na desnoj strani znači da je na desnoj strani zabrana zaustavljanja i parkiranja.Za dozvolu parkiranja invalida postoji znak i oni mogu parkirat.
Kako sam samo "proletio" ulicom možda je ovo rješenje za znak i dopunsku ploču (ako postoji i kakva je)
39) znak »zabrana zaustavljanja i parkiranja« (B39) označuje stranu ceste na kojoj je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje vozila.

Znak može imati dopunsku ploču s ucrtanom strelicom koja se postavlja ispod znaka usporedno s uzdužnom osi ceste, koja upućuje na to da se zabrana, odnosno ograničenje označeno prometnim znakom, odnosi samo na dio ceste koji se proteže u smjeru označenom strelicom i na udaljenosti koja je označena uz strelicu;
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...tni/314286.htm
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 16.09.2013. at 08:53.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.