Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 17:06   #101
Quote:
monty bike kaže: Pogledaj post
Za koju godinu,krenuce sa pravljenjem TV u 8K,a mi cemo i dalje kupovati CRT.
a ko bu ih delal ?
Kaj sad još uvijek ima za kupit CRT televizora
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2017., 17:21   #102
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
a ko bu ih delal ?
Kaj sad još uvijek ima za kupit CRT televizora
Nema,to sam reko onako,ironicno.
Samo mi muka sto kod nas,uvek dolazi sa kasnjenjem, od pola veka,sta god to bilo.
monty bike is offline  
Old 15.01.2017., 17:24   #103
Smile

Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
... s tim što ni od FHD-a nema neke koristi jer u Hrvatskoj nemamo HD, navodno tek 2019. a i to je pitanje... a kamoli UHD - mislim, što s njim danas gledati osim par filmova i cijeli dan tragati za UHD sadržajima, a za to je prije svega potrebno imati slobodnog vremena kojeg ja recimo nemam.
Pošto je tvoj TV FHD i vjerojatno PC montor isto FHD ne zamaraj se sa UHD sadržajem jer će ti TV napraviti downscale na 1080p.TV ti ima HEVC pa iskoristi to za gledanje filmova i serija u HEVC-u u FHD čisto da vidiš da li ih vrti glatko.Da znam za Grundigov OLED i za Android OS ali to je zasad prisutno samo za top modele TV-a.
Karlo2436 is offline  
Old 15.01.2017., 17:43   #104
Quote:
Karlo2436 kaže: Pogledaj post
Pošto je tvoj TV FHD i vjerojatno PC montor isto FHD ne zamaraj se sa UHD sadržajem jer će ti TV napraviti downscale na 1080p.TV ti ima HEVC pa iskoristi to za gledanje filmova i serija u HEVC-u u FHD čisto da vidiš da li ih vrti glatko.Da znam za Grundigov OLED i za Android OS ali to je zasad prisutno samo za top modele TV-a.
Ovo pod boldano, kako to mislis, obrazlozi primjerom.

Pisemo o ovom Grundig 40 VLE 7630 BP IMMENSA
Full HD rezolucija 1,920 × 1,080 sa HEVC
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 15.01.2017., 21:07   #105
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Evo samo primjer za TV 4K HDR i to veličine ekrana 55" naviše

https://geizhals.de/?cat=tvlcd&xf=33...%7E791_Hisense

raspon cijena je od 600 EUR do 1500 EUR.

I onda se čovjek upita tko to još kupuje Full HD TV danas kada za manje od 5000 kuna dobije 4K HDR 55" za kojeg kolega tvrdi da nije loš po ugrađenim djelovima!

No to je Hisense nije Sony, nije Samsung ili nije LG Oled!

A 600 EUR je cijena s kojom svaki prosječni kupac u RH nebi trebao imati problema s njome pogotovo ako dobije za to 55" 4K HDR TV!

Za 1000 EUR dobije se 65" 4K HDR TV!

Tako da ove preporuke za Sony, Samsung i LG treba uzeti s debelom rezervom, jer je pitanje što se dobije za uloženo!

Danas dati 3000 kuna za TV full HD < od 50" ili dati 1500 kuna više i dobiti TV od 55" 4K HDR uopće je glupo raspravljati i davati nekome preporuke što da kupi i koji je TV bolji. Jer ovo sve drugo je zastarjela tehnologija koju se ne isplati uopće kupovati!

Za Full HD do cijene od 2500 kuna ima smisla davati preporuke, a sve po cijeni iznad toga treba razmišljati minimum o 55" 4K HDR opciji i gledati što je najisplativije po odnosu uloženo dobijeno!
No, pa samo je pitanje vremena kad će kineski televizori izdominirat ove velike marke kvalitetom i cijenom, kak se desilo i s mobitelima.
Samo čekam da uleti nekih 85" sa savršenom slikom za 1000€
donktard is offline  
Old 15.01.2017., 21:28   #106
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
UHD sadržaja koliko hočeš na Youtube, video spotova i svega ostalog, TV programe više nitko ionako ne gleda!

A prastari filmovi na TV koga to još zanima, pa gledaju se najnoviji hitovi koji su tek došli u kina ili gledaš agenta 007 i to cijeli serijal od prvog do zadnjeg filma, to na TV ionako nema!

Tv kuće služe samo za gledanje vijesti i tu i tamo koje emisije ako valja?

Uštekaš mrežni kabel u TV i cijeli svijet je tvoj! Tome služi jedna od utičnica na Smart TV! A za siću love imaš net tv servisa sa hiljadama filmova, ako te mrzi TV box instalirati i gledati to isto za badave, koje možeš na tim smart tv direktno gledati!

A tragenje za UHD sadržajima ide tako da upišeš u Youtube player "4K videos" i stisneš enter i onda ti se posloži toga toliko da ne znaš kada češ to sve pogledati i svaki dan dolazi toliko toga novoga da ima za gledati više nego što dan ima sati! O full HD sadržajima ne trebamo niti pričati!

A ovi naši na TV kada se sjete konačno preći na HD emitiranje signala, većina gledalaca ih više neće ni trebati, jer će si sami po izboru kreirati sadržaje koji su deset puta bolji od onog što ovi danas emitiraju!
Mda, sve je to super ali nije, bar meni, bitno samo da je "4 k" nego mi je važan i sadržaj. Na YouTubeu su uglavnom kratki spotovi, ne da mi se to gledati. U vezi starih filmova, a čuj kako tko. Ja sam recimo tek sad odgledala cijelu Battlestar Galacticu i radije bih gledala ponovo nju, nego neku glupost pa da je sto puta 4 ili 8k.

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Krivo mislis da u HR nema HD TV programa, vec duze vremena imas Nova TV HD i Doma TV HD samo sto se gledaju preko distributera (Kabelska ili IPTV) s time da ako npr. kod B.net-a uzmes dodatno HD paket gledas do cca dvadesetak HD programa raznolikog sadrzaja.
Da,da znam za Novu HD ali eto, malo što me tamo zanima. Povremeno ako im se zalomi neki dobar film što je rijetko. Sapunice ne gledam.


Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Recenzija se ne radi po sistemu banem ti na vrata, dobar dan - dobar dan...
Ti odeš skuhat kavu i puf recenzija je gotova
A specijalno se ne radi tak kasi si ti zamislila po kućama, da ti neko usput napravi profesionalnu kalibraciju TV-a za badava...
I da takvog volontera još nađeš eto sa svađalačkim nastupom po temama na forum.hr-u

Rekel sam ti da ak želiš recenziju svog TV-a piši Grundigu i pitaj ih zašto nigdi nema recenzija njihovih Televizora i što misle napravit po tom pitanju...


...
Grundigu neka piše onaj tko piše i recenzije. Što se tiče mog poziva za kalibraciju, poanta je bila da se utvrdi istina a ne da se šire dezinformacije odnosno ako je Grundig stvarno smeće, da se bar potkrijepi argumentima pa ne bi bilo potrebe za natezanjem. Mislim, kome je stalo do istine. Ali meni osobno kalibracija ne treba.
Lila is offline  
Old 15.01.2017., 21:51   #107
Lila ,to što ti govoriš tj. pišeš ti nije ni malo u redu. Ovako svi kažu da je Gruding smeće, a ti im to želiš oduzeti. Ovdje su sve veliki znalci i moraš to poštivati Ne dolazi u obzir da netko uradi kalibraciju na tvom Grudingu jer bilo koji pozitivan rezultat bi pikazao da 90% ovih forumaša baš i nemaju tako veliko znanje kao što se predstavljaju. Mislim da to ne bi bil uredu za ovu temu i ja te u ime svih molim da povučeš ponudu
nestalo is offline  
Old 15.01.2017., 22:22   #108
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Grundigu neka piše onaj tko piše i recenzije. Što se tiče mog poziva za kalibraciju, poanta je bila da se utvrdi istina a ne da se šire dezinformacije odnosno ako je Grundig stvarno smeće, da se bar potkrijepi argumentima pa ne bi bilo potrebe za natezanjem. Mislim, kome je stalo do istine. Ali meni osobno kalibracija ne treba.
Grundigu trebaš pisat baš ti, ti kao kupac njihovog proizvoda a ne neko njima totalno nebitan...
I da trebaš tražit da svoje uređaje daju na recenzije, jer te recenzije ponekad proizvođače natjeraju i na ispravljanje bugova i bolju sliku odmah iz prve kad raspakiraš TV...

Meni treba kalibracija, pa ak nažicaš nekog recezenta javi mi broj imam ja posla za njega...
Može napravit kalibraciju Philipsa, Panasonica, Sonya, LG-a i Samsunga, a ak mu se da slobodno nek radi i recenzije
A ak mi se obeća kalibracija za badava evo kupil bum i jednog Grundiga da može napravit i recenziju istog
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2017., 22:47   #109
Smile

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ovo pod boldano, kako to mislis, obrazlozi primjerom.

Pisemo o ovom Grundig 40 VLE 7630 BP IMMENSA
Full HD rezolucija 1,920 × 1,080 sa HEVC
Grundig 40 VLE 7630 BP IMMENSA FHD 1080p će pokrenuti HEVC x. 265 8-bit UHD ali će TV napraviti downscale na njegovu nativnu rezoluciju 1080p.Da se radi o HEVC-u UHD 10-bit vjerojatno ne bi preko USB-a. Grundig ima podršku za 1080p HEVC 8-bit a 10-bit je za UHD. Tvoj Samsung H7000 ne može 1080p HEVC 10-bit jer je FHD.
Karlo2436 is offline  
Old 15.01.2017., 23:10   #110
Quote:
Karlo2436 kaže: Pogledaj post
Grundig 40 VLE 7630 BP IMMENSA FHD 1080p će pokrenuti HEVC x. 265 8-bit UHD ali će TV napraviti downscale na njegovu nativnu rezoluciju 1080p.Da se radi o HEVC-u UHD 10-bit vjerojatno ne bi preko USB-a. Grundig ima podršku za 1080p HEVC 8-bit a 10-bit je za UHD. Tvoj Samsung H7000 ne može 1080p HEVC 10-bit jer je FHD.
Super, sad još samo da mi netko ovo prevede na hrvatski
Lila is offline  
Old 15.01.2017., 23:54   #111
Quote:
Karlo2436 kaže: Pogledaj post
Grundig 40 VLE 7630 BP IMMENSA FHD 1080p će pokrenuti HEVC x. 265 8-bit UHD ali će TV napraviti downscale na njegovu nativnu rezoluciju 1080p.Da se radi o HEVC-u UHD 10-bit vjerojatno ne bi preko USB-a. Grundig ima podršku za 1080p HEVC 8-bit a 10-bit je za UHD. Tvoj Samsung H7000 ne može 1080p HEVC 10-bit jer je FHD.
Hoces reci da bi ovaj test Grundig bez problema pokrenuo, napravio downscale na njegovu nativnu rezoluciju 1080p i bez problema odvrtio.
http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=126
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 16.01.2017., 02:23   #112
kae ovo, prek 100 postova o/zbog turčina & co

@karlo, prek usb-a na tom grundigu možda idu neki sadržaji no prek tunera (S2) UHD ne ide ziher.

btw, za sada se ne znaju još cijene svih OLED TV za ovu godinu no uz original LG OLED te Panasonic i Sony modele gledat na turske i kineske pokušaje OLED-a je samo zanimljivo u scenariju eventualno znatno nižih cijena od vodećeg trojca.
Blue Corsair is offline  
Old 16.01.2017., 04:40   #113
Smile

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Hoces reci da bi ovaj test Grundig bez problema pokrenuo, napravio downscale na njegovu nativnu rezoluciju 1080p i bez problema odvrtio.
http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=126
Ne znam neka proba ako želi.Nismo se razumjeli.Ja nemam Grundiga ali taj Grundig je model iz 2016. i može skinuti bilo koji film ili seriju u HEVC-u u 1080p sa 10-bit pa probati da li radi preko USB-a jer ih ima od 3.5GB.Ako ne radi sa 10-bit može probati HDRip 8-bit koji će isto odlično izgledati.Danas su BDRip u HEVC-u u 1080p gotovo svi 10-bit.Uvijek ima alternativu da skine film ili seriju u HEVC-u u 720p ili 1080p u x.264.Može skinuti neki UHD clip i vidjeti da li će ga pokrenuti i ako ga pokrene TV će napraviti downscale na 1080p.Tvoj Samsung H7000 ne može čitati preko USB-a BDRip 1080p 10-bit ali zato možda mogu slijedeća J i K serija.Pitaj TBFD koji ima J seriju Samsunga.Gospodična zna malo o HEVC-u pa neka malo isprobava.
Karlo2436 is offline  
Old 16.01.2017., 05:07   #114
Smile

Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
kae ovo, prek 100 postova o/zbog turčina & co

@karlo, prek usb-a na tom grundigu možda idu neki sadržaji no prek tunera (S2) UHD ne ide ziher.

btw, za sada se ne znaju još cijene svih OLED TV za ovu godinu no uz original LG OLED te Panasonic i Sony modele gledat na turske i kineske pokušaje OLED-a je samo zanimljivo u scenariju eventualno znatno nižih cijena od vodećeg trojca.
Ja sam predložio da skine HEVC u 1080p i neka isprobava preko USB-a a ništa preko tunera S2.Ova rasprava o Grundigi predugo traje ali je malo razbila monotoniju oko stalno 5-6 modela TV-a.Većina onih koji imaju Plazme a ne vole LCD sa zanimanjem će pratiti recenzije i cijene OLED-a pa i turske i kineske OLED-e.Svi mi nestrpljivo čekamo recenzije i cijene.
Karlo2436 is offline  
Old 16.01.2017., 05:40   #115
Quote:
Karlo2436 kaže: Pogledaj post
Ne znam neka proba ako želi.Nismo se razumjeli.Ja nemam Grundiga ali taj Grundig je model iz 2016. i može skinuti bilo koji film ili seriju u HEVC-u u 1080p sa 10-bit pa probati da li radi preko USB-a jer ih ima od 3.5GB.Ako ne radi sa 10-bit može probati HDRip 8-bit koji će isto odlično izgledati.Danas su BDRip u HEVC-u u 1080p gotovo svi 10-bit.Uvijek ima alternativu da skine film ili seriju u HEVC-u u 720p ili 1080p u x.264.Može skinuti neki UHD clip i vidjeti da li će ga pokrenuti i ako ga pokrene TV će napraviti downscale na 1080p.Tvoj Samsung H7000 ne može čitati preko USB-a BDRip 1080p 10-bit ali zato možda mogu slijedeća J i K serija.Pitaj TBFD koji ima J seriju Samsunga.Gospodična zna malo o HEVC-u pa neka malo isprobava.
Od onog kaj sam probal...

Ovo radi bez greške i problema:
Quote:
bbb-1920x1080-cfg02.mkv
bbb-1920x1080-cfg06.mkv
jellyfish-20-mbps-hd-hevc-10bit.mkv
jellyfish-25-mbps-hd-hevc.mkv
jellyfish-40-mbps-hd-hevc-10bit.mkv
jellyfish-45-mbps-hd-hevc.mkv
jellyfish-55-mbps-hd-hevc.mkv
jellyfish-110-mbps-hd-hevc.mkv
sintel-1080-cfg02.mkv
spreed-1080p.mkv
Tears_400_x265.mp4
TearsOfSteel_720p_h265.mkv
video-h265.mkv
Ovo ne radi ili se trza, koči i.t.d.:
Quote:
jellyfish-120-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv
jellyfish-160-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv
jellyfish-250-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv
Tractor_500kbps_x265.mp4
jellyfish-60-mbps-hd-hevc-10bit.mkv
jellyfish-90-mbps-hd-hevc-10bit.mkv
Dakle radi čak i 10 bitni hevc, ali samo do 40 Mbpsa, dok obični 8 bitni radi do 110Mbpsa...
Tak mi je bar ostalo pospremljeno na disku u folderima koji rade i koji ne rade...
jedino kaj ne pamtim jesam li to testiral samo kaj radi preko mreže ili sam probal i preko USB-a...
al mislim da je u pitanju USB no fakat više i nisam ziher...
al čak i da je samo mreža nebi trebalo bit razlike, jer sam sigurno testiral preko gigabitne mreže (sve u nizu je gigabit uključujući i kabele cat6) a ne preko WiFi-a...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 16.01.2017. at 05:57.
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.01.2017., 05:48   #116
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
btw, za sada se ne znaju još cijene svih OLED TV za ovu godinu no uz original LG OLED te Panasonic i Sony modele gledat na turske i kineske pokušaje OLED-a je samo zanimljivo u scenariju eventualno znatno nižih cijena od vodećeg trojca.
Zakaj uopće misliš da to zbilja i jesu kineski i turski pokušaji ?
Kvragu pa jasno je da se tu vjerojatno uopće ni ne radi o Grundigovu OLED-u ili o kineskom OLED-u...To je skoro pa 100% ziher LG-ev OLED prepakiran u Grundig kučište...
Čini mi se da sam negdi i čital da je u taj Grundig stavljen LG-ev panel i elektronika

I u konačnici zakaj ne, ak bu isti čista kopija LG-a samo 30-50% jeftinija...
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.01.2017., 11:58   #117
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Od onog kaj sam probal...

Ovo radi bez greške i problema:


Ovo ne radi ili se trza, koči i.t.d.:


Dakle radi čak i 10 bitni hevc, ali samo do 40 Mbpsa, dok obični 8 bitni radi do 110Mbpsa...
Tak mi je bar ostalo pospremljeno na disku u folderima koji rade i koji ne rade...
jedino kaj ne pamtim jesam li to testiral samo kaj radi preko mreže ili sam probal i preko USB-a...
al mislim da je u pitanju USB no fakat više i nisam ziher...
al čak i da je samo mreža nebi trebalo bit razlike, jer sam sigurno testiral preko gigabitne mreže (sve u nizu je gigabit uključujući i kabele cat6) a ne preko WiFi-a...
Vidiš meni TV počne kašljucati na one preko 200 a TV box preko USB proguta sve te klipove bez problema! Mislima na one 10 bitne!

I koji je zaključak iz svega toga na kraju, da je procesor u TV boxu jači od procesora u smart TV pa ima dovoljno procesorske snage za progutati i 400 Mbpsa na 10 bita a ne samo do 40 Mbpsa kao tvoj TV ili moj koji proguta do 200 Mbpsa.
krekre is offline  
Old 16.01.2017., 12:11   #118
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Vidiš meni TV počne kašljucati na one preko 200 a TV box preko USB proguta sve te klipove bez problema! Mislima na one 10 bitne!

I koji je zaključak iz svega toga na kraju, da je procesor u TV boxu jači od procesora u smart TV pa ima dovoljno procesorske snage za progutati i 400 Mbpsa na 10 bita a ne samo do 40 Mbpsa kao tvoj TV.
Pa logično je, TV-i imaju procesore koji su odabrani da taman vuku ono za što su namijenjeni...video tako visokog mbps nije predviđen za consumer uporabu, možda fali buffera za veće bitrate, štogod...ovo natjecanje u bitrateima je besmisleno...bitratei preko 100 mbps su overkill za bilo kakvu consumer priču

inače, 400 mbps video nikada neće moći biti gladak preko USB-a 2.0...to je 50 MBps, nisam vidio USB 2.0 disk/stick koji postiže te brzine...sad je pitanje preko čega si plejao te klipove na TV-u a preko čega na boxu, sve s USB-a, sve preko mreže ili...?
MytByte is offline  
Old 16.01.2017., 12:37   #119
Quote:
Karlo2436 kaže: Pogledaj post
Ja sam predložio da skine HEVC u 1080p i neka isprobava preko USB-a a ništa preko tunera S2.Ova rasprava o Grundigi predugo traje ali je malo razbila monotoniju oko stalno 5-6 modela TV-a.Većina onih koji imaju Plazme a ne vole LCD sa zanimanjem će pratiti recenzije i cijene OLED-a pa i turske i kineske OLED-e.Svi mi nestrpljivo čekamo recenzije i cijene.
kod nas je većinsko mišljene da grundig i slične tv uglavnom kupuju oni koji su škrti za dat za real deal ili koji fakat nemaju love, no nek svako za sebe odluči bez navijanja ili NedajBože behavior like Lila

OLED je skup no sve je bliži onoj prihvatljivijoj cifri za 55"..




Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj uopće misliš da to zbilja i jesu kineski i turski pokušaji ?
Kvragu pa jasno je da se tu vjerojatno uopće ni ne radi o Grundigovu OLED-u ili o kineskom OLED-u...To je skoro pa 100% ziher LG-ev OLED prepakiran u Grundig kučište...
Čini mi se da sam negdi i čital da je u taj Grundig stavljen LG-ev panel i elektronika

I u konačnici zakaj ne, ak bu isti čista kopija LG-a samo 30-50% jeftinija...
zato kaj se spekulira o cijeni prek 3000€ s tim da su to naravno lg paneli ali ne top paneli kao E6/G6 neg B6 odnosno serija 7 budući da lg diktira sve, pitanje je kak će to sve zgledat kad znamo da nikad nisu prije radili OLED tv ni kinezi ni turci (processing, hw-sw i još puno toga)

s druge strane imaš već sad 5. generaciju lg OLED-a i dost tog je već ispeglano kroz godine iskutva i po cijeni koja nije višlja od ovih najavljenih philipsa, grundiga itd. sam se sjeti kakva je slika na onom "starom" 55EC930V u odnosu na sve led lcd, a to je iz 2013/2014 OLED

npr još uvijek aktualni top model 55E6V je sad gotovo nestvarnih 2500€, dakle zadnji 3D (bar dok ne stignu 8K paneli) i ziher bolja kupnja od ovih najavljenih za 2017

https://www.yeppon.it/p-lg-55e6v-tv-...m_campaign=cpc
Blue Corsair is offline  
Old 16.01.2017., 12:46   #120
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa logično je, TV-i imaju procesore koji su odabrani da taman vuku ono za što su namijenjeni...video tako visokog mbps nije predviđen za consumer uporabu, možda fali buffera za veće bitrate, štogod...ovo natjecanje u bitrateima je besmisleno...bitratei preko 100 mbps su overkill za bilo kakvu consumer priču

inače, 400 mbps video nikada neće moći biti gladak preko USB-a 2.0...to je 50 MBps, nisam vidio USB 2.0 disk/stick koji postiže te brzine...sad je pitanje preko čega si plejao te klipove na TV-u a preko čega na boxu, sve s USB-a, sve preko mreže ili...?
USB stick je 3.1 ali na TV boxu je USB 2.0 i sve je plejano sa tog sticka! Meni je taj video od 400 Mbps 10 bita sa TV boxa gladak, limit na TV je 200 Mbps!
krekre is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.