Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2006., 15:36   #41
Quote:
Silajn kaže:
Ne razumijem ovu raspravu; prošle godine operirala sam aterom u bolnici Merkur u Zgb. Prije toga sam dva tjedna bila na antibioticima da se upala smiri, rekli su mi da ga prije toga neće operirati.
Dobila sam lokalnu anesteziju (aterom je bio malički, ispod uha), bolilo me nije apsolutno ništa, ni za vrijeme operacije, ni poslije, nit imam ožiljak. A čula sam kak mi se cvrlji meso od hidroksida
Aleluja, napokon !!!

Upravo tako i ja radim!
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:55   #42
Quote:
Arslan kaže:
Dakle smatras se mjerodavnom za psihijatrijsku dijagnostiku?
Helou!!!

Pa Rijecanka je doktorica! Koji dio nisi razumio?

Ima pravo uputiti pacijenta psihijatru ukoliko smatra da za to postoji potreba, isto tako ima pravo uputiti pacijenta dermatologu ukoliko primijeti nesto na kozi.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:01   #43
pa, cuj, ako se po novom programu moze na 1. godini faksa obavljati psihoterapijski intervju s pacijentima na psihijatriji i postavljati deskriptivna dijagnoza... zasto onda ne bi to mogao i doktor napraviti?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 19:48   #44
Talking

Quote:
Crimson Petal kaže:
pa, cuj, ako se po novom programu moze na 1. godini faksa obavljati psihoterapijski intervju s pacijentima na psihijatriji i postavljati deskriptivna dijagnoza... zasto onda ne bi to mogao i doktor napraviti?
Zato jer donosi dijagnoze o necemu sto nije njena specijalizacija, dakle o necemu za sto nije nadlezna. Ima ona pravo uputiti nekoga kamo god zeli, no to je preporuka, a ne dijagnoza, isto kao da ja, ne-mehanicar, nekoga uputim mehanicaru jer mi se cini da mu auto lose zvuci.

Hoces bolji primjer? Da li bi pristala da ti na operaciji anesteziju daje kirurg, a operira te internist?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 21:39   #45
nemoj mijesati kruske i jabuke.

mi smo zapravo bili pricali o osobama s mentalnom retardacijom. ne moras bas biti dr.sc. da to primijetis. pretpostavljam da takve osobe ni ne dolaze same na kirurski zahvat, nego u pratnji neke druge osobe. receno je jos da se zahvati kod takvih osoba obavljaju u totalnoj anesteziji [isto tako i s djecom].

i sad, call me stupid, u cemu je ovdje problem? ako je to standard procedure, sto tu ne valja?

osim ako smatras da izraz mentalno retardirana osoba nije dovoljno PC. no, to je vec druga prica.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 21:41   #46
ili mislis npr. da kirurg ne moze prepoznati nijednu bolest/stanje koje ne spada pod kirurgiju?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 21:54   #47
Ah Crimson, sad se pravimo neupuceni. Kad bi procitala postove redom vidjela bi da sam prigovorio Rijecanki sto sve koji protiv nje izvedu krivicno djelo "povrede sujete" budu trenutno dijagnosticirani kao psihijatrijski slucajevi.

Ne govorim o dijeci ni o retardiranima, nego o nervoznim pacijentima koji jace dozivljavaju bol, pa ih lijecnik napuhanko casti s "kakva bol, to ne boli, ti si lud, poslat cu te baba-rogi psihijatru" izjavama. A u pravu je, jer ne boli lijecnika bezobzirne vrste, odnosno boli njega nesto sto pacijent ima osjecaj boli.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 22:05   #48
a cuj, meni su isto cudne osobe poput tebe koje sve shvacaju doslovno, pa su jos mrtve ozbiljne, i kao sto sam ti vec rekla ~jos uvijek nisi proucio ono u encikoplediji.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 22:44   #49
Meni su cudne osobe koje ozbiljne teme izvrcu na salu. To vodi biserima poput suca Lozine koji izjavi da guranje prsta u anus ne moze biti silovanje jer u cinu ne utjecu spolni organi, da je to kao rukovanje. Pa umjesto da ga najure sa suda to postane legalna presuda. Onda netko tu ludost unese u wikipediju pod "Croatian handshake" i na kraju friend me pita da li je to zaista handshake u Croatia. Grrrr! S nekim stvarima nema sale.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 23:08   #50
Quote:
Crimson Petal kaže:
ili mislis npr. da kirurg ne moze prepoznati nijednu bolest/stanje koje ne spada pod kirurgiju?
To je zaista prošireno mišljenje u medicinskim i nemedicinskim krugovima. Iako me svakodnevna praksa demantira i češće je upravo obrnuto: nezna se što je kirurška bolest, a što nije. A za takve se stvari nikad ne nađe mjesta u svim "modulima", izbornima i ostalim fensi-šmensi nastavama koje razvijaju teoretičari na faksu

evo samo da spomenem ATEROM....da nisam OT skroz
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 00:35   #51
Quote:
Arslan kaže:
Meni su cudne osobe koje ozbiljne teme izvrcu na salu. To vodi biserima poput suca Lozine koji izjavi da guranje prsta u anus ne moze biti silovanje jer u cinu ne utjecu spolni organi, da je to kao rukovanje. Pa umjesto da ga najure sa suda to postane legalna presuda. Onda netko tu ludost unese u wikipediju pod "Croatian handshake" i na kraju friend me pita da li je to zaista handshake u Croatia. Grrrr! S nekim stvarima nema sale.
Nije sudac Lozina već sudac (gospićki) Milanović

Mogao bi te splitski sudac Slavko Lozina tužiti za klevetu
Pripazi malo ...iako, priznajem, čudi me da se tebi mogla takva greška potkrasti...
Da se ne radi o slučajnoj omašci?
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 00:44   #52
Quote:
Arslan kaže:
...sam prigovorio Rijecanki sto sve koji protiv nje izvedu krivicno djelo "povrede sujete" budu trenutno dijagnosticirani kao psihijatrijski slucajevi.

Ne govorim o dijeci ni o retardiranima, nego o nervoznim pacijentima koji jace dozivljavaju bol, pa ih lijecnik napuhanko casti s "kakva bol, to ne boli, ti si lud, poslat cu te baba-rogi psihijatru" izjavama. A u pravu je, jer ne boli lijecnika bezobzirne vrste, odnosno boli njega nesto sto pacijent ima osjecaj boli.
Arslane, otkud tebi ideja da mene kvalificiraš terminima kao što je liječnik-napuhanko, liječnik bezobzirne vrste i slične "divote" ?

Je li ti mene poznaješ osobno? Na osnovu čega si ti iskonstruirao ove kvalifikacije mog lika&djela? Jesi ikada sa mnom razgovarao, bio moj pacijent?
Ako je odgovor "ne" ( a drukčiji ne može biti) onda si najobičniji bezobrazni klevetnik, osoba bez pokrića i čovjek bez kredibiliteta. Ili, u prijevodu, nula od čovjeka
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 02:47   #53
tako je ,al fakat se nasmijem tvojim prepucavanjima s arslanom,to je za ovaj smajlić
tzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 18:46   #54
Quote:
Riječanka2 kaže:
Arslane, otkud tebi ideja da mene kvalificiraš terminima kao što je liječnik-napuhanko, liječnik bezobzirne vrste i slične "divote" ?

Je li ti mene poznaješ osobno? Na osnovu čega si ti iskonstruirao ove kvalifikacije mog lika&djela? Jesi ikada sa mnom razgovarao, bio moj pacijent?
Ako je odgovor "ne" ( a drukčiji ne može biti) onda si najobičniji bezobrazni klevetnik, osoba bez pokrića i čovjek bez kredibiliteta. Ili, u prijevodu, nula od čovjeka
Najdraza Ri, sad sam umoran i ne da mi se traziti tvoje postove da ih citiram, pa cu samo prepricati. Naravno opisao sam te na osnovu tvojih postova.
- cesto postas lijepe odgovore, ali ne potrudis se prevesti strucne termine, sto mi djeluje arogantno, ja svoje strucne termine prevodim ili opisujem kad govorim s ljudima druge profesije
- kad se netko usudi dovesti u pitanje tvoje postove ili posumnjati u medicinsku struku burno reagiras tako da pokusavas diskreditirati kriticara, ali nisi spremna kulturno i argumentirano diskutirati - pitam se kako je tvojim pacijentima koji imaju neke zelje ili pitanja?
- vise ljudi si nazvala ludjacima i savjetovala im neka potraze psiholosku pomoc nakon sto ti se nisu svidjele njihove izjave (npr. tvoja nervozna pacijentica s ateromom ili ja na raspravama o epiziotomiji smo bili tako pocasceni). U pokusajima diskreditacije koristis bilo kakve prljave fore, o pacijentici s ateromom si tako odmah napomenula da je imala grozno losu operaciju grudi, a mene si nazivala baustelcem.
- postala si na par mijesta svoja iskustva s operacijama koje si imala, kako si tough, kako si se sama dizala sa operacijskog stola i odhodala do kreveta, kako si trpila bol i tu cesto pokazujes da mislis kako si bolja od ostalih ako si spremna trpiti bol - kad tako govors meni zvucis bezobzirno prema svima koji imaju nizi prag boli ili manje strpljenja od tebe. Takvo ponasanje nije prihvatljivo za nekog tko je placen da pomaze bolesnim ljudima. Koliko sam shvatio ti si za to sto radis placena od HZZO-a, ne volontiras.
- nisam bio tvoj pacijent, a da mi treba lijecnicka pomoc sigurno ne bi dozvolio da mi je ti pruzas, jer ne vjerujem da imas prema pacijentu partnerski odnos, ljubaznost i postovanje. Bez toga ne bi ti poklonio svoje povjerenje - na meni ne bi zaradila niti centa. Da slucajno nabasam na bezobraznog lijecnika otisao bih za prvi slijedeci pregled drugome, a ako je fakat bezobrazan u toj mjeri koliko ti zvucis, onda bi se na los tretman zalio komori i ravnatelju institucije za koju radi.
- mozda sam te krivo procijenio, mozda si u realnosti dobra s pacijentima, imas strpljenja i sve radis super, a tu se malo ispucavas, sto je sasvim OK. Ako sam te krivo procjenio ispricavam se.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 22:18   #55
Arslane, prije sam sumnjala, ali sada sam se uvjerila : pa ti si se zaljubio u mene!!!???!!!
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 02:35   #56
Aterom se gadno zakomplikovao... Čiste ga četvrti put, ima i džep. Pa sad na injekcije. Ko je rekao da ne boli - boli veoma.
Shina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 11:10   #57
Evo, i meni se upalio aterom i to isti koji sam operirao prije 16 godina, upaljenog na "živo" ... nije tad uspjela doktorica sve izvaditi ... e sad ... volio bih da mi se ta upala nekako smiri prije operacije, pročitao sam cijelu temu i riječanka (i ja sam Ri) je spominjala led i antibiotike ... koje antibiotike ? ... taj prvi put kirurgica je rekla da antibiotici ne djeluju kod ateroma nego me je izrezala onako upaljenog (zato valjda i nije uspjela očistiti) ... riječanka help !!!
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 18:47   #58
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Evo, i meni se upalio aterom i to isti koji sam operirao prije 16 godina, upaljenog na "živo" ... nije tad uspjela doktorica sve izvaditi ... e sad ... volio bih da mi se ta upala nekako smiri prije operacije, pročitao sam cijelu temu i riječanka (i ja sam Ri) je spominjala led i antibiotike ... koje antibiotike ? ... taj prvi put kirurgica je rekla da antibiotici ne djeluju kod ateroma nego me je izrezala onako upaljenog (zato valjda i nije uspjela očistiti) ... riječanka help !!!
Bok !

Dobro ti je kirurgica rekla...antibiotici NE DJELUJU, možeš popiti i po 30 antibiotika, mazati antibiotičkim mastima itd. ali oni ti neće pomoći. Iskreno ako ti doktor prepiše antibiotike kod takvih upala....moj ti je savjet da HITNO promjeniš doktora. Mene su 2 puta rezali na živo, imao sam operaciju iza desnog uha ( to je 1) i imao sam sad ovaj ponedjeljak još 3 reza s prednje strane ispod uha....čeka me još 1 zahvat iza lijevog uha koje je trenutno razrezano ( zbog gadne upale ). Netko je spomenuo da to rezanje boli....iskreno mene nije boljelo, dapače bilo mi je pravo olakšanje.Ja imam sreće jer sam bio u privatnoj poliklinici gdje inaće rade i estetske operacije ( mislim na vlastitog kirurga ) tako da je rez minimalan ( haha ko na singerici šivano).
dox74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 00:41   #59
Kad smo vec kod ateroma..
Ja imam jedan u ravnini oka, znaci tocno izmedu oka i pocetka vlasista...sto me poprilicno zabrinjava jer mi se cini da je dosta nezgodna lokacija za operirati..pogotovo ako se jos dodatno poveca. Moj nije upaljen i doktorica na citologiji mi je rekla da ako ne zelim, da ne moram operirati, ali da ce on i dalje rasti..Ja bih ga najradije makla jer se bojim da ako se dodatno poveca da ce doci do nekih komplikacija jer je na takvoj poziciji. Imam i jednu frendicu koja je imala dva na obrazima. Njoj nisu dobro ocistili, i imala je otvorene rane na licu par mjeseci tokom kojih su ju kljukali nekim antbioticima i davali neke kreme. Nista joj nije pomoglo, rane nisu zacijelile, sve se dodatno upalilo i na kraju je zavrsila na operaciji u Ljubljani. Sada ima oziljke od cca 3cm na oba obraza. Katastrofa..sve se bojim to dirati.

Kaj vi mislite? Kaj da radim ??
enzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 07:32   #60
Nisam pametan ...

Moje je mišljenje da je to bolje riješiti dok su maleni, i pogotovo dok nisu upaljeni ...
Meni je ovaj prvi, koji mi je i sad upaljen, bio dugo vremena malen i čak sam ja ponekad cijedio iz njega po malo loja, ali nakon jedne takve "akcije" se počeo upaljivati ... s druge strane, malo nakon toga se pojavio drugi (isto na leđima) i njega sam likvidirao odmah... mali rez, dvije kopče, i za par dana gotovo ...
Kad je ovaj prvi opet počeo rasti nije mi se dalo rezati, mislio sam ima vremena, ako ne diram neće se upaliti, ali k.... izgleda da se kad tad upali sam od sebe ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.