Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2013., 13:22   #101
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
A ?
Kako gornje shvatit', preneseno (neko skriveno značenje), doslovno, šta ?
Ti očekuješ da ja kažem tebi kako ti da shvatiš ono gore?

JA ti mogu samo reći što znači BAR JESU a to je Aramejski ostatak i znači SIN ISUSA
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 19:29   #102
Quote:
peruana kaže: Pogledaj post
ako je došao donjeti radosnu vijest, bolji svijet- to nije uspjelo
dal je znao ili nije znao da svijet neće biti bolje?
pretpostavimo da je znao, jer prosvjetljeni mora znati, ako nije znao nije bio prosvjetljen?
zašto je išao nositi tu dobru vijest, ako je znao da neće biti bolji svijet?
zašto je došao drugim narodima ako je znao da oni imaju svoja učenja?
ako su sva učenja u suštini ista, a znao je da jesu, zašto je donosio svoje?

ti to mene na kavu pozivaš?
Radosna vjest je PODJELA RAZDOR I OGANJ koje jedva čeka da se zdesi u svijetu?

hm...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 19:34   #103
Iako neki neće odmah razumijeti kakve veze ima ovo s temom što ću sada napisati...

Zašto u evandjelju se taji ime jednoga učenika koji iz Ivanove udruge prešao na stranu Isusove družbe?

Samo Andriju pominju a drugi je ostao neimenovan.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 01:05   #104
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Iako neki neće odmah razumijeti kakve veze ima ovo s temom što ću sada napisati...
Evo kad već pričaš o Pavlu, jedan drugi ugao (Talmud of Immanuel book)

30.Kada Imanuel završi svoj govor, zatim, čovek koga su nazivali Savle (Pavle) priđe mu i upita:

31.Propovedaš novo učenje i bilo mi je čudno od početka, i čini mi se glupim, a tvoj um konfuznim.

32.Ali Imanuel reče, kako možeš reći da sam zbunjen u umu kada si ti taj koji je zbunjen u svesti i ne razumeš.

33.Zaista ti kažem, ti Savle goniš mene i moje apostole zbog mojih učenja, a ti si taj koji ćeš promeniti mišljenje.

34.Nakon čega ćeš biti nazvan Pavle. Putovaćeš u svim pravcima čineći moja učenja lažnim i moj duh zbunjenim.

35.Natovarićeš veliku krivicu na sebe, jer ćeš u svome neznanju pogrešno shvatiti moja učenja i zato ih propovedati netačno.

36.Tvoji govori će biti zbunjeni, i ljudi širom sveta će biti porobljeni njima i obožavaće lažne doktrine.

37.Kao što ćeš navesti Grke na zao religiozni kult zbog svojih lažnih učenja, i zvaćeš me
„Pomazanik,“ na njihovom jeziku.

38.I biće tvoja krivica što će me kroz tvoj manjak razumevanja zvati Isus Hrist, što znači
„Pomazanik.“

39.I biće tvoja krivica kroz tvoj manjak razumevanja da će ljudska krv biti prolivena u ovo ime, toliko nje, da ne bi moglo stati u sve postojeće posude.

40.Ti me i dalje goniš i moje apostole, zbog mojih učenja, ali uskoro će doći vreme kada ćeš promeniti mišljenje,

41.Kada ćeš me videti još jednom i pretpostaviti da sam duh.

42.Zaista ti kažem: poput mnogih drugih bićeš veliki krivac za otuđenje mojih učenja od ljudi i pretvaranje u grešni religijski kult.

43.Ti ćeš biti temeljac gluposti koja će me prozvati Isus Hrist, vođa zaluđenog religijskog kulta.

44.I Imanuel je bio ljut, uzeo je štap i oterao Savla.

45.Savle, pun želje za osvetom, pridruži se snagama Jude Ishariotskog, sina fariseja, i razmatraše kako da uhvate Imanuela, kako bi ga predali vlastima.

46.Kada Savle ode, Imanuel sazva svoje apostole i reče im, vi znate da se preokret događa za dva dana, kada ću biti predat sudu da budem razapet, kako je suđeno, kako bih nastavio da učim.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 01:44   #105
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Evo kad već pričaš o Pavlu, jedan drugi ugao (Talmud of Immanuel book)

30.Kada Imanuel završi svoj govor, zatim, čovek koga su nazivali Savle (Pavle) priđe mu i upita:

31.Propovedaš novo učenje i bilo mi je čudno od početka, i čini mi se glupim, a tvoj um konfuznim.

32.Ali Imanuel reče, kako možeš reći da sam zbunjen u umu kada si ti taj koji je zbunjen u svesti i ne razumeš.

33.Zaista ti kažem, ti Savle goniš mene i moje apostole zbog mojih učenja, a ti si taj koji ćeš promeniti mišljenje.

34.Nakon čega ćeš biti nazvan Pavle. Putovaćeš u svim pravcima čineći moja učenja lažnim i moj duh zbunjenim.

35.Natovarićeš veliku krivicu na sebe, jer ćeš u svome neznanju pogrešno shvatiti moja učenja i zato ih propovedati netačno.

36.Tvoji govori će biti zbunjeni, i ljudi širom sveta će biti porobljeni njima i obožavaće lažne doktrine.

37.Kao što ćeš navesti Grke na zao religiozni kult zbog svojih lažnih učenja, i zvaćeš me
„Pomazanik,“ na njihovom jeziku.

38.I biće tvoja krivica što će me kroz tvoj manjak razumevanja zvati Isus Hrist, što znači
„Pomazanik.“

39.I biće tvoja krivica kroz tvoj manjak razumevanja da će ljudska krv biti prolivena u ovo ime, toliko nje, da ne bi moglo stati u sve postojeće posude.

40.Ti me i dalje goniš i moje apostole, zbog mojih učenja, ali uskoro će doći vreme kada ćeš promeniti mišljenje,

41.Kada ćeš me videti još jednom i pretpostaviti da sam duh.

42.Zaista ti kažem: poput mnogih drugih bićeš veliki krivac za otuđenje mojih učenja od ljudi i pretvaranje u grešni religijski kult.

43.Ti ćeš biti temeljac gluposti koja će me prozvati Isus Hrist, vođa zaluđenog religijskog kulta.

44.I Imanuel je bio ljut, uzeo je štap i oterao Savla.

45.Savle, pun želje za osvetom, pridruži se snagama Jude Ishariotskog, sina fariseja, i razmatraše kako da uhvate Imanuela, kako bi ga predali vlastima.

46.Kada Savle ode, Imanuel sazva svoje apostole i reče im, vi znate da se preokret događa za dva dana, kada ću biti predat sudu da budem razapet, kako je suđeno, kako bih nastavio da učim.
Inače imam otklon prema verzijama koje tovare krivnju na jednoga u ovom slučaju Pavla.

Te tehnike su već viđene samo tovar je druga imena koji nosi nečiju glupost u ovom slučaju to je Islamski tekst koje jedno vrijeme dosta dobro sam poznavao.
Cjeli tekst odiše antisemitizmom i tovarenjem na leđa kršćanima ili pavlinistima jer Pavao navodno je protiv obrezanja kao što tovare Židovima određene stvari sve u svrhu da treće bude riješenje a zna se koje.

Vrlo providna demgagoga po mome mišljenju...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 01:47   #106
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Vrlo providna demgagoga po mome mišljenju...
To je dakako iz te knjige a ne moja misao. A što se tiče nastavka u kojoj se spominje prorok Muhamed, evo i taj dio (iako izvan teme, sorry)

10.I vreme će doći za pet puta stotinu godina kada će pravi vlasnici zemlje, od kojih ste je oteli, početi da se uzdižu i bore protiv vas.

11.Novi čovek će doći kao prorok, i on će vas pravedno i legalno goniti, i platićete svojom krvlju.

12.Ovaj čovek će ostvariti novi religiozni kult, zbog održavanja iskonsko-istinskih učenja, i biće prepoznat kao prorok. Ovim će vas goniti kroz sva vremena.

13.Iako po vašim tvrdnjama, on će biti lažni prorok, kao što tvrdite i za mene, on će doneti novo učenje koje će vama izgledati lažno. Ipak, on će biti istinski prorok i imaće veliku snagu. I on će goniti vaš narod kroz sva vremena.

14.Njegovo ime će biti Muhamed, i njegovo ime će doneti horor, patnju i smrt vašoj vrsti, kako i zaslužujete.14

15.Zaista, kažem vam, njegovo ime će biti ispisano vašom krvlju, i zbog vaše drskosti, mržnja prema vašem narodu će biti beskonačna.

16.Na ovaj način, on će biti istinski prorok, iako ćete vi tvrditi da je lažni, i on će vam doneti učenja koja će vam biti nerazumna. Ovaj religiozni kult će nestati kada se njegove i vaše pristalice dovedu krvlju do zaključka. I njegova će učenja biti falsifikovana i rezultirati zlim i zbunjenim religioznim kultom.

Nemam pojma jel demagogija ili nije, upravo sam pročitao tu knjgu, i bilo je zanimljivo pratiti te tekstove. Prosuditi svako za sebe može. Ima brdo sličnih pimjera.

Pozdrav
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 02:31   #107
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
To je dakako iz te knjige a ne moja misao. A što se tiče nastavka u kojoj se spominje prorok Muhamed, evo i taj dio (iako izvan teme, sorry)

10.I vreme će doći za pet puta stotinu godina kada će pravi vlasnici zemlje, od kojih ste je oteli, početi da se uzdižu i bore protiv vas.

11.Novi čovek će doći kao prorok, i on će vas pravedno i legalno goniti, i platićete svojom krvlju.

12.Ovaj čovek će ostvariti novi religiozni kult, zbog održavanja iskonsko-istinskih učenja, i biće prepoznat kao prorok. Ovim će vas goniti kroz sva vremena.

13.Iako po vašim tvrdnjama, on će biti lažni prorok, kao što tvrdite i za mene, on će doneti novo učenje koje će vama izgledati lažno. Ipak, on će biti istinski prorok i imaće veliku snagu. I on će goniti vaš narod kroz sva vremena.

14.Njegovo ime će biti Muhamed, i njegovo ime će doneti horor, patnju i smrt vašoj vrsti, kako i zaslužujete.14

15.Zaista, kažem vam, njegovo ime će biti ispisano vašom krvlju, i zbog vaše drskosti, mržnja prema vašem narodu će biti beskonačna.

16.Na ovaj način, on će biti istinski prorok, iako ćete vi tvrditi da je lažni, i on će vam doneti učenja koja će vam biti nerazumna. Ovaj religiozni kult će nestati kada se njegove i vaše pristalice dovedu krvlju do zaključka. I njegova će učenja biti falsifikovana i rezultirati zlim i zbunjenim religioznim kultom.

Nemam pojma jel demagogija ili nije, upravo sam pročitao tu knjgu, i bilo je zanimljivo pratiti te tekstove. Prosuditi svako za sebe može. Ima brdo sličnih pimjera.

Pozdrav
Ma znam ja napamet taj tekst nisam bez razloga pomenuo Islam...

Ima Shemjaza putnik kroz galaksije je l da?

Uvjek isto kod tebe nemožeš bez astronauta,grow up barmene...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.09.2013., 03:17   #108
"Immanuel Talmud" o Židovima:

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
14.Njegovo ime će biti Muhamed, i njegovo ime će doneti horor, patnju i smrt vašoj vrsti, kako i zaslužujete.14
"Immanuel Talmud"

Vrišteća antisemitska lažarija UFO-vjernika Billy Meiera i njegova muhamedanska prijatelja.

http://www.robertmprice.mindvendor.c...r_jmmanuel.htm

Quote:
The Talmud of Jmmanuel is blood-curdlingly anti-Semitic. Its appropriation of the familiar Jewish title Talmud is offensive, but that is the least of it. Here are a few choice passages:

“Do not go into the streets of Israel, and do not go to the scribes and Pharisees, but go to the cities of the Samaritans and to the ignorant in all parts of the world. Go to the unenlightened, the idol worshippers and the ignorant after I have left you, because they do not belong to the house of Israel, which will bring death and bloodshed into the world.” (10:5-6)

“Truly, I say to you: the nation of Israel was never one distinct people and has at all times lived with murder, robbery and fire. They have acquired this land through ruse and murder in abominable, predatory wars, slaughtering their best friends like wild animals. May the nation of Israel be cursed until the end of the world and never find its peace.” (10:26-27)

“Therefore, beware of Israel, because it is like an abscess.” (10:38)

“For the people of Israel are unfaithful to the laws of Creation and are accursed and will never find peace. Their blood will be shed, because they constantly commit outrages against the laws of Creation. They presume themselves above all the human races as a chosen nation and thus as a separate race. What an evil error and what evil presumption, for inasmuch as Israel never was a nation or a race, so it was never a chosen race. Unfaithful to the laws of Creation, Israel is a mass of people with an inglorious past, characterized by murder and arson.” (15:22-26)

“You will be outcast among the human races, and then you will alternately lose your occupied land, regain it and lose it again until the distant future. Truly, I say to you: your existence will be continual struggle and war, and so the human races will strike you with their hostile thinking and enmity. You will find neither rest nor peace in the country stolen by your ancestors by means of falsehood and deceit, because you will be haunted by your inherited burden of murder with which your forefathers killed the ancient inhabitants of this continent and deprived them of life and property.” (24:45-47)

“… just like the Israelites who plundered this land and have dominated and oppressed the legitimate owners of the land.” (27:12b)

“I am the true prophet of all human races on earth: but in all truth I am not the prophet of those confused Israelites who call themselves sons and daughters of Zion.” (30:8b)

“And the time will come in five times 100 years when you will have to atone for this, when the legitimate owners of the land enslaved by you will begin to rise against you into the distant future. A new man will rise up in this land as a prophet and will rightfully condemn and persecute you and you will have to pay with your blood. […] Even though, according to your claim, he will be a false prophet and you will revile him, he will nevertheless be a true prophet, and he will have great power, and he will have your race persecuted throughout all time in the future. His name will be Mohammed, and his name will bring horror, misery and death to your kind, which you deserve. Truly, truly, I say to you: His name will be written for you with blood, and his hatred against your kind will be endless.” (30:10-11, 13-15)

What is this? Propaganda for Hamas?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:24   #109
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ma znam ja napamet taj tekst nisam bez razloga pomenuo Islam...Ima Shemjaza putnik kroz galaksije je l da? Uvjek isto kod tebe nemožeš bez astronauta,grow up barmene...
Budući da ti voliš postavljati zagonetke a da ih sam ne razriješiš do kraja, ja sam pronašao taj tekst koji se veže za Pavla u ovoj knjizi, i sad mi tupiš da odrastem, alo?? Ma koji astronauti...Možda bi bolje da kažem, uvijek isto kod tebe. Pošto se vodi ova tema, a pronađoh u I.T. ove retke, zato sam ti to postao da prokomentiraš, a ne da se praviš pametan i pričaš mi o odrastanju.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:40   #110
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Budući da ti voliš postavljati zagonetke a da ih sam ne razriješiš do kraja, ja sam pronašao taj tekst koji se veže za Pavla u ovoj knjizi, i sad mi tupiš da odrastem, alo?? Ma koji astronauti...Možda bi bolje da kažem, uvijek isto kod tebe. Pošto se vodi ova tema, a pronađoh u I.T. ove retke, zato sam ti to postao da prokomentiraš, a ne da se praviš pametan i pričaš mi o odrastanju.
Ali ovo zaista ima veze s astronautima po tko zna koji put...
Pročitaj cjeli Imanuelov Talmud..
Astronauti koji pričaju o Muhamedu...

hahah

Smiješno mi je nisam mogao drugačije...

Oprosti sine čovječiji..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 01:00   #111
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
....................
Proći će te ta faza, kad uvidiš da ti je tvoj „ego“ najveći dušman. Tema je Paul i Isus, a mene ne zanima ufologija, neko kontekst koji može biti ubačen u temu pa da se to komparira, drugo nema veze sa ovime što imputiraš na mene. Što se tiče toga da imaš materijala koji raskrinkavaju ubačenice i fatalno usmjerene spise, samo to podastri pa da razglabamo. Za sada je očigledno da Paul nije Isus, jedino ako si mislio nešto drugo.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία

Zadnje uređivanje Meadow : 25.09.2013. at 09:01. Reason: quote
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.09.2013., 01:15   #112
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ti očekuješ da ja kažem tebi kako ti da shvatiš ono gore?

JA ti mogu samo reći što znači BAR JESU a to je Aramejski ostatak i znači SIN ISUSA
Fala na pojašnjenju.
Poslije sam tu istu priču našla na židovskoj enciklopediji: BAR JESUS ("son of Jesu or Joshua")

(iskreno, mislila sam da je u pitanju hrvatski: da "barem jesu" )
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 11:32   #113
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
NE znam koliko poznajete novi zavjet no Pavao je blagoslovljen još u utrobi svoje majke,Pavao je imao rane na rukama poput Isusa ,radio je velika čuda poput Isusa,proganjan je bio htjeli su ga ubiti oni iz Jeruzalema iz obrezanja,Pavao je bio propovjedao u tjelu a onda u duhu ponovno dolazio propovjedati gotovo kao sam Isus itd
To sve gore što si naveo - piše u Bibliji,
ili ti je to iz uredaba ljudskih?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 22:34   #114
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
To sve gore što si naveo - piše u Bibliji,
ili ti je to iz uredaba ljudskih?
Sve to imaš u bibliji koju su pisali ljudi.

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.