Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2015., 17:29   #9981
Zaboravio sam napomenuti da nakon više pokušaja spajanja (katkad i više od deset) ipak nekako prepozna disk, ali su performanse loše, "RW" i "FF" su višestruko sporiji od uobičajenog. Pokušao sam nadmudriti receiver tako da ga ne gasim nikako, ali disk se opet "izgubi" nakon nekog vremena.

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
A taj vanjski HDD sa tim snimljenim materijalom sa Stronga komp prepoznaje.
Pa zar nemozes komp spojiti na TV i onda gledati na TV-u.
Nije mi praktično. Od kompa do TV-a ima 10-15 metara i dvoja vrata.

Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Trebalo bi šljakat,... svi snimaju u .TS kontejneru sa originalnim mpeg2 ili mpeg4 video formatom kanala koje si snimal.
Sav materijal je snimljen u .PS formatu, ako to ima veze.

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ne tvrdim za Stronga ali znam da sam htio vanjski HDD koji je imao snimljeni materijal sa Stronga SR5203 prikopcati i pogledati na Focus-u sve se izgubilo sa HDD-a, a jedan i drugi snimaju u TS-u (mpeg2)
Hvala na upozorenju, kad bih nabavio novi uređaj probao bih sa samo jednim snimljenim folderom na USB sticku.
__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Old 10.12.2015., 20:19   #9982
Quote:
Divus kaže: Pogledaj post
Z

Sav materijal je snimljen u .PS formatu, ako to ima veze.

Video i audio su jednaki što se tiče kodeka, samo je drugačiji kontejner...no, moglo bi imati veze s problemima oko premotavanja...

možeš probati premuxirati u .ts na računalu programom TS muxer...

inače, to sigurno nije uzrok tvojih problema s diskom...vrlo lako ti može biti do konektora na USB kabelu ili samom USB konektoru na disku, da se nešto razlohalo i gubi kontakt...tak je kod mene na recimo onom Transcendu od T-Coma...samo u jednom položaju kabela dolazi do kontaka...
MytByte is offline  
Old 11.12.2015., 00:12   #9983
Isprobao sam još dva USB sticka i sa svima isti problemi.

Nekako mi se čini da USB priključak na receiveru ne isporučuje dovoljnu snagu (iako to ne objašnjava probleme sa gore navedenim USB stickovima jer oni troše sigurno manje od 1W), ipak je intenzivno korišten, a rijetko sam odspajao disk.
Receiver je traljavo napravljen pa nije prekidao napajanje kad se ugasi pa se disk vrtio non-stop.

Katkad sam i mobitel punio na taj USB priključak, i otkad su počeli ovi problemi i mobitel svako sekundu spaja-prekida.
__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Old 11.12.2015., 09:15   #9984
Trebalo bi provjeriti stabilnost i kvalitetu napajanja u samom receiveru (prvenstveno 5V rail),... no, to je po svemu sudeći dobro (pošto sve ostale funkcije stabilno rade),... ak sa flashanjem memorije nisi ništa dobio vjerojatno je oštećen USB kontroler na samom receiveru a nisam baš siguran kolko ti je popravak uopće moguć i isplativ.

Kompatibilnost sa SRT 5303 moraš jednostavno provjeriti u trgovini prije kupnje (jedino tak buš siguran).
KD electronic is offline  
Old 23.04.2016., 03:40   #9985
Evo da javim ishod...kupio sam Strong SRT8114 (ima od toga sada već više od 4 mjeseca ).

Uzeo usput i Sandisk Ultra Flair USB stick od 64 GB po vrhunskoj cijeni.


Snimljeni materijal sa diska prebacujem jedan po jedan folder na stick i tako gledam. Ne prikazuje ih u cjelini nego po poglavljima, ali to nije problem.

Vidi se po nekim stvarima da je SRT8114 niža klasa od SRT5222 (uži kut primanja signala daljinskog upravljača, lošija izrada samog upravljača itd. itd.), a neke stvari su i unaprijeđene.

U svakom slučaju zadovoljan sam, uređaj čita 1080p, samo treba pogoditi pravi format, titlove isto ne prikazuje out of the box, nisam to još istražio u detalje ali nije toliko ni bitno jer 99% mi služi za snimanje i gledanje TV programa. SRT5222 je imao dual tuner i to mi je zafalilo u nekoliko situacija jer dok snimam jedan program ograničen sam na gledanje programa samo iz toga MUX-a, ali ništa strašno. Zato je USB stick neusporedivo brži od hard diska pa bez problema gledam snimljeni materijal dok snimam novi.
__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Old 31.12.2016., 11:36   #9986
Imam DVB-T Strong 8110 na kojem sam pred pola godine zamijenio pokvareni daljinski s univerzalnim daljinskim URC-3940 i kombinacija mi je odlično funkcionirala. Neki dan su ga ukućani ubacili u Menu iz kojega neće izaći već prelazi u drugi Menu i onda opet nazad... Prije je sve to funkcioniralo!Kako da izađem iz toga? Što mi je za raditi? Može li se resetirati uređaj?
82000 is offline  
Old 02.01.2017., 16:36   #9987
Quote:
82000 kaže: Pogledaj post
Imam DVB-T Strong 8110 na kojem sam pred pola godine zamijenio pokvareni daljinski s univerzalnim daljinskim URC-3940 i kombinacija mi je odlično funkcionirala. Neki dan su ga ukućani ubacili u Menu iz kojega neće izaći već prelazi u drugi Menu i onda opet nazad... Prije je sve to funkcioniralo!Kako da izađem iz toga? Što mi je za raditi? Može li se resetirati uređaj?
Pa jesi probao Strong 8110 iskljuciti iz struje, pa ponovo ukljuciti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 06.01.2017., 12:39   #9988
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Pa jesi probao Strong 8110 iskljuciti iz struje, pa ponovo ukljuciti.
Jesam, isključivao ali on zapamti taj Menu i opet ga prikazuje. Probao sam i vratiti na tvorničke postavke. To je napravio ali opet ostaje u tom Menu-u.
82000 is offline  
Old 07.01.2017., 10:58   #9989
Na brzinu pitanje. Mi smo u dvb-t sustavu, ako kupim dvb-t2 receiver, primati ću kanale?
Kloereu is offline  
Old 07.01.2017., 11:06   #9990
Quote:
Kloereu kaže: Pogledaj post
Na brzinu pitanje. Mi smo u dvb-t sustavu, ako kupim dvb-t2 receiver, primati ću kanale?
Da, DVB-T2 tuneri su kompatibilni s DVB-T
MytByte is offline  
Old 07.01.2017., 11:06   #9991
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Da, DVB-T2 tuneri su kompatibilni s DVB-T
Hvala.
Kloereu is offline  
Old 11.01.2017., 14:22   #9992
Philips TV 22PFK4209/12 i Amiko neo combo

Zanima me, da li se mogu u ove uređaje upisivati satelitski ključevi ručno ili preko USB-a, a da nije RS232 priključak i kako?
frop is offline  
Old 11.01.2017., 16:04   #9993
Amiko sigurno može. Ak se ne varam za Amiko non-linux receivere trebaš emu firmware. Ne znam jel može na default softveru. Pogledaj na satelitin.com forumu.
aragon6151 is offline  
Old 17.01.2017., 10:09   #9994
Vivax DVB-T 140 - nešto slično tome

Dotični Vivax DVB-T 140 odslužio svoje (radio od početka dig.signala u Hrv.), hitno tražim zamjenu s istim funkcijama!

- Istodobno snimanje dva programa i gledanje trećega. Snimanje na externi HDD, reprodukcija s istoga.

napomena: nemam satelitsku, ovo je samo za zemaljske programe.

HVALA
Mrvica07 is offline  
Old 17.01.2017., 14:27   #9995
Malo si nesto pobrkao, ovo je DUAL model s dva digitalna prijamnika u jednom i uz druge pogodnosti pruža i opciju snimanja na način da dok gledate jedan program, slobodno možete snimati drugi. Ne vidim mogucnost snimanja istovremeno dva TV programa imas samo jedan USB prikljucak.
Kod onih DVB-T prijemnika koji imaju samo jedan prijemnik problem je u tome da prilikom snimanja ako zelis gledati neki drugi TV program koji nije u istom Mux-u snimanje se prekida., npr. ako snimas seriju na HTV 2 (u Mux-u su HTV 1,2, RTL i Nova) a zelis gledati Doma TV, snimanje ce se prekinuti. U tome je bila prednost DVB-T prijemnika sa dva tunera.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 17.01.2017., 15:12   #9996
@Cilim: zašto misliš da je snimanje s 2 tunera na jedan USB port tehnički nemoguće? Što propuštam tj što bi kolidiralo?
MytByte is offline  
Old 17.01.2017., 15:27   #9997
Mozda sam si tehnicki krivo protumacio, mozda i mozes istovremeno snimati sa dva tunera na jedan vanjski HDD ili USB stick (ako je to Mrvica07 radi moze to i potvrditi), ali istovremeno i gledanje TV programa mora biti u okviru jednog Mux-a tih TV programa koji se snimaju.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 17.01.2017., 15:44   #9998
Quote:
Mrvica07 kaže: Pogledaj post
Dotični Vivax DVB-T 140 odslužio svoje (radio od početka dig.signala u Hrv.), hitno tražim zamjenu s istim funkcijama!

- Istodobno snimanje dva programa i gledanje trećega. Snimanje na externi HDD, reprodukcija s istoga.

napomena: nemam satelitsku, ovo je samo za zemaljske programe.

HVALA
Ovo je moguće, ali trebaš kupiti malo kvalitetniji (čitaj skuplji zapravo) Enigma 2 receiver. Trebaš triple tuner.

Koliko programa želiš gledati/snimati toliko trebaš i tunera. Imaš tunera koji imaju 1 fizički ulaz ta koaksijalac, a u sebi imaju 2 demodulatora. To je twin. Sa 1 demodulatorom je single tuner.

Koliko ja barem znam, mislim da nema ovih Vulgaris (Vivax, Končar, itd itd) sa triple tunerima. Znači dolazi u obzir nekakav e2 rec sa duplim tunerskim ulazima minimalno. Da možeš kombinirat npr twin+single ili twin+twin tuner kombinaciju.

Ako nije tajna, jel ti to treba za produkciju neku ili? Da istovremeno snimaš 2 kanala, a gledaš trećega ? I to na zemaljskoj dvb-t.

EDIT: Ili eventualno, a to neka ti @Blue pojasni, imaš ove nove t2/c E2 recove sa FBC (Full band capture) tunerima. To po jednom ulazu može snimati 4 ili čak 8 kanala istovremeno. Pošto on to prati, možda svrati ovdje pa ti da prijedlog u tom smjeru.
Doktor Rambaudi is offline  
Old 17.01.2017., 17:07   #9999
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Malo si nesto pobrkao, ovo je DUAL model s dva digitalna prijamnika u jednom i uz druge pogodnosti pruža i opciju snimanja na način da dok gledate jedan program, slobodno možete snimati drugi. Ne vidim mogucnost snimanja istovremeno dva TV programa imas samo jedan USB prikljucak.
Zakaj bi to bilo nemoguće ?
Kvragu pa ja na svojem VU+ Solu2 uredno znam snimat i po 4 različita programa na interni HDD istovremeno, a u pitanju je jedan hard.
A ak može na Hard ne vidim zakaj nebi moglo i na USB, čak dapače čini mi se da bi prije HDD trebal imat problema sa "istovremenim" pisanjem na više mjesta nego neki USB stick...

Vjerojatno je fora u softwareu koji to dozvoljava ili ne, jer jedino logično je da prvo snima u neki buffer na RAM pa onda na disk jer baš i nema logike kak bi HDD inače pisal 4 različita zapisa istovremeno, a kaj je još luđe u to isto vrijeme se još može i nekaj gledat sa tog istog HDD-a, jest da je onda rec pun kufer sporiji nego inače (meni je grozno spor i treba mu pun kufer više da se video pokrene) ali video kad krene normalno radi i normalno se snimi...
The Best F1 Driver is offline  
Old 17.01.2017., 17:26   #10000
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Mozda sam si tehnicki krivo protumacio, mozda i mozes istovremeno snimati sa dva tunera na jedan vanjski HDD ili USB stick (ako je to Mrvica07 radi moze to i potvrditi), ali istovremeno i gledanje TV programa mora biti u okviru jednog Mux-a tih TV programa koji se snimaju.
I to nije nikakav problem, bar ne kod nas...

Jer ti teoretski možeš snimat 7 programa i gledat 8 program sa twin DVB-T recom...
Snimaš HRT 1, HRT 2 , RTL i Novu po jednom muxu A, snimaš Domu, RTL2 i HRT3 po drugom muxu B i još i gledaš HRT4 po tom drugom muxu B...
Ono kaj nemreš je imat istovremeno 3 muxa (ako imaš samo twin tuner), al dva možeš i možeš snimat sva 4 kanala (ili koliko ih već ima) unutar jednog muxa sa istim tunerom,
čak možeš isti kanal snimat 2 puta (ovo mi se zna desit kad naštelam timer da se upali na 2 različita EPG vremena, ali se u nekom trenu preklapaju pa se snima jedno i drugo...)

Pričam za E2 rec i DVB-S da nebi bilo zabune, al znam da je to izvedivo probal sam to
e sad koliko kanala tj. snimanja istovremeno je izvedivo na HDD/USB to nisam ziher, al znam da 4 sigurno može...
Takaj znam da na mrežne diskove (NAS sa 4 diska) može istovremeno snimit 20 i nekaj različitih kanala iz 1 muxa, iz zajebancije sam probal i to i u jednom trenu snimal kompletan mux jednog našeg providera

A DVB-T je ionak samo razlika u tuneru, E2 rec to ziher može...
The Best F1 Driver is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.