Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2015., 22:50   #21
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
da slušam svoju žensku intuiciju ne bi izašla iz kuće ni dala ikome blizu..
Kratko i jasno.
Mada ne vjerujem u te sve pizdarije oko istog. Često mi to kod nekih ljudi zna zvučati kao obična poštapalica.
__________________
Memento mori.
Ghostflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 19:14   #22
Ne znam zašto ljudi (posebno muški) intuiciju gledaju kao nešto strašno negativno i nekakvo nadri trkeljanje o ne znam čemu otprilike u rangu kojekakvih vidovitih milana i sličnih

Po nekakvim ozbiljnijim literaturama intuicija bi bila ništa drugo nego moć zapažanja...neke stvari i sitnice koje uočimo na manje svjesnoj razini...zbrojimo i prije nego što to osvjestimo dva i dva i u tom trenutku imamo osjećaj da je netko dobar, loš, kliknuo nam je ili nije ili nam nešto jako ne štima uz tu osobu. Ono što je gotovo uvijek slučaj; ispostavi se da je taj osjećaj bio točan. Pa se pitam ako intuicija je samo glupo blebetanje, kako to da je uglavnom u pravu?
Mislim da je intuicija samo dobro "čitanje" ljudi...kojeg možda i nismo skroz svjesni.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 19:19   #23
Pa da, intuicija je jedan od mogucih nacina dolazenja do saznanja i ne treba ju odbaciti, dapace. Ali, treba biti i svjestan njenih ogranicenja.
Cak i znanstvenike (navodim jer je znanost podrucje u kom se sve mora logicki objasniti) intuicija cesto odvede u pravom smjeru. Dapace, do onih originallnih, inovativnih ideja uglavnom intuicija vodi. A onda sve treba provjeriti i dokazati.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 21:17   #24
Intuicija ?
Svaki puta kada je nisam slušala samu sam sebe zeznula.Od nedavno je uvijek slušam jer teta Intuicija je najbolji ženski prijatelj.
Onaj osjećaj u dubini duše, ono titranje, filing... nikada ne griješi. Nikada.
To podsvjesno zapažanja naoko nevidljivih stvari ili primljenih emocija.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 02:12   #25
Dižem temu iz mrtvila jer me zanimaju tu tuđa mišljenja o intuiciji i kako da razlikujem taj osjećaj i paranoju?
Nalazim se u situaciji koja me jede doslovno i neda mi mira i što se tiče toga stalno mi nešto govori da tu ima još nešto skriveno što ne znam,da sam dobila lažnu ili nedorečenu informaciju od xy osobe. E sad s obzirom da sam osoba koja zna i razmišljati previše o glupostima i postavljam si pitanja što ako je ovo,što ako je ono? Sigurno je to i to tako a ne znam da li je a neki nemir je u meni koji me tjera da doznam.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 03:40   #26
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
I call bullshit.


Edit.
Sad tek vidim da je tema stara godinu dana i da sam i tada na ovo odgovorila istim smajlicem.
Ajd bar sam dosljedna.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 06:43   #27
tirkizno, navodno se intuiciju da razlučiti od bilo čega drugoga a pogotovo panike tako da je to obično neki smireni glas koji ti nešto "govori" unutar tebe...dakle, stvari koje su intuitivno pročitane ne uključuju jake emocije ni neku paniku...
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 07:04   #28
Rekla bih da se radi o dobrom čitanju verbalnih i neverbalnih signala kod ljudi te o ispravnoj procjeni situacije, a možda malo i o magiji ☺
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:34   #29
Mislim da nemaju svi ljudi razvijenu intuiciju. A mi koji je imamo često ne poslušamo jer je teško priznati samom sebi da nešto ne štima.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:21   #30
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Dižem temu iz mrtvila jer me zanimaju tu tuđa mišljenja o intuiciji i kako da razlikujem taj osjećaj i paranoju?
Nalazim se u situaciji koja me jede doslovno i neda mi mira i što se tiče toga stalno mi nešto govori da tu ima još nešto skriveno što ne znam,da sam dobila lažnu ili nedorečenu informaciju od xy osobe. E sad s obzirom da sam osoba koja zna i razmišljati previše o glupostima i postavljam si pitanja što ako je ovo,što ako je ono? Sigurno je to i to tako a ne znam da li je a neki nemir je u meni koji me tjera da doznam.
Nisi rekla najbitnije, o čemu se radi... unajmiš si detektiva, ako potvrdi tvoje sumnje onda je intuicija bila u pitanju ako ne onda je paranoja.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.