Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 19:43   #2041
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj ne ?
Imaš žičanu vezu ili je u pitanju WiFi ?

Iako čak i ak je WiFi ti imaš AC router kaj ne ? i to onu Asusovu zvijer
Plex ne prepoznaje .iso file-ove tako da je jedina opcija mediaplayer. Pogledat cemo sto se jos nudi na trzistu pa odluciti.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:18   #2042
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Plex ne prepoznaje .iso file-ove tako da je jedina opcija mediaplayer. Pogledat cemo sto se jos nudi na trzistu pa odluciti.
Pa kakve veze ima kaj plex ne pozna ?

Media player mora poznat NAS i kao CIFS/NFS server, samim tim mu je isti klinac bili ti fajlovi na njegovom internom disku ili na network share disku ili ti ga na NAS-u...

Osim toga nikad mi se nije sviđal, al Mezzmo veli da može radit stream DVD.iso i BD.iso fajlova, pa probaj ako ga možeš instalirat

Osim toga čemu zajebancija, sve kaj trebaš napravit je konvertirat (ne transkodirat nego samo konvertirat) taj .iso u .mkv i stvar bi trebala šljakat bez ikakvog gubitka kvalitete...

Al ono kaj je bitno je pitanje kaj uopće želiš od tog BD .iso fajla ?
Koliko znam to u potpunosti ne radi na ničemu, dakle nema menija nego samo radi BD lite tj. isključivo video/audio/titl...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:29   #2043
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pa kakve veze ima kaj plex ne pozna ?

Media player mora poznat NAS i kao CIFS/NFS server, samim tim mu je isti klinac bili ti fajlovi na njegovom internom disku ili na network share disku ili ti ga na NAS-u...

Osim toga nikad mi se nije sviđal, al Mezzmo veli da može radit stream DVD.iso i BD.iso fajlova, pa probaj ako ga možeš instalirat

Osim toga čemu zajebancija, sve kaj trebaš napravit je konvertirat (ne transkodirat nego samo konvertirat) taj .iso u .mkv i stvar bi trebala šljakat bez ikakvog gubitka kvalitete...

Al ono kaj je bitno je pitanje kaj uopće želiš od tog BD .iso fajla ?
Koliko znam to u potpunosti ne radi na ničemu, dakle nema menija nego samo radi BD lite tj. isključivo video/audio/titl...
Mislim da jedino tako možeš skinuti 1:1 rip BD diska, a da si siguran da nije bilo nikakvih intervencija i prekodiravanja videa ili zvuka...a prepakiravanje u mkv je opet dodatni posao koji se možda i isplati jer ne vidim smisla skidati BD.iso da bi samo pogledao film nego si ga valjda već ranije pogledao i svidio ti se pa ga želiš imati u max kvaliteti (doduše ako imaš para za skupu AV opremu, valjda imaš i za koji origigi BD disk, eno ih po 6-10€, pogotovo ak si u Grazu )
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:54   #2044
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Mislim da jedino tako možeš skinuti 1:1 rip BD diska, a da si siguran da nije bilo nikakvih intervencija i prekodiravanja videa ili zvuka...a prepakiravanje u mkv je opet dodatni posao koji se možda i isplati jer ne vidim smisla skidati BD.iso da bi samo pogledao film nego si ga valjda već ranije pogledao i svidio ti se pa ga želiš imati u max kvaliteti (doduše ako imaš para za skupu AV opremu, valjda imaš i za koji origigi BD disk, eno ih po 6-10€, pogotovo ak si u Grazu )
Ma ima nekih programa koji samo naprave .mkv a da uopće ne diraju kvalitetu slike/zvuka...
U biti šema je da se isti raspakiraju iz .iso datoteke i onda samo takvi kakvi jesu smjeste u .mkv kontenjer...
To mora bit brzo i to nebi smjelo bit nikakve konverzije...

eto ti ga...
http://makemkv.com/
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 22:08   #2045
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ma ima nekih programa koji samo naprave .mkv a da uopće ne diraju kvalitetu slike/zvuka...
U biti šema je da se isti raspakiraju iz .iso datoteke i onda samo takvi kakvi jesu smjeste u .mkv kontenjer...
To mora bit brzo i to nebi smjelo bit nikakve konverzije...

eto ti ga...
http://makemkv.com/
Ma znam, samo filmovi online nisu dostupni u originalnoj kvaliteti tako premuxirani nego samo kao .iso pa moraš to napraviti sam...a da bih samo pogledao film, fakat mi se ne da skidat 50 GB pa to premuxiravati u mkv (premuxiranje 50 GB videa nije čas posla)...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 01:15   #2046
Nema ja filmove jer su oni iskljucivo u .mkv, u .iso su dokumentarci koje svakih par mjeseci volim pogledati i tu zaista ne bih htio "gubiti" na kvaliteti...mogu ja njih sprziti i na BR diskove ali to nije to, a zasto nesto kupovati ako se moze dobiti besplatno jer internet tako i tako moram platiti a bilo 1 ili 100TB prometa.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 01:59   #2047
Evo upravo sam probao ovaj MakeMKV i .iso file od 12 GB je za 5min pretvoriu u .mkv file od 11.2 GB. Znaci pretvori samo glavni film a ostalo izbaci. S obzirom da je bitrate 30 Mb/s znaci da kvaliteta ostaje ista sto je SUPER!!!
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 08:51   #2048
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Evo upravo sam probao ovaj MakeMKV i .iso file od 12 GB je za 5min pretvoriu u .mkv file od 11.2 GB. Znaci pretvori samo glavni film a ostalo izbaci. S obzirom da je bitrate 30 Mb/s znaci da kvaliteta ostaje ista sto je SUPER!!!
Eto o tome ti i pričam...
I jel ga sad Plex normalno vidi i šalje na TV ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 09:31   #2049
Naravno,bez problema. Danke.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:55   #2050
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Na geeku je Zidoo X9S za 126 eura

e sad je samo pitanje kaj bi bilo sa carinom/PDV-om u austriu, no možda je čak ni nebi bilo s obzirom da dolazi sa španjolskog skladišta...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 14:28   #2051
Za razmotriti je i Zidoo x8, koji se od x9s razlikuje po tome što nema alu kućište, 8 GB pohrane, samo jednu antenu i nema SATA port. Sve drugo je isto.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:54   #2052
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Na geeku je Zidoo X9S za 126 eura

e sad je samo pitanje kaj bi bilo sa carinom/PDV-om u austriu, no možda je čak ni nebi bilo s obzirom da dolazi sa španjolskog skladišta...
Misliš isto kao što je nema kad dolazi s Gearbestovog EU skladišta - not? Pitanje je jedino je li Geekbuying skladište u istom statusu kao Gearbestovo

@Mephisto: mislim da Brico nema potrebe kontemplirati o nižem model, on nema hrvatsku plaću, i bio je spreman dati 200€ za Q10
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:08   #2053
Pa gle u biti kad razmislim nije taj Q10 ni skup
Kvragu pa ja sam Popcorna A110 davnih dana platil čini mi se nekih 300 eura

E sad ak je taj Q10 fakat tak dobar i ak bu godinama imal podršku ko popcorn i gutal sve živo i neživo, onda i nije skup...
Samo fakat ga treba uzet na futekou...postoje dvije verzije Q10/Q5 jedna europska/internacionalna i druga kineska,
a kineska verzija osim drugačijeg softwarea ima i drugi hardware, ima manje Flasha i nema ac Wifi.

Iako koliko uopće košta novi nvidia shield ?
I kaj to čudo nebi trebalo bit bolje...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 10.01.2017. at 21:28.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:01   #2054
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pa gle u biti kad razmislim nije taj Q10 ni skup
Kvragu pa ja sam Popcorna A110 davnih dana platil čini mi se nekih 300 eura

E sad ak je taj Q10 fakat tak dobar i ak bu godinama imal podršku ko popcorn i gutal sve živo i neživo, onda i nije skup...
Samo fakat ga treba uzet na futekou...postoje dvije verzije Q10/Q5 jedna europska/internacionalna i druga kineska,
a kineska verzija osim drugačijeg softwarea ima i drugi hardware, ima manje Flasha i nema ac Wifi.

Iako koliko uopće košta novi nvidia shield ?
I kaj to čudo nebi trebalo bit bolje...
A čuj, nema ničega po pitanju mogućnosti kod Q10 čega nema u recimo Zidoou koji je jeftiniji jer i jedni i drugi ozbiljnije shvaćaju R&D nego ostali koji izdaju Android boxove...

Nvidia shield nije bogzna kak bolji po pitanju videa jedino kaj ima viši DRM level za Netflix 4K/HDR i Youtube 4K...i ima jako brzu grafiku za igrice...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 07:01   #2055
Koliko kužim izlazi novi Shield, a isti bi trebal bit 199$...
E sad kaj bu i kak bu nemam pojma, al na njemu bi trebalo delat sve s bzirom da radi i netflix 4K i jubito 4K...
A i nekak mi je logično da bu Nvidia ipak imala najbolju podršku

No da Zidoo mi se baš sviđa po pitanju izgleda menia i.t.d., nekak djeluje najdorađenije
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:15   #2056
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_471369.html
Da li je ovaj box zadovoljavajuci za obicnog korisnika?
Hvala unaprijed

Poslano sa mog Nexus 7 koristeći Tapatalk
harera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:14   #2057
Da
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 06:23   #2058
Brico gle ima i recenzija za Zido i za Q10...

Zidoo X9S recenzija
hImedia Q10 pro recenzija

Ni jedan ni drugi nemaju Netflix 4K...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 15.01.2017. at 06:41.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:17   #2059
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Brico gle ima i recenzija za Zido i za Q10...

Zidoo X9S recenzija
hImedia Q10 pro recenzija

Ni jedan ni drugi nemaju Netflix 4K...
Ne treba meni Netflix 4K to gledam direktno na TVu isto kao i AmazonPrime (samo sto su oni seronje pa dobre stvari u 4K moras dodatno platiti), meni iskljucivo treba mediaplayer, da moju archivu BD.iso, 3DBD.iso, i ostale FHD i 4K filmove u x264 i x265 vrti sa HDDa.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:32   #2060
3D Blu-Ray ISO odnosno MVC 3D Stereoscopic , a da istovremeno imaš 4k na 60 fps ćeš trenutačno dobiti samo preko developer buildova na Kodiju, i to sa ovim najnovijim Kaby Lake ili Apollo Lake SOC-evima. To za Windoze pričam.

Zidooo x9s ili x8 su ti odličan odabir ako ćeš na Android, ali neznam za netflix i amazon i drm. Nvidia ima sve drm potrebne, ali recimo ne playa 3d mvc-ove. Štta, to bi bio još najbolji stroj, hardwerski i softwerski.

Evo ti stranica, tu ti je najbolji vodič za 3d mvc načine reprodukcije i najbolje playere...

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=221407
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.