Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 12:23   #61
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
urasla
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
Vesela Fontana.
tako mi se zvala učiteljica. doduše, Fontana je od muža, ne znam joj djevojačko prezime.
bila je vazda nadrkana, ni nalik imenu.

znam i Svemira i Svemirka. ajd Svemir još i nekako. Svemirko zvuči kao lik iz crtića.
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Od poznanika se sin zove Sin.
Izgovara se baš kao siin i nema nikakvo drugo značenje, osim da im je sin.
Ahhahaha...hhahaha.. O, jebemu.
Alexa is offline  
Old 11.05.2016., 12:23   #62
sve zbog jednog pišulinca

Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Od poznanika se sin zove Sin.
Izgovara se baš kao siin i nema nikakvo drugo značenje, osim da im je sin.
Skraćeno od Siniša. Ili Sindža?
Ili je engleski grijeh?

Ili je ipak otac samo htio naglasiti da je sposoban napraviti dijete s penisom?
Eurifesa is offline  
Old 11.05.2016., 12:35   #63
Nije skraćenica, nema veze sa engleskim niti bilo čim drugim osim da je njihov sin.
Ne znam da li bi i kćerka bila Kćerka.
Možda i bi, poznavajući ih vjerovatno bi. A nisam ih ni ispitivala, samo na prvu mi bi malo smiješno, ali navikla se i sada mi ništa neobično nije.
Lady Gala is offline  
Old 11.05.2016., 12:36   #64


Bilo koja imena kombinacija s prezimenima: Palac, Komarac, Torbica, Boca, Dlaka i sl. je urnebesna

Mi smo svojoj dječici jako dugo i pažljivo birali imana. Starinska s određenim značenjem. Na kraju ispalo da inicijali starije kćeri odgovaraju skraćenci za neku psovku, a mlađa kćer ima jedno od najismijavanijih imena na ovom forumu. Nije nam bilo ni na kraj pameti A, baš su lijepa imena

Tako, da koliko god da se trudiš: sigurno ćeš pogriješiti
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Old 11.05.2016., 12:37   #65
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Nije skraćenica, nema veze sa engleskim niti bilo čim drugim osim da je njihov sin.
Ne znam da li bi i kćerka bila Kćerka.
Možda i bi, poznavajući ih vjerovatno bi. A nisam ih ni ispitivala, samo na prvu mi bi malo smiješno, ali navikla se i sada mi ništa neobično nije.
Da je žensko bila bi: Kći
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Old 11.05.2016., 12:38   #66
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post

Mi smo svojoj dječici jako dugo i pažljivo birali imana. Starinska s određenim značenjem. Na kraju ispalo da inicijali starije kćeri odgovaraju skraćenci za neku psovku, a mlađa kćer ima jedno od najismijavanijih imena na ovom forumu. Nije nam bilo ni na kraj pameti A, baš su lijepa imena

Tako, da koliko god da se trudiš: sigurno ćeš pogriješiti
Niste mene pitali.
Eurifesa is offline  
Old 11.05.2016., 12:39   #67
Da, pa nije tako loše
Može Moja Kći
Lady Gala is offline  
Old 11.05.2016., 12:44   #68
Ili Ona i On. <3
Alexa is offline  
Old 11.05.2016., 12:44   #69
Hahahahahahah, užas
Lady Gala is offline  
Old 11.05.2016., 12:47   #70
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Da je žensko bila bi: Kći
Pa eto, jednostavni neki ljudi.
Samo ne znam što bi da dobiju drugog sina.
Bi li bilo u nastavcima? Sin 1, Sin 2
okruglica is offline  
Old 11.05.2016., 12:48   #71
Nije isto, ali kad smo kod imena, ima jedan fast food zove se "Kod mene",pa otvorio vlasnik i drugi "Do mene".
Lady Gala is offline  
Old 11.05.2016., 12:49   #72
Nije mi jasno zašto se svi redom čude i zgražaju da je jedan kardinal katoličke crkve rekao da se ne treba seksati prije braka? Je li to neka novost? Vas su nešto drugo učili na vjeronauku? Što sam propustila?
Eurifesa is offline  
Old 11.05.2016., 12:50   #73
Kad je supruga saznala da je trudna, počeli smo razmišljati o imenu djeteta.

Prvo mi je na pamet pao Džafer. Da, Džafer ima džep, iz početnice za prvi razred. Da ne bude usamljen, pridružili su mu se i Džavid, Dževdet (u stvari Hxevdet) i Džavarlal - ovaj zadnji po Nehruu (Jawaharlal). Starci s obje strane dobivali su fraze, što nas je samo potaknulo da smišljamo sve veće i veće pizdarije:

Jamezdin, Sead (po Lipovači), Halid (po Bešliću), Faruk (po Hadžibegiću), Edhem (po Šljivi), Safet (po Sušiću), Fikret (po Abdiću), Hamdija (po Pozdercu), Džemal (po Bijediću), Sejdo (po Bajramoviću), Sulejman (po Veličanstvenom), Bajazid (po Prvom).

Kad nam je dopizdilo zajebavati se na račun muslimanskih imena, prešli smo na sjever Evrope:

Wolfgang, Hermann (po Huppenu ), Heinrich (po Heineu ), Adolf (po Topiću ), Reinhard (po Heidrichu), Hieronymus (po Boschu), Harald (po Plavozubom), Thor (po nositelju Malja ), Siegfried (iz Götterdämmerunga), Detlef (po Schrempfu) i naš favorit - Udo (po Latteku). (zamislite scenu gdje se klinac valja po podu u parku, a ponosni tata se dere: "Diž' se, Udo!" )

Paralelno, intenzivno smo razmišljali kako će se zaista klinac zvati. (Zanimljivo, ali od početka smo bili uvjereni da će biti muško. I jest.)
Pravila su bila sljedeća: oboje se moramo složiti s imenom (oboje smo imali pravo veta), trebamo izbjeći imena koja se vrte u obiteljima (očevi, stričevi, ujaci, djedovi, bratići), izbjeći biblijska imena (Danijel, Emanuel, evanđeliste, razne svece...), izbjeći kneževsko-kraljevska imena (Branimir, Borna, Trpimir, Zvonimir, Tomislav, Tvrtko, Dušan, Rastko ), i, po mogućnosti, izbjeći pojavu dijakritičkih znakova u imenu.

Budući da je odjednom pool imena bio poprilično sužen, relativno smo se brzo našli na imenu Aleksandar (grč. Αλέξανδρος, "onaj koji brani ljude"). Plus je bio što se možemo pozvati na Aleksandra Velikog, a minus je bio taj što nekoga može podsjetiti na kralja Aleksandra Karađorđevića.

A onda, trenutak epifanije - gledali smo na YouTubeu neku staru Ciboninu utakmicu, i ukazao se ON: Andro Knego. Legendarni centar, vrlo inteligentan igrač, markantan, visok. Oboma omiljeni lik iz te Cibonine generacije. Dodatno, budući da smo vezani uz Koločep/Kalamotu (ne rodbinski - volimo dubrovački kraj), izbor "dubrovačkog" imena činio se logičnim...

I bi Andro.

(Gjiva, Vlaha, Mara (Maroja) i Miha smo propustili)

Nadamo se da će se uvrgnuti na svog imenjaka - igrati košarku, dostići visinu, ali propustiti rutavost. Za sada, dobro mu ide: ima šest godina i tri mjeseca, visok je 131 cm, teži 28 kg (jučer su ga mjerili u vrtiću), voli gledati košarku (još je zer'cu prekratak za igranje) i voziti se žičarom na Srđ. Rado ćemo ga zastupati pri sklapanju prvog NBA ugovora...

SF

p.s. Indikativno je da su starci s obje strane, na spomen imena Andro, kolektivno odahnuli. I nitko više nije postavljao ikakva pitanja.
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 11.05.2016., 12:50   #74
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Pa eto, jednostavni neki ljudi.
Samo ne znam što bi da dobiju drugog sina.
Bi li bilo u nastavcima? Sin 1, Sin 2
ne
taj bi se zvao Opetsin
Dlapek is offline  
Old 11.05.2016., 12:51   #75
Jamezdin je ustvari James Deen
Lady Gala is offline  
Old 11.05.2016., 12:53   #76
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto se svi redom čude i zgražaju da je jedan kardinal katoličke crkve rekao da se ne treba seksati prije braka? Je li to neka novost? Vas su nešto drugo učili na vjeronauku? Što sam propustila?
jbg
Lako je biti vjernik dok se svađaš po forumima, pljuješ ateiste, odeš dva puta godišnje u crkvu ili "misariš" da te vide. Ali kad treba po vjeri živjeti...
Dlapek is offline  
Old 11.05.2016., 12:55   #77
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Jamezdin je ustvari James Deen
O, znam... (James Dean)

Bilo je po Dalmaciji Benova koliko hoćeš nakon emitiranja Dugog, toplog ljeta...

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 11.05.2016., 12:56   #78
Pričala mi jedna učiteljica da djeca dođu u četvrti razred i misle da su ljudi nastali od Adama i Eve, jer su tako učili na vjeronauku. Čudi se ona tome i kaže :"Pa to više ni papa ne tvrdi!"

Je li to istina? Da papa ne tvrdi da su ljudi potomci Adama i Eve?
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Old 11.05.2016., 12:59   #79
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Thor (po nositelju Malja ),

Budući da je odjednom pool imena bio poprilično sužen, relativno smo se brzo našli na imenu Aleksandar (grč. Αλέξανδρος, "onaj koji brani ljude"). Plus je bio što se možemo pozvati na Aleksandra Velikog, a minus je bio taj što nekoga može podsjetiti na kralja Aleksandra Karađorđevića.
moj stariji kolega je nedavno dobio unuka zvanog Thor Alexander.
ta mocna beba je rodjena u kaliforniji i ima iranske gene.
majka i otac su promjenili svoja prezimena i uzeli jedno pravo snazno, da pase bebi Thoru uz ime.
luca is offline  
Old 11.05.2016., 13:02   #80
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Pričala mi jedna učiteljica da djeca dođu u četvrti razred i misle da su ljudi nastali od Adama i Eve, jer su tako učili na vjeronauku. Čudi se ona tome i kaže :"Pa to više ni papa ne tvrdi!"

Je li to istina? Da papa ne tvrdi da su ljudi potomci Adama i Eve?
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...onicar/572812/
Dlapek is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.