Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2013., 11:59   #21
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Predaje su da je druga Marije uznesena no ne žive vage nego duhom nakon smrti tjela.

Imate mnoštvo slika poznatih slikara gdje Mariju drže andjeli i nose zrakom.
Po Katoličkoj vjeri svatko od nas odlazi u duhu u raj ili pakao,odnosno i u čistilište prije odlaska u raj.I svima tijelo negdje trune...
A u posljedji dan će svi uskrsnuti...

Možda ti nije poznato,da se skoro svim bitnijim likovima Novog Zavjeta zna gdje su im grobovi i kosti.Isusu i Mariji znamo gdje su im grobovi,ali bez tijela.
Za tvoju informaciju,oba su u Jeruzalemu.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:05   #22
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Osim Ilije, uznesen je i Henok

Postanak 5,24 Henok je hodio s Bogom, potom iščeznu; Bog ga uze.

-----------
O Uznesenju Marije - koji stih govori?
Niti jedan.
Marija u Biblijskim stihovima nema veliki značaj.

Izdizdanje Marije - vuče na krivovjerje prema
lažnim bogovima - naročito onima - ženskoga porijekla.

Nebeska Kraljica je Marija - za KC.
A postoje upozorenja Kontra Nebeske Kraljice!
------------------

Izmišljena nadodana dogmatska nauka.

To je sve ono što se sada odigrava sa Marijom Blaženom.
Henoka sam skroz zaboravio. Dakle na nebu borave ukupno 4 osobe s tijelom: Krist , Marija , Henok i Ilija.

Dovoljno za igrati briškulu !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 15:40   #23
epic Ilija?

Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Meni osobno jedna od najdrazih biblijskih prica je ona o Iliji,
Jesi li sigurna da ti se sviđaju priče o Iliji?
Jest da su nekako epic, ali pune su krvi i klanja.
Prorok Sveti Ilija kolje 450 tuđih proroka na gori Karmelu*

Baalovih je proroka četiri stotine i pedeset.
Jahve je Bog! Jahve je Bog!" Ilija im reče: "Pohvatajte proroke Baalove da nijedan od njih ne utekne!" I oni ih pohvataše. Ilija ih odvede do potoka Kišona i ondje ih pobi.

1Kings 18, 19 "Now then send and gather to me all Israel at Mount Carmel, together with 450 prophets of Baal and 400 prophets of the Asherah, who eat at Jezebel's table." (New American Standard Bible)

Zanimljivo da Daničić-Karadžić prijevod Biblije, kao i Šarićev, revidirano izdanje iz 2007., preskaču spomen na još 400 proroka koji su jeli za stolom Jezabele. Svi ostali prijevodi, MT, LXX i Vulgata spominju navedene 450 + 400 proroka. Radi se o prorocima kanaanske božice Asherah, koju su prije obožavali Izraelci, odmah uz Jahvea. Nije jasno je li sveti Ilija poklao i njih 400.

Asherah je bila do reforme Kralja Jošije (koji je uveo striktni monoteizam) boginja Izraelaca. Međutim, kada je rečeni Jošija pao u religijsko-mačistički amok, ognjem i mačem je izbrisao sve bogove i boginje osim Jahvea, a po svemu sudeći, ovaj događaj sa Ilijom reflektira na vjersku propagandu te "čistke".
______
*Diveći se tim događanjima oko "svete" gore Karmela, grupa pustinjaka osniva red Karmelićana u 13. stoljeću, koji je obnovila Sveta Tereza Avilska i Sv.Ivan od Križa u 16. stoljeću.

Sveti Ilija ubija po 50+50+2 vojnika

Tada mu posla pedesetnika s njegovom pedesetoricom i ode taj k njemu i, našavši ga gdje sjedi na vrhu brijega, reče mu: "Čovječe Božji! Kralj je naredio: Siđi!" Ilija odgovori i reče pedesetniku: "Ako sam čovjek Božji, neka oganj siđe s neba i neka te proguta, tebe i tvoju pedesetoricu." I oganj se spusti s neba i proguta ga, njega i njegovu pedesetoricu. Kralj mu posla drugoga pedesetnika i njegovu pedesetoricu...
... i trećega pedesetnika kojeg poštedje, jer je kleknuo pred njim. Bilanca 1+50+1+50= 102 čovjeka progutana ognjem.

Quote:
koliko cuda je tu bilo,
Kreirao je ćup iz kojega beskonačno sipa brašno, i vrč iz kojega neprestano teče ulje...... i oživio mrtva (?) dječaka neke udovice...
Čarobni ćup, čudesni vrč i oživljen mrtvac!

Sveti Ilija, poznat po tome što je svojeručno zaklao 450 svećenika, oživljava sina udovice koja ga je obilno ugostila. On joj poklanja čudesni ćup i vrč. U ćupu će biti brašna, a u vrču ulja, dok god Bog - meteorolog - ne naredi da padne kiša.
'U ćupu neće brašna nestati ni vrč se s uljem neće isprazniti sve dokle Jahve ne pusti da kiša padne na zemlju.'" Ode ona i učini kako je rekao Ilija; i za mnoge dane imadoše jela, ona, on i njen sin. Brašno se iz ćupa nije potrošilo i u vrču nije nestalo ulja, po riječi koju je Jahve rekao preko svoga sluge Ilije.

Izgleda da je Ilija imao ozbiljnih planova s tom udovicom. Nakon ćupa i vrča, on usput oživljava njenog mrtvog sina:
"Jahve, Bože moj, zar zaista želiš udovicu koja me ugostila uvaliti u tugu umorivši joj sina?" Zatim se tri puta pružio nad dječakom zazivajući Jahvu: "Jahve, Bože, učini da se u ovo dijete vrati duša njegova!" Jahve je uslišio molbu Ilijinu, u dijete se vratila duša i ono oživje. Ilija ga uze, siđe iz gornje sobe u kuću i dade ga njegovoj materi; i reče Ilija: "Evo, tvoj sin živi!"
1Kraljevi 17, 17-24

Quote:
a posljednje kao kruna svega njegovo uznesenje.
Zanimljivo kako su ljudi doznali da je Ilija odlepršao u nebo:

Čarobni Ilijin plaš koji je pao s neba:

Elizej razdvaja vodu da može proći preko rijeke Jordana pomoću Ilijina plašta koji je pao s neba

Elizej je gledao i vikao: "Oče moj, oče moj! Kola Izraelova i konjanici njegovi!" I više ga nije vidio. Uze tada svoje haljine i razdera ih nadvoje. I podiže Ilijin plašt, koji bijaše pao s njega, te se vrati i zaustavi se na obali Jordana. Uze onda Ilijin plašt i udari po vodi govoreći: "Gdje je Jahve, Bog Ilijin?" I kad udari po vodi, ona se razdijeli na dvije strane i Elizej prijeđe.


Tri dana su tražili Iliju, ali nisu ga našli. Znači ipak je uzletio u nebo

I poslaše pedesetoricu; tražili su ga tri dana, ali ga nisu našli. Vratiše se Elizeju, koji je ostao u Jerihonu, i on im reče: "Nisam li vam rekao: 'Nemojte ići!'"

***
Tako da je uzlet Marijina živa ili umrla pa oživljena leša u nebesa, minorno čudo Isus-Boga. A On sve može, pa i to, zar ne?



______________________________________
Muhamed tvrdi da su VEĆINA stanovnika pakla žene (mlaćenje maljevima, 'menjanje' spaljenih koža novima da iznova trpe užasne patnje, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 16:11   #24
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
eprestano teče ulje...... i oživio mrtva (?) dječaka neke udovice...
[INDENT]Čarobni ćup, čudesni vrč i oživljen mrtvac!

'U ćupu neće brašna nestati ni vrč se s uljem neće isprazniti sve dokle Jahve ne pusti da kiša padne na zemlju.'" Ode ona i učini kako je rekao Ilija; i za mnoge dane imadoše jela, ona, on i njen sin. Brašno se iz ćupa nije potrošilo i u vrču nije nestalo ulja, po riječi koju je Jahve rekao preko svoga sluge Ilije.
To sa ćupom mi je nekako poznato. Nešto što se vidi na pozornicama. Ali su poblika većinom djeca:
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:30   #25
oprostite malo sam priglupa.......ali, zar se vi doista sprdate na račun uznesenja blažene djevice na nebo? očito sam sfulala i temu i pdf
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 15:10   #26
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
oprostite malo sam priglupa.......ali, zar se vi doista sprdate na račun uznesenja blažene djevice na nebo? očito sam sfulala i temu i pdf
Niti ti priglupa. Ja vjerujem da ti ipak ne vjeruješ da su neku poznatu ženu neke duhovna bića odvezli u neki duhovni svijet. Ali skupa s tijelom, nakon nejzine smrti !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 21:54   #27
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Niti ti priglupa. Ja vjerujem da ti ipak ne vjeruješ da su neku poznatu ženu neke duhovna bića odvezli u neki duhovni svijet. Ali skupa s tijelom, nakon nejzine smrti !

Ako netko vjeruje u duhovni svijet i Isusovo uskrsnuće i uzasašće,onda ne vidim problem u mogućnost da tamo dospije i druga materija,kao recimo materijalno tijelo Marije.

Nadalje,ako netko vjeruje u duhovni svijet,bez obzira na Kršćanstvo,opet se postavlja pitanje zašto bi bilo nemoguće da materija završi u takvoj duhovnoj dimenziji,kad smo svjedoci da duhovni svijet djeluje u materijalnom?

Na osnovu čega takva isključivost uma ?
Krenimire?
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 20:01   #28
Biblijskoga dokaza da je Blažena Marija Usnesena - NEMA.
Ako ne piše - nije istina.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 14:35   #29
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Biblijskoga dokaza da je Blažena Marija Usnesena - NEMA.
Ako ne piše - nije istina.
Svakako se ne bih složio s tobom. To bi bila protestantska doktrina sola scriptura koja je sve samo ne ispravna (2 Tim 3,16-17) (2 Sol 2,15) (Rim 10,17) (1 Kor 11,2) itd...

Što se tiče Marijina uznesenja...
O tome u Svetom pismu nije ništa izričito rečeno, a nema za to ni otačkih svjedočanstava iz prvih stoljeća. To je bilo povodom apokrifnim spisima da razviju pretpostavke koje su u pitanje stavile Marijinu smrt i predložile njezin prijelaz iz ovoga života bez smrti (smrt ili raspadljivost tijela). Polazište apokrifnih spisa jest misao da je smrt posljedica grijeha (sjetimo se Mojsija), a Marija je od njega bila izuzeta teje tako mogla biti izuzeta od smrti.
Prve naznake o tome nalazimo već u 4. st. kod sv. Efrema Sirskog itd.
Opravdanje je u Marijinu nasljedovanju Krista. Budući da ga je sljedila u svemu na njegovu životnom putu, bilo bi neobično da nije prošla kroz smrt (kao stanje) te da nije uznesena (naravno božjom intervencijom koju Isus sam po sebi nije trebao jer je On sam Bog).
__________________
Bog je beskrajna sfera čije je središte svugdje, a periferija nigdje. ✞
Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 14:46   #30
Originally Posted by piramida4 View Post
Biblijskoga dokaza da je Blažena Marija Usnesena - NEMA.
Ako ne piše - nije istina.

Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
Svakako se ne bih složio s tobom. To bi bila protestantska doktrina sola scriptura koja je sve samo ne ispravna (2 Tim 3,16-17) (2 Sol 2,15) (Rim 10,17) (1 Kor 11,2) itd...

Što se tiče Marijina uznesenja...
O tome u Svetom pismu nije ništa izričito rečeno, a nema za to ni otačkih svjedočanstava iz prvih stoljeća. To je bilo povodom apokrifnim spisima da razviju pretpostavke koje su u pitanje stavile Marijinu smrt i predložile njezin prijelaz iz ovoga života bez smrti (smrt ili raspadljivost tijela). Polazište apokrifnih spisa jest misao da je smrt posljedica grijeha (sjetimo se Mojsija), a Marija je od njega bila izuzeta teje tako mogla biti izuzeta od smrti.
Prve naznake o tome nalazimo već u 4. st. kod sv. Efrema Sirskog itd.
Opravdanje je u Marijinu nasljedovanju Krista. Budući da ga je sljedila u svemu na njegovu životnom putu, bilo bi neobično da nije prošla kroz smrt (kao stanje) te da nije uznesena (naravno božjom intervencijom koju Isus sam po sebi nije trebao jer je On sam Bog).
Rasprava me asocira kao da se svađaju jedan grk i rimljanin. Dali Zeus ili Jupiter ima crnu ili sijedu bradu

A ne kuže da mit ostaje i dalje mit i bajka za odrasle.

A što se tiče same smrti, kako je meni znana biologija, smrt je posljedica prirodnog ustrojstva svih živih bića. Loše ponašanje može smrt ubrzati. Ali ničije dobro ponašanje ne može spriječiti bilo čiju smrt !

Zadnje uređivanje krena : 03.09.2013. at 14:54.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:03   #31
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Originally Posted by piramida4 View Post
Biblijskoga dokaza da je Blažena Marija Usnesena - NEMA.
Ako ne piše - nije istina.



Rasprava me asocira kao da se svađaju jedan grk i rimljanin. Dali Zeus ili Jupiter ima crnu ili sijedu bradu

A ne kuže da mit ostaje i dalje mit i bajka za odrasle.

A što se tiče same smrti, kako je meni znana biologija, smrt je posljedica prirodnog ustrojstva svih živih bića. Loše ponašanje može smrt ubrzati. Ali ničije dobro ponašanje ne može spriječiti bilo čiju smrt !

Ignoriraš stvarnost.
Naravno da je smrt biološka, ali mi govorimo o duhovnoj dimenziji koja je svakako nadređena biološkoj.
__________________
Bog je beskrajna sfera čije je središte svugdje, a periferija nigdje. ✞
Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:23   #32
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Niti ti priglupa. Ja vjerujem da ti ipak ne vjeruješ da su neku poznatu ženu neke duhovna bića odvezli u neki duhovni svijet. Ali skupa s tijelom, nakon nejzine smrti !
I s odjećom, po mogućnosti vrlo dugom, teškom, bijelom haljinom koja prekriva sve izložene dijelove tijela koja bi mogla izazvati bludne poglede, prekriva i koljena, a da o dekolteu niti ne govorimo.


Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:52   #33
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Po Katoličkoj vjeri svatko od nas odlazi u duhu u raj ili pakao,odnosno i u čistilište prije odlaska u raj.I svima tijelo negdje trune...
A u posljedji dan će svi uskrsnuti...

Možda ti nije poznato,da se skoro svim bitnijim likovima Novog Zavjeta zna gdje su im grobovi i kosti.Isusu i Mariji znamo gdje su im grobovi,ali bez tijela.
Za tvoju informaciju,oba su u Jeruzalemu.
Zato jer nisu ni bili u fizičkom tjelu nego prividno su izgledali kao ljudi i normalno je da je prazan grob jer nisu mogli ni umrijeti.
To ti poručuju s praznim grobovima.

INače za tvoju informaciju on sam kaže da on i njegova majka nisu rase ljudske uopće.Ona ga je rodila bez oplodnje muškarca i ostala djevica to običan čovjek ne može nego samo posebna bića ,no kako kažu nisu od naše rase.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 18:40   #34
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Zato jer nisu ni bili u fizičkom tjelu nego prividno su izgledali kao ljudi i normalno je da je prazan grob jer nisu mogli ni umrijeti.
To ti poručuju s praznim grobovima.

INače za tvoju informaciju on sam kaže da on i njegova majka nisu rase ljudske uopće.Ona ga je rodila bez oplodnje muškarca i ostala djevica to običan čovjek ne može nego samo posebna bića ,no kako kažu nisu od naše rase.
Hvala ti na povjerljivim informacijama,ali te tlapnje proslijedi nekom drugom,a ne meni. Ono što Biblija piše je o Isusu i Mariji koji su ljudi,samo što nikad nisu zgriješili,za razliku od nas ostalih...Naravno o Isusu piše i da je Bog,ali o tome na drugim temama.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 18:55   #35
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Hvala ti na povjerljivim informacijama,ali te tlapnje proslijedi nekom drugom,a ne meni. Ono što Biblija piše je o Isusu i Mariji koji su ljudi,samo što nikad nisu zgriješili,za razliku od nas ostalih...Naravno o Isusu piše i da je Bog,ali o tome na drugim temama.
Ma hvala i tebi na informacijama ono o praznom grobu no ja nisam rekao da prosljediš te tlapnje svoje nikome nego sam jednu drugu informaciju na istu temu samo iznio i koja je povezana s jednim starim tesktom iz kraja 1st.
Vrlo uljudan i civiliziran sam bio a to tvoje govori o samom tebi koliko si spreman da ućiniš da bi svoje vjerovanje proglasio najispravnijim.To je inkvizicija.

No očekivao sam ovaku neprimjerenu reakciju to je u biti pravovjerno kršćanstvo,proganjaj sve što nije od naših tumačenja.

I ovakav način komunikacije bi trebalo sankcionirati jer zamisli kad bi cjeli forum na takav način počeo da piše.
TE TVOJE TLAPNJE PROSLJEDI DRUGOME.

Strava i užas.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 19:33   #36
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ma hvala i tebi na informacijama ono o praznom grobu no ja nisam rekao da prosljediš te tlapnje svoje nikome nego sam jednu drugu informaciju na istu temu samo iznio i koja je povezana s jednim starim tesktom iz kraja 1st.
Vrlo uljudan i civiliziran sam bio a to tvoje govori o samom tebi koliko si spreman da ućiniš da bi svoje vjerovanje proglasio najispravnijim.To je inkvizicija.

No očekivao sam ovaku neprimjerenu reakciju to je u biti pravovjerno kršćanstvo,proganjaj sve što nije od naših tumačenja.

I ovakav način komunikacije bi trebalo sankcionirati jer zamisli kad bi cjeli forum na takav način počeo da piše.
TE TVOJE TLAPNJE PROSLJEDI DRUGOME.

Strava i užas.
Bio ja strava i užas ili ne stvar je u tome da si uletio na specijaziraniji forum od religije,a to je teologija i religijska praksa.Nitko ne shvaća koga i što zastupaš.
Gnosticizam ili ..?!

I na koji način ti sudjeluješ u temi konstruktivno? Iznosiš izvor o Isusovom i Marijinom bestjelesnom životu među Židovima u prvom stoljeću?Kojem?

Istina je da ni jedan tvoj izvor nije iz prvog stoljeća.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 10:55   #37
Što je s Marijom Magdalenom? Je li ona Crna djevica?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 14:37   #38
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ono što Biblija piše je o Isusu i Mariji koji su ljudi,samo što nikad nisu zgriješili,za razliku od nas ostalih...
Lako je za Mariju, jer ju je Bog očistio od Istočnoga grijeha na samom početku njezna života, pri začeću. Tako je bio siguran da će se roditi u "čistoj, a ne okaljanoj" ženi.

Tako Bogom čarobno olakšana od Istočnoga grijeha, ona je lako uzletjela tjelesno iz groba uvis materijalno, skupa s haljinom.

Slično kao što je i njezina kučica prenešena zrakom od strane anđela sve do Trsata u Rijeci, ali tamo nije htjela ostati. Ode ona u Italiju. Sad je i Rijeka, Trsat u EU. Mogla bi se vratit.

Quote:
Naravno o Isusu piše i da je Bog,ali o tome na drugim temama.
Što i ne bi pisalo? Može svašta pisat na papiru.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 16:45   #39
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Lako je za Mariju, jer ju je Bog očistio od Istočnoga grijeha na samom početku njezna života, pri začeću. Tako je bio siguran da će se roditi u "čistoj, a ne okaljanoj" ženi.

Tako Bogom čarobno olakšana od Istočnoga grijeha, ona je lako uzletjela tjelesno iz groba uvis materijalno, skupa s haljinom.

Slično kao što je i njezina kučica prenešena zrakom od strane anđela sve do Trsata u Rijeci, ali tamo nije htjela ostati. Ode ona u Italiju. Sad je i Rijeka, Trsat u EU. Mogla bi se vratit.
Što i ne bi pisalo? Može svašta pisat na papiru.
Da,u pravu si.Na papiru može svašta pisati,pogotovo na ovom virtualnom.

Ti si dobar primjer,sa svojim borbenim ateizmom.

Doista je dostojno bilo da se Bog rodi kroz ženu koja nema grijeha,ali veličinamjemumtome da ta žena nije pokleklapred grijehom.To je ono što ni ja ni ti nismo bili sposobni učiniti u svojim životima.I po tome smo isti,bez obzira na vjeru ili nevjeru.

Što se tiče blokova i greda iz Nazaretske kućice poznato je da su je davno križari donijeli na Trsat,a poznato je da im se vođa zvao Di Angelo,tako se iz tog prezimena u puku stvorila legenda da su je anđeli na krilima donijeli.Pjesnički rečeno je to čak i točno.

Nadalje,kad sa, jednom bio sa sinom u Loretu gdje su sada ostaci Nazaretske kućice,ušao sam sa sinom koji je danima šepao,a izašli smo da je ne normalno hodao,već trčao kao da se nikad ništa nije dogodilo.

Poslije sam čuo da su to "normalna"događanja u tamošnjoj bazilici.

Što se mene tiče to jest stvarna kućica iz Nazareta i ne da su je tamo donijeli anđeli,nego su mene i mog sina donijeli anđeli na pravo mjesto u pravo vrijeme.
Da ozdravi.

Sve je u vjeri,čitaj Novi Zavjet!
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 17:07   #40
moć Marijine leteće kućice?

Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post

Quote:
Nepoznati kaže:
Lako je za Mariju, jer ju je Bog očistio od Istočnoga grijeha na samom početku njezna života, pri začeću. Tako je bio siguran da će se roditi u "čistoj, a ne okaljanoj" ženi.

Tako Bogom čarobno olakšana od Istočnoga grijeha, ona je lako uzletjela tjelesno iz groba uvis materijalno, skupa s haljinom.

Slično kao što je i njezina kučica prenešena zrakom od strane anđela sve do Trsata u Rijeci, ali tamo nije htjela ostati. Ode ona u Italiju. Sad je i Rijeka, Trsat u EU. Mogla bi se vratit.
Što i ne bi pisalo? Može svašta pisat na papiru.
Da,u pravu si.Na papiru može svašta pisati,pogotovo na ovom virtualnom.

Ti si dobar primjer,sa svojim borbenim ateizmom.
Tebi djeluje kao borbeni? A jedini alat mi je tipkovnica.

Quote:
Doista je dostojno bilo da se Bog rodi kroz ženu koja nema grijeha,
Meni je to odvratnost, da je Bog morao temeljito pročistiti ženu, odstraniti iz nje Istočni grijeh da bi bila dostojna roditi Isusa.

Pa još Djevica-Majka. A što su onda naše majke? Te priče o Mariji, majci Božjoj su uvreda za realne majke, po mom skromnom mišljenju.

Quote:
ali veličinamjemumtome da ta žena nije pokleklapred grijehom.
Pa kako i bi, kad ju je Bog unaprijed od toga pročistio?

Quote:
To je ono što ni ja ni ti nismo bili sposobni učiniti u svojim životima.I po tome smo isti,bez obzira na vjeru ili nevjeru.
Da si i ti bezgrješno začet od svojh roditelja kao Isusova Majka , i ti bi bio svetac.

Quote:
Što se tiče blokova i greda iz Nazaretske kućice poznato je da su je davno križari donijeli na Trsat,a poznato je da im se vođa zvao Di Angelo,tako se iz tog prezimena u puku stvorila legenda da su je anđeli na krilima donijeli.Pjesnički rečeno je to čak i točno.
To reci stotinama tisuća vjernika, koji su pohodili Trsat uvjereni da se radi o čudesno prenešenoj Marijinoj kućici na krilima anđela, svjedočanstvom silne Božije ljubavi prema svetoj Majci Mariji.

Svi su dakle prevareni... A i ti ih prevario sa svojom pričom o "križarima koji prenose Marijinu kučicu" (Isus im je rekao da je to Marijina kućica? ), jer su istraživanja dokazala da građevni materijal u Lorettu nikada nije bio u Izraelu, a pogotovo novozavjetnom polisu Nazaretu.

Quote:
Nadalje,kad sa, jednom bio sa sinom u Loretu gdje su sada ostaci Nazaretske kućice,
Nema niti grada Nazareta u Isusova vremena, a kamoli Marijina kućice u Italiji. OMG!

Quote:
ušao sam sa sinom koji je danima šepao,a izašli smo da je ne normalno hodao,već trčao kao da se nikad ništa nije dogodilo.
Dozvoli da debelo sumnjam u to što si izjavio. Ako jest, onda si samo dokazao moć sugestije, a ne moć Marijine leteće kućice.

Svako poboljšanje djetetova zdravlja mi je milo, naravno.

Eh kad bi se barem 12 teško oboljele djece u jednom danu mogla trajno izliječiti u Lorettu ili Trsatu ....

Ja bih prvi klečeći išao do Marije Bistrice iz Zagreba i nazad.

Quote:
Poslije sam čuo da su to "normalna"događanja u tamošnjoj bazilici.
Rekla-kazala.

Quote:
Što se mene tiče to jest stvarna kućica iz Nazareta i ne da su je tamo donijeli anđeli,nego su mene i mog sina donijeli anđeli na pravo mjesto u pravo vrijeme.
Da ozdravi.
Danima je šepao, pa više nije? Mogu li djeva Marija i Isus-Bog malo bolje?

Quote:
Sve je u vjeri,čitaj Novi Zavjet!
Što je s vjerom uplakanih bogu-vapijućih roditelja čije dijete je na klinici za rak?
Djeva Marija se okrenula od njih? Zašto?

Mislim da je jako ružno tako nešto reći....
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.