Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2022., 18:37   #1
Prekomjerno klorirana voda u kući

Pozdrav, tek sagrađena kuća i nemamo još papire te samim time čekamo spajanje na vodovod, imamo vodu iz bušotine i odnjeli smo je na laboratorijsko testiranje, žena je rekla da voda ima 3 puta više klora nego je dozvoljeno, navodno je prag za 250 mg cl a naša ima 750 mg.

Sad se otuširao vodom i sve me svrbi, glava me čak malo boli i osjećaj je neke težine u tijelu i malo u prsima. Ima li to veze s klorom ili ja sam sebe uvjeravam u to?
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 22:30   #2
Rekao bih ti da proguglas simptome trovanja klorom, ali bojim se da bi ih onda mogao i dobit
Hater Deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 23:52   #3
Pretpostavimo da cu preživjeti može li se ovoliko zasićena voda klorom iskoristiti u neke svrhe? Pranje nogu, ispod pazuha s obzirom da je klor dobar za dezinfikaciju?
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 07:48   #4
Od kuda klor u bušotini?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 08:30   #5
Bušotina na poluotoku, navodno se podzemna voda negdje dodiruje s morem
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 09:01   #6
Quote:
Griffs kaže: Pogledaj post
Bušotina na poluotoku, navodno se podzemna voda negdje dodiruje s morem
Prekomjerno klorirana voda bi bila ako si u bušotinu dodavao sredstva na bazi klora.
Ako nisi, imaš slanu-boćatu vodu.
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 09:45   #7
Da to je jako kolorirana voda!
Ono sa natrijevim kloridom??????
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 13:21   #8
Ja nisam, bušotina je od susjeda. Ima 3 puta više klora nego je dozvoljeno nakon laboratorijskog testiranja. Rekla mi je žena iz laboratorija, može služiti za sve osim za piće

Jutros sam se probudio i u grlu imao neki smrdljiv okus, dva puta išao kenjati. Osjećao sam se solidno, osim što me taj okus u grlu probudio i što nemam baš često niti jednu stolicu po danu
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 14:31   #9
Smile

Quote:
Griffs kaže: Pogledaj post
Ja nisam, bušotina je od susjeda. Ima 3 puta više klora nego je dozvoljeno nakon laboratorijskog testiranja. Rekla mi je žena iz laboratorija, može služiti za sve osim za piće

Jutros sam se probudio i u grlu imao neki smrdljiv okus, dva puta išao kenjati. Osjećao sam se solidno, osim što me taj okus u grlu probudio i što nemam baš često niti jednu stolicu po danu
U panici si.
Ponavljam, ako voda nije dodatno klorirana radi se o kloru iz boćate vode.Krivo je more.
Vjeruj gospođi iz laboratorija a bevandu radi s vodom iz boce.

Koliko je duboka bušotina?
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 14:55   #10
Moguće da je voda dodano klorirana jer ljudi ovdje naveliko kloriraju bunare, crne jame itd

Iskreno ne znam. Budem pitao je li klorirana dodano i dubinu kad nađem susjeda
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 16:34   #11
Pa prokuhaj ju!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 18:06   #12
Dođi ti u Dvor pa da vidiš šta znači katastrofalna voda... Hebate, nikad se u životu nisam češao, ni kad sam do guzice kosu imao i radio 12 sati na gradilištu.
Da ne spominjem stalni mulj, bjelinu i zračne čepove.

Katastrofa brale, katastrofa!
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2022., 16:00   #13
Quote:
Griffs kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da cu preživjeti može li se ovoliko zasićena voda klorom iskoristiti u neke svrhe? Pranje nogu, ispod pazuha s obzirom da je klor dobar za dezinfikaciju?
Napravi rupu, jedno 2m duboku i 50m u dužinu, napuni vodom i eto ti olimpijski bazen.

Mogao bi osnovati i vaterpolo klub.
Nyittiuny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2022., 16:57   #14
Quote:
Griffs kaže: Pogledaj post
Ja nisam, bušotina je od susjeda. Ima 3 puta više klora nego je dozvoljeno nakon laboratorijskog testiranja. Rekla mi je žena iz laboratorija, može služiti za sve osim za piće

Jutros sam se probudio i u grlu imao neki smrdljiv okus, dva puta išao kenjati. Osjećao sam se solidno, osim što me taj okus u grlu probudio i što nemam baš često niti jednu stolicu po danu
Dakle nije bunar, nego bušotina. A kako on tehnički izvodi hloriranje te vode ?? Jedino da je pumpa u neku cisternu i tamo je hlorira ! Ako sumnjaš da je voda hlorirana nabavi prečistač. Barem za piće.
Malo detalja: https://www.varkom.hr/stranica/sve-s...o-vodi-za-pice

p.s.

Mene isto zanima ova tema jer sam uz kamp kućicu na OPGu stavio inox rezervoar za kišnicu. Problem je što se u takvom rezervoaru koji je na suncu razvijaju bakterije, pa se preporučuje doziranje hlora. Ali takvu vodu nije preporučljivo duže piti. Stoga je mislim filtrirati aktivnim ugljenom (ili sl.) preko bokala tipa Brita.

Dakle ovim hlorirati: https://www.decathlon.hr/tablete-za-...d_8343721.html

A ovim očistiti hlor nakon što on pobije bakterije : https://www.brita.hr/vrcevi-s-filterom-za-vodu
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2022., 19:07   #15
Da ovo je problem koji se sve više uočava u zadnje vrijeme praktički u svim područjima... stvar je u tome da je općenito voda iz crpilišta sve više zagađena pa je iz tog razloga potrebno pomicati razine klora koje se u njoj dodaju i tako pijemo sve više tog otrova.
U nekim djelovima voda je izuzetno tvrda čak na razini industrijske uporabe... ja već jedno duže vrijeme tu vodu nekoristim u prehrani čak niti ne kuham s njom... samo pranje rublja.. dok za osobnu higijenu koristim pročišćivač jer ako se čak i kupaš s njom dugoročno zajebe kožu i posebno kosu.
amadeus40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2022., 19:15   #16
Quote:
amadeus40 kaže: Pogledaj post
Da ovo je problem koji se sve više uočava u zadnje vrijeme praktički u svim područjima... stvar je u tome da je općenito voda iz crpilišta sve više zagađena pa je iz tog razloga potrebno pomicati razine klora koje se u njoj dodaju i tako pijemo sve više tog otrova.
U nekim djelovima voda je izuzetno tvrda čak na razini industrijske uporabe... ja već jedno duže vrijeme tu vodu nekoristim u prehrani čak niti ne kuham s njom... samo pranje rublja.. dok za osobnu higijenu koristim pročišćivač jer ako se čak i kupaš s njom dugoročno zajebe kožu i posebno kosu.
Kad nešto ne znaš onda je sve moguće.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2022., 07:55   #17
Pa ne dodaje se samo klor u vodovodnu vodu!!!!!!!!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2022., 20:44   #18
Quote:
Biljka kaže: Pogledaj post
Kad nešto ne znaš onda je sve moguće.
Pa to znam iz prakse a mijerenja to pokazuju da je voda sve tvrđa... neznam što tu nije jasno?
amadeus40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2022., 20:46   #19
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa ne dodaje se samo klor u vodovodnu vodu!!!!!!!!!
Naravno da se dodaju i razna druga sranja... koja sva otvrđuju vodu a moraju se dodavati da bi voda bila na razinama koja je smatraju vodom koja se može konzumirati. Stvar je u tome da je voda sve zagađenija i zagađenija.
amadeus40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2022., 21:45   #20
Quote:
amadeus40 kaže: Pogledaj post
Pa to znam iz prakse a mijerenja to pokazuju da je voda sve tvrđa... neznam što tu nije jasno?
To što je voda tvrda ne znači da sadrži klor.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.