Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 10:25   #41
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Lako je iz kućne fotelje glumiti i praviti se idealnim kršćaninom (kao šta i ja sad činim), razbacivati se citatima, nitko ne zna od nas tko je kakav, ali Bog zna, i On će nam biti sudac, tako da ja znam svoje grijhe i propuste, i radim na tom, a za sve ostale s foruma i iz života, Bog i oni sami znaju šta tko i kako čini. Jadna li smo i sebična bića dok god ne umremo sebi.
Nemoj me krivo shvatiti ali kada sam pročitao tvoj post prvo mi je palo na pamet tzv.Albigenški križarski rat.Ili Katarski.
Križari su ubijali sve što se kreće a na pitanje kako da prepoznaju pravovjerne kršćane od katara jedan od biskupa je rekao..''pobijmo ih sve a Bog će već prepoznati svoje..''
Što uopće znači biti kršćanin ?
Ići u crkvu ili osjećati Boga u sebi ?
Moramo se odlučiti za jedno od te dvije opcije.
Ako osjećamo Boga u sebi onda nam posrednici ne trebaju.Ako sam ja stekao kroz poznavanje sebe neku vrstu prosvijetljenja to automatizmom isključuje autoritet.
Ako mi ne treba autoritet(biskupi, svećenici, đakoni...)istim tim automatizmom sam heretik tj.neću pronaći spasenje van crkve.
Tom logikom nisam kršćanin.
A jesam.
Mogu li dobiti suvisli odgovor na dilemu ?
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:54   #42
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Što uopće znači biti kršćanin ?
Ići u crkvu ili osjećati Boga u sebi ?
Moramo se odlučiti za jedno od te dvije opcije.
Ako osjećamo Boga u sebi onda nam posrednici ne trebaju.Ako sam ja stekao kroz poznavanje sebe neku vrstu prosvijetljenja to automatizmom isključuje autoritet.
Ako mi ne treba autoritet(biskupi, svećenici, đakoni...)istim tim automatizmom sam heretik tj.neću pronaći spasenje van crkve.
Tom logikom nisam kršćanin.
A jesam.
Mogu li dobiti suvisli odgovor na dilemu ?
Te dvije opcije ne isključuje jedni druge.
Smatram da je svatko pozvan na svoje osobno opredeljenje za Boga, imati osobni odnos sa Bogom, i na kraju krajeva da će svatko osobno da ti svoj račun. Vjerujem da nas u "onaj dan" neće pitati "u koju si to crkvu išao ?"
Opravdanje/spasenje je jedino na relaciji Bog-pojedinac.
S druge strane, na našem daljnjem putu sazrijevanja ne možemo ostati samo na pojedinačnoj/osobnoj razini. Potrebna je interakcija sa drugim ljudima, kako sa svojom braćom u Bogu, tako i sa onima koji to i nisu.
U svakom slučaju, jedno je opravdanje (što je najvažnije) a drugo je posvećenje-tj. rast.
Analogno, najvažniji uvjet za nečiji život je da se prvo mora roditi da bi uopće mogao živjeti. Samo življenje života iziskuje suživot sa okolinom (roditelji, rodbina, prijatelji, itd...) .
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 11:31   #43
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Te dvije opcije ne isključuje jedni druge.
Smatram da je svatko pozvan na svoje osobno opredeljenje za Boga, imati osobni odnos sa Bogom, i na kraju krajeva da će svatko osobno da ti svoj račun. Vjerujem da nas u "onaj dan" neće pitati "u koju si to crkvu išao ?"
Opravdanje/spasenje je jedino na relaciji Bog-pojedinac.
S druge strane, na našem daljnjem putu sazrijevanja ne možemo ostati samo na pojedinačnoj/osobnoj razini. Potrebna je interakcija sa drugim ljudima, kako sa svojom braćom u Bogu, tako i sa onima koji to i nisu.
U svakom slučaju, jedno je opravdanje (što je najvažnije) a drugo je posvećenje-tj. rast.
Analogno, najvažniji uvjet za nečiji život je da se prvo mora roditi da bi uopće mogao živjeti. Samo življenje života iziskuje suživot sa okolinom (roditelji, rodbina, prijatelji, itd...) .
Svatko od nas ima osobni odnos sa Bogom.Ali crkva tumači da samo onaj koji kroz biskupe i slične izgradi odnos sa Bogom može biti spašen.
Kako to ?
S tim, bilo kakva pitanja u vezi toga stavljaju nas u položaj da preispitamo svoju vrijednost kao kršćani.
Zar ne možemo biti kršćani i vjernici bez crkve ?
Zašto očito shvaćanje sebe kroz moj osobni odnos prema Bogu nije onaj način koji bi kler priznao ?
Kao da im nije u cilju da ljudi pronađu svoje svjetlo kroz znanje-gnozu.
Ja mogu ići u crkvu i osjetiti Boga u sebi ali ja ne moram ići u crkvu i osjetiti Boga u sebi.
U čemu je razlika ?
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 11:50   #44
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Svatko od nas ima osobni odnos sa Bogom.Ali crkva tumači da samo onaj koji kroz biskupe i slične izgradi odnos sa Bogom može biti spašen.
Kako to ?
S tim, bilo kakva pitanja u vezi toga stavljaju nas u položaj da preispitamo svoju vrijednost kao kršćani.
Zar ne možemo biti kršćani i vjernici bez crkve ?
Zašto očito shvaćanje sebe kroz moj osobni odnos prema Bogu nije onaj način koji bi kler priznao ?
Kao da im nije u cilju da ljudi pronađu svoje svjetlo kroz znanje-gnozu.
Ja mogu ići u crkvu i osjetiti Boga u sebi ali ja ne moram ići u crkvu i osjetiti Boga u sebi.
U čemu je razlika ?
Mislim da je problem oko shvaćanja što je to uopće Crkva.
Smatram da je Crkva samo jedna - ne jedna ili druga ljudska institucija nego kao skup onih pojedinaca koji su "djeca Božja". Svaki vjernik (ne mislim na nominalne, religijaške "vjernike") je posebni ud, dio jednog tijela - Crkve, čija je glava Krist. To je organizam a ne organizacija.
Prema tome, nitko na svijetu (pa ni biskupi) ne može određivati tko je pripadnik Crkve, nego je to Božja domena.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 12:29   #45
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Nemoj me krivo shvatiti ali kada sam pročitao tvoj post prvo mi je palo na pamet tzv.Albigenški križarski rat.Ili Katarski. Križari su ubijali sve što se kreće a na pitanje kako da prepoznaju pravovjerne kršćane od katara jedan od biskupa je rekao..''pobijmo ih sve a Bog će već prepoznati svoje..''
Što uopće znači biti kršćanin ?
Ići u crkvu ili osjećati Boga u sebi ?
Ne shvaćam krivo, hvala na odgovoru, uopće nisam upoznat s tim događajem, ali budući da se i ne poznajemo, pa i možeš dobiti takav dojam o mom stavu. Uglavnom, odgovor na tvoje pitanje.
Kršćanin znači shvatiti svoju grešnost,a Božju milost i ljubav kojom voli sve nas. Isto tako znači shvatiti Božju veličinu i snagu, te moć koju ima.

Kršćanin znači priznati slavu koja pripada Bogu i Spasitelju Isusu Kristu. Priznati mu svoje grijehe i vjerovati u Njegovo Spasiteljsko djelo iskupljenja, gdje nas je oprao svojom krvi i žrtvom. Gdje i danas živi s nama, i onima koji Ga prizovu otvara vidike i otkriva nam Tajne za koje vrijedi živjeti, usprkos problemima, neshvaćanju okoline i "ljepoti" ovog svijeta. I po Njemu idemo k Ocu, kada Ga priznamo, i kada slušamo i vršimo Očevu volju koju nam je Otac očitovao po Sinu.

Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Moramo se odlučiti za jedno od te dvije opcije.
Ako osjećamo Boga u sebi onda nam posrednici ne trebaju.Ako sam ja stekao kroz poznavanje sebe neku vrstu prosvijetljenja to automatizmom isključuje autoritet.
Obje opcije bi trebale biti uključene. Odgovor na prvo pitanje sam dao, a na pitanje o odlasku u crkvu (Crkva nadalje s malim c) ovako... Prvo i bitno crkva nije građevina koja se nalazi na nekoj adresi. Mi vjernici smo Crkva. I kada pogledaš stvari u tom kontekstu, bit će puno toga jasnije. U crkvi se Crkva jača međusobnim poticanjem, nošenjem briga međusobno, jer podrška vjernih u najvećim nevoljama je ponekad jedina slamka za koju se držimo, jer kada čovjek onemoća više ljudi nosi ga, i tako se nevolje lakše prebrode. Svi tada zajedno u jednom Duhu slavimo Boga i pjevamo Mu, klanjamo Mu se i uzdižemo Njegovo ime - čime i sami bivamo radosni i jači za svakodnevne izazove.

Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Ako mi ne treba autoritet(biskupi, svećenici, đakoni...)istim tim automatizmom sam heretik tj.neću pronaći spasenje van crkve.
Tom logikom nisam kršćanin.
A jesam.
Mogu li dobiti suvisli odgovor na dilemu ?
Ovo je lako:
Jedan je posrednik između Boga i ljudi. Jedan je Put, Istina, i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po Njemu - Spasitelju Isusu Kristu. To je moj posrednik, moj biskup, moj svećenik, moj đakon.

Neka mi Bog sudi zbog moje nepokornosti "zemaljskim posrednicima"
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:16   #46
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Ovo je lako:
Jedan je posrednik između Boga i ljudi. Jedan je Put, Istina, i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po Njemu - Spasitelju Isusu Kristu. To je moj posrednik, moj biskup, moj svećenik, moj đakon.

Neka mi Bog sudi zbog moje nepokornosti "zemaljskim posrednicima"
OK, cijeli post oslikava otvoreno srce i ljubav prema istini-Bogu.
To mi je posve prihvatljivo, čim razmišljam o tome spreman sam voljeti Istinu.

Ako nam ne trebaju autoriteti, kako ćemo objasniti da smo kršćani ?
Jer po crkvi, samo onaj koji vjeruje u Boga kroz crkvene običaje(sakramenti) može naći spas.
Da li to znači da ja ne mogu
Inače, koliko god u narodima leži navika pretvaranja kruha i vina u tijelo i krv Kristovu ali i epiklezu(zazivanje Svetog Duha) to mi se nikako ne sviđa.
Bolje rečeno, svih sedam sakramenata me prilično bode u oko jer se, koliko god žmirili na sve, ogleda želja za uzet lovu od vjernika a sve pod izlikom- pomaganje vjernicima u duhovnom životu.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:15   #47
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
OK, cijeli post oslikava otvoreno srce i ljubav prema istini-Bogu.
To mi je posve prihvatljivo, čim razmišljam o tome spreman sam voljeti Istinu.
Dok nisam spoznao Živog Boga ove Riječi NIKADA nisu izlazile iz mene i bio sam poprilično aktivan u "svijetu" do tada. Prihvatio sam Gospoda u svoj život i On me spasio od smrti. Svaki dan rastem, učim kako se mijenjati, kako voljeti i brinuti više o onima oko sebe nego SAMO o sebi. Znam da sam na pravom putu i da ću još napredovati u spoznaji Živog Boga našeg Spasitelja.

Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Ako nam ne trebaju autoriteti, kako ćemo objasniti da smo kršćani ?
Jer po crkvi, samo onaj koji vjeruje u Boga kroz crkvene običaje(sakramenti) može naći spas.
Da li to znači da ja ne mogu
Vjeruj meni da ti nikakvi autoriteti ne trebaju, joj vidi mene... to je oholost, i uzdizanje, oprosti
Dakle, samo vjeruj Riječi Božjoj (čitaj Bibliju) samo to mogu reći, samo Isus i samo Isus, i samo On je vrijedan poštovanja i slave i snage. Čitaj Bibliju, čitaj Novi zajvet isto i vidi kako su stihovi prožeti Njegovom slavom, Ljubavi, Milošću i to je to. Nigdje u Bibliji nema autoriteta, Jedini autoritet kojem su se svi pokoravali je Isus Krist glavom i bradom, Pobjendiku nitko ne može ništa... Joj sad bi tako u beskrajnost... Uglavnom Biblija, Biblija i otvoreno srce, traži Boga srcem svojim i pokazat će ti gdje ići, šta i kako raditi. Oće, On je Vjeran
Šta se tiče crkve i običaja, ja ne idem u Katoličku, niti ću reći u koju idem, ne zato jer se sramim ili slično, o ne, nego stvar je da je Katolička Crkva toliko ovdje standardna, da drugih i nema osim nje, i sve drugo su sekte. Da kažem gdje jesam, odma bih bio već u nečijoj predrasudi i nitko ne bi vidio tekst koji pišem, svi bi onda vidjeli samo gdje idem i to bi bila sekta, dok ono šta pišem (mada da je i Riječ Božja) ne bi bilo bitno. Ne promoviram nikoga i želio bi da svi promoviramo samo Boga Oca i Spasitelja našega Isusa Krista. Stoga... Neka ljudi po Riječim i govoru vide šta je od Boga, šta ne. To je sve.

Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Inače, koliko god u narodima leži navika pretvaranja kruha i vina u tijelo i krv Kristovu ali i epiklezu(zazivanje Svetog Duha) to mi se nikako ne sviđa.
Bolje rečeno, svih sedam sakramenata me prilično bode u oko jer se, koliko god žmirili na sve, ogleda želja za uzet lovu od vjernika a sve pod izlikom- pomaganje vjernicima u duhovnom životu.
Ukratko, ja vjerujem u 2 sakramenta i to su ona koja je Isus ostavio. Meni ne treba nikakav učitelj Biblije, kad i sam imam oči, Bogu hvala i razum, da sam uzmem knjigu koja je napisana na prevodu hrvatskog jezika i zove se Biblija da sam čitam šta tamo piše. A to šta me svi čudno zbog tog stava gledaju, jjoooj gdje bih došao da slušam druge (pobožne vjernike).
Zapamti da duhovno nikada ne može nadomjestiti fizičko. Jer vjera je jamstvo za ono čemu se nadamo, dokaz za one stvarnosti koje ne vidimo. Amen!
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:51   #48
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Oprosti a gdje je Jahve u evandjelju pomenut?

Dodavanje i izmišljanje pravi bog ne trpi.
TKO je za tebe PRAVI Jedini Bog?
Kako Mu je Ime?

SZ nije ODVOJEN od NZ.
Biblija je Cjelina S i NZ.
Onaj koji ponovi 7.000 puta -
Ime Boga Jedinoga je JAHVE - u SZ,
a onda dođe u NZ - i ne zna KAKO je Ime Bogu....
što reč?
Koju posluku porati?
------------------------

Kad Isus kaže - SVETI se IME Tvoje!
KOJE je to Ime?

Možeš odgovoriti?
-------------------------------------------

Isus = OD Jahve dolazi spasenje!
Na 1.000 mjesta u NZ - Jahve u Imenu Isus,
a ime Isus - dobio od Boga Jahve!

Aleluja - Hvalite Jahvu!

------------------------------------------

Ovdje je tema -
Krist - Kršćani


Probaj se skoncentrirati na temu!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:54   #49
Ne kontam, Krist koji je bio židov uspostavio je kršćanstvo ( posljednjom večerom )
_WOLF_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:59   #50
Quote:
armagedon1 kaže: Pogledaj post
Po tvojim postovima bih zakljucio da si jehovin svjedok.Koliko ja znam za krscane je bitna Biblija ali i predaja.jedno bez drugog ne ide.Ja bih to ovako objasnio.Knjiga iz povijesti izdana 1900 i 2000 godine nisu iste.ova druga u sebi ima tu prvu i jos 100godina.Tako je i sa Biblijom.Ostala je nepromijenjena ali poslije nje imamo 2000 godina Krscanstva.kroz te sve godine nesto smo naucili.Jedino jehovini svjedoci te stvari gledaju kao ti.Biblija i samo Biblija.Varam li se?
Ja nisam i neću nikada biti JS.
----------------------------------

Predaja?
Jesi pročitao u Bibliji što sam Isus kaže o predaji?
Čitaj - pa mi reci - da li je predaja - OK?

MATEJ 15,3
On im odgovori: "a zašto vi prestupate zapovijed Božju radi svoje predaje?
MATEJ 15,6

ne treba da poštuje oca svoga ni majku svoju.` Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje.
MARKO 7,8
napustili ste zapovijed Božju, a držite se predaje ljudske.
MARKO 7,9
Još im govoraše: "Lijepo! dokidate Božju zapovijed da biste sačuvali svoju predaju.
MARKO 7,13
Tako dokidate riječ Božju svojom predajom, koju sami sebi predadoste. I još štošta tomu slično činite.
-----------------

Što kažeš sada?
------------------------------------

Misliš li da je Bog Jedini Jahve NE svemoguć i NE sveznajuć,
pa LJUDI moraju popravljati Božju RIJEČ?

O prepravljanju Biblije ima 10 stihova ovakova tipa:

Otkrivenje 22,18 Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
Otkrivenje 22,19 I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.

------------------
Što kažeš o predaji?
Meni je Bog Jahve reko da čitam Bibliju - i samo to činim.

------------------------------------------

Ovdje je tema -
Krist - Kršćani


Probaj se skoncentrirati na temu!

Jel ti jasno TKO su Kršćani, TKO je KRIST?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:07   #51
Quote:
_WOLF_ kaže: Pogledaj post
Ne kontam, Krist koji je bio židov uspostavio je kršćanstvo ( posljednjom večerom )
Isus je Židov.
Isus vjeruje - kao i svi Židovi,
u Jedinoga Boga Jahvu.

Jahve je Jedini Bog i Isusov Bog.
-------------------------------------

Isus je dobio titulu - KRIST - OD Boga Jahve.

Djela apostolska 2,36 Pouzdano dakle neka znade sav dom Izraelov da je toga Isusa kojega vi razapeste Bog učinio i Gospodinom i Kristom.

......................
TKO je TAJ Bog koji je Isusa učinio Kristom?
KAKO je Ime TOME Bogu?
------------------------------

Krist = POMAZANIK.

MATEJ 16,16
Šimun Petar prihvati i reče: "Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga.
------------------------------------

Kristijani = Pomazanici!

OD koga DOLAZI pomazanje?

Od Boga Jahve!
------------------

PSALAM 2,2
Ustaju kraljevi zemaljski, knezovi se rote
protiv Jahve i Pomazanika njegova:

.................................................. ..................
OTKRIVENJE 12,10
I začujem glas na nebu silan:
"Sada nasta spasenje i snaga i kraljevstvo
Boga našega
i
vlast Pomazanika njegova!
Jer zbačen je tužitelj braće naše koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim.

----------------------
TKO je TAJ Bog?
Tko je Taj Pomazanik?
---------------------------------
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:09   #52
Znači Krist ( Isus ) je židov, ali je postao prvi kršćanin na svijetu?
_WOLF_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:18   #53
Quote:
_WOLF_ kaže: Pogledaj post
Znači Krist ( Isus ) je židov, ali je postao prvi kršćanin na svijetu?
Nemoj za Božjeg Sina reč - Krist - kao da Mu je to Osobno Ime!
Osobno Ime - Isus - dobio je OD Boga svoga Jahve.

Isus = OD Jahve dolazi spasenje!
OD Koga ?
OD Isusa?
NE!
OD Boga Jedinog Jahve!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus je bio pomazanik - kao i mnogi proroci u SZ.

Pomazanik je KRIST - KRISTIJAN - KRŠĆANIN.
-------------------------

SZ Židovi ne priznaju da je Isus već došao - čekaju Ga.

Današnji Kršćani nemaju nikakove veze sa prvim Kršćanima opisanim u NZ.
-----------------------------

Današnji Kršćani - su jedna sasvim nova vjera,
koja nema veze sa SZ monoteizmom.

Današnji Kršćani su višebošci zamaskirani pod izmišljeno Trojstvo.
Današnjim Kršćaninma Isus je Bog.
Današnji Kršćani su izjednačili Stvoritelja Boga Jahvu sa stvorenjem Isusom.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:59   #54
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Nemoj za Božjeg Sina reč - Krist - kao da Mu je to Osobno Ime!
Osobno Ime - Isus - dobio je OD Boga svoga Jahve.

Isus = OD Jahve dolazi spasenje!
OD Koga ?
OD Isusa?
NE!
OD Boga Jedinog Jahve!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus je bio pomazanik - kao i mnogi proroci u SZ.

Pomazanik je KRIST - KRISTIJAN - KRŠĆANIN.
-------------------------

SZ Židovi ne priznaju da je Isus već došao - čekaju Ga.

Današnji Kršćani nemaju nikakove veze sa prvim Kršćanima opisanim u NZ.
-----------------------------

Današnji Kršćani - su jedna sasvim nova vjera,
koja nema veze sa SZ monoteizmom.

Današnji Kršćani su višebošci zamaskirani pod izmišljeno Trojstvo.
Današnjim Kršćaninma Isus je Bog.
Današnji Kršćani su izjednačili Stvoritelja Boga Jahvu sa stvorenjem Isusom.
Kako bi moj otac nekada znao reci a i ja kazem tebi :"Daj ne lupetaj".
Kako mozes TI donositi zakljucke a nemas nikakvih argumenata.Pises o Trojstvu a nemam pojma sta je to.Da se potrudis malo u Bibliji nasao bi dovoljno dokaza da su Isus i Jahve jedno.Shvatio bi mozda zasto je Bog dosao na zemlju kao Isus.Pokusat cu to jednostavno objasniti.mozda ce nekima biti neke stvari jasnije.Evo jedan primjer.Setas se i vidis nedaleko od tebe seljaka kji obradjuje zemlju.Recimo ORANJE.Ispred njega nalazi se mravinjak sa milionima malih mravi koji nisu svjesni kakva im opasnost prijeti.Kako ces ih spasiti da ih ne zadesi katastrofa koja ima se priblizava(Seljak na traktoru)?
Pa naravno pretvotit ces se u mrava i dat ces uzbunu.U ovom primjeru "Setac" je Bog.Zlo je Seljak na traktoru a mravi smo mi.Mislim da je to dovoljno.Ako nije moze jos jednostavnije.poz
armagedon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:16   #55
Quote:
armagedon1 kaže: Pogledaj post
Kako bi moj otac nekada znao reci a i ja kazem tebi :"Daj ne lupetaj".
Kako mozes TI donositi zakljucke a nemas nikakvih argumenata.Pises o Trojstvu a nemam pojma sta je to.Da se potrudis malo u Bibliji nasao bi dovoljno dokaza da su Isus i Jahve jedno.Shvatio bi mozda zasto je Bog dosao na zemlju kao Isus.Pokusat cu to jednostavno objasniti.mozda ce nekima biti neke stvari jasnije.Evo jedan primjer.Setas se i vidis nedaleko od tebe seljaka kji obradjuje zemlju.Recimo ORANJE.Ispred njega nalazi se mravinjak sa milionima malih mravi koji nisu svjesni kakva im opasnost prijeti.Kako ces ih spasiti da ih ne zadesi katastrofa koja ima se priblizava(Seljak na traktoru)?
Pa naravno pretvotit ces se u mrava i dat ces uzbunu.U ovom primjeru "Setac" je Bog.Zlo je Seljak na traktoru a mravi smo mi.Mislim da je to dovoljno.Ako nije moze jos jednostavnije.poz
Istina je - ja o Trojstvu NEMAM POJMA - jer -
ONO ŠTO NE PIŠE
u Bibliji je Nadodavanje Jahvinoj riječi.

Imaš temu o Trojstvu - pa se tamo dokaži stihovima u kojima piše - TTT.
-------------------------

Ovdje je tema o Kristu i Kršćanima.

Isus je pomazanik OD Boga Oca Jahve,
a time ne može biti i Bog!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:26   #56
Quote:
_WOLF_ kaže: Pogledaj post
Znači Krist ( Isus ) je židov, ali je postao prvi kršćanin na svijetu?
Kršćani se u Antijohiji kao naziv počeo upotrebljavati i to ne za vrijeme Isusa nego Pavla,tako u poslanicama piše ili djelima ap nisam sad siguran ali uglavom piše.

Zašto tek tada?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:29   #57
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Istina je - ja o Trojstvu NEMAM POJMA - jer -
ONO ŠTO NE PIŠE
u Bibliji je Nadodavanje Jahvinoj riječi.

Imaš temu o Trojstvu - pa se tamo dokaži stihovima u kojima piše - TTT.
-------------------------

Ovdje je tema o Kristu i Kršćanima.

Isus je pomazanik OD Boga Oca Jahve,
a time ne može biti i Bog!
Ti kao da nisi čitao evandjelje u kojem Isus kaže:
Mnogo toga bih vam imao za reći no ne možete podnijeti.

Tako da ta teza ako nešto nema u bibliji ne znači da je automatski laž jer mnogo toga nije rečeno jer neke stvari razumijeti u to davno doba je jako teško ljudima bilo.

A i Židovi su imali predaje kao i Kršćani i neke stvari nisu zapisivali nego su oralno prenosili s koljenja na koljeno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.