Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika > Sam svoj elektroničar

Sam svoj elektroničar Hobby i profesionalna elektronika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2016., 13:03   #1
Trijak regulacija

Pozdrav, zbog nedostatka prostora i potrebe u prijenosu, potrebno mi je napojiti jedan step up DC konverter snage oko 500w, ulazom do 60v
Da li bi sa ovim uredjajem mogao spustiti na cca 40v te staviti grec i onda spojiti ga na step up? Da li bi to radilo?

Professional Voltage Regulators 4000W 220V High Power SCR Speed Controller Electronic Voltage Regulator Governor Thermostat BS
http://s.aliexpress.com/VJ7zMRVj
(from AliExpress Android)

Zadnje uređivanje daxopc : 27.12.2016. at 14:20.
daxopc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 13:06   #2
Quote:
daxopc kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zbog nedostatka prostora i potrebe u prijenosu, potrebno mi je napojiti jedan step up converter snage oko 500w, ulazom do 60v
Da li bi sa ovim uredjajem mogao spustiti na cca 40v te staviti grec i onda spojiti ga na step up? Da li bi to radilo?

Professional Voltage Regulators 4000W 220V High Power SCR Speed Controller Electronic Voltage Regulator Governor Thermostat BS
http://s.aliexpress.com/VJ7zMRVj
(from AliExpress Android)
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...214ae58205.jpg
daxopc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:12   #3
teško je sa 100%tnom sigurnošći reći, ali mislim da bi to trebalo moći raditi;

ako pogledamo razliku valnog oblika reguliranu TRIACom, mislim da step up neće podivljati...

Zadnje uređivanje PanLugar : 14.02.2017. at 09:27.
PanLugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:34   #4
Mislim da ti to nece raditi. Nakon greca ces imati špiceve napona na 100Hz a ne dc napon. A to nije ono sto dc dc očekuje na ulazu..
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:44   #5
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Mislim da ti to nece raditi. Nakon greca ces imati špiceve napona na 100Hz a ne dc napon. A to nije ono sto dc dc očekuje na ulazu..
kaj ih ne bi mogao ispeglati sa LC filterom?
PanLugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:22   #6
Quote:
PanLugar kaže: Pogledaj post
kaj ih ne bi mogao ispeglati sa LC filterom?
da je tako jednostavno i jeftino napraviti Ac-Dc pretvarač veće snage ne bi postojala skuplja switch napajanja. Mislim skuplja od rješenja s trijakom.

Imaš li primjer da je itko tako napravio?

Možda i možeš ispeglat nekim Lc članom, ali taj će te koštati pa mislim da bolje prođeš ako kupiš switch napajanje.
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 22:25   #7
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
da je tako jednostavno i jeftino napraviti Ac-Dc pretvarač veće snage ne bi postojala skuplja switch napajanja. Mislim skuplja od rješenja s trijakom.

Imaš li primjer da je itko tako napravio?

Možda i možeš ispeglat nekim Lc članom, ali taj će te koštati pa mislim da bolje prođeš ako kupiš switch napajanje.


pa ja sam se samo osvrnuo na zadanu pretpostavku.....primarno se bavim SMPS/inverterima i znam da je najbolje rješenje u tom pravcu, ali razmišljam kako u slučaju sa triac regulacijom ovo gore može ispasti...tj izvesti...kao nužno zlo...
PanLugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:26   #8
Znači za nuždu bi prošao, kako je step up pa ima ulaz do 60V nebi bila problem regulacija napona, samo vidjeti da li će sinusida "proći"..
daxopc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.