Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 14:09   #81
Skviči i čovjek i to jako kad padne u jamu i polomi se. I onda mu treba netko tko ga može spasiti bez suvišnog cifranja a ne netko kome je to hororić i ej sori ali ne može gledati krv i iznutrice.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:12   #82
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
instagram je, na primjer, divan alat kojim možete vidjeti kako se drugdje živi. i kako se u zemljama polarnog kruga ulovi sob i rastrančira i potroši sve s njega,
Zanimljivo je kako je ljudima super kad Eskimi, indijanci i slični narodi "iskoriste cijelu životinju", ali im je ista stvar ultra-odvratna i zadnje smeće kad je napravi industrija, onda se povraća na spomen pink slimea, koštanog brašna, iznutrica u pašteti, etc...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:16   #83
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako je ljudima super kad Eskimi, indijanci i slični narodi "iskoriste cijelu životinju", ali im je ista stvar ultra-odvratna i zadnje smeće kad je napravi industrija, onda se povraća na spomen pink slimea, koštanog brašna, iznutrica u pašteti, etc...
Pa to bi bilo moralno, zar ne? I po fof pravilima?

Mislim da se kod uzgoja nojeva koristi skoro sve od životinje, koža, meso, perje, čak i oči?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:21   #84
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ili možda naprosto žele sigurno uložiti novac.
Jer - diamonds are forever...
Onda nisu baš jako pametni, jer je kupovanje dijamanata sve samo ne sigurno ulaganje.
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A niš. kad su dijamanti tako krvavi i gadljivi, idući put kad odete kod zubara, inizistirajte da vam zub otvara čeličnim svrdlom, dok vam ne skuri živac. U ime borbe za ideale, narafski.
Ne mogu li se se za to koristiti sintetički dijamanti?

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
svijet ne izgleda kao da smo u tom smislu evoluirali u zadnjih 80 godina, čak niti 800 godina
Ne izgleda kad se informiraš iz crne kronike i udarnih vijesti, i kad ti svaka današnja smrt ima puno veću težinu od smrti iz prošlosti. Tako ljudi danas misle da se ništa nije promijenilo na bolje i da su krajem sedamdesetih ceste u Hrvatskoj bile puno sigurnije, iako su ljudi ginuli kao muhe.

Pogledaj ovo, recimo.

Evo ti i ovo, tu je puno grafova pa ne moram sada kopati.

Naravno, moglo je i bolje. Naravno, ništa nam ne garantira da se neće sve strmopizditi. Ali nije mi jasno kakva osoba čovjek mora biti da gleda u ovo i kaže da svijet ne izgleda kao da smo išta naučili zadnjih desetljeća, ma ni stoljeća.

Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
pa smo počeli i razmišljati o tome možemo li osobnim izborima i postupcima umanjiti količinu boli i jada koje ta druga bića proživljavaju zbog nas.

i draže mi je bit pičkica u očima nekih, nego obuć bundu
Jesmo, počeli smo, srećom.

Ali većina nas i dalje iz obijesti jede meso, i mnogi od nas i dalje jedu jaja koka koje žive u tužnim i ružnim uvjetima, i gomile se malenih slatkih krznastih životinja ubijaju poljoprivrednim strojevima koji se koriste u proizvodnji biljne hrane za nas i biljne hrane za životinje koje jedemo, i stvarno nemamo razloga samozadovoljno se gladiti po guzicama jer ne nosimo bunde, jer je broj životinja čiju smrt izazivamo sasvim dovoljno velik da bi te živinice od kojih bi nam bile sašivene bunde bile prilično malen postotak svih zbog nas mrtvih životinjica. Naravno, uvijek je bolje napraviti manje štete nego više, i kad puno ljudi napravi malo manje štete to je na kraju puno manje štete.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:23   #85
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A niš. kad su dijamanti tako krvavi i gadljivi, idući put kad odete kod zubara, inizistirajte da vam zub otvara čeličnim svrdlom, dok vam ne skuri živac. U ime borbe za ideale, narafski.
Pravi će urbani etičar pitati zubara za proizvođača bušilice, i onda na svom iPhoneu provjeriti koristi li taj proizvođač prirodne ili umjetne dijamante.

Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima to da bih povratila na kolinju s tim šta bih radila da padnete u jamu na brdu i treba vas spašavati?

Ne mogu vjerovati da se tako rezonira. Ništa mi nije jasno jer toliko mi je nonsensno. Sigurno mi nećak neće mi biti u punoj peleni cijeli dan kad smo sami, a samo zato što ga inače u tim situacijama dajem sa začepljenim nosom prvom sljedećem da to riješi.
Rezoniranje koje od gadljivosti implicira nemoralnost je glupost.
Po tome bi to što 99% ljudi ne bi moglo napraviti autopsiju jer im je odvratna impliciralo i da je etički upitna.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:56   #86
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako je ljudima super kad Eskimi, indijanci i slični narodi "iskoriste cijelu životinju", ali im je ista stvar ultra-odvratna i zadnje smeće kad je napravi industrija, onda se povraća na spomen pink slimea, koštanog brašna, iznutrica u pašteti, etc...
pa u paštetu i u faširano stavljaju polonij!

ne, naravno, ali tim tonom se referira na dijelove životinje koji se samelju i obrade.

što se tiče gadljivosti i spremnosti na pomoć, prvo bih pomoć, da imam mogućnost, tražila od nekog tko dotad nije imao "iju" reakciju na neke situacije, tipa krv, rane, hitna, saniranje, kolinje, pregažena životinja na cesti, porezotine i sl.
ne mislim da ovi drugi ne bi pomogli, ali mislim da postoji razlika u voljnosti i sposobnosti.
ako ti je iju krpat nešto naživo, da, rađe bih nekoga tko zna mrvu bolje.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:03   #87
E, daj linkaj te instagrame, zanimljivo mi zvuči. Ali ubit ću te ako me navučeš na instagram, pa razmisli, zapravo, riskira li ti se.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:15   #88
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ako su ljudi gadljivi, neće sudjelovati u masi situacija koje bi od njih tražile gadljivi angažman
što je tu nejasno?
Meni isto nije jasno što je tu nejasno.
I ne radi se o moralu ni borbenosti.
Jednostavno o sposobnosti. Takvosti.
A u moru kriterija po kojima biramo ljude koje volimo uz sebe, zašto i to ne bi bio kriterij
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:21   #89
Dorina cokolade ostala sokirana sad u Plodinama, htjela ponjet par cokolada u Svabland, decko voli mousse i onu sa napolitankama - mousse mala 9 kn a velika sa napolitankama 19 kn na snizenju... pa to je maltene 3€!!!
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:55   #90
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Skviči i čovjek i to jako kad padne u jamu i polomi se. I onda mu treba netko tko ga može spasiti bez suvišnog cifranja a ne netko kome je to hororić i ej sori ali ne može gledati krv i iznutrice.
Pa ne znam kome zdrave pameti pada na pamet da je odbijanje odlaska na kolinje po ičemu mjerodavno za pomaganje životno ugroženoj osobi.
Čak vam je prilično odvratno takvo insinuiranje.

Nisam primjetila da se policija bavi gadljivošću pojedinaca kada razmatraju slučajeve bježanja s mjesta nesreće.

Ne bih očekivala takvu glupost od niti jedne od vas.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:58   #91
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
Dorina cokolade ostala sokirana sad u Plodinama, htjela ponjet par cokolada u Svabland, decko voli mousse i onu sa napolitankama - mousse mala 9 kn a velika sa napolitankama 19 kn na snizenju... pa to je maltene 3€!!!
Mene opcenito frapirale cijene po nasim supermarketima. Nisam dugo bila na dovoljno dugo vremena da skuzim KOLIKO je SVE poskupjelo. Uzas.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:59   #92
ja ne razumijem ni zašto se odjednom problem s ubijanjem izjednačava s gadljivošću. nisu mi to sinonimi, nikako.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:08   #93
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ja ne razumijem ni zašto se odjednom problem s ubijanjem izjednačava s gadljivošću. nisu mi to sinonimi, nikako.
Da, ni meni.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:31   #94
tko je izjednačio?
sve vezano za gadljivost, kad ti ljudi pričaju da nikad ne bi klali, trančirali, porađali kravu, previjali, čistili crijeva..maknite se od klanja na trenutak.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:43   #95
Evo primjer. Koliko ljudi poznajete koji će se zaklinjati kako jako vole, pače, obožavaju životinje?

Koliko od njih će stati kad vidi pregaženu mačku, pogledati je li živa, odvesti je vetu? Možda jedan posto od ovih gornjih. Ajde, da ne rečete da sam pesimist recimo 5%. Ostali imaju ispriku: ne mogu gledati krv, zamazat će im robu/siceve, baš tad ne stignu jer jure na kozmički važnu obavezu, itd itd.

E, o tome ja govorim. I ako se desi neka katastrofa želim imati u blizini tih par ljudi a ne fejsbuk junake.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:46   #96
A šta, oni koji bez beda zavrnu vratom piletu inače stanu da pokupe psa slomljene kražljenice koji leži u kanalu?
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:48   #97


Ma pilite vi i dalje po svom, neću vam smetati.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:49   #98
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
A šta, oni koji bez beda zavrnu vratom piletu inače stanu da pokupe psa slomljene kražljenice koji leži u kanalu?
a zašto ne?

misliš li da nije preporučljivo ni stoperima da ih takva/takva pokupi?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:53   #99
Meni je za ideja da ljudi ne bi zaklali životinju isključivo jer su gadljivi, a ne jer im je nezamislivo da bi se uspjeli prisiliti na takav čin nasilja.

A način gledanja na prijateljstva po principu tko će mi bolje pomoć ako se ozlijedim na planinarenju mi je također za .
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:54   #100
Meni je za kad ljudi probleme iz svoje glave stavljaju u moje postove.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.