Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 21:02   #1161
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Će to reć da gospoda planiraju eventualno preć s UHD emitiranjem na DVB-S2X? Znači sadašnji DVB-S2 receiveri bi trebali postati neupotrebljivi za UHD?...kako očekivano
Da...ali pitanje je kada?
Za sada su i za par slijedećih godina dvb-s2 zakon.
A mislim da nikoga od nas ne treba zabrinjavati što ce biti za 2 godine.
Zivis sada....za par mjeseci te možda ne bude. Sto se ti napredna tehnologija koju nitko ne koristi.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:30   #1162
Ma to ti je vjecna igra sa novim tehnologijama da industrija ima posla tj da potrosaci trose novce jer stalno izlaze neke nove igracke koje se "moraju kupit".

DVB-S2 ce jod godinama biti zakon jer su receiveri postali jako jeftini i ima sirok izbor kanala, pa jos ni svi SD kanali nisu iskljuceni (niti se najavljuje njihovo iskljucenje) a oni udaraju sa novim standardom.

Nista konkretno od toga jos najmanje 5-10 godina, a upitno je i da li ce to masovno zazivit i za 5 godina.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:34   #1163
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Da...ali pitanje je kada?
Za sada su i za par slijedećih godina dvb-s2 zakon.
A mislim da nikoga od nas ne treba zabrinjavati što ce biti za 2 godine.
Zivis sada....za par mjeseci te možda ne bude. Sto se ti napredna tehnologija koju nitko ne koristi.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Daj ne furaj mi takve bedove Uopće je pitanje kaj bu se moglo gledati FTA u UHD-u bio S2 ili S2X...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 04:58   #1164
DVB-S2 se sigurno neće ugasti, jednako kak se još uvijek nije ugasil ni DVB-S...a koliko je ono godina prošlo od pojave DVB-S2 kanala i HD kanala na istom...
Samo kaj je realno za očekivat da će svi UHD kanali bit u tom DVB-S2X

Dakle DVB-S - još jedno vrijeme za SD payTV i FTA, a onda postupno gašenje i prelazak na DVB-S2...
DVB-S2 - SD/HD kanali FTA i payTV
DVB-S2X - UHD payTV kanali

I to bu skoro pa ziher tak, samo to u biti i nije bitno...
Bitno je kaj bu sa FTA UHD kanalima i hoće li ih uopće bit, te još i bitnije hoće li postojat ikakav način za "otključavanje" UHD payTV kanala...

U biti vrlo vjerojatno bu taj DVB-S2X tuner potpuno neupotrebljiv, ne zato kaj nebu kanala u tom emitiranju, nego zato kaj ih nebuš mogel gledat zbog kodiranja/uparivanja...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 09:53   #1165
Vrijeme će pokazati, doista se slažem s Malim Zelenim. Još uvijek je SD tu i bit će još par godina sigurno, a pošto sam tek nedavno stavio lnb viška na 4.8, gdje ima savršenog sporta na ogromnom broju kanala (plus ako nekom treba, serije i filmovi na engleskom) i to u SD, neka ih još dugo, dugo.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:18   #1166
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Će to reć da gospoda planiraju eventualno preć s UHD emitiranjem na DVB-S2X? Znači sadašnji DVB-S2 receiveri bi trebali postati neupotrebljivi za UHD?...kako očekivano
tak nekak, ova godina je neka prekretnica bumo vidli. slično kad je krenuo DVB-S2 i DVB-S receiveri su s vremenom postali praktički neuporabljivi..

nije to ni prerano nit neuobičajeno, ciklus je cca 10 godina (DVB-S 1995, S2 2005, S2X 2016) međutim velik je to tehnološki napredak, više od 50% učinkovitiji od S2 uz brojne novine i poboljšanja te ušteda na TP

DVB-S2X

DVB-S2X

btw, nisu samo UHD kanali na S2X transponderima, sada na 33E idu ona 3 kanala (TMC, NT1 HD TF1 HD) u 1080i.

http://en.kingofsat.net/tp.php?tp=10723

ipak situacija je znatno drukčija budući da je taj S2X namjenjen prvenstveno za UHD kanale i tek sad počinje prodaja receivera koji će imat S2X tunere (a ovi novi 4K receiveri koji nemaju S2X će imat P&P tunere pa nebi trebalo bit frke oko zamjene) mada je puno bolje i poštenije kupit rec koji će odmah imat S2X u sebi..

za sada Octagon SF4008 te Gigablue 4K imaju S2X al vjerujem da će tijekom ove godine gotovo svi imat to u ponudi, jedino ne znamo još kakva bu situacija sa novim tv-ima dal će i tam bit S2X tuneri, još nema detaljnijih info sa CES-a..
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:33   #1167
Blue.

Jos i dan danas se koriste dvbs receiveri. Nisi točan.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:44   #1168
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Će to reć da gospoda planiraju eventualno preć s UHD emitiranjem na DVB-S2X? Znači sadašnji DVB-S2 receiveri bi trebali postati neupotrebljivi za UHD?...kako očekivano
tak nekak, ova godina je neka prekretnica bumo vidli. slično kad je krenuo DVB-S2 i DVB-S receiveri su s vremenom postali praktički neuporabljivi..

nije to ni prerano nit neuobičajeno, ciklus je cca 10 godina (DVB-S 1995, S2 2005, S2X 2016) međutim velik je to tehnološki napredak, više od 50% učinkovitiji od S2 uz brojne novine i poboljšanja te ušteda na TP

DVB-S2X

DVB-S2X

btw, nisu samo UHD kanali na S2X transponderima, sada na 33E idu ona 3 kanala (TMC, NT1 HD TF1 HD) u 1080i.

http://en.kingofsat.net/tp.php?tp=10723

ipak situacija je znatno drukčija budući da je taj S2X namjenjen prvenstveno za UHD kanale i tek sad počinje prodaja receivera koji će imat S2X tunere (a ovi novi 4K receiveri koji nemaju S2X će imat P&P tunere pa nebi trebalo bit frke oko zamjene) mada je puno bolje i poštenije kupit rec koji će odmah imat S2X u sebi..

za sada Octagon SF4008 te Gigablue 4K imaju S2X al vjerujem da će tijekom ove godine gotovo svi imat to u ponudi, jedino ne znamo još kakva bu situacija sa novim tv-ima dal će i tam bit S2X tuneri, još nema detaljnijih info sa CES-a..


Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Blue.

Jos i dan danas se koriste dvbs receiveri. Nisi točan.
ima sve manje DVB-S TP-a i pred gašenjem su a to znači za muzej spremni
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:46   #1169
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Blue.

Jos i dan danas se koriste dvbs receiveri. Nisi točan.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Naravno da se koristi i koristi će se i dalje još neko vrijeme...
Ali HD kanali koji se emitiraju u dvbs-u su rijetkost...
Kvragu čak ima i jako malo full paytv paketa koji su u dvbsu, dapače svi polako prelaze na DVB-S2 sa novim kanalima i teraju korisnike na upgrade u DVB-S2...

Ali UHD kanala sigurno nebu, tak da je jasno da to odlazi u povijest samo kaj jako dugo treba...
na kraju krajeva nije tak dugo kak je ugašena analogna satelitska a digitalna postoji odavno...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:15   #1170
Pozz ekipa..nadam se vašoj pomoći kao i prije 2 godine kada sam imao problema sa tv utičnicom i signalom u stanu.
Prije 2 godine sam živio u stanu, imao staru tv i loš signal, problem sam riješio sa ovim pojačalom. Nakon toga sam se uselio u novu kuću te isto pjačalo sam iskoristio sa novim tv-om ali sam ubacio ovaj power inserter. To mi funkcionira savršeno. Sve to je bilo prema vašim natpucima .
E sad taj isti tv sa istim dvbt receiverom bi htio iskoristiti za svog starog i tu upadam u neke probleme. Idem u trgovinu gdje sam kupio prvo pojačalo i mislim da kupujem isto ali u biti kupujem ovo, broj na pojačalu je jedno veće. I za neki klinac ne radi. Uredno upalim napajanje u postavkama receivera ali nula bodova. Za probu pokušavam staviti i ovaj moj power inserter ali ne radi. Mislim ok, moguće da je i pojačalo riknulo iako je novo ali nekako teško moguće.
E sad imam pitanje, da li pojačalu moram donest neki veći napon od ovih 6V koliko mu daje power inserter, možda moram uzeti neki drugi power inserter, ali koji? Da li je neka fora u razlici MHz između ova dva pojačala? Ili da im dam da mi to pojačalo iztestiraju?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:30   #1171
Napajanje je 5V, a novo pojačalo radi na 5 - 18 V, što znači da radi s minimalnim pojačanjem, a ne onim napisanim. Rješenje: ili kupovina novog pojačala ili kupovina novog napajanja. U slučaju druge opcije, ja bih zamijenio pojačala - tvoje može raditi preko recivera (manji šum nego kod vanjskog napajanja), dok kod sebe svakako moraš staviti napajanje.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 22:01   #1172
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Naravno da se koristi i koristi će se i dalje još neko vrijeme...
Ali HD kanali koji se emitiraju u dvbs-u su rijetkost...
Kvragu čak ima i jako malo full paytv paketa koji su u dvbsu, dapače svi polako prelaze na DVB-S2 sa novim kanalima i teraju korisnike na upgrade u DVB-S2...

Ali UHD kanala sigurno nebu, tak da je jasno da to odlazi u povijest samo kaj jako dugo treba...
na kraju krajeva nije tak dugo kak je ugašena analogna satelitska a digitalna postoji odavno...
Nisi razumio.
Rekao sam da se danas jos uvijek koristi dvbs......ne s razlogom da objašnjavam da te programe gledam na dvbs u uhdtvu....itd....vec da jednostavno nisu zamrli.
Danas je dvb-s2 standard....i to je ono o čemu pričam.
C linije idu s dvbs 1 i 2.
I to je ono bitno.

Koliko ljudi ima uhdtv prijemnike ili uhdtv tvove? Koliko su oni korisni u odnosu na FullHD. Koliko bitnih programa ima na satelitu? Bitnih...a ne demo programa.

Jako malo.
Ja se smatram satelitskim entuzijastom....imam zasad vu+duo2 i novi tv sony FullHD.
Nisam kupovao UHDTV jer bi to bilo bacanje novca.

Ljudi...sve što se danas gleda....je u s1 i s2. I Fullhdu.

Mislim da masa ljudi nisu toliko usli u satelitsku tehniku a pisu ovdje kao veliki stručnjaci.
Budite iskreni i pričajte što je realno....a ne bajke.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:42   #1173
Nekoliko godina nisam koristio satelit. Sada sam kupio novi TV koji ima sat. tuner i probao sam traŽiti kanale. Našlo mi je satelit astra 19.2 i krenuh tražiti kanale. Našlo ih 180 i nešto, što kodiranih, što fta. Problem je: kad god stavim na bilokoji kanal, kaže da nema signala! Kako ih je onda našlo, ako nema signala? U čemu bi mogao biti problem?
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:46   #1174
Jesi probao spojit neki sat-receiver?

MOzda se tanjur pomaknio pa primas tko zna koji satelit.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:37   #1175
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Jesi probao spojit neki sat-receiver?

MOzda se tanjur pomaknio pa primas tko zna koji satelit.
Kako bi se pomaknuo kad je našlo taj satelit? I našlo je kanale?

Nemam drugi receiver, nažalost. Možda je zastarjela tehnologija? lnb? Gledao sam još analogne kanale kad se postavljala ta satelitska.
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 23:17   #1176
Je pa ak imaš samo 1 Lnb i k tomu jako star, ondanemrrš ni očekivat da buš lovil više satelitov. Inaće singl Lnb-ei dojdu oko 35-50 Kn, tak da ti to ni veliki trošek,.ako pak hočeš loviti više satelitov moraš si dograditi sustav.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:46   #1177
Quote:
IMP 4167 kaže: Pogledaj post
Je pa ak imaš samo 1 Lnb i k tomu jako star, ondanemrrš ni očekivat da buš lovil više satelitov. Inaće singl Lnb-ei dojdu oko 35-50 Kn, tak da ti to ni veliki trošek,.ako pak hočeš loviti više satelitov moraš si dograditi sustav.
Nisi razumio moje pitanje. Nigdje ne piše da želim loviti više satelita.
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:29   #1178
Našao sam menu gdje piše jačina i kvaliteta signala. Jačina 94 %, kvaliteta 0 %. Promijeniti ću kabel i lnb pa ću onda vidjeti.
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 20:28   #1179
Quote:
Kloereu kaže: Pogledaj post
Kako bi se pomaknuo kad je našlo taj satelit? I našlo je kanale?

Nemam drugi receiver, nažalost. Možda je zastarjela tehnologija? lnb? Gledao sam još analogne kanale kad se postavljala ta satelitska.
Jesi baš siguran da ti je antena okrenuta na Astru 19.2 ?
To kaj ti skeniraš astru i kaj ti nalazi kanale ne znači ništa ako je antena okrenuta na hotbird 13.0...

I iako zvuči čudno, da reciver postavljen na 19.2 a antena na 13.0 će pokazat da je našao preko nekoliko kanala i niti jedan neće radit...
Zato kaj postoji hrpa istih ferkvencija na različitim satelitima, i da rec će ih zaskenirat jer su mu kao takve upisane u softwareu, ali nebu mogel otvorit kanale jer ne pašu oni svi drugi parameti osim ferkvencije

a ovih preko 90% signala i samo 180 kanala itekak upućuje baš na to da je postavljen krivi satelit u reciveru...
Preskeniraj 13.0 ili 16.0, najvjerojatnije je u pitanju jedan od njih...čak najprije baš 13.0
Čini mi se da ispadne tak nekak oko 180 kanala, recimo ak imaš antenu na Astri i skeniraš 26.0/5W dobiješ hrpu kanala koji čak i rade, al naravno da su to i dalje kanali sa Astre
No ja nikak da svojem starom objasnim da nisu i da prestane tražit satelite sa antenom koja nije motorizirana, no on svejedno svako malo nađe novi satelit i napravi totalnu zbrku u reciveru
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 20:38   #1180
Ja bih ga pitao je li čekirao baš svih 180 kanala...ako barem jedan da sliku, može po frekvenciji/parametrima/sadržaju naći na Kingofsat koji je to satelit
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.