Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2012., 20:10   #281
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ajme Marijan

Govorim o svim ženama, a ti lijepiš slike gospođa iz pradavnih vremena i vladarice, a to su rijetke iznimke koje samo potvrđuju pravilo.

Shvaćaš li da kraljica ne predstavlja žene nego kraljevstvo? Ona je ukras, simbol, na prvi pogled najvažnija figura društva. To što ima pravo pogubiti ljude koji joj se ne sviđaju ne znači da žene imaju prava.

Kraljica ima prava. Žene i dalje nemaju.

Što se tiče Marie Curie pogledaj kada je rođena i pročitaj si članak pod Educational reform.
pa jel govorimo o povijesti? kraljica predstavlja kraljevstvo a ne žene? tom logikom i svi muškarci se mogu opravdati. ne znači da muškarci imaju prava ako kralj radi ovo ili ono.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 20:21   #282
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
pa jel govorimo o povijesti? kraljica predstavlja kraljevstvo a ne žene? tom logikom i svi muškarci se mogu opravdati. ne znači da muškarci imaju prava ako kralj radi ovo ili ono.
Znači, još jednom, tvrdiš kako su žene prije 200 godina imale prava na obrazovanje, posao, donošenje odluka i kako nije bilo potrebe za feminizmom?

Pusti Elizabetu i Mariju Tereziju. One su potpuno druga priča. To su kraljice. Ono što vrijedi za kraljicu ne vrijedi ni za koga drugog. Zato se i naziva: kraljicom.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 20:21   #283
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
"Znaš li ti što sam ja jednom vidio... i ozbiljno sam to vidio, to je živa istina... (podiže prst u zrak, malena zadrška zbog teatralnosti)- ja sam jednom vidio da muško vješa ženske gaćice, a ona leži!"

Ovaj je tekst bio izrečen u maloj otočkoj konobi, od strane vlasnika.
Dok je moja malenskost sjedila za šankom.
Tad shvatih da ipak jesam feministica i da moram početi uzgajati brkove

odi vrit

a kad nešto slično izvali žensko
moja prijateljica, fakultetski obrazovana žena, mrtva ozbiljna kritizirala zajedničku poznanicu jer je muž kuho kavu dok je ona zabavljala društvo
malo sam opala na dupe na te njezine zrigulije
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 20:33   #284
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
elizabeta I


marija tereza


maria curie
Prouči malo život Rosalind Franklin, Marije Jurić-Zagorke, Hipatije Aleksandrijske, Hedy Lamarr pa onda iznosi svoje teze.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 20:36   #285
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post

odi vrit

a kad nešto slično izvali žensko
moja prijateljica, fakultetski obrazovana žena, mrtva ozbiljna kritizirala zajedničku poznanicu jer je muž kuho kavu dok je ona zabavljala društvo
malo sam opala na dupe na te njezine zrigulije
Ta nije udana, je li?

Promijenit će mišljenje
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 18:46   #286
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post

Drugim riječima ti uopće ne znaš o čemu i o kome govoriš. Srećom da nemaš više vremena.
Ma ništa ti ne razumiješ...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 20:13   #287
Žene političkarke su još uvijek manjina i to debela. Na nacionalnoj razini u Hr, recimo, samo je 20% žena u politici. Na lokalnim razinama još manje. U EU nigdje nema 50% žena u politici, pa čak ni u Švedskoj. Razmjeri se kreću od 5%-40% najviše. Žene jesu doktorice, ali ih je najviše na najnižim razinama liječničke profesije, kao i u drugim profesijama. Žene su u pravilu smještene na dnu, u odnosu na muškarce profesionalce. Predstojnica klinika i ravnateljica medicinskih ustanova daleko je manje nego muškaraca. Žene su u prosjeku obrazovanije (preko 60% ih završ VSS vs 40% muškaraca u Hr), ali daleko su od razmjernog vršenja funkcija i poslova sukladno tome. Muškarac bez škole može obavaljati čak i najviše političke funkcije. Žena nikad itd. itd.[/QUOTE]

LOL !!! Politika !!! A nisi se sjetila spomenuti fiziku ili matematiku, medicinu, kemiju, biologiju..dakle nauke koje služe nekom vragu..A ne prodavanje magle poput politike... Politikom se može baviti svaka budala, ali ovim naukama ne ! Dakle za prodavača magle konkurencija je ogromna i tu prednjači muški rod jer smo po prirodi ljenčine i neradnici pa nam je nekako lagodinije biti političar nego recimo projektant konstruktor.. U firmi u kojoj ja radim, rade četri arhitektice i dvije inženjerke strojarstva i uz nas muške su naravno u manjini.. Ali nikad se nije desilo da kolegica koja je kao i ja 'strojarka' dobije manju plaću od mene..Nikako !!! A zašto je to tako... E zato moje curke, kad damica fino radi odgovoran i pravi posao i ak ju sjebeš jebi ga ti si najebo a ne ona... Medicina-kirurg i kirurginja imaju iste plaće... Evo sada imate priliku čitati o otkriću higgsovog bozona i pogled na veliku dvoranu u cern-u govori sve, žene su jednako zastupljene kao i muškarci... Kemičarke- odite pitat cure u rafineriji nafte u rijeci da li imaju iste plaće kao kolege tehnolozi ??? Astrofizika- najveće face su vam trenutno žene... A za farmaciju da ne govorim.. To što vi sve mahom upisujete novinarstvo, pravo, filozofiju, politologiju..i slična sranja od fakulteta i onda se čudite kako recimo pravnik ima veću plaću od pravnice..pa normalno da ima kad je pravnika čitava horda pa vas sa vašim zahtjevom poslodavac može odjebat sam tak...Probajte to napraviti jednoj arhitektici..a projek stoji...ma gotovi ste istog trena. Krenite više upisivati tehničke fakultete jer je dokazano da numeričke podatke bolje obrađujete od muškaraca...
Tomscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 18:38   #288
Quote:
Tomscha kaže: Pogledaj post
LOL !!! Politika !!! A nisi se sjetila spomenuti fiziku ili matematiku, medicinu, kemiju, biologiju..dakle nauke koje služe nekom vragu..A ne prodavanje magle poput politike... Politikom se može baviti svaka budala, ali ovim naukama ne ! Dakle za prodavača magle konkurencija je ogromna i tu prednjači muški rod jer smo po prirodi ljenčine i neradnici pa nam je nekako lagodinije biti političar nego recimo projektant konstruktor.. U firmi u kojoj ja radim, rade četri arhitektice i dvije inženjerke strojarstva i uz nas muške su naravno u manjini.. Ali nikad se nije desilo da kolegica koja je kao i ja 'strojarka' dobije manju plaću od mene..Nikako !!! A zašto je to tako... E zato moje curke, kad damica fino radi odgovoran i pravi posao i ak ju sjebeš jebi ga ti si najebo a ne ona... Medicina-kirurg i kirurginja imaju iste plaće... Evo sada imate priliku čitati o otkriću higgsovog bozona i pogled na veliku dvoranu u cern-u govori sve, žene su jednako zastupljene kao i muškarci... Kemičarke- odite pitat cure u rafineriji nafte u rijeci da li imaju iste plaće kao kolege tehnolozi ??? Astrofizika- najveće face su vam trenutno žene... A za farmaciju da ne govorim.. To što vi sve mahom upisujete novinarstvo, pravo, filozofiju, politologiju..i slična sranja od fakulteta i onda se čudite kako recimo pravnik ima veću plaću od pravnice..pa normalno da ima kad je pravnika čitava horda pa vas sa vašim zahtjevom poslodavac može odjebat sam tak...Probajte to napraviti jednoj arhitektici..a projek stoji...ma gotovi ste istog trena. Krenite više upisivati tehničke fakultete jer je dokazano da numeričke podatke bolje obrađujete od muškaraca...
Politika je bitna za svako društvo jer se tu donose ključne odluke, od interesa za društvo. Političari imaju društvenu moć koja sa sobom nosi različite resurse, za razliku od drugih struka. Tu moć nemaju ni kemičari ni arhitekti ni astrofizičarke, ni magistre u apotekama, ni znanstvenici općenito u onoj mjeri u kojoj je imaju političari. Politikom se može baviti samo ona "svaka budala" koju promovira stranka, a stranke su daleko sklnije tome da promoviraju muške kandidate od žena... Zašto? Žena u politiku teško da uopće može ući bez VSS, ali zato muških političara s nižim stupnjevima obrazovanja ima daleko više.... Što se tiče upisivanja žena na tehničke fakultete (i muškaraca na društvene) očito još postoje značajne društvene predrasude po tom pitanju, što samo potvrđuje patrijarhalnu strukturu društva. Što se tiče elite u strukama koje nabrajaš, tu i dalje prednjače muškarci, a ne žene. Žene su u velikim brojevima u svim tim strukama, kao i općenito u najuglednijim profesijama, najviše zastupljene na dnu piramide (dr. opće prakse, magistre u apotekama itd.). Na vrhu su manjina, za razliku od muškaraca i to je pravilo.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:24   #289
1.50% hrvatskog stanovnistva je zenskog spola,,,izadite na izbore pa glasajte za žene pa će ih biti..sad je jos i lakse jer ima preferencionalno glasovanje..
2.mozda žene nisu zainteresirane u velikoj mjeri za politiku, tehnicke znanosti, pa ih stoga i ima manje...
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:42   #290
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
1.50% hrvatskog stanovnistva je zenskog spola,,,izadite na izbore pa glasajte za žene pa će ih biti..sad je jos i lakse jer ima preferencionalno glasovanje..
2.mozda žene nisu zainteresirane u velikoj mjeri za politiku, tehnicke znanosti, pa ih stoga i ima manje...


I 100% stanovništva želi bogatiju uređeniju Hrvatsku, zašto Hrvati ne izađu na izbore i izaberu nekog tko će im donijeti bogatiju uređeniju Hrvatsku?
Možda su Hrvati zainteresirani da budu samo šupak Europe...
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:46   #291
Upravo to! sami smo si krivi
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 22:02   #292
Pametnije ste i plemenitije. Ja to i priznajem.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 22:13   #293
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Pametnije ste i plemenitije. Ja to i priznajem.
Svaki dan se osvjedočim u prometu. Skoro nijedna žena ne stane da te propusti ispred sebe.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 09:26   #294
A ni muskarci se tu bas ne iskazuju.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.